Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Canon Multipass10 & XP (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Hi All!

A problémám az, hogy feltettem egy Xp(Sp1-el) és a multifunkciós, címben említett, (nyomtató/fax/szkenner) eszköz nem hajlandó működni! Nem is ismeri fel, nem is érzékeli a winfos. A Canonnál azt válaszolták, hogy nem megy xp alatt, de én nem szeretném - valszín nincs is lehetőségem rá - , hogy kidobjam és újat tegyek be, mivel ez tökéletesen megfelel(ne) arra,amire nekem kell.

Van-e valami ötletetek, tanácsotok, tippetek, stb... ?

:F :F :F

(#2) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Up!

(#3) Junkie


Junkie
aktív tag

áppp

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#4) biker


biker
nagyúr

canon l60 multipass:
megy xp alatt, de minden csatlakoztatás után települ, és nem talál egy dll-t :(

ennyit ezekről.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) Mennyi? válasza biker (#4) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Hát igen! De igazából én meg vagyok /voltam:(/ vele elégedve, mivel azokat a feladatokat ellátta, amire nekem szükségem volt.

Ez a 60-as mikori darab? /A canon szerint már a 20-ast is lehet telpíteni vmelyik bjc driverrel xp alá, csak pont a 10-est nem! :((

(#6) biker válasza Mennyi? (#5) üzenetére


biker
nagyúr

drivere win95/98, szerinted mikori :)

és én pl linux alá szeretném nagyon, de nem megy bjc driverek egyikével sem
talán mert a bjc az bubble jet color, ez meg black/white laser, de mindegy :C

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

MP10: Ha át tudod állítani printer módba, akkor megpróbálhatod a BJ-200(e,ex) driverével meghajtani. Nyomtató üzemódban nem mőködik semmilyen multifunkció (szkennelés, faxolás, másolás), ezért nyomtatás befejezése után vissza kell állítani.

L60: Az amerikai L6000-hez készült XP driver. Egy független forrás készített egy átalakító programot, amivel fel lehet tenni. DE ez nem hivatalos Canon eljárás (bár a magyar honlapon fenn van a leírás, meg a progi), felelősséget nem vállalnak a működéséért! Az L6000 némileg különbözik az L60-tól ,ezért funkció csökkenés és zavar felléphet!

Pushy

(#8) Mennyi? válasza biker (#6) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Az enyém nem lézer! (A tiédet meg márkajelzésből nem vágtam le , keresni meg lusta voltam. :B

Ezt kaptam tőlük tegnap:

Tisztelt Hölgyem / Uram!

Az MP-10 készülék nem működik Win XP alatt.
A készülék WIN 3.1/95/98 alatt használható!


Ma kaptam mégegyet: /érdekes, hogy csak visszakérdezésre:F/

Tisztelt Hölgyem / Uram!

Nyomtatóként használható az MP10-es készülék
a BJ200ex nyomtató driverével.
Funkció/Nyomtató mód (a készüléken).



[Szerkesztve]

(#9) Mennyi? válasza Pushy (#7) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köci!

A szkenner működik bárhogy, ha áram alatt van. Igazából nekem a szívfájdalmam a fax és a fax kezelőprogramjának az elvesztése! :(
(Ha jól tudom a faxot is át lehet állítani vmi közvetlen vételre(a memóriába) és nyomtatásra, de az nem az igazi...
Én tudok vele így is faxolni, csak ha eddig küldtek és nem voltam itt akkor automatikusan vette és amikor bekapcsoltam a gépet átjött okosan a kezelőprogijába.

(#10) biker válasza Pushy (#7) üzenetére


biker
nagyúr

köszi.

mivel az uj (sajnos még béta) cups-ban van L6000 támogatás, akkor elképzelhető hogy menni fog vele?
mert L5500-al nem ment.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Up! Ötleteket, tapasztalatokat, stb. várnék még.

(#12) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

:F

(#13) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

up!

(#14) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Más esetleg? :U :F

(#15) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

fel

(#16) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

puuu

(#17) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

?

(#18) karib


karib
addikt

Nekünk is van egy ilyen gépünk. Aztán vettünk egy normális nyomtatót, és ez megmaradt faxnak. Már a Win9x drivere is olyan gyér volt (valami Win 3.1 átirat), hogy elment tőle a kedvem - mi az, hogy a szoftvere állandóan a tálcán ücsörög, mint egy futó program? Bahh... Azóta nem vagyok oda a Canon nyomtatókért - nem igaz, hogy csak három ilyet adtak el, ezért szarhatnak a felhasználók fejére a drivertámogatás terén. Nem mintha a Minolta sokkal jobb lenne... ezért is adtam most egy esélyt a Samsung lézernek - bár ez sem lesz fenékig tejfel, ahogy elnézem...

Department of Redundancy Department

(#19) Mennyi? válasza karib (#18) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Halihó!

Mint írtam arra amire én használtam tökéletesen megfelelt. /Komolytalan hardware, komolytalan oprendszerrel:)/

A felsorolt dolgok mindemelett igazak! :P

Esetleg mit tudnál helyette javasolni, ami ugyanezt biztosan tudja? /Csak óvatosan, mert a cég meglehetősen költségérzékeny!:B:)/

(#20) karib válasza Mennyi? (#19) üzenetére


karib
addikt

Sajnos nem ismerem a mai multifunkciós kínálatot. Biztos sok jó gép van már, én csak indokolt esetben javasolnám őket ma már - főleg helyszűkében. Egyébként jobb, ha külön vannak az eszközök. Nálunk is már van fax, nyomtató és scanner, külön-külön.

Department of Redundancy Department

(#21) Mennyi? válasza karib (#20) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köszönöm! A varázsszó még mindig a ''költségérzékenység''! :))

&up

(#22) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Az alapkérdés még kiegészülne azzal, hogy:
Mit ajánlotok helyette, ami ugyanezeket a dolgokat tudja!?
Ha többet tud nem baj, de kevesebbet ne!

[Szerkesztve]

(#23) Mennyi? válasza Mennyi? (#22) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

up! :F

(#24) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

#22 :F

(#25) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

_?_ _?_ _?_

(#26) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

áppp

(#27) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Valaki! :Y

(#28) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Nem nagyon tolongtok! :(

(#29) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Úgy látom sosem fogom megtudni a választ az #1 vagy a #22 kérdésre! :Y :(

(#30) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

upsza

(#31) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

up :( :( :(

(#32) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

up

(#33) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

:O :O :O

(#34) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

.

(#35) DoubleD válasza Mennyi? (#22) üzenetére


DoubleD
aktív tag

El kell, keserítselek, ezekhez a multifunkciósokhoz nincs XP driver. Én egy MPC50-nel szívtam, nincs.
A kérdésre: ha rászánod, a HP 2*** sorozatából valamelyik.

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#36) Mennyi? válasza DoubleD (#35) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Wow! Végre valaki. :))

Ft-ban kb. mennyi, az a ''rászánod''?
Ezeken telefon is van? /kagyló-->beszélni is lehet rajta?/

(#37) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

?

(#38) DoubleD válasza Mennyi? (#36) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Szerintem ~50e forinttól indulnak, de interneten ripsz-ropsz megtalálod. Minden igényt kielégítő (wifi-s, lcd-s), de belépőszintű is van.

Szerintem mindegyikben van:
- telefon (kagyló :) )
- nyomtat
- fénymásol
- szkennel
- sokféle kártyaolvasó

Itt valahol nézd: [L]http://www.hp.hu[/L]

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#39) Mennyi? válasza DoubleD (#38) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köc!

A HP-ket már nézegettem: szép a HP, jó a HP, csak piszok drágák! /Nem magamnak venném/ Viszont ''kagylót'' csak egy darabon látok itt: [L]http://www.hpshop.hu/category.my?idt=65[/L] (HP Officejet 4255), ezért is kérdeztem rá, mert nekem is magától értetődő lenne, de úgy látom a mai multifunkciósokon már nem jellemző! /beépített telefonnal rendelkező = ''kagylós'' :))/
A két fő funkció nekem a fax volt/op rendszer alatti kezelőprogival/+hogy lehetett rajta telefonálni. Ezenkívül a fénymásolás is jól jött még. A szkenner ''gagyi'' volt, így nem használtam, a kártyaolvasó nélkül pedig /még/ tudok élni.

Szerk.: /Jah! És persze nyomtattam is vele! :B :DDD/




[Szerkesztve]

(#40) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

up!? :(

(#41) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

:F

(#42) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

.

(#43) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

Attól félek, olyan funkció együttesre vágysz, amit már az alsóbb árkategóriás gépekbe nem zsúfolnak bele (ettől tud olcsó lenni).
Azt tanácsolnám, vagyél használtan pl. Canon MPC70-t (szóba jöhet a 75-ös is, de ahhoz már nem volt alap tartozék a kézibeszélő - kagyló a fördőszobában van- ).
Az MPC 80 gyorsabb modemmal jött ki, csak ennyi a különbség.

Szóval szerintem ez elégítené ki a kívánságaidat.
A mostaniak már nem, vagy sokkal drágábban.

Pushy

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Canon Multipass10 & XP (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.