Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) _lupin_ válasza Strottler (#1) üzenetére


_lupin_
csendes tag

Tavaly voltam két hetet Bulgáriában. Igaz nem nyáron és elsősorban nem a tengerparton de azért hátha tudok mondani egy két hasznos infót.

Bulgária tényleg olcsó. Várnában a belvárosban bementünk egy étterembe (nem túl puccos hely, de nem is volt lepukkant) ott rendeltünk teát, levest, főételt, rövidet és desszertet és ez fejenként kb 1200 Ft-ból kijött. De ha nagyon olcsón akartok kajálni, akkor vannak a városban több helyen menzák, ott 250-350Ft-ból meg lehet kajálni. (Leves, főétel, desszert) Legalább is Plovdivban volt ilyen. Lehet venni gyrosszerűséget az 130Ft.
A boltokban a rövid tényleg olcsó, általában olcsóbb mint a hús meg a kolbász :).
Rakyja (remélem jól írom) a helyi rüvid ital, amit ajánlanék. (pálinkaszerűség). Jó minőségú, meg finom. Napi egy feles, és nem lett hasmenésünk a helyi kajától :)

Plovdivban ha négyen mentünk taxival az kb annyiba került mintha buszoztunk volna. 2-3 km kb 260-Ft-ba került (összesen)

Gokart kb 1500Ft volt 15 kör, egy kör kb 800m volt.

Mi a Plovdivi egyetemre mentünk ösztöndíjjal, így kaptunk szállást, ezért ezügyben nem tudok nyilatkozni. A kolesz nem volt túl modern, de gondolom a hotele, apartmannok jobb állapotban vannak.

Albena nem tudom, hogy merre van, de ha nincs túl messze akkor érdemes elmenni Neszebárra meg Várnába is. Várnában voltam tényleg szép (főként a belváros, a külváros egy kicsit lepukkant).

Amit jó tudni: a bolgárok negálva bólogatnak, tehát ami nekünk igent jelent, az nekik a nemet és fordítva. Kezdetben elég idegesítő. A másik meg, hogy nem nagyon tudnak angolul. Németül talán jobban. De cserébe kedvesek meg készségesek. Mi nagyon jól éreztük magunkat ott.

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.