Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Strottler


Strottler
tag

Sziasztok!

A horvátországi nyaralás témán felbuzdulva hoztam létre ezt a topicot, ugyanis barátnőmmel júl. 30-án utazunk busszal Albenába. Remélem vannak itt a fórumon olyanok, akik már személyes tapasztalattal is rendelkeznek Bulgáriával kapcsolatban és el tudnak tátni minket és minden kedves érdeklődőt hasznos információkkal, jótanácsokkal. Pl. abszolút nem vagyok tisztában vele, hogy milyen árakra készüljek fel ill. hogy kb. mi fogad minket majd Albenán, mit érdemes megnézni a környéken.

Előre is köszönök minden hozzászólást!

Strottler

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#2) zabla


zabla
aktív tag

hát nem egy pörgős topik:DDD
viszont mi is megyünk a haverokkal nyáron szozopolba, és érdekelne egy-két dolog...
pár éve amikor voltam bulgáriában igencsak olcsó volt a pia:D nem tudjátok most milyen az árszínvonal?

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#3) _lupin_ válasza Strottler (#1) üzenetére


_lupin_
csendes tag

Tavaly voltam két hetet Bulgáriában. Igaz nem nyáron és elsősorban nem a tengerparton de azért hátha tudok mondani egy két hasznos infót.

Bulgária tényleg olcsó. Várnában a belvárosban bementünk egy étterembe (nem túl puccos hely, de nem is volt lepukkant) ott rendeltünk teát, levest, főételt, rövidet és desszertet és ez fejenként kb 1200 Ft-ból kijött. De ha nagyon olcsón akartok kajálni, akkor vannak a városban több helyen menzák, ott 250-350Ft-ból meg lehet kajálni. (Leves, főétel, desszert) Legalább is Plovdivban volt ilyen. Lehet venni gyrosszerűséget az 130Ft.
A boltokban a rövid tényleg olcsó, általában olcsóbb mint a hús meg a kolbász :).
Rakyja (remélem jól írom) a helyi rüvid ital, amit ajánlanék. (pálinkaszerűség). Jó minőségú, meg finom. Napi egy feles, és nem lett hasmenésünk a helyi kajától :)

Plovdivban ha négyen mentünk taxival az kb annyiba került mintha buszoztunk volna. 2-3 km kb 260-Ft-ba került (összesen)

Gokart kb 1500Ft volt 15 kör, egy kör kb 800m volt.

Mi a Plovdivi egyetemre mentünk ösztöndíjjal, így kaptunk szállást, ezért ezügyben nem tudok nyilatkozni. A kolesz nem volt túl modern, de gondolom a hotele, apartmannok jobb állapotban vannak.

Albena nem tudom, hogy merre van, de ha nincs túl messze akkor érdemes elmenni Neszebárra meg Várnába is. Várnában voltam tényleg szép (főként a belváros, a külváros egy kicsit lepukkant).

Amit jó tudni: a bolgárok negálva bólogatnak, tehát ami nekünk igent jelent, az nekik a nemet és fordítva. Kezdetben elég idegesítő. A másik meg, hogy nem nagyon tudnak angolul. Németül talán jobban. De cserébe kedvesek meg készségesek. Mi nagyon jól éreztük magunkat ott.

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#4) zabla válasza _lupin_ (#3) üzenetére


zabla
aktív tag

húúú várna kegyetlen hely....legalábbis az a rész ahol mi voltunk. mindenhol mocsok, bűz, kutyaszar, méteres szemét, panelrengeteg, tisztára kiborultam:)
viszont neszebár nagyon szép. az a rakyja véletlenül nem az ouzora hasonlít? mert ittam valami olyasmit és emlékszem 200 ft volt egy 0,7es üveg:D

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#5) zabla


zabla
aktív tag

hupsz

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#6) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Kolégámék minden nyáron kimennek 2 hétre.
Majd kifagatom:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7) zabla válasza Vangelis (#6) üzenetére


zabla
aktív tag

helyes, helyes!:DDD

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#8) _lupin_ válasza zabla (#4) üzenetére


_lupin_
csendes tag

Csomó fajta rakyja van, amilyeneket mi ittunk az nem nagyon hasonlított az ouzora, de sokat nem is probáltunk ki.

Ja Várna tényleg elég szélsőséges ilyen értelemben. De a belváros egy része, amire sajnos csak estére találtunk rá, az szép volt.
Most jut eszembe a halárús:

Egy forgalmasabb utcán a járda közepére kitett egy nagy kosarat, az tele volt kis halakkal és árulta (hűtés meg ilyenek az minek, igaz még csak március volt :). Két vevő között gondolt egyet az eladó, egy marék halat kidobott a járdára macskáknak. Azok örültek neki :)

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#9) Hellas


Hellas
senior tag

Ez a topic engem is érdekelne,annyiból,hogy nyáron Bulgárián át megyünk Görögbe.Kocsival megyünk,mire számítsunk?

(#10) Hellas válasza zabla (#7) üzenetére


Hellas
senior tag

Hehe!Itt is?:DDD

(#11) zabla válasza Hellas (#10) üzenetére


zabla
aktív tag

jaja:D
bulgárián át mentek görögországba? nem lesz így egy picit hosszú az út? mi szozopolba megyünk és így is 21-22 óra lesz az út:Y

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#12) Grunya


Grunya
aktív tag

Hehe, valamikor még én nyitottam ezt a topicot.. Akor még Strottler voltam. :)

Szóval azóta visszajöttünk a nyaralásból, és hát el kell mondjam:

Bulgária egy nagy rakás szar!!!!!!!

Kosz, bűz, igénytelenség, cigányok, szolgáltatás 0, de azt már megtanulták hogyan kell 7 bőrt lehúzni a túristáról. Valójában csak ott olcsó a kaja, ahol semmi turizmus nincs, a betonrengeteg közepén. Ha normális helyen eszel, valahol a tengerparton, akkor tuti, hogy többet fogsz fizetni, mint a balatonnál.

Amennyi pénzt végül elköltöttünk, abból bármelyik másik rendes tengerparta is kijuthattunk volna.... és még visszafogtuk magunkat.

Gyerekek, aki csak teheti kerülje el bulgáriát, még vagy 20 évig!

Üdv.

(#13) Grunya


Grunya
aktív tag

Ráadásul albena egy olyan szépen kiépített túrista-lehúzó paradicsom, hogy esélyed sincs kijutni valahová és olcsóbban enni. Az egyetlen kisboltban sem árultak kenyeret, tehát kénytelenek voltunk nap mint nap vendéglőben étkezni.

Lepusztult motelszobák omló vakolat, mindenütt csótány és a fürdőszobában lógtak a csupasz elektromos vezetékek!! :Y

A csoport 90%-a majdnem sírva fakadt, mikor ''elszállásoltak'' minket.

(#14) zabla válasza Grunya (#13) üzenetére


zabla
aktív tag

szvsz egyszerűen ráb@sztatok:(
albenaban nekünk normális szállásunk volt, sőt kenyeret is tudtunk venni:) a vendéglők meg ha jól emlékszem nem olyan drágák...

ja és igen, a turistahelyeken kívül nem szabad menni mert eléggé elkeserítő a látvány...viszont annyiból jó, hogy hazaérve minden szebb lesz és tisztább (legalábbis egy ideig):D

[Szerkesztve]

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#15) zabla


zabla
aktív tag

még valakinek tapasztalat?:)

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#16) Hypp


Hypp
tag

2 éve nyáron jártam Bulgáriában. Rettentő jó nyaralás volt, nagyon élveztem:) Nagy segítséget jelentett, hogy 5ünk közül az egyikünk bolgár származású volt.

Szófia:

A tömegközlekedés picit más, mint itthon. Számozott minibuszokkal lehet közlekedni, a sofőrnek bemondod, hogy hol akarsz leszállni, ő meg szépen kifizetteti veled a viteldíjat. ''BKV'' jegy nincs. Elképzelhető, hogy drágább lesz a viteldíj, mivel túrista vagy, úgysem tudod, hogy mi a normál ár:D Ezeknek a buszoknak ugyan vannak megállóik, de bárhol le lehet inteni őket, ahol csak akarod. Nem járnak késő éjjel már nem járnak, úgyhogy marad a taxizás, ami ugyanúgy nem drága... A taxisok nem teljesen normálisak:D Szófia útjaihoz képest a pestiek tükörsimák (2 évvel ezelőtti állapotról beszélek, de nem hiszem, hogy azóta nagy változás történt volna...). Ott az utat kell kikerülgetni, nehogy ráhajts a kátyúfolyamról. A taxisok ezeken az utakon száguldoznak belvárosban 100kmph -val:)

Piros lámpánál csak óvatosan az ablakmosó gyerekekkel! Vagy nagyon hamar a tudtukra kell adni, hogy nem igényled a csodaszolgáltatásaikat, vagy ha ezt már nem tudod elkerülni, fizess, különben kárt tehetnek az autódban (szélvédő karcolása).

Tengerparton nem jártam, ott gondolom már EU árak vannak:) Kábé 1 hely van még az országban, ahol szintén drágábbak a dolgok, ez pedig Sandanski (asszem). Ide azok bolgárok járnak, akiknek messze van a tengerpart, szóval ez egy üdülőváros. Itt sem mindenhol drága minden (simán meg tudod fizetni a város főterén a ''legjobb'' hotelt is, hacsak nem akarnak másnap reggel átverni). Szüval ezen kívül általában mindenhol olcsó a legtöbb dolog. Szófiában van 1-2 EU -színvonalú kocsma (pesten is nagyra tátanád a szád, ha meglátnád a design-t), ott is drágább a pia:)

A kéregetők nagyon akaratosak, el kell zavarni őket.

Érdekes közlekedési ''rend'' honol Bulgáriában. Sok út minősége valóban kritikán aluli. Van, hogy egyszercsak a rossz útból jó lesz, de te a 2 út közötti pár centi (negatív vagy pozitív) szintkülönbséget 100-zal vetted, mert kitáblázva nincs semmi:) Van, hogy a 2x1 sávos autóút 2x1+1 (középső) sávossá válik, a középső sávban pedig csak akkor hajthatsz, ha a tábla jelzi, útburkolati jel külön erre nincs. Néha vicces tud lenni:D Az autósok városon kívül és belül is száguldoznak, Bpest ehhez képest kismiska. Az autóra vigyázni kell, nagyobb a lopásveszély, mint itthon. A rendőrök - ha jól emlékszem - megkenhetőek. Szeretik a dollárt és az eurót. Nem árt betartani a sebességkorlátozást. Ja, és még valami: ha autóval érkezik az ember, nem árt a határátkelő után _különösen_ betartani a sebességkorlátozást, mert az érzés, hogy végre megérkeztél a célországba, esetleg elnehezítheti a sofőr jobb lábát, amit a rendőrök is nagyon jól tudnak... :)

Nagy a munkanélküliség, de az emberek nagyrésze igyekszik a szegénységet nem mutatni, alapjában véve jólöltözött mindenki. Én úgy vettem észre, hogy az emberek vendégszeretőek.

Végszó: Bulgária egy látogatást mindenképp megér (szerintem többet is).

Nos, hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem, hasznos dolgokat írtam...

Bite my shiny metal ass!

(#17) zabla válasza Hypp (#16) üzenetére


zabla
aktív tag

köszi szépen, hasznos volt nagyon:)

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#18) zabla


zabla
aktív tag

aki volt autóval bulgáriában:
mennyire necces a leút?
rendőrök nem szopatnak?

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#19) Iginotus


Iginotus
őstag

Felhozom a témát mert mirt ne.
2 éve én is voltam bulgáriában a naposparton (sonnybeach) illetve nessebarban ez közel van egymáshoz, egyiken jo fürdeni meg a csajokat nézni másikon volt a szállás, nessebar ováros jellegü de tényleg sok müzeummal meg mindennel, azért volt ott kajálda meg bulihely is rendesen, egy hid köti össze a szárazföldel sétálva kb 15 perc át rajta. Szóval a hely szép, ahol mi voltunk ott szemétet sem látni, illetve ott ahol nincs kijelölt strand, na ott igen. Egyébként mire odaértünk sok helyen megált a busz, azthittük valami lepukkant helyre megyünk valami nagyon vacak diákszállo jellegel amikor odaértük akkor aztán volt csodálkozás. Mi kifogtuk, jo helyet válaszottunk de tényleg, olcso volt jo az apartam, jo a kaja és tényleg olcso! Persze jo helyen is kell vásárolni különben lehuznak, itt is mint mindenhol.
Strand szép sok hely nincs a fözeonban voltunk algusztus, de nagyonjo, és még a parton is a balatoni áraknál kevesebbet kellet fizetni, (igaz ami igaz mi ettünk egy rettentönagy haltálat polippal mindenel na azért 3 före fizettünk vagy 13 ezret de nem tudtuk megenni) Általában a grillcsirke ami náluk anyit tesz hogy elédtöl egy 1 kilos csirke felét sültkrumplit meg sokmindent az kerül 3-4 levába, 2 euro :) szoval mi ez ha nem megéri?
A sopska saláta isteni a husok jok a kebab nagyon finom az ezüst negyadannyi mint itthon a táj szép, hajoiránduláson elvittek minket egy kietlen patra laza volt, a hajon randiztunk a török határörökkel, de minden ok volt horgásztunk gyönyörü volt.
Na ennyit a kiépitett részröl, ahol meg nincs semmi pl a szálodáktol 30 mterre szeméttelep az utmelet omladozo házak, csorok kéregetök, ez a másik oldal ezt is leirom mert nem minden szép és nem miden ok ott sem. fontos hogy jo helyre menjen az ember mert az sokat dob az egészen.
Nekem tetszett idén viszamegyünk 2 hétre mert olcso és mert hiányzik a finom étel, a pihenés és egy kis csajnézegetés. az emberek barátságosak mindegy honnan vannak simán ismerkednek disco van kb mint a németek ugy buliznak szoal a csajok vadak de vannak vadbarom börfejüek is. Semmi sem drága, szinte sehol sokat elhet sporolni ha pl egyszer bevásárol az ember, Ne felejtsük hogy ezeknél a bologatás a nem és a fejrázás az igen. Ne kell meglepödni evan.
Érdekes volt. Beszélt nyelvek terén nincsenek eleresztve inkáb angol mint német de van ezis azis, legföképp orosz. Meglepödtem hogy a pénzváltos és az arany szavakat mijen jol tudják egyes étermekben kiabának hogy magyar magyar: nem beszélem nem tudom :) Szoval filineg. Csak hogy tudjátok mégis mennyi az annyi 3 an voltunk egy kiktöi bárban ahol volt kaja is megittunk 3 üveg tekilát 2 uveg vodkát söröztünk sé salátát meg halat zabáltunk fizettünk 1300 ft fejenként szoval ez a nemsemmi :))
Bulihelyeken meg kb ennyi volt egy üveg bor.. Szoval a dizsiben ott sem érdemes vedelni.

Ha meg valaki tud egy bulgár tolmácsot aki segitene egy-két dolgot leforditani szivesen fogadom, mert le kéne zsirozni az idei szálllást.

Plug and Pray... :)

(#20) Arnold2


Arnold2
őstag

Én most készülök menni és azt akarom kérdezni, hogy mennyire van elterjedve az euro? Lévát semelyk nagy bankban nem kapok, mindegyik csak azt mondogatja, hogy Tesco meg Auchan. Ezért én arra gondoltam,hogy pénzem felét euroban a másik felét meg bankkártyán viszem ki.
Apropó hogy mennyire lehet bankkártyával fizetni?
Vasárnap megyünk szóval jól jönne a minnél hamarabbi és pontos válasz. Előre is kösz! :R

Szerk: Várna környékén leszünk az aranyparton ill. egy szálodában.

[Szerkesztve]

(#21) Arnold2 válasza Arnold2 (#20) üzenetére


Arnold2
őstag

Ahogy látom a topicot félévente egyszer olvassa valaki.Na mindegy, barátom a Google. Majd megírom milyen volt.

(#22) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Most jöttünk haza Sunny Beach-ről. Hatalmas! :) Remek a hangulat, remekek az emberek, nagyon jól éreztük magunkat.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#23) GombócArtúr válasza Arnold2 (#20) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

váltsd be ITTHON a forintodat euróra. Akkor jársz a legjobban.
Naposparton jól váltják a forintot, de pl: tavaly egy kisvárosban nagyon sokat buktunk a forintváltással.

1 Euró 1.94 leva a legjobb helyen de átlagban 1.92be megy.
Bankkártyát én hanyagolnám a helyedben, vidd csak az eurót.

Hagyj helyet a kofferben a piáknak visszafelé :) Hihetetlen jó szeszesitalok vannak ott fillérekért.

Az éttermekben olcsó az ital és a kaja. Gin tonic 2 leva :) Sör 1,20leva. Önkiszolgáló étteremben négyen megebédeltünk kétfogásos kajával 22 leváért. stb. stb.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#24) Arnold2 válasza GombócArtúr (#23) üzenetére


Arnold2
őstag

Értem. Akkor csak eurót vigyek? Elfogadják mindenhol? Vagy majd ott váltsam lévába?
Amúgy köszi a tippeket!! :R

(#25) GombócArtúr válasza Arnold2 (#24) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

eurót vigyél, mert azt jobban váltják mint a forintot. levában kell fizetni a dolgokért.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#26) arpeen2 válasza Arnold2 (#24) üzenetére


arpeen2
senior tag

És amire nagyon figyelj, az az hogy vagy szállodákban, vagy bankban váltsd át az euródat Levára, mert a kis utcai pavilonokban kedvezőbbnek tűnhet a váltás (fillérekkel amúgy) de ott 99%-ban át fognak ba**ni. Erre nagyon figyelj !!!

(#27) Arnold2 válasza GombócArtúr (#25) üzenetére


Arnold2
őstag

Jobban járok ha eurot viszek ki s ott váltom be mint itthon ha veszek lévát? Elvileg az Auchan-ban lévő pénzváltóban 144-ért váltják a lévát.

(#28) GombócArtúr válasza Arnold2 (#27) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

1 euró 1,92 leva egy átlag helyen (1,94 a legjobb váltóban). Az eurót tegnap 258ért árulták pest legolcsóbb helyén. Beváltasz 100.000 forintot euróba majd ott levába akkor kapsz: 744,18 levát
Ha itthon beváltasz 100.000 forintot levába akkor kapsz 694,44 levát. Tehát ha ennyi költőpénzt váltanál be akkor szinte pont 50 levát buksz az itthoni váltással. Ami forintba átszámolva 6718Ft veszteség 100.000 forint beváltásánál. Ezért szerintem érdemesebb eurót kivinni, de ahogy gondolod.

Az általam felfedezett legolcsóbb euróváltó a nyugatitól nem messze a szent istván körút (20,21,23?) szám alatt van, egy belsőudvaros házban, egy videojátékbolt mellett.

Remélem tudtam segíteni!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#29) Arnold2 válasza GombócArtúr (#28) üzenetére


Arnold2
őstag

Sajnos hamarabb váltottam lévát mint hogy te írtad az írásod. 35e Ft-ért vettem lévát s 26e-ért eurót. így talán nem buktam annyit. De köszi szépen a sok infót. Holnap hajnalban indulunk, s egy hét múlva várható érkezésünk kelet irányából.
Köszi a többiektől is a tanácsokat.
Majd írok egy rövid beszámolót!

(#30) GombócArtúr válasza Arnold2 (#29) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

jó mókát! :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#31) gyugyu64


gyugyu64
újonc

Bulgáriai nyaraláshoz szolnák hozzá:Most érkeztünk haza egy majd nem 2hetes nyaralásból és nagyon jó volt.Kocsival voltunk, és a szerb rendörökröl hallot rémtörtténetek és birságokrol hallottak nem bizonyultak igaznak.Egyszerüen be kell tartani a kresszt és nincs gond.Burgastol 10km-re egy Kraiemorie nevü kis üdülöfaluban voltunk 18euro volt a szoba ,zuhanyzó, wc ,hatalmas tv, 80ado, franciaágy.300m-re volt a tenger,több kis étteremmel büfével nagyon olcsó a mi pénzünkhöz (2kávé 1leva,1pohár sör 0,8leva ,3-4 leva kaja).Aszálloda tulajdonos nagyon rendes ember:Hotel & Restaurant ''PANORAMA''
============================
Bulgaria, Burgas 8000
Kraimorie, 3 Valnolom Street
phone/fax: +359 56 890355
mobile : +359 88 5531111
mobile : +359 88 7612159
============================
mail: hotel@panorama-kraimorie.com
web : www.panorama-kraimorie.com
============================
Bárkinek szivesen ajánlom ezt a hotelt,jövöre is megyünk,mert a külföldi turizmus számára ismeretlen ezért nagyon olcsó ,és nem láttunk semmilyen kétes egyént ,egyszóval senki egy rossz szót nem szólt hozzánk.Nagy Gyula email :kiss.kalmanne@chello.hu .Aki esetleg további infót kér vagy képeket jelezze nagyon szivesen.

(#32) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Látom kicsit kihalt a fórum, hátha jár erre valaki aki tudna infót adni...
Napospartra tervezünk nyaralást 8an. Arra gondoltunk hogy nem foglalunk le szállást utazási irodákon keresztül hanem majd ott nézünk magunknak valami igényünknek megfelelőt. Így lehet jobban is járunk és nem marad6unk hoppon. Mi a véleményetek, tapasztalatotok erről a módszerről?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#33) Iginotus válasza FuckeR19 (#32) üzenetére


Iginotus
őstag

Szerintem a naposparton olyan apartmant ahol van pont 8 szabad hely nem fogtok találni. A hotelek meg foglalás nélkül nem olcsók az tutti.
De lehet próbálkozni, viszont helyismeret nélkül nehéz lesz, persze ha voltál már ott akkor könnyebb lesz.
Ajánlani tudom ha nem pont a naposparton hanem az óvárosban (egy kis szigetszerű izé nem messze a naposparttól) ott lehet próbálkozni. Legegyszerűbb helyit megkérdezni ha szerencséd van tud angolul, tutti hogy vagy boltos vagy árus, mivel arra csak turisták járnak vagy a helyiek meg ott dolgoznak, így fognak tudni egy-két helyet ahol lehet érdeklődni.
Azt jó tudni hogy szombatonként van a váltás ott is.

Plug and Pray... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.