Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Bridge-t keresek help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!

Előre bocsájtom, hogy nem vagyok otthon a wireless hálózatokban.
A lényeg, hogy a barátom a net elérését megosztaná wireless routerrel.
Én kb 150-200m-re lakom tőle légvonalban.
A tetőmre felvittünk egy laptopot egy usb wireless vevővel sikerült csatlakoznom a hálózatára, és működött a net.
Ezért arra gondoltunk, hogy nekem egy bridge-t kellene feltennem a tetőtérbe (esetleg külső antennával), és abból utp kábelen levinni a jelet a gépemhez.
Segítsetek légyszi, hogy milyen eszközt érdemes venni ehhez!
Most a wireless boltban a d-link dwl 700 10+fa (ezt néztem)
Vagy ajánlottak használtan egy linksys wga11b (ez valami game adapter, amivel játékkonzolokat lehet a netre kapcsolni), esetleg ez nem megy pc-vel is?
Bocs, ha sok hülyeséget hordtam össze, de mivel nem vagyok szakértő légyszi nézzétek el.
Örömmel venném nálam sokkal jobban hozzáértők, építő segítségét.
Köszönöm.
Ja és nagyon örülnék, viszonylag gyors válasznak. :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#2) supercow válasza weinmaker (#1) üzenetére


supercow
őstag

csak a tetőről ment a csatlakozás, vagy a szobádból is valamennyire?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#3) weinmaker válasza supercow (#2) üzenetére


weinmaker
őstag

A szobából nem ment, mert tetőteres házam van klasz kis vasbeton födémmel :)
Mondjuk az usb eszköz sem volt valami nagy szám gondolom, egy kis 3-4cm-es antenna volt rajta.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4) salazol válasza weinmaker (#1) üzenetére


salazol
őstag

Arra ügyelj, hogy nem minden bridge tud csatlakozni AP-hez.
A legtöbb bridge csak másik bridge-hez tud csatlakozni.
Ezt a készülék leírásában nézd meg, mielőtt megvennéd.
Ami neked kellene, az inkább ''station adapter''.
Nekem van egy MicroNet gyártmányú cuccom, ami használható AP-nak, Bridge-nek, Station adapternek is, webes felületen kell kiválasztani az üzemmódját.
A mistralból van, ára 14e körül volt, mostanában nem láttam a listájukban.
A másik megoldás lehetne egy jobb minőségű PCI-os kártya levehető antennával és vastag kábel a tetőre az antennához.

(#5) weinmaker válasza salazol (#4) üzenetére


weinmaker
őstag

IElső körben valami külső antenna nélküli próbálkozás lenne jó (ala költséghatékonyság), és csak akkor tennék külső antennát ha nagyon kell.
A pci-os kártyával valszeg az lenne a baj (javítsatok ki ha tévedek),hogy a tetőhöz kellene vagy 12-15m kábel amin elég nagy a jelveszteség, vagy méregdrága kábelt kellene venni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6) weinmaker válasza weinmaker (#5) üzenetére


weinmaker
őstag

Ja és ha mindenképpen antennát kell feltennem, akkor milyet?
A haverom nem akar feltenni semilyet, úgyhogy a biquad gondolom kizárva (vagy nem?)
Esetleg valami jó kis házilag is elkészíthető darab?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#7) salazol válasza weinmaker (#5) üzenetére


salazol
őstag

Mindenképpen olcsóbb lenne a bridge, mint a vastag (méregdrága) kábel átalakító csatlakozókkal.
Arra is gondolj, az olcsó bridge-ek beltéri használatra lettek tervezve, ha ki kell tenned a tetőre, akkor ki tudja, mi lesz minusz húsz foknál.
Nálam az AP van kint az erkélyemen, X-micro, majd kiderül, hogy bírja a telet, még csak 5 hónapja van kint.
Az ellenoldalon PCI kártya van, átfúrva a fal és kitéve 1 m-es kábellel egy pici antennácska. Olyan a kártya, hogy ilyen antennát mellékeltek hozzá. (Micronet) Pici talpas botantenna 1 méter kábellel. A kártya antennástól 8500 körül volt. A távolság 250-300 m légvonalban rálátással.


[Szerkesztve]

(#8) salazol válasza weinmaker (#6) üzenetére


salazol
őstag

Házilagos antennának a konzervdobozos antennát javaslom.
A biquad-tól félnék, én egy YAGI-val próbálkoztam, egy PCI kártya végfokja bánta, ezért nem merek olyan antennával próbálkozni már, aminek a DC ellenállása nulla ohm. A YAGI és a BIQUAD ilyenek. A konzervdoboz az végtelen ohm DC-ben.

(#9) weinmaker válasza salazol (#8) üzenetére


weinmaker
őstag

Először is köszi, hogy ennyit foglalkozol a nyűgömmel, és segítesz! :)

Nem a tetőre tenném a bridge-t, hanem a tetőtérbe a cserép alá (szerintem ott tuti nincs minusz).
Erről a konzervdoboz antennáról tudnál bővebben, esetleg egy linket?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#10) salazol válasza weinmaker (#9) üzenetére


salazol
őstag

[L]http://www.turnpoint.net/wireless/cantennahowto.html[/L]
[L]http://www.saunalahti.fi/elepal/antenna2.html[/L]

[Szerkesztve]

(#11) weinmaker válasza salazol (#10) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi a linkeket, bár nem minden tiszta.

Amit eladnál cuccost ezek szerint jó lenne a feladatra?
Mennyiért vesztegetnéd?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12) salazol válasza weinmaker (#11) üzenetére


salazol
őstag

Valamit félreértettél, nem akarok semmit eladni.
Jómagam is folyamatosan vásárlom a cuccokat, amik nem válnak be, azokat adom csak el, mindíg csak olyannak, akinek nem okoz hátrányt az általam kifogásolt dolog.
Pl. itt a prohardveren adtam el X-mikro wireless routert, mert nem tetszett.
De most mindent használok és még be kell ruháznom.
Mi nem tiszta, írd le, hátha tudok segíteni.
A második linken ott a kalkulátor. Beírod a fekit, a doboz átmérőjét és mindent kiszámol helyetted.

(#13) weinmaker válasza salazol (#12) üzenetére


weinmaker
őstag

Szia!

Akkor légyszi mondj egy olyan típust ha tudsz ami nekem jó lenne :)

Veszek egy konzervdobozt, megadom a frekit 2.4ghz, és a doboz átmérőjét, a progi meg megmondja mekkorára vágjam le a hosszát.
Nem vagyok jó angolból, ráadásul a fizika sem a kedvenc tantárgyam volt anno :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Bridge-t keresek help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.