Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt951


zsolt951
csendes tag

3 napja kaptam meg a témában jelzett telefont (eBay), azóta nyúzom, "tesztelem", és egyenlőre nagyon meg vagyok elégedve! Hogyan találtam rá? Az LG G2 navigációja nagyon leromlott, és mivel olvastam, hogy a Galileo európai műholdas navigáció tavaly év végén elindult, gondoltam olyan telefon kell, ami ezt is tudja. Itt lehet megnézni, milyen telefonok és chipsetek képesek ezt a rendszert használni. Februárban még csak két telefon volt a listán, a BQ Aquaris X5 Plus és a Huawei Mate 9 pro. Az Aquarisnál az ár is elérhetőnek látszott, nem csak a Galileo holdak, így elkezdtem olvasgatni, mi ez, kik a gyártók, mik a vélemények.
Spanyol !! gyártó legújabb modellje, így főleg spanyol és német! szájtokon volt sok érdekes és értelmes, főleg dícsérő szó. A tapasztalatokról röviden:

- Gyönyörű, kellemes fogású.
- Nagyon gyors ujjnyomatolvasó!
- Nagyon gyorsan kap fix pozíciót (2-5mp), szabadban 3 méter, szobában 5-14 méter pontosság!!!
- Nagyon gyorsan vált automatikusan az elérhető legjobb internet-elérésre: Wifi dual band - 4G
- Gyönyörű fotók szobában és szabadban.
- Gorilla glass-nak megfelelő Dinorex™ (japán) üveg előlap
- Fényerő rendkívüli!
- Bekapcsolás után azonnal frissített a legújabb buildre, a honlapjukon a support nagyon jónak látszik, telefonon / mailben elérhetőek és válaszolnak is!
- Szoftver elég fapados (pl. Dialer, de ezért van Play áruház ;)
- Infrát hiányolom, és hát az akku az fix, de nap végéig a nyúzás mellett még 50%-on állt.

Jelenleg 250EUR az ára a kisebbik (2/16) modellnek a gyártó honlapján, de jelenleg áruhiány van!

További részletek helyett mellékelem a speckót, a lényeget félkövér betűkkel kiemeltem.

Dimensions
70 x 145 x 7.7 mm
Weight
145 g
SCREEN
Dimensions
5 "
Resolution
Full HD 1080x1920 - 440 ppi
Aspect ratio
16:9
Brightness
620 nits
Technology
IPS LTPS LCD
Multi-touch - 5 capacitive points, GFF
Dinorex™ glass (NEG)
AF coating
Quantum Color +
PROCESSOR
CPU
Qualcomm® Snapdragon™ 652 Octa Core up to 1.8 GHz (PoP)
GPU
Qualcomm® Adreno™ 510 up to 600 MHz
INTERFACE
Operating system
Android 6.0.1 Marshmallow
Languages
English, Spanish, French, Portuguese, German, Italian, Magyar, itc.,,
MEMORY
Internal memory
16 GB / 32 GB
RAM
2 GB / 3 GB
Usable memory
10.6 / 25 GB
BATTERY
LiPo 3200 mAh
CAMERA
Rear
Sony IMX298, 16 MP
6 Largan lenses
Aperture ƒ/2.0
Dual Tone Flash

Phase Detection Autofocus (PDAF)
Video resolution 4K@30fps
Video estabilization (Vidhance)*
Slow motion (720p@120fps)*
Fast motion and Time Lapse
Auto HDR
Capture in RAW format
Parameters' manual setting (shutter speed, focus, ISO)
Night shot, panoramic and burst shooting modes
Front
Sony IMX219, 8 MP
3 lenses
Aperture ƒ/2.0
Video resolution 1080p@60fps*
Face Beauty*
Selfie Indicator
AUDIO
Headphones - HiFi and HD Audio
Speaker - Smart PA
2 microphones (Noise canceller)
Dolby® sound technology
Radio FM
CONNECTIVITY
4G (LTE) FDD (800/1800/2100/2600) - (B20/B3/B1/B7)
3G HSPA+ (850 / 900/ 1900 / 2100) (B5 / B8 / B2 / B1)
2G GSM (850/900/1800/1900)
GPS + GLONASS + GALILEO
Wi-Fi® 802.11b/g/n/ac (dual band - 2.4 GHz | 5 GHz)
Bluetooth® 4.2
NFC (HCE+SE)
SENSORS
Fingerprint scanner
Brightness sensor
Proximity sensor
Accelerometer
eCompass
Gyroscope
Hall Sensor
CONNECTIONS
Dual nano-SIM
MicroSD™ slot, up to 256 GB. Available space for installing applications and storing multimedia files.
Micro-USB OTG slot
3.5 mm TRRS headphone jack (CTIA)
OTHER SYSTEM FUNCTIONS
Tap Back
Next song
Ambient display
Equalizer
Customizable LED
Schedule ON OFF
Vibration Intensity Modifier
Wi-Fi Assist
COMPATIBLE FORMATS
Text formats
.txt .pdf .xls .doc .ppt
Image formats
.bmp .gif .jpeg .png .wbmp .jps .mpo .webp
Video formats
.3gp .mp4 .flv .avi .mov .mkv .3g2 .wmv
Audio formats
aac .mid .mp3 .wma .ape .flac .aac+ .eaac+ .m4a .ogg .aiff .dts .awb .wav .qcp

Gondolom még nem vagyunk sokan, de szerintem ez hamarosan változni fog!

üdv,
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#2) zsolt951


zsolt951
csendes tag

(#3) zsolt951


zsolt951
csendes tag

(#4) xsjado93


xsjado93
senior tag

Szia. Szemezek ezzel a készülékkel, viszont az audio képességekre kíváncsi vagyok. Tényleg jól szól, vagy csak a marketing nagy a weboldalon? Olvastam olyan visszajelzéseket is, miszerint sistereg a telefon fejhallgatóra kötve. Nálad mennyire jellemző ez a jelenség? A válaszodat előre is köszönöm! :)

Your life is a lie.

(#5) redlysz


redlysz
csendes tag

Szia! Hogy szuperál a készülék hosszabb távon?

(#6) xsjado93 válasza redlysz (#5) üzenetére


xsjado93
senior tag

Szia. Én ár/érték arányban abszolút megvagyok vele elégedve. Eddig nemigazán volt vele problémám, leginkább az ujjlenyomat olvasó az, amit néha nem érzékel, de ezt betudom annak, hogy az átlagnál zsírosabb bőröm van, ami megnehezítheti a felismerést. Hétköznapi használatra bőven tökéletes, a kamera is vállalható képeket csinál. Videózás kicsit neccesebb az OIS hiánya miatt, meg az előző HTC One M7-emhez képest a mikrofon sem annyira tiptop, de alapjában véve tisztán veszi fel a hangokat, csak van hogy magas hangerőn berecseg pl: ha egy fesztiválon készítesz videót. Zeneileg is egész jól teljesít a cucc, leginkább arra használom a legtöbbet. Egy töltéssel meg simán elmegy két napot ha nem nyomkodja egész nap az ember. Még egy dolog amit felrónék a gyártónak az az, hogy szoftveresen le van korlátozva a gyorstöltés, holott a Snapi 652 támogatja alapból. Ami viszont pozitívum az a frissítések kezelése. Pár havonta érkezik biztonsági frissítés, és a gyártó ígérete szerint az Oreo is lassan érkezik! Dióhéjban ennyi, remélem azért hasznos volt valamennyire, még ha pár hónap csúszással is reagáltam :D

Your life is a lie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.