Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Vannak tapasztalataitok az alábbi kihangosítókkal?

Nokia HF-300
Supertooth Voice
Sony Ericsson HCB-100

Természetesem a leglényegesebb kérdés az átjövő hang hallhatósága illetve a mikrofon hangátvitelének minősége, ergo jól hallanak-e bennünket a másik oldalon...
Kezelhetőség, kompatibilitás... És hasonlók.

Mivel ezt egy általános fórumtémának szántam, szívesen várom más típusokról is a véleményeket, hozzászólásokat.

(#2) LaMotta


LaMotta
aktív tag

No, hát látom, még nem keltette fel érdeklődéseteket ez a téma.
Néhány gyártó, akiktől érdemes lehet választani:

Jabra

SuperTooth

Parrot

Nokia

Motorola

Sony Ericsson

Azért nézelődjetek csak. Egy vezetés közbeni kézben tartott telefonálás min. 10.000 Ft büntetési tétel. Ezek a készülékek megkaphatóak 15.000 Ft körül is. Praktikus is, kényelmes is, szabályos is a használata.

Akárkinek akármilyen márkájú, típusú "handsfree" vagy "non handsfree" kihangosítója van, írjon róla bátran! :)

(#3) Viktor0610 válasza LaMotta (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Még... :D Bizakodó vagy!? ;)

Samsung Galaxy A54

(#4) LaMotta válasza Viktor0610 (#3) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Na, már legalább van valami életjel a sok topikra nézés mellett :DDD. :C
Azt láttam, hogy eléggé aktív vagy erre, már azt "vártam", mikor lesz bezárva :D..

Viszont van ezeknek a kütyüknek létjogosultsága, csak még nem jöttek rá az emberek erre a tényre :). Szóval bízom benne, hogy egyszer elkezdenek vásárolni ilyeneket :). És remélem nem azok után, hogy megbüntették őket :U. :)

(#5) stophunter2 válasza LaMotta (#2) üzenetére


stophunter2
csendes tag

Hello!

nekem ilyen nokia kihangosítóm van:
http://www.nokia.hu/A4338042

létezik az, hogy csak nokia telókkal hajlandó kékfogas kapcsolatot létesíteni???
már két win alapú, LG és SE telóval is próbáltam, mind látja elsőre a N610-es autós egységét, de az csak a nokiákkal párosodik. de azokkal pikk-pakk, panasz nélkül...
van valakinek valami ötlete?
előre is köszönöm!
L

Stophunter

(#6) Viktor0610 válasza stophunter2 (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáld meg "kinullázni", vagyis kitörölni belőle a korábbi párosításokat, talán az a baja, hogy nem tud tárolni több eszközt.

Samsung Galaxy A54

(#7) Peet210 válasza LaMotta (#2) üzenetére


Peet210
őstag

Egyetértek, tényleg hasznos (és biztonságos) eszközök.
Nekem egy Nokia CK-7W van. Ez eddig Nokia és WM alapú telefonokkal használtam. Minden telefont BT kapcsolaton csatlakoztattam hozzá gond nélkül.
WM használó készüléknél az esetek 90%-ban nem kaptam negatív visszajelzést a hangminőséggel kapcsolatban. Viszont sajnos egyszer volt, hogy én tökéletesen hallottam a másik felet de ő nem nagyon értett engem (Nokia telefonnál még nem találkoztam ilyennel pedig egy párral már használtam). A telefonban ha be van kapcsolva a BT akkor automatikusan csatlakozik a kihangosítóhoz. Ha utólag kapcsoljuk be a telefonban a BT-t akkor manuálisan kell csatlakoztatni (ami nem egy nagy művészet hiszen már egyszer párosítottuk a két eszközt).
Mint vezeték nélküli kihangosító meg vagyok elégedve a Nokiával.

[ Szerkesztve ]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#8) stophunter2 válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


stophunter2
csendes tag

megpróbáltam :((
sajna semmi előrelépés, azaz annyi, hogy a nokia fórumán megtaláltam a kompatibilis eszközök listáját. ez a 610-es symbiamos telókkap sem közösül. az utána lévő generáció már igen, és más BT technológiát is elismer nem csak a nokia telókét.

hallott már valaki olyanról hogy ezt a 610-t feltörték volna. csak van rá más szoftver ami nem blokkolja a nem nokia telefonok BT jeleit.
használ valaki 610-es car kit egységet nem nokia telóval?
köszönöm a válaszokat!

Stophunter

(#9) LaMotta válasza Peet210 (#7) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Köszi az első komoly véleményt, Peet :)! :R
Amúgy ez a CK-7W szintén csak egy telefonhoz tud csatlakozni egy időben?

stophunter2: Ahogy láttam ez a kihangosító még ilyen 6230-as korszakból lehet.
Írtad, hogy Nokia-kkal pikk-pakk társul.. Gondolom akkor azok sem Symbian alapúak.
Nem lehet, hogy mint BT-s kapcsolatot, felismerte az LG, meg a SE, de a régi felépítése miatt nem társulnak?
Különben szerintem nyugodtan hívj fel egy Nokia szaküzletet, mit tudnak erről. Eddig csak jó tapasztalataim voltak velük.
És írd meg, ha valamit sikerült elérni.. :)

(#10) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy K750-es SE telóm. Vettem egy autós kihangosítót, HCB-105. Egy baj van, hogy nem tudom párosítani, mert jelszót akar. Viszont a leírásában nincs szó sehol sem jelszóról...
Mi lehet ez?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) Viktor0610 válasza pilóta (#10) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A jelszó elvileg 0000 (négy darab nulla) lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#12) pilóta válasza pilóta (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na meglett. Kipróbáltam az 1111-et, meg a 0000-át, és a 0000-t elfogadta :C

Mod.: Köszi azért a gyors választ :R

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) pilóta


pilóta
nagyúr

Ha már itt vagyok :D

A töltője, amit adtak hozzá, az egy szivargyújtós hucmák. A csatlakozója olyan, hogy passzol a telefonba. Akkor ezzel elvileg tudom tölteni a telefont is a szivargyújtóról? Megfelelő a feszültsége? És fordítva: a telefon töltőjéről tudom tölteni a kihangosítót a konnektorból? (Ez utóbbi pl. most jól jönne, mert az írja a használati, hogy az első használat előtt 5 órát töltsem. Nincs kedvem az autóban eltölteni 5 órát mostanában :D)

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Viktor0610 válasza pilóta (#13) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a két töltő csereszabatos.

Samsung Galaxy A54

(#15) pilóta válasza Viktor0610 (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

:R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy K750-es SE telefon és egy HCB-105 kihangosító.
Újabban azt csinálja, hogy csak az első hívást feszi fel, ha megint hív valaki, azt már nem, csak a telefonon tudom felvenni, hiába nyomom a kihangosító gombját. A csörgést kiadja, de fel nem veszi.
Mi lehet a baja?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) Viktor0610 válasza pilóta (#16) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Indítsd újra mindkettőt, esetleg töröld a párosítást mindkét készülékből (a kihangosító esetében a használati nyújthat segítséget), majd így próbáld meg.

Samsung Galaxy A54

(#18) pilóta válasza Viktor0610 (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

Újraindítás nem segített, többször próbáltam, a párosítást még megpróbálom. Mondjuk a kihangosítón nem tudom hogy lehet ezt törölni, két gomb van rajta összesen, az egyik a hangerő + -, a másik a ki-be kapcsoló-felvevő. De majd elővadászom valahonnan a használatiját...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) Viktor0610 válasza pilóta (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Általában valami gombkombinációval lehet "resetelni", ezzel kitörli a memóriájából a korábbi párosításokat.

Samsung Galaxy A54

(#20) pilóta válasza Viktor0610 (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez kellett, köszi :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) nobika1


nobika1
tag

Autós kihangosítokkal nincs gondom, mert nincs autóm:D:D

06-70-419-1638

(#22) LaMotta válasza nobika1 (#21) üzenetére


LaMotta
aktív tag

:C.. Köszönjük, Emese! :U

(#23) csibor


csibor
őstag

Nem túl drágán melyiket érdemes venni?

(#24) biker


biker
nagyúr

olyan autós kihangosítót, esetleg fülest keresek, ami EGYSZERRE tud KAPCSOLATBAN lenni 2 telefonnal.
mert majdnem mindet lehet 5-10 eszközzel PÁROSÍTANI, de kapcsolatban csak eggyel tud lenni :(

két telefon van a kocsiban, jó lenne nem két kihangosító hozzájuk :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) LaMotta válasza biker (#24) üzenetére


LaMotta
aktív tag

SuperTooth ONE
A leírás szerint egyidejűleg is tud kettőt kezelni:
"Multi point function: connect 2 phones simultaneously"

Jabra CRUISER
"Multiuse™ - connect to 2 devices at the same time"

Ha valamelyik elnyeri tetszésed és kipróbáltad, megköszönnék egy visszajelzést :).

(#26) biker válasza LaMotta (#25) üzenetére


biker
nagyúr

köszi!

Én a LG HFB-500 és 510-en szemezek, napelemesek, nem kell tölteni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) LaMotta válasza biker (#26) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Na, pöpec :). A HFB-500-at már láttam valahol, az 510-et nem.
Aminek érdemes talán utánanézni, hogy a töltési ideje hogy működik (napsütés nélküli fénnyel is elfogadhatóan töltődik-e), illetve talán még ennél is fontosabb az, hogy mennyire tiszta, vagy hallható a másik oldal számra. Ha ezeket választod, akkor majd véleményezd is itt :)!

A Jabra Cruiser egy újabb cucc, az oldalon lévő másik kettőnek a hangminősége szinte tökéletes volt, s ebből kiindulva bízom abban, hogy a Cruiser-é is.
Az ST One-é az a Jabra-nál valamennyivel gyengébb volt.
Ez a bekezdés olvasataimból van.

(#28) melaak


melaak
csendes tag

Hahó valaki aki ért hozzá!
Van egy Samsung Corby-m (gts3650) meg egy sony ericson blootooth headset-em!
Tudom valahogy használni a Samsunghoz?
Én tök amatőr vagyok ilyen téren, és lehet, hogy nem erre a fórumra tartozik, de hátha van valaki aki segíteni tud!
:R :R :R :R :R :R :D :D :D :D :D

(#29) fpy_


fpy_
aktív tag

Sziasztok,

az én autómban mobil telefon konsol van beszerelve, a kihangosító a gyári rádiót használja, ill. a beépített mikrofont. Ez még a régi időkből való, Nokia 5110/6110/7110-et fogadó adapter van rajta.
Kérdésem, hogy létezik -e szerintetek olyan BT eszköz, interface, amit ebbe a konzolba illesztve BT képessé teszi a kihagosítót?

(#30) melaak


melaak
csendes tag

Hahó valaki aki ért hozzá!
Van egy Samsung Corby-m (gts3650) meg egy sony ericson blootooth headset-em!
Tudom valahogy használni a Samsunghoz?
Én tök amatőr vagyok ilyen téren, és lehet, hogy nem erre a fórumra tartozik, de hátha van valaki aki segíteni tud!
:R :R :R :R :R :R :D :D :D :D :D

(#31) Mag__


Mag__
tag

Hi!
SuperTooth kihangositot volt alkalmam használni egy kicsit,és van egy olyan jo tulajdonsága hogy ha elveszti a telefont(mert tul messze megyek töle) akkor ha kellö távolságra vissza megyek akkor magátol csatlakozik a telefonra.
Most egy másik kihangositom van( egy PNA-s navigácio,amin van kihangosito funkcio) ,és ez nem csatlakozik magátol,hanem kézileg kell ujra csatlakoztatni. Amikor hozzáadtam a telefonhoz a kihangositos PNa-t,ott megadtam, hogy "igen csatlakozzon automatikusan", meg " A készülék automatikus felvétele" vagy ilyesmi, azonban nem találja meg magátol,kézileg kell hozzáadni.
Van vkinek ötlete mi a gond?
kösz

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#32) LaMotta válasza melaak (#28) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Többnyire használható és működik más gyártóktól származó BT-kapcsolatok. A legjobb példa talán, hogy pl. egy notebook BT-jéhez mindent tudsz kapcsolni.

(#29) fpy_: Én sajnos nem tudok ilyenről, hacsak nincs valami külsős gyártó erre. Talán beesik még ide valaki, akinek van erről tapasztalata.

(#31) Mag__: Nem lehet, hogy ez "A készülék automatikus felvétele" okozza az összeakadást? Mármint hogy épp ezért állandóan csak érzékeli, és nem csak csatlakozik. Szerintem próbáld ki, hogy erről visszaveszed a "pipát" :). Egyébként el tudom képzelni, hogy ezzel kapcsolatban a (számunkra ismeretlen) PNA gyártója/forgalmazója tud javaslatokat adni. Lehet, hogy egy fimware/szoftver frissítés megoldja a problémát.

(#33) biker válasza LaMotta (#27) üzenetére


biker
nagyúr

HFB-500 megvéve. Elég gagyinak tűnik.
jó, hogy két telefonnal is egyszerre megy, de hullámzik a hangerő mind vevő, mind adó oldalon, és ez elég zavaró, ideges leszek, mikor hallóznak, és én is hallózok és ennyi :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34) LaMotta válasza biker (#33) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Halló-halló... :)

Köszi a visszajelzést :). Erre én is ideges lennék. Akkor egyelőre ez a kihangosító Nálad nem igazán ajánlott...

(#35) tomee007007


tomee007007
őstag

sziasztok!

Nem rég vettem autót, és felfedeztem benne egy nokia ck-1w kihangosítót, viszont kéri a pin kódot, a kártya meg nincs nálam, szóval nincs valami ötletetekhogyan tudom valahogy meghack-elni?

(#36) tomee007007


tomee007007
őstag

megoldottam...0000-ás kóddal :D

(#37) LaMotta válasza tomee007007 (#36) üzenetére


LaMotta
aktív tag

:R .. Lejjebbről Viktor0610 kolléga is ezt javasolta volna :).

(#38) tomee007007 válasza LaMotta (#37) üzenetére


tomee007007
őstag

elősször az 1234-el próbáltam de az nem jött be....azért köszi:)

(#39) LaMotta válasza tomee007007 (#38) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Ha úgy érzed, írd le tapasztalataid, mennyire vagy elégedett a kihangosítóval. Köszi! ;)

(#40) tomee007007 válasza LaMotta (#39) üzenetére


tomee007007
őstag

Nokia CK-1W:

Eddigi tapasztalatom: mint már említettem nem rég fedeztem fel az autóban, de azért már próbálgattam: Nokia 6230i és HTC Diamond-al párosítottam össze, egyiknél sem volt gond, rögtön egymásra találtak. A kihangosító rá van kötve a gyári navigációra, és a műszerfal fedélzeti számítógépére, szóval amikor hívás jön be, kijelzi. A nyomógomb megnyomása után kb 2-3 másodperc múlva kapcsol. A hangminőség elég jó, viszonylag távol van tőlem a mikrofon, de még autópályán is tisztán hall akivel beszélek.
Szóval szerintem egyszerű, minőségi, és olcsó(ahogy láttam használtan 8-10.000 körül van ez a típus)

(#41) pilóta


pilóta
nagyúr

Azzal lehet-e tenni valamit, hogy amikor a Nokia E52-n megy a navigáció, és a kihangosítóra van kitéve a hang, akkor az első kb. egy-másfél másodperc lemarad. (SE HCB-105)
Mert így kicsit vicces, hogy mindíg "...száz méterre" kell elfordulni, csak sose hallom, hogy hány száz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) pilóta válasza pilóta (#41) üzenetére


pilóta
nagyúr

Használja valaki egyáltalán GPS-es telefonnal a kihangosítót? Nála érteni az elejét is az utasításoknak?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) pilóta


pilóta
nagyúr

Nemár, hogy senki nem navigál telefonnal!

Aki él és nem boldog, az téved!

(#44) pilóta


pilóta
nagyúr

hahó

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45) pilóta


pilóta
nagyúr

Ennyire nem lehet halott ez a topic...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#46) pilóta


pilóta
nagyúr

Semmi ötlet?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#47) pilóta


pilóta
nagyúr

Mindenki elment nyaralni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) tomee007007


tomee007007
őstag

nincs ötletem

(#49) pilóta válasza tomee007007 (#48) üzenetére


pilóta
nagyúr

De legalább valami mozgás van a topicban :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) pilóta


pilóta
nagyúr

Pörög a topic... :(((

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.