Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) znagyy


znagyy
csendes tag

Sziasztok egy kicsit nem ide való kérdés :P ugyant nekem egy luccám van de egy ismerösömnek egy M-TECH készülék :F és hasonlóan kipróbálná a frissítéseket. :U
És ugyan úgy hasonlóan Win ce 5.0 van rajta :(( csak nem tudok belépni a lelkébe :O , tud valaki hasznos infót az esetről :C
Köszönettel Nagy Zé

(#152) Djmakka


Djmakka
csendes tag

Sziasztok.
Nekem IGO fut a luccán, így vettem kéz alól, a hang is jó, csak egy kicsit darabos a térkép - valamint a poinál lefagy.
Ha van valakinek ötlete megköszönöm!
:K

(#153) F1DO


F1DO
senior tag

Üdv!

Ilyen Lucca 3.3-as készüléknél találkozott már valaki olyan jelenséggel hogy gyenge a GPS műhold vétele, érzékenysége?

Az eredeti Blaupunkt-os térképprogramban látszódnak a műholdak jelerősségei valahol?

[ Szerkesztve ]

(#154) F1DO válasza Henro (#150) üzenetére


F1DO
senior tag

Összeírom a teendőket és átküldöm majd mailben!

(#155) boobby válasza F1DO (#154) üzenetére


boobby
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 3.5 -s lucca-m van, de sajnos nem boldogulok vele, Hogyan tudnam elérni, hogy az Igo felmenjen ra? Ha csak siman az Sd kartyat beteszem nem reagal ra :( . Windows Ce 5.0 van rajta). A wines felulett sajnos nem erem el. PC-vel osszekotve csak simán kartya leolvasokent erzekeli :(

:Y

(#156) Crusader01 válasza boobby (#155) üzenetére


Crusader01
tag

Huha a Lucca 3.5 szerintem más tészta... Próbáld meg bekapcsoláskor amikor megjelenik egy OK gomb, h megnyomod a kijelző balfelső, jobbfelső, balalsó, jobbalsó sarkait. Eztán lehet, h neked nem is igy indul a gép és nincs ok gombod...Ezt nem tudom, Lucca 3.5 össel még nem volt dolgom. Ha ez amit irtam nem menne akkor megpróbálunk vmi más alternativát.

(#157) boobby válasza Crusader01 (#156) üzenetére


boobby
csendes tag

Hy! Ezzel már probálkoztam, semmi.
Így indul: 'A vezetés közben, bla,bla..., alul Ok gomb'.
Utánna, továbblépve: 3 választható menu: Média, Navigáció, Beallítasok.

(#158) Crusader01 válasza boobby (#157) üzenetére


Crusader01
tag

Akkor próbálj meg vmi olyasmit, h a bekapcsoló gombot nyomd le egyidejüleg a menu gombbal ha van oylan, ha nincs akkor egy másik gombbal. Most nézem a képen h hogy néz ki a tied. alul a vol- vol+ között a bekapcs gomb van? ha nem akkor sztem azzal nyomd meg a bekapcs gombot. Vhogy be kéne jönnie...

(#159) boobby válasza Crusader01 (#158) üzenetére


boobby
csendes tag

A bekapcs középen találhato,+ van 2 vol gomb. csak ez a 3 gomb van rajta, akárhogy nyomogatom nem jon be :(. Ha 3mp-ig nyomva tartom, akkor ki/be kapcsol.a masik2 gombra nem igazán reagál a hangerőn kívul

(#160) Crusader01 válasza boobby (#159) üzenetére


Crusader01
tag

Na igy legalább kizártuk az egyik lehetöséget. Tehát szoftveresen lehet bejutni a win-be. amikor megjelenik a figyelmezető szöveg az Ok gombbal, akkor próbáld meg a sorkokat megnyomni más sorrendben. Pl: balfelső, balalsó, jobbfelső,jobbalsó stb. mondjuk szerintem haránt irányban nem kell próbálkoznod. Ha igy sem, akkor az ok gomb megnyomása után a beállítsokban nincs vmi erre utaló dolog? És mi van ha csak a 2 vol gombot nyomod kikapcsolt állapotban? Ilyen variációkkal kéne próbálkozni. addigis keresek vmi forumot erről

(#161) boobby válasza Crusader01 (#160) üzenetére


boobby
csendes tag

mar csak a sarkok maradtak, masik lehetoség már kizárva... :(

(#162) Crusader01 válasza boobby (#161) üzenetére


Crusader01
tag

hát ok addig próbálkozz a sarkokkal! Egyelöre nem találok semmi infót erről... :(

(#163) boobby válasza Crusader01 (#162) üzenetére


boobby
csendes tag

eddig nekem sem sikerült :(

(#164) bagszi


bagszi
csendes tag

nekem már bejött a win-es felület csak nem találom a HKLM/software fájlt merre keresem?

(#165) boobby válasza bagszi (#164) üzenetére


boobby
csendes tag

Elvileg ha van regedited, akkor megtalálod a regbejegyzest.

+ Info: balalsó, balfelső, jobb felső, jobb also és lass csodát... :)

(#166) boobby válasza boobby (#165) üzenetére


boobby
csendes tag

Nincs vkinek esetleg olyan igo-ja, mely teljes kepernyőn fut, és nem csak a képernyő felén?

(#167) Crusader01 válasza boobby (#166) üzenetére


Crusader01
tag

azért megy a felén mert rossz a sys.txt fájlod. Másold be a tartalmát, és megoldjuk!

(#168) Crusader01 válasza boobby (#165) üzenetére


Crusader01
tag

Mondtam, hogy a kijelző sarkait kell nyomogatni :D Igy már megnyilt a világ a Lucca elött. ;]

[ Szerkesztve ]

(#169) boobby válasza Crusader01 (#168) üzenetére


boobby
csendes tag

Azt hol találom?, kerestem, de nem találtam

(#170) boobby válasza boobby (#169) üzenetére


boobby
csendes tag

Megvan, este bemásolom, mert nincs nalam usb kabel.

(#171) Crusader01 válasza boobby (#170) üzenetére


Crusader01
tag

okok! akor este megoldjuk ;]

(#172) boobby válasza Crusader01 (#171) üzenetére


boobby
csendes tag

[interface]
skin="ui_igo8"
resolution_dir="320_240"
vga=0

[rawdisplay]
class="landscape"

[debug]
skip_eula=1
enable_roadshadow=1

[map]
auto_nightmode=0

[msnd]
msnd.start=0

(#173) Crusader01 válasza boobby (#172) üzenetére


Crusader01
tag

Ez érdekes mert tökéletes! Igaz igo8 mégcsak demo, de ettől jól kéne müködnie. Más a baj...Apropó! Kijelzönek mekkora a felbontása??

(#174) Crusader01 válasza Crusader01 (#173) üzenetére


Crusader01
tag

Na már utánéztem és 320x240...akkor nem értem. Enyémnek is ilyen és tökéletes. Próbálj máshonnan leszedni egy másik fajta igot. Legyen 2006 plus, vagy 8. Nekem mind2 megy.

(#175) boobby válasza Crusader01 (#174) üzenetére


boobby
csendes tag

Elvileg 3 1/2" -s, tudsz esetleg rendelkezésemre bocsájtani? :D

(#176) boobby válasza boobby (#175) üzenetére


boobby
csendes tag

ja és nem tudom forgatni :(

(#177) Crusader01 válasza boobby (#176) üzenetére


Crusader01
tag

ja akkor most forgatni kéne? vagy mi a gond?

(#178) boobby válasza Crusader01 (#177) üzenetére


boobby
csendes tag

Egy olyan verzio kellene ami "teljes" képernyőben megjelenit...

(#179) Crusader01 válasza boobby (#178) üzenetére


Crusader01
tag

Mindegyik teljes kijelzőn jelenik meg. Itt most az a baj h az igo elfordulva indul a kijelzőn? vagy csak a felén jelenik meg? vagy most mi a baj? nem értem...

(#180) Vakveztés válasza boobby (#155) üzenetére


Vakveztés
csendes tag

Szia

Az I-Go-t SD kártyára tedd fel. Az install program nevét írd át installlucca_35_B.exe -re.
(ezt sajátjának ismeri fel, más névvel nekem nem indult el).
A PNA-t kapcsold ki úgy, hogy legalább 14 s-ig nyomd a középső kék vílágító gombot. A "Vol+" gomb és a "bekapcsoló" gomb egyidejűleg addig tartsd benyomva, amíg az autós figyelmeztető kék ablak közepén meg nem jelenik egy kis kör.
Ekkor az új szoftver fog elindulni és installálódik a PNA-ra.
Ha kiveszed az SD kártyát az eredti szoftver fut, ha beteszed és úgy kapcsolod be, akkor az I-Go indul.
A probléma nekem is, az, hogy a Lucca 3.5 482x272, míg a Lucca 3.3 340x240 felbontású, így a térképek nem töltik a teljes képernyőt. A SYS.txt-t átírtam, mégsem teljes a képernyő. Egyébként az IGO 2006SD jól működik rajta.

A SYS. txt alább:

[device]
type="BLAUPUNKT LUCA"

[debug]
slowsim=1
loop_sim=1
show_gps_pos=1
show_speed_limit=1

[interface]
gxoff=1
portrait=0
landscape=1
width=480
height=272
base="igo/480_272/"
basel="igo/480_272/"

[gps]
port=-1
protocol = "NMEA"
com_port_speed = 9600

[speedcam]
usemio=-12,90,37,27
enable_at_startup=1

(#181) Crusader01 válasza Vakveztés (#180) üzenetére


Crusader01
tag

Na végre valaki aki leirta mi a baj. Azért nem teljes a kép a luccán mert az igo data.zip je nem támogatja a 480x272 es felbontást. De ha ezt leszeditek akkor az igo 8 müködni fog nektek is! Csak irjátok át a data.zip-et.

(#182) Vakveztés


Vakveztés
csendes tag

Sziasztok

Az i-GO8 tökéletesen megy a Lucca 3.5-ön. :C
A "moha bácsi" hangja egy kicsit "gépi", de ez legyen a legkevesebb probléma. :F
A program akkor töltődik be, ha a GPS műholdakat látja, ez olykor egy percet is igénybe vesz.

Itt egyik link:

http://rapidshare.com/files/90749856/IGO_8_PDA_PNA.ZIP

és a többi:

http://rapidshare.com/users/Y00EQV

(#183) Crusader01 válasza Vakveztés (#182) üzenetére


Crusader01
tag

Na akkor ez is megvan oldva ;]

(#184) boobby válasza Crusader01 (#183) üzenetére


boobby
csendes tag

Jah., köszönöm. :) Még egy kis segítség kellene, illetve 2,
1., Hogy tudom azt megcsinlni, hogy a Win egybol induljon, illetve kellene html nézegető, vagy pdf?
2., Nincs valami jó női hangotok?

(#185) murena


murena
csendes tag

Nekem 3.5b luccam van már azt is bánom hogy megvettem.Nem nagyon tudom használni rajta a megadott linkről letöltött billentyűzetet.Az igo 8 nak valami térkép inicializálási problémája van és utána kifagy.Valaki ha tudna segíteni megköszönném.Holnap utazok és nagyon kéne.

(#186) Crusader01 válasza boobby (#184) üzenetére


Crusader01
tag

hu az h a win töltsön be elég macerás de már leirtam vkinek, ugyhogy priviben elküldöm.

murena: Itt töltsd le az igo-t, lehetöleg a forum végéről mert az ujabb, és vmit javitottak rajta, és az elöző hozzászólásomban lévő linkről meg szedd le a data.zip et és ird felül a letöltöttel. Igy mennie kell.Ja és itt találsz billetyűzetet Miotool néven. a másikkal nem kell foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#187) murena


murena
csendes tag

az istennek nem megy.Még mindig a térképet hiányol hiába irtam át a reget.A 6 ost nem is tudom feltenni rá valami ötlet?

(#188) boobby válasza murena (#187) üzenetére


boobby
csendes tag

a map konyvtarba nem artana betenni a terképet, vagy ha bebnn van, akkor a neve sem mindegy.... 1x en is megjartam igy

(#189) murena


murena
csendes tag

Bent vannak a térképek a gyári helyen
És még betettem abba célmappába is amibe a regedit is írja

(#190) Crusader01 válasza murena (#189) üzenetére


Crusader01
tag

Milyen célmappa? milyen regedit? Az hogy jön igo-hoz? Igo 8 nál a térképeket a Igo\Content\Maps ba kell tenni. 2006 nál pedig Igo\maps.

(#191) boobby válasza Crusader01 (#190) üzenetére


boobby
csendes tag

Sikerült megnezni?

+ hiba a regmodosítasra, win bejon, de, ha térképet indítok, és a gombokat nyomkodom alul, vissza valt a winre... :(

(#192) Crusader01 válasza boobby (#191) üzenetére


Crusader01
tag

azért mert a luccádon az egyik gomb az asztal megjelenitését szolgálja valószinüleg. lucca 3.3 mal tökéletes minden. Amugy próbáltam mindent és nem megy win ce 5 el semelyik böngésző...

(#193) Crusader01 válasza boobby (#191) üzenetére


Crusader01
tag

ja h az igoban a gombokat? menj a startra (ha neked is német akkor) einstellungen-taskleiste und...-immer im vordergrund mellöl a pipát vedd ki.

(#194) murena válasza Crusader01 (#190) üzenetére


murena
csendes tag

Sikerült megoldani a problémákat.Az iGO8 ment fel a 2006SE-t még észre se vette.Köszi a segítséget

(#195) Crusader01 válasza murena (#194) üzenetére


Crusader01
tag

Na akkor jó! szólj ha vmi nem megy!

(#196) murena


murena
csendes tag

Néha képpel van bajom.Mert eltűnnek róla dolgok de legalább normálisan navigál. :C

(#197) Crusader01 válasza murena (#196) üzenetére


Crusader01
tag

Miért miket csinál a kép? Mi a baj vele? Akkor most igo 8-al nyomod?

(#198) TarVilmos


TarVilmos
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, de még mindig nem világos, hogy hogyan telepítem fel az igo-t. Letöltöttem friss térképeket, az oké. Letöltöttem Igo telepítőt (2006 plus), de nem települ, az itt leírtak meg gondolom másolgatós verziókra vonatkoznak. Gondolom a privát üzenetekben van a lényeg, segítsetek, legyetek szívesek.
Továbbá nem működik az igopluslucca.zip-es link, jó lenne, ha ezt megkaphatnám valakitől (ez csak sima másolgatós verzió?).
Meg én is szeretném előcsalogatni rendesen a windows ce-t.

Crusader: ezzel kapcsolatban írtam ma neked mailt is, meg felvettelek msn-re is.

Lucca 3.3-asom van

Válazokat előre is köszönöm!

(#199) Crusader01 válasza TarVilmos (#198) üzenetére


Crusader01
tag

Estefele kb 9kor leszel msn-en? mert ha igen akkor elárulom a titkot :D Illetve titkokat. Adok linkeket igohoz(igen ezek másolgatósok, vagyis nem kell telepiteni) és leirom, h csalogasd elö a win felületet. ;]

(#200) TarVilmos válasza Crusader01 (#199) üzenetére


TarVilmos
csendes tag

igyekszem, örök hála ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.