Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sidaries válasza Phantom (#15) üzenetére


Sidaries
őstag

A Children of Bodom tényleg jó, de nekem összeollózottnak tűnt. Nem találtam benne igazi eredetiséget. Ne értsetek félre! Jó csak szerintem hiányzik belőle az a ''valami''

A Metallica király. És azok közül a kevesek közül vagyok akik az újat is szereteik.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#52) Sidaries válasza -=V3rthil=- (#35) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem Opeth? Az jó, a másikat nem ismerem. King Diamond foglalkozását tekintve operaénekes és legalább olyan jól énekel mint Jimmy. :) Viccet félretéve nekem nem igazán tetszik. Jobban szeretem, ha az énekesnek mély hangja van és King Diamondra ez nem mondható el. Néha eszméletlenül tud visítozni.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#53) Sidaries válasza Polesz (#43) üzenetére


Sidaries
őstag

Éppen Therion megy. :) (Vovin)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#54) Sidaries


Sidaries
őstag

Most pedig én is leírom nekem mik a kedvenceim. Nem teljesen ez a kategória, de van metszet. Szóval Tiamat, Marylin Manson, Rob Zombie, Rahowa, Sentenced, System of a Down. A Rob Zombiet és a Rahowát kivéve már említették.

Rob Zombie: Kicsit Manson beütésű zene. Lassú számot itt nem találsz, de mégis dallamos. Szerintem nagyon jó.

Rahowa: Keményebb dió. Überszélsőjobboldali amerikai banda. Zenéjük még nem annyira kiforrott, de jó ötletek vannak benne. A nevük egy rövidítés:
Racial Holy War

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#55) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Izé, Opeth-et akartam írni...:) Majd kapok, letölteni csak keveset sikerült, de az jó volt. Szerintem a Cradle is és a Dimmu is jó, kaptam kölcsön mind2t. Nem vettem észre, hogy csicsás/giccses lenne bármelyikük, de kinek a pap, kinek a papné:DDD Izé, ezekhez illik ez a mondás:DD Chilrden of B. milyen stílus? Ismerem meg teszik is, de nemtom hova sorolni... Az In Flames-szel is így vagyok...

hey-ho-let's-go

(#56) launcser válasza M. Myers (#48) üzenetére


launcser
senior tag

finntroll jó ja
ftp-n launcser könyvtár :))

tütüü

(#57) Polesz


Polesz
addikt

Napalm Death - From Enslavement To Ob...... album nagyon ütős :))
27 szám 34:16 idótartam :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#58) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Kicsit felélesztem a topicot, bár valamelyest más ügyben. Milyen jó gothic metal együtteseket ismertek? Rhapsody-félékre gondolok. Előre is kösz.

hey-ho-let's-go

(#59) Polesz válasza -=V3rthil=- (#58) üzenetére


Polesz
addikt

Metalium
Stratovarius

Magyarok közül:
Firestorm :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#60) QQRIQ válasza -=V3rthil=- (#58) üzenetére


QQRIQ
tag

Rhapsody mint ''gothic metal''? Hm... inkabb Hollywood-metal az :)
Egyebkent kedvelem oket - csak azt az atkozott narratort kellene kinyirni :(((
Amugy meg hasonloan dallamos es nagyon kellemes zenet jatszik a Labyrinth, Sonata Arctica, Nightwish, Dark Moor, Mob Rules - es meg ezer mas banda is, csak most nem jutnak az eszembe :)
Igaz, ezek nem igazan ''Gothic metal''-hoz tartoznak...

Az eredeti topic-hoz meg: en nemigen kedvelem a horgo enekeseket, de azert akad egy-ket dolog, amit szivesen elhallgatok, mert zeneileg oriasi. Pl. Opeth, nemelyik Amorphis (de nem mind, es inkabb az ujabbak, amik mar nem horgosek), aztan meg Dan Swano-nek a Moontower cimu albuma. Nagyon jo meg az Arcturus, amit viszont eleg nehez kategorizalni (most foleg a ''La Masquerade Infernale'' es ''The Sham Mirrors'' albumokra gondolok). Jo meg az Agalloch-nak a ''Pale Folklore'' c. albuma is - allati hideg, sotet hatasu, es normalisan nem szeretnem az ilyen zenet, de ezt megis kedvelem.
Eszembe jut meg a Summoning is - a ''Stronghold'' meg a ''Let Mortal Heroes Sing Your Fame'' vagy valami ilyesmi. A korabbiak nem olyan jok, de a ''Dol Guldur'' elmegy.

Aztan meg a Candlemass, Therion, na es persze Anathema - toluk a ''Judgement'' es ''A Fine Day To Exit'' nagyon jok. A Sentenced is klassz. Ezek mindegyike eleg doom-os. Ebben a mufajban jo meg a Veni Domine is (Fall Babylon Fall es a Spiritual Wasteland).

Nagyon sok van meg, ami jo - szinte lehetetlen mindenre emlekezni.

(#61) twollah


twollah
nagyúr

Zyklon
Vomitory
Dying Fetus

(#62) St4s válasza -=V3rthil=- (#58) üzenetére


St4s
csendes tag

Luca Turilli (a Rhapsody gitárosa, külön album)

(#63) Sidaries válasza -=V3rthil=- (#58) üzenetére


Sidaries
őstag

Stratovarius, Therion, Sentenced. Azok ilyen dallamosak, mint a Rhapsody. Ja és Simphony-X. Én annyira nem ismerem, de egyesek szerint tiszta Rhapsody.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#64) robekri


robekri
addikt

És most egy kicsit más stílus:

Nightwish;
Rhapsody;
Stratovarius;
Nostradameus.

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#65) Szalma


Szalma
őstag

Machine Head
Neck Sprain

(#66) xuldar válasza -=V3rthil=- (#58) üzenetére


xuldar
őstag

Ha gótikus metalt akasrz hallani, ajánlom a Paradise Lost Gothic albumát. Az ősgót albumnak tartják. De más albumai is nagyon jók: Icon, Shades of God, Paradise Lost, Draconian Times.
Te inkább fantasy metalra gondolsz. Amit még nem említettek: Avantasia, Bal Sagoth

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#67) xuldar válasza QQRIQ (#60) üzenetére


xuldar
őstag

Jaja, nálam is a Sham Mirrors megy most. Azért Arcturusék sejtenek valamit... :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#68) xuldar


xuldar
őstag

OFF
Gyerekek, azért az pozitív, hogy Hold ide még nem tette be a lábát...izé, az ujját.
ON

Mennyi jó zenét szerető ember van a Prohardver!-en :)))
Metalt utálók, most lehet anyázni, ha valaki olvassa a topikot :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#69) Adi


Adi
senior tag

Dimmu Borgir...jeszjeszjesz! :DDD

ldm start-reconf primary

(#70) Edgeri válasza Drizzt (#4) üzenetére


Edgeri
senior tag

A Dawncore halála az enyém is :((((
Egy időben Magyarország legjobb együttese volt. Csak kevesen tudtak róla :((

Üdv, Edgeri

(#71) twollah válasza Adi (#69) üzenetére


twollah
nagyúr

Dimmu Borgir a black metal popcsapata.
Marduk az igazi black zene.

(#72) JulWCZar válasza rog (#22) üzenetére


JulWCZar
senior tag

''pont ezek !?
black doom vagy death?''

A topic cím közben megváltozott. Remélem legalábbis. :D

(#73) JulWCZar válasza Sidaries (#49) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Lásd lent. :)

(#74) QQRIQ válasza Sidaries (#63) üzenetére


QQRIQ
tag

A Symphony X nem olyan, mint a Rhapsody. A Rhapsody, mint az elhangzott, fantasy metal, mig a Symphony X inkabb prog.metal. Mindenesetre szerintem nagyon kulonbozo (de mindketten nagyon jo) zenet jatszanak. Azert a Rhapsody-ra kezdek raunni.
Gitarosuk, Luca Turilli manapsag jobb szololemezeket csinal, mint a Rhapsody. Es aki nagyon Rhapsody-szeru zenere vagyik, hallgassa meg a Thy Majestie-t.

(#75) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Asszem ezekkel a műfajokkal sem vagyok tisztában..:) A ''Hollywood metal''-t olvastam, de elég idétlennek tartom. Mondjuk az egész ''besorolósdit''. De ha választani kell, akkor fantasy metal-ra gondolok elsősorban:) Mint pl. Blind Guardian - Nightfall in Middle-Earth. Nekem az az etalon, bár most a Rhapsody is nagyon bejön:)

hey-ho-let's-go

(#76) gabranek


gabranek
aktív tag

amikor en ilyen zeneket hallgattam (yo regen volt), nekem a black metalbol a venom jott be, deathbol napalm death, protector, incubus, mittomenmi.
A nagy kedvencek nem tudom mi a mufaly:
slayer
mod
sdi
kreator
sepultura
meg meg biztos volt 1 par

田中れいな

(#77) MasTer


MasTer
tag

Possessed: Seven churches
Possessed: Beyond the gates
Possessed: the eyes of horror EP

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#78) xuldar válasza gabranek (#76) üzenetére


xuldar
őstag

Mert most miket hallgatsz? :P

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#79) Squirrel


Squirrel
őstag

szerintem habpatronozni legjobb a Nightwishre, mintha az ilyen zenéhez találták volna ki :)
Végre megnyugszik az ember lelke, hogy avnnak jó zenét kedvelő emberek is ebben az országban...

(#80) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

OFF

Az agyam eldobom! Mindjárt felrobbanok!!! Találkoztam a nyugatinál három patkánnyal, akik úgy gondolták, hogy vicces lesz belémkötni. És még csak le sem tudtam reagálni, mert lökdöstek, aztán mentek, én meg metróra szálltam. Csak utána húztam fel magam;) Miért elég ok a bőrkabát meg a bakancs arra, hogy cseszegessenek??? És mért vagyok olyan hülye, hogy nem fojtom meg őket??? Ááááááhhhhh, bocs az offért...
Most muszály kis Dimmut hallgatnom..:)
Amúgy vannak szerencsére jó zenét hallgató emberek MO-on is:) De én nem kötök bele senkibe azért, ahogy öltözködik/amit hallgat... Mért tesznek mások így???:( F*ck 'em!

ON

hey-ho-let's-go

(#81) thord válasza twollah (#18) üzenetére


thord
tag

a Carcass-t hogy hagyhattad ki? :D
legjobb:)

(#82) thord válasza Polesz (#57) üzenetére


thord
tag

polesz hozhatnal nekem ilyen zeneket, hamar ismerlek ;)

(#83) M. Myers válasza -=V3rthil=- (#80) üzenetére


M. Myers
csendes tag

Verthil! Ha jól értem te voltál bakancsban és bőrkabátban?
Csodálkozom, hogy beléd mertek kötni. Tudom, a bőrdzseki és a bakancs nem biztosít ''antibelédkötést''. Én is utálom az ilyen férgeket!

És miféle emberek kötöttek beléd? Hogy néztek ki? Gondolok itt cigány/repper (robbantott gatyás)/egyéb...

Legközelebb vizsgáld meg a bakancsod orrával, hogy a srácoknak van-e hátul lyukas foga :)) :)

A Dimmu hallgatás pedg nagyon javallott minden esetre :)

(#84) Cukrey


Cukrey
csendes tag

Csá, én mondok jobbat. Menjetek el egy kínai étterembe, és rendeljetek tavaszi tekercset! azt garantálom!

Nem minden majom, ami fénylik

(#85) twollah válasza thord (#81) üzenetére


twollah
nagyúr

Carcass rulz.

(#86) twollah


twollah
nagyúr

Az új Defecation album (Intention Surpassed) nagyon gyilkos.
Van egy olyan érzésem, hogy hamarosan ezt is a klasszikus grind core albumok között fogják számontartani.
Nagyon osztanak benne.

(#87) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Eltaláltad, én voltam a bakancsos fél..:) És a kötözködőkre is ráhibáztál..:)) Pedig szerintem ők viccesebben / irritálóbban néznek ki... Na mind1. Mégcsak azt se mondhatják rám, hogy skinhead vagyok, mert elég távol áll tőlem..:)

hey-ho-let's-go

(#88) twollah


twollah
nagyúr

Most hallgatom a Nasum Inhale/Exhale albumát.
Alig bírom visszafogni magam, hogy ne léggitározzak, és a hörögjek.

(#89) Polesz


Polesz
addikt

Egy kis Anathema igy este egész kellemes :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#90) prt


prt
csendes tag

az én kedvenceim:
Doom:
Orphaned Land
My Dying Bride
Nevergreen
Without Face
Blood Tears
Dawn of Winter
Eternal Tear

Death:
Malevolent Creation
Kataklysm
Illdisposed
Decapitated
Cock and Ball Torture :))

Melodic:
Therion
Nightwish
Madder Mortem
Lacuna Coil
Hollenthon
Tristania
Flowing Tears
Rhapsody
Odes of Ecstasy

''Ha vonalazott papírt tesznek eléd - másra írj.''

(#91) Bass


Bass
addikt

Verthil nem értem kérdéset ?? Egy bizonyos műfajt nem így kell megszeretni,erre saját magad kellene rájönnöd és idestova 20 éve halgatok ilyen zenét és akkor még nem volt net ahol megmondják hogy mit halgassak:( én asszem te az a faj vagy aki divatból halgatja a zenéket ,nem lepődnék meg azon sem hogy ha fél év múlva megismernél egy discos,vagy repper havert és itt nyitsz egy topicot hogy mit halgass egyszóval ez undorító.Halgass divatzenét:Korn,Linkin Park stb-t.
ABSu,Agathodaimon,Ahriman,Amon Amarth,Amorphis,Anathema,Arch Enemy,Arcturus,Armageddon(nem a magyar bár az is jó),Artillery,Bal Sagoth,Bathory,Behemoth,Bolt Thrower,Borknagar,Cannibal Corpse,Carcass,Carpathian Forest,Catastrophic,Children Of Bodom,Covenant,Control Denied,Cradle Of Filth,Crematory,Death,Dew Scented,Diabolicum,Dimmu Borgir,Entombed,Eternal Tears of Sorrow,Falkenbach,Fear Factory,Finntroll csak pár név,egy kis indulótőke ezzel kihúzod amíg tart a láz(és ne merjetek szőrösszívünek nevezni:)))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#92) M. Myers válasza -=V3rthil=- (#87) üzenetére


M. Myers
csendes tag

Melyik? Cigány, repper vagy egyéb?

(#93) anulu


anulu
félisten

Cyasztok!

Pici lelkem megnyugvást talált, hogy vannak még Zenét szerető emberek. :D:D:D
Azon viszont egy kissé meglepődtem, hogy hamár egyszer a Symphony X neve felmerült, akkor a Dream Theater-t miért nem említette senki? Csak ajánlani tudom az összes albumukat! Ha valaki szereti a komplex, progresszív zenét, akkor az a DT-t imádni fogja.

A Rhapsody-ról csak annyit, hogy az egyik nagy kedvencem, a 2001-es Summer Rocks óta van dedikálva a Dawn of Victory pulcsim :)) Az új Luca Turilli album tényleg nagyon jó, már a biteket szinte lehallgattam az .mp3 CD-mről :D Elég érdekes album, de elég könnyn meg lehet szeretni.

Az áprilisi Stratovarius és Symphony X koncertre jöttök?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#94) twollah válasza Bass (#91) üzenetére


twollah
nagyúr

Kiindulási pontnak nem rossz.

(#95) twollah


twollah
nagyúr

Tudom ajánlani a következő zenekar albumát.

Lymphatic Phlegm Pathogenesis infest phlegmsepsia

Kellemes kis grind core zene.

(#96) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Bass, nem értem, mi a problémád. Nem divatból hallgatok ilyen zenét, és nem tegnap kezdtem. Kb amióta az eszemet tudom erre menetelek, csak nem Dimmuval, hanem mondjuk Metallicával meg Nirvanával kezdtem. A kérdésem arra irányult, hogy kinek mit tetszik, mit érdemes meghallgatni. Nem kötelező itt olvasgatni, ha undorítónak tartod, és felfordul tőle a gyomrod. Én 20 éve nem nagyon hallgathatnék ilyen zenét, lévén 18 éves vagyok. Uhh, nem is értem, hogy minek írkálok neked erről... Na mind1, csak nem túl szimpatikus, hogy rohadtul nem tudod, hogy ki vagyok, és mégis leszólsz... Grat, csak így tovább!

hey-ho-let's-go

(#97) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Ja, ha már itt tartunk, én asszem, te az a fajta (mert gondolom ezt akartad írni, nem pedig ''faj''-t) vagy, aki szereti, ha megmutathatja, hogy ő az öreg a témában, és a többiek csak tanulhatnak tőle (persze ha részesülnek eme kegyben)...

hey-ho-let's-go

(#98) Bass


Bass
addikt

''A kérdésem arra irányult, hogy kinek mit tetszik, mit érdemes meghallgatni'':)))
1:nem így szólt a te kérdésed
2:Pe azt mondod hogy azóta halgatsz ilyen zenét mióta az eszedet tudod:)) akkor miért mástól kérsz tanácsot hogy mit halgass,nálam ez magától jött azért mert megtetszett és nem azért mert mások azt mondták hogy ez a jó.
3:nem én vagyok a ''NAGY ÖREG''ahogy te mondod:)
4:amúgy én sem Dimmu-val kezdtem hanem Metallica,Twisted Sisters,Bon Jovi,Stormwitch,Iron Maiden stb és ezeket a mai napig nagyon szeretem,tehát ha te azt mondod hogy amióta az eszedet tudod Rock/Metal stb zenét halgatsz akkor ismerned kellene jónéhány Black/Doom stb zenekart ha máshonnan nem is de újságból(már ha a Bravo-n kívül veszel mást is:)))(jó nagy köcsög vagyok mi?:)
amúgy ezeket nézd meg:http://mmp.fw.hu , http://www.tar.hu/metalline

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#99) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Itt megint tévedsz, mert nem szoktam ilyen újságokat olvasni (nem, Bravot sem;) )... Nem tudom, miből gondolod, hogy ismernem kellene black metalt is, ha Metallicát + hasonlókat hallgattam...Azt meg végképp nem értem, hogy miért undorító, ha megkérdezem, hogy mások szerint mit is érdemes ebben a műfajban kipróbálni... Egyébként mondtam azt egy szóval is, hogy már nem hallgatom azokat, amiket régen?? Szntem te eléggé félreértettél...

hey-ho-let's-go

(#100) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

ÉSCSAKAZÉRTISENYÉMASZÁZADIK:P

hey-ho-let's-go

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.