Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Vikthor válasza Dilikutya (#297) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hali!

Nekem megvan mind CD-n az Aske-t leszámítva. Valóban sötét, hisz ezt jelenti maga a Burzum szó is. Mondom érdemes elolvasni a burzum.org siteon lévő irományt amit leírt a gyilkosságról, zenéről, filozófiáról, a média hazugságairól, a börtönről stb. Én is megöltem volna Euronymous-t ha ilyen helyzetbe kerültem volna. És sztem nem hazudik, mert miért is hazudna? Nincs semmilyen motivációs alapja hogy hazudjon. Egyetértek vele. Remélem hamar kiengedik és hagyják zenét csinálni, mert állítólag lesz majd új Burzum, olyan Filosofemes és Hvis Lyset Tar Oss-os.... Legalábbis ezt szeretné csinálni.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#302) Dilikutya válasza meat grinder (#298) üzenetére


Dilikutya
félisten

A black metal még nem is olyan depressziós műfaj... sőt, egyáltalán nem az, szerintem. Arra ott a doom, és a My Dying Bride :).
Sőt, a norvég black-et úgy igazán sátánistának sem mondanám, ők javarészt inkább pogányság, a régi vallások hívei. Ilyen-olyan formában ez sokuknál felbukkank, és itt most elsősorban nem a humppázó, sört vedelő finn trollokra gondolok :D.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#303) meat grinder válasza Dilikutya (#302) üzenetére


meat grinder
csendes tag

szerintem mindegy hogy norvég, finn vagy netán brit mint a cradle. borzalom. a legtöbb csak krákogás, ötlet nélkül. nulla hangszeres tudás, valami hányinger hangzás, vérgáz félkiló festékkel a gambán. :D há mire jó ez?
a doom-on belül legalább vannak állat hangzások. a belassulással egybekötött borongással nincs gáz. :DDD mellesleg nagy crowbar fan vagyok.
ha esetleg belebotlanék egy igazán egyedülálló black metal albumba, ami még jól is van hangszerelve, a csávó nem úgy krákog rajta mint valami elmeroggyant, akkor talán változna valamelyest a véleményem. (persze akkor az már nem black metal lenne :DDD)

(#304) harry


harry
veterán

Nem tudom volt-e már, de nem rossz :D
[link] Black metal sponge

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#305) Vikthor válasza meat grinder (#303) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Látom a lényegét nem értetted meg a BM műfajnak. Addig kérlek ne mondjál véleményt, mert hülyeség, értelmetlen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#306) meat grinder válasza Vikthor (#305) üzenetére


meat grinder
csendes tag

érdekel a lényege. magyarázd el a lényegét kérlek. kiváncsi vagyok. a kérdés tehát adott: mi a lényege a black metalnak?
a legmocskosabb, legszélsőségesebb falrahányt death/goregrind lényegét értem, és szerény személyem rajong is az efféle zajkeltésért, de a black metal lényegére még nem jöttem rá ennyi év után sem. nos?

(#307) Dilikutya válasza meat grinder (#303) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Cradle Of Filth nem black metal. Soha nem is volt az. Inkább egyfajta extrém gothic banda.
A black metalról: kezdetben volt a Venom. Ők még igazából nem black metalt játszottak, hanem létrehozták a thrash metalt, és második, Black Metal című lemezükkel nevet adtak a műfajnak. Ebből fejlesztette tovább a Bathory, zeneileg is ők határozták meg a klasszikus értelemben vett black metal alapjait. A death/grind/gore műfajokkal ellentétben nem az öncélú brutalitás bemutatása a műfaj célja. A black metal nem sátánisták istenverte gyülekezete. Kezdetben olyanok játszották és hallgatták (főleg norvégok), akik nem akartak megbékélni a rájuk erőltetett keresztény vallással, hanem vissza akartak térni a régi, többistenhitű természetközeli valláshoz. Gyakran fordulnak elő isteni témák, és a természetábrázolás is nagy hangsúlyt kap (pl. a jellemző fagyos, északi erdők, hegyek). Ez a régi videoklipekben is jól látszik, mert pl. az Immortal videói megmosolyogtatóak, a környezet önmagáért beszél.
Mint minden más zenei műfaj, ez is összetett. Vannak azok, akik egészen egyszerű, néha már primitív zenét játszanak, míg mások komplexebb témákat is használnak, esetleg kísérleteznek. Ilyen téren kiemelkedőek az Emperor és a Dissection lemezei.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#308) meat grinder válasza Dilikutya (#307) üzenetére


meat grinder
csendes tag

tessék. ez igen. így kell megmagyarázni a black metal lényegét. köszönöm. ;)

mellesleg nyilván leesett hogy nem azért kérdeztem, hogy mi a lényege a black metalnak, mert elmeroggyant vagyok. csak az a baj, hogy a legtöbb banda a szélsőséges megjelenésre, illetve a szövegekre koncentrál. nekem ez az ami kevés. zenei téren nem igazán hallottam még elfogadható minőséget.

béke.

(#309) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

A kedvenc együtteseim:
Windir
Carpathian Forest
Satirycon
Vreid
Graveworm
Silencer (csak erős idegzetűeknek)

(Most is a Satirycon - The pentagram burns szól)

Emellett még jók:
Eternal tears of sorrow
Arch Enemy (bár nem ismerem vmi jól)
Dark Funeral
Gorgoroth

Lehet véleményeket mondani az izlésemról. ;]
Nem tom mennyire hiteles, vagy volt e már belinkelve, de sztem érdemes elolvasni:
[link]

[Szerkesztve]

Nyugtával dicsérd a papot.

(#310) EchoNorbi válasza EchoNorbi (#309) üzenetére


EchoNorbi
tag

Ja és elfelejtettem doomban egyértelműen a magyar doomsday a nyerő.

Bővítés a listához (majdnem elfelejtetetm):
Enslaved
Hypocrisy
Kataklysm
Death
Cannibal Corpse
Most ismerkedem vele: Angantyr

És kivételek, amik sztem nem ezekbe a műfajokba tartoznak de jók:
Opeth és Sentenced

[Szerkesztve]

Nyugtával dicsérd a papot.

(#311) twollah


twollah
nagyúr

Anaal Nathrakh ''Eschaton''

Kellemes kis black metal zenekar.

Bar az enekes tul erthetoen horog benne.

...de sikitozni egesz jol tud.

Ja az enekes Csihar Attila.

[Szerkesztve]

(#312) Vikthor válasza twollah (#311) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Csihar sztem nem komplett. Hangja az néha jó néha pedig tényleg eléggé a béka análja alatt van. Nem normális, vagy nem volt gyerekszobája. :) Sztem amikor a legjobbat adta magából az még a kilencvenes években volt a Mayhem - De Mysteriis Dom Satanas albumon. Utána meg ilyen szánalmas lisztkukacos klippeket forgatott... LOL

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#313) EchoNorbi válasza Vikthor (#312) üzenetére


EchoNorbi
tag

csiharról jut eszembe: Mi a véleményetek a régi Tormentor Anno Domini-jétől.
Sokat hallottam már róla, de nekem még nem volt hozzá szerencsém. :(

Nyugtával dicsérd a papot.

(#314) zfarkas


zfarkas
senior tag

Nemrég akadtam rá a Nokturnal Mortum nevű zenekarra, igazi gyöngyszem, folkos elemekkel tűzdelt (állítólag NS)BM: [link] (kicsit outdated).
Ha jól tudom, Ukrajnából származnak.
A Roth Metal Radio-ban ([link]) meghallgatható a teljes NeChris albumuk, ajánlom az ''In the Fire of the Wooden Churches'' és a ''NeChrist - The Dance of Swords'' című számokat ízelítőül.
Most hallgatom a Weltanschauung című albumot, nagyon jó.

Raw Dark Pure

(#315) Dilikutya válasza EchoNorbi (#313) üzenetére


Dilikutya
félisten

Anno Domini? Számomra az testesíti meg a black metalt. A legjobb magyar lemez a műfajban, és én valamiért mindenek elé helyezem nemzetközi viszonylatban is. Egyszerűen szavakkal leírhatatlan, amit az a lemez ad. Primitív ős thrash/black, s mégis oly zseniális, nem hiába tartották nagy becsben még a norvégok is már megjelenésekor. Árad belőle a gonoszság, minden hangjából. Sajnos az anyag hangzása korabeli viszonylatban sem túl kiemelkedő, még a 2005-ös remaster sem vág a falhoz, de mindez valahogy eltörpül a zene mellett. A Tormentor azon kevesek egyike, akiknek a hallgathatatlan minőségű élő felvételeit is imádom. A 2001-es Recipe Ferrum lemezük viszont feladja a leckét. Sokszor meg kellett hallgatnom, hogy eldönthessem, tetszik-e vagy sem. Végül a tetszés mellett döntöttem, bár nem egyszerű hallgatnivaló. Szokni kell néhol a már-már az elmebetegség határát súroló énektémákat, és a szövegvilág (magyar népmesék, mondák, világirodalmi klasszikusok) sem mindenhol könnyítik meg a dolgomat, viszont a zene elsőrangú itt is, bár az már nem black metal.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#316) Vikthor válasza EchoNorbi (#313) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Megvan nekem az album, hát mit mondjak róla... olyan korai Dissection szerű de mégsem az, tipikus Dracula, Báthory Erzsébet és Transylvania téma, vannak kiemelkedően jó számok, de vegyes a hangulata sztem. Érdekes.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#317) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Kicsit off, de sztem itt job helyen van mint az apróhírdetések köszt:

Keresem a magyar Doomsday együttes kiadványait. Ha bárkinek van, és eladná kérem jelezze.

Nyugtával dicsérd a papot.

(#318) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Kicsit más. tud valaki egy jó oldalt, ahol találok black/death metal windows theme-ket?
Thx :R

Nyugtával dicsérd a papot.

(#319) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nah megint jövök nektek az Immortallal. Muszáj elmondanom, annyira örülök neki: Jövő nyáron augusztusban lesz Wacken fesztoválon eme kedvenc zenekarom és menni fogok! Már most izgatott vagyok!!! Tuti lepacsizok Abbath-tal... :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#320) Dilikutya válasza Apollyon (#319) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lesznek a MetalCamp-en is, Szlovéniában.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#321) Apollyon válasza Dilikutya (#320) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tudom, de a 3napos Wackenen jobban kijövök mint az egyhetes MetalCampen... :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#322) EchoNorbi válasza EchoNorbi (#317) üzenetére


EchoNorbi
tag

Módosítás, ha bárkinek van vmilyen formátumban kérem jelezze.
Nekem a Soulitude van meg.

Nyugtával dicsérd a papot.

(#323) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Egy UP a topicnak, megy egy kérdés:
Aki hallotta már a Gravewormot szerinte milyen stílusban játszanak.
Amike eddig hallottam: black meg goth.
szerintetek? :F

Nyugtával dicsérd a papot.

(#324) cancerf7


cancerf7
tag

szeva mindenki

örülök hogy van ilyen topic is
én a death és grind műfajt kedvelem persze a doom is elmegy
cannibal corpse, cancer,carcass, napalm death, bathory így hirtelen ennyi
ja és nem utolsó sorban a hazai nevergreen és a replika
lehet e két hazai zenekar vita tárgyát képezheti e felsorolásban

üdv mindenki

(#325) Dilikutya válasza EchoNorbi (#323) üzenetére


Dilikutya
félisten

Black, a dallamosabbik fajtából. Gótikához semmi köze szerintem. Egy rendes gótos vinnyogva menekülne az ilyen zenétől:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#326) meat grinder válasza cancerf7 (#324) üzenetére


meat grinder
csendes tag

az uccsó CC gyilok.

(#327) cancerf7 válasza meat grinder (#326) üzenetére


cancerf7
tag

szeva
az sem rossz de nekem inkább a butchered at birth vagy inkább mind :D ámbár mostanában nevergreen

(#328) Dilikutya


Dilikutya
félisten

TYPE O NEGATIVE
2007-07-02, Pecsa

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#329) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sikerült megszereznem a Dimmu Borgir új albumát :C
Úgyhogy majd amikor megjelenik ápr. 30-án, megveszem a digipackos változatot, ahogy eddig is tettem... :)
Egész jó lett, bár mondjuk jobbra számítottam.. Olyan mintha a death cult-ot meg a 2005-ös Stormblast-ot összekeverték volna hangzásilag.
De csúcs! :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#330) Nowhere válasza Apollyon (#329) üzenetére


Nowhere
tag

Üdv!

Nekem teljesen olyan, mintha CoF lenne, csak éppen ezen Shagrath dalolászik.
De tényleg, némelyik dal felépítése tipikus Dani féle.
Hellhammer viszont ismét kitűnő, Vortex-et meg csak sajnálni tudom, hogy még mindig erőlteti magára ezt a Dimmu-t. Többet kellene énekelnie, amire itt nincs lehetősége.

(#331) Apollyon válasza Nowhere (#330) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát, sztem a COF-tól teljes mértékben különbözik, semmi köze hozzá.
Ugyanúgy Dimmu, ugyanúgy profi metal zene.

Hja és nem áprilisi tréfa, de okt. 17-én lesz Dimmu Borgir a PeCsában!!!
[link] :C

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#332) Dilikutya válasza Apollyon (#331) üzenetére


Dilikutya
félisten

És Amon Amarth is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#333) EchoNorbi válasza Apollyon (#331) üzenetére


EchoNorbi
tag

Pont szerdán jönnek? :F

Nyugtával dicsérd a papot.

(#334) Apollyon válasza EchoNorbi (#333) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Moonsorrow meg holnap van...

De egyébként 4 éve amikor volt itt utoljára Dimmu, akkor is okt. 17-én volt, csak akkor éppen pénteki napon.

Legalább jönnek...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#335) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Suffocation május 9-én: [link]
Kataklysm és Behemoth a Pecsában: [link]
És végül: Budapesten a BLACK SABBATH! [link]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#336) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Therion, Sirenia: [link]
Mezőtour Fesztivál: [link]
Type O Negative, WASP: [link]
Front Line Assembly: [link]

Sonata Arctica, Epica, Dimmu Borgir, Amon Amarth, Hatesphere, Thershold, Helloween, Gamma Ray. [link]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#337) Goose-T


Goose-T
veterán

Van két Heaven and Hell (Black Sabbath) koncertjegyem eladó, ha érdekel valakit: [link].

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#338) snecy


snecy
senior tag

Tudok ajánlani egy nagyon jó görög doom bandát, Shattered Hope a nevük, és egy jó minőségű demo album letölthető a honlapjukról ingyenesen:
[link]

Érdemes meghallgatni még azoknak is akiktől távol áll a metal.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#339) Jenő


Jenő
aktív tag

Ne haragudjatok, de emiatt nem tudok aludni hónapok óta..
Szóval.. Darkthrone.. A black metal egyik kiemelkedő együttese.. blahblahblah
Az 1991-es Soulside Journey album csak nekem tűnik death metal hangzásúnak?
(Most ezt csak azért kérdezem, mert igazán sose tudtam elhatárolni a stílusokat, csak amolyan műkedvelő vagyok, és kíváncsi vagyok, hogy jó-e a stílusok hangzásáról kialakult kép bennem.)

(#340) Nowhere válasza Jenő (#339) üzenetére


Nowhere
tag

Ön nyert. Egyébként minimális utánaolvasással hamar kiderült volna ez a turpisság. Az death metal volt a javából, annak szánták, aztán rájöttek, hogy minden kis csíragyerek ilyen zenét játszik és valami újat akartak. Ezért azt a lemezt sosem tekintették igazi DT albumnak. Sőt, ha megfigyeled, ott még külön van írva a banda neve (Dark Throne).
Hát, nagyjából ennyi.

(#341) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Kis hazánkban járt 07. okt 23-án a Watain együttes. Sajnos én nem tudtam elmenni a koncertre. :O Ha bárki volt plz ossza meg velünk élményét.

Nyugtával dicsérd a papot.

(#342) tdd587


tdd587
őstag

Sziasztok,

Úgy látom itt még nem szerepelt: Swallow The Sun, nagyon fincsi, műfajilag kérdéses, talán death/doom, elég sokszor belassul. A youtube-on érdemes megnézni pár klippet, hátha rákattantok ti is. Utolsó albumuk a Hope, hetekig ment nálunk éjjel-nappal.

Melodic Death témában pedig hadd ajánljam a Kalmah nevű finn bandát, szintén nagyon bejövős. Az utolsó albumuk annyira már nem is, de a korábbiak kellően dallamosak és impresszívek.

Nem mulatós death metálnak mindenképp a Nile az isten (aki volt koncerten az meséljen már kicsit légyszi, légyszi...).

Az új My Dying Bride albumot pedig nagyon várjuk, reméljük kellően érnyiszálós lesz...

Üdv,

tdd587

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#343) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ave Fórumtársak!
Örülök, hogy rátaláltam erre a remek topic-ra! A Black Metal számomra a legnyegűzőbb és legőszintébb műfaj. Lassan-lassan 11 éve hallgatok Black Metal-t és elmondhatom, hogy szerintem a norvégok az e műfaj legnemesebb képviselői. Lásd: EmpEror, Dimmu Borgir, Enslaved, Immortal etc. Természetesen nem csak a norvégkat akarom kiemelni, hisz ott vannak a svédek és az egyik nagy kedvencem a Dark Funeral, de számomra az etalon a norvég Black Metal! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#344) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Hi!

Dec 9-én fellép a pecsában a Cradle of Filth, Gorgoroth, Moonspell, Septicflesh és Asrai. Csak ha vki még nem hallott volna róla ;)

Nyugtával dicsérd a papot.

(#345) tdd587 válasza EchoNorbi (#344) üzenetére


tdd587
őstag

Ezt már mi is kinéztük magunknak. Ott leszünk, az tuti...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#346) EchoNorbi válasza tdd587 (#345) üzenetére


EchoNorbi
tag

Nekem még kétséges. Anyagilag, meg hétköznap lesz, és lehet ezzel is úgy járok mint a watain koncerttel, hogy zh-t raknak aznap/másnapra. :(((

Nyugtával dicsérd a papot.

(#347) tdd587 válasza EchoNorbi (#346) üzenetére


tdd587
őstag

Ne is mondd. Hány koncertől maradtam már le, mert pont bejött egy külföld. De a ZH dolog is ismerős, pár éve volt Tristania, amire max egyedül tudtam volna menni. Szerencsére ennek vége és leszámoltunk a magyar oktatási intézményekkel...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#348) (Darkwood) válasza EchoNorbi (#344) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ezek közül szerintem a Gorgoroth a legjobb! ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#349) EchoNorbi válasza (Darkwood) (#348) üzenetére


EchoNorbi
tag

Na igen engem is az érdekel a legjobban, magáért a Cradle-ért nem mennék ki, de így hogy ott lesz a Gorgoroth... ;]

Nyugtával dicsérd a papot.

(#350) (Darkwood) válasza EchoNorbi (#349) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Mennyi lesz a beugró? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.