Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Vixen


Vixen
újonc

Hahó... figyel itt még valaki? :)
Ihlető a téma, úgyhogy ha már senkit sem érdekel is meg kell jegyeznem, blackben Marduk az etalon, akárki mondta (hasonlóan legalábbis) igazat szólt!
Az új albumuk nagyon brutál!
Aztán amit nem láttam... Primus? ((ha tévedtem legalább megtudom milyen kategória :)) )) Mayhem?
góótban pedig Mandragora Scream. lehet, hogy a vampok a lerágott csont kategóriába tartoznak, azért ez a banda szvsz egyedi, igényes és hangulatos zenét játszik...
kedves egészségetekre, pápá ;]

Vix - ''compared with this lolitas, every man is a fool and the world is now honored that they dare to rule''

(#102) Mortis


Mortis
újonc

Szevasztok!
Ha tudtok olyan debreceni embert, aki Death és Black metal stílusban tudna engem gitározni tanítani, adjátok már meg a tel.számát vagy az email címét!
Kössz!
Dimmu Borgir a legjobb!!!!!!!!!!

(#103) Polesz


Polesz
addikt

Újra él a téma? :) Sirály

Mostanában rákattantam a Bathory/Autumn Tears párosra. Nagyon ott vannak.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#104) Phantom válasza Mortis (#102) üzenetére


Phantom
tag

Hello

Én debreceni vagyok, és a gitáron is elboldogulok valamilyen szinten, de!!!

1. Sokkal jobban jársz, ha beiratkozol a rocksuliba :)
2. A Neten mindent meg lehet találni. Tabulatúrákat is. Töltsd le a kedvenc számaidat, és hajrá! Hidd el, megéri egyedül végigjárni a rögös utat. Ha célba érsz, sokkal büszkébb leszel magadra.

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#105) sequator


sequator
senior tag

My dying bride nagyon jó, meg esetleg érdemes a Shape of despair-t is megpróbálni:))

Sautia

sequator

(#106) thord válasza sequator (#105) üzenetére


thord
tag

Carcass for ever :)

(#107) AdamLP


AdamLP
újonc

Az igazi black a Bathory - The Return...... !

(#108) AdamLP válasza JulWCZar (#2) üzenetére


AdamLP
újonc

Bathory, The Abyss, Samael, Blasphemy, Hellhammer, Darkthrone, Mayhem, Eminenz, Bethlehem, Belphegor, Coven, Carpathian Fullmoon stb.

(#109) Polesz


Polesz
addikt

Strapping Young Lad
Therion
Virus
Windir
Skyforger

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#110) twollah válasza thord (#106) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha mar angol csapat akkor Napalm Death.

(#111) Polesz válasza twollah (#110) üzenetére


Polesz
addikt

Ha már Napalm Death akkor Nasum is játszik ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#112) twollah válasza Polesz (#111) üzenetére


twollah
nagyúr

No fene ilyen jo a zenei izlesed.

Nottel a szememben.

(#113) AdamLP


AdamLP
újonc

Ki ismer 80-as évekbeli (ill. már akkor is működő) black bandákat a Venom, Bathory, Hellhammer, Bulldozer, Sarcofago, Mayhem, Morbid, Mortuary Drape, Tormentor, Merciless, Fantom, Detonátor, Törr, Samael, Rotting Christ bandákon kívül?

(#114) Ye_Nő


Ye_Nő
tag

MOOD a legjobb magyar doom-együttes!

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#115) twollah válasza Ye_Nő (#114) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem rossz a MOOD, nagyon belassult zenet nyomnak.

(#116) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Lehet az ilyen ''zenét'' szeretni??? Rühellem a metált.

(#117) kalcika


kalcika
tag

Évekig igen keményen Cannibal Corpse fan voltam. Ma is meghallgatom, de már sokkal szélesebb skálán mozgok.

Jó muzsika még szerintem a Marduk, Dark Funeral is. Most éppen Dimmu Borgirt hallgatok, az is király, főleg kikapcsolódásra.

És lehet kövezni, de a Rammstein is elég jó, ha megfelelő hangeszközön hallgatod!

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#118) kalcika válasza Ürgülfütty (#116) üzenetére


kalcika
tag

:F Akkor húzz a francba innen!

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#119) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Itt egy kis lista, amim van eredeti CD-kbe:

Amorphis
Behemoth
Emperor
Immortal
Satyricon
Marduk
Mayhem
Mortiis
Cradle Of Filth
Nightwish

meg még azok, amik nem jutnak most eszembe... :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#120) Vikthor válasza Ürgülfütty (#116) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Vazze te rücsög! :DD Biztos hallottál már ízlések és pofonokról? Vagy te csak a barna hajú lányokat szereted? Na ugye, most talán megértetted.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#121) Polesz


Polesz
addikt

Egy kis hallgatnivaló:

http://www.hrlabor.hu/resources/

Feltörekvő banda és jó :) A media részből le is tudjátok húzni az eddig megjelent demójukat teljesen.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#122) twollah


twollah
nagyúr

IMPALED NAZARENE Ugra-Karma

Jelenleg ezt hallgatom, nem is olyan rossz balck metal.

Na meg a Krisiun, ez pedig death metal.

(#123) twollah válasza twollah (#122) üzenetére


twollah
nagyúr

Huh nagyon osztanak ezek a sracok a Krisiun-ban.

(#124) Polesz válasza twollah (#123) üzenetére


Polesz
addikt

http://205.188.209.193:80/stream/1039

Ezt a rádiót hallgasd :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#125) twollah válasza Polesz (#124) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem rossz.

(#126) nap


nap
addikt

Regi, de jo a Mercyful Fate. Van meg valaki aki kedveli King Diamond eneket?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#127) Polesz válasza nap (#126) üzenetére


Polesz
addikt

Az de ütős egy hang :) Nekem teccik

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#128) twollah válasza nap (#126) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem rossz a King Diamond, de en valahogy nem szeretem ha a magasakat a seggemben erzem.

(#129) Phantom


Phantom
tag

Hello

Igaz, hogy nem doom, vagy black, de most olvastam, hogy okt. 19-én Debrecenbe jön az Iron Maiden. Ilyen jó hírt már rég hallottam.
:DD :DD :DD

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#130) mascow


mascow
csendes tag

Hát nemtom hogy mondta e már valki de:
Children of Bodom
In Flames
Therion
Nirvana
Metallica
System of a Down

A kocka el van vetve!?De mikor hajt már ki???

(#131) lordjancso válasza mascow (#130) üzenetére


lordjancso
senior tag

A Bodom-hoz és a Flames-hez csatlakozom. A többihez nemnagyon. Megkérdezhetem, hogy ezt a simley-t hogy csináltad???

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#132) lordjancso


lordjancso
senior tag

Úgy látom nem nyüzsögnek errefelé a metalos arcok... Szép. Na mind1. Punnyadás! :((

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#133) _Gudella


_Gudella
senior tag

A Children of Bodom isten! Meg a Mercyful fate/King Diamond is nagyon ott van

jön valaki Opeth-re?

(#134) xuldar


xuldar
őstag

EMPEROR, Mayhem, Nevermore, Carcass, Morbid Angel, Arcturus, stb...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#135) lordjancso válasza _Gudella (#133) üzenetére


lordjancso
senior tag

Unokatesóm megy! Én is mennék, csak nem jó az időpont. :( De a Mayhemen ottleszek!!!!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#136) kretenallat


kretenallat
senior tag

ejejjj ra kell jonnom h nekem egy szanatorium valo mert megegyszer meghallom hogy vki eppen megmondja a tutit mindenkinek letepem a fejet es a nyakaba sz*rok...
a hocipom televan a sok okostojassal. megyek aludni mielott vegez velem egy agyverzes. jut eszembe agyverzes, szvsz a haemorrhage jo zenekar

a morbid angelen talAXEunk akik ottlesznek. (ha vki orrbarug az tuti nem en voltam.)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#137) lordjancso


lordjancso
senior tag

Srácok!!!!
Gondolom már mindenki tudja, aki érdekelt a témában, hogy lesz Children Of Bodom és Amorphis is a Szigeten!!! Tutira nagyon komoly lesz. Mindenki gyűjtse a pénzt, és egye meg a hetijegyet, mert fullra meg fogja érni idén kimenni!!!!!
Stay Evil, Kill the Christians

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#138) Damage válasza lordjancso (#137) üzenetére


Damage
senior tag

A Sziget sajnos nem nagy szám :(
A Dynamo fesztiválról tud valaki valamit? Van még ilyen egyáltalán? Nah, azok voltak a jó kis bulik...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#139) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Whoaa, Children a szigeten? Rulz!:)) Arra biztos megyek!

hey-ho-let's-go

(#140) ithomas


ithomas
őstag

Hát remélem hogy a szigeten nem olyan lesz a Children koncert min t amilyen a Summer Rockson volt... :o
Azóta megutáltam őket...Ilyen szinten nem törődöm,és lenézem az egész közönséget,és szarok rátok érzést azóta sem láttam semmilyen koncerten.Hányinger.Mondjuk a hangulat is egy nulla volt mert délután 4-kor tűző napfényben játszottak,szvsz semmi nem jött le a zenéjükböl,aminek le kellett volna jönni.

Ja és hogy miért szidom így őket?Mert azelött imádtam ezt a zenekart,és HATALMASAT csalódtam.

Real eyes realize real lies!

(#141) lordjancso válasza ithomas (#140) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nem értelek! Mi bajod lehet a Bodommal? Mi nem tetszett a koncertjükön? Szerintem nagy volt! Az időpont lehet, hogy nem a legideálisabb volt, de a koncert a lényeg! Isten egy zenekar!!!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#142) lordjancso válasza Damage (#138) üzenetére


lordjancso
senior tag

Miért nem nagy szám a Sziget? Szerintem a legnagyobb buli az egész héten. Mondjuk nekem is voltak zavaró tényezők, pl: tömegnyomor, de ez a velejárója. Nem lehet ellene tenni...

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#143) Goose-T válasza lordjancso (#137) üzenetére


Goose-T
veterán

Sziget??? Hahaha. Summer Rocks: Judas Priest, Queensryche, Cradle of Filth, Testament, Twisted Sister. Wanted fesztivál, Mezôtúr: Ignite, Tiamat, de bennfentes infók szerint a Motörhead és a Dimmu Borgir is jön (de az lehet, hogy egy másik fesztivál).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#144) Damage válasza lordjancso (#142) üzenetére


Damage
senior tag

Mert közel sem olyan, mint régen volt. 1995ben voltam először (talán az volt a második vagy a harmadik). Akkor még nem voltak a színpad előtt sátrak, nem volt annyira tömegnyomor. Valami rémes szagok terjengenek az augusztusi hőségben azokban a zárt kis sátrakban. Józan ember nem sokáig bírja ott ki, ahol +40 fok körüli a hőmérséklet és az izzadság, hányás, kiömlött pia szagok keveréke elég erősen érezteti a hatását. Jobb volt a közbiztonság (lopásra értem, nem személy elleni erőszak). Szerencsére nem saját tapasztalat (soha nem mentem sátorral, minden nap hazamentem pihenni, tisztálkodni, de sok embertől lehetett hallani, hogy ezt-azt elloptak a sátorból, vagy vitték az egész sátrat. Persze nem szabadna otthagyni, de ha teszem azt 2 ember csak emiatt jön fel vidékről, biztos vagyok benne, hogy nem felváltva szeretnének koncertet nézni. Nem voltak disco, rap, techno, rave stb emberkék (semmi bajom velük, de a disco-ban sem nyomnak Tankcsapdát, Aurórát). Kezdetben nem is voltak rave, techno, rap, disco zenék. Szerintem a nagyobb haszon reményében (ugyebár a disco a ''trendi'', ezért a többség ezt a műfajt részesíti előnybe) müller bevitte a Szigetre is ezeket az együtteseket is. Ebből kifolyólag több lett az ellenségeskedés is az egymás zenéit nem kedvelő emberek között (ezt is nagy hülyeségek tartom, de sajnos sokan így gondolkoznak).
A legutolsó ok, ami miatt szerintem nem nagy szám:
Nincsenek olyan együttesek, amikre igazán kíváncsi lennék:
Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Moonspell, Therion, Samael, Nightwish, Tiamat, Napalm Death, Cannibal Corpse, Machine Head, Type O Negative stb-stb.
A fő atrakciók olyan együttesekből álltak, akikre lehet, hogy sokan kíváncsiak, de én nem. Persze ez egyéni szoc. probléma és nincs ezzel semmi gond. Nem szabhatják mindenki igényére az egész műsorfüzetet, de ha a kezdetekben valamennyire a rock zenéről szólt az egész, szerintem legalább egy együttest elhívhattak volna az előbb felsoroltakból, még olcsóbb is lett volna, mint egy Prodigy-t idehívni. Ezért szeretnék kimenni egyszer egy Dynamo fesztiválra :D Ott milyen együttesek lépnek fel általában?! A metal legnagyobb szereplői! Nem azt vártam, hogy legyen egy magyar Dynamo fesztivál, mert biztos inkább veszteséges lenne, mint nyereséges, de évente egy bandát ezekből elhozhattak volna sokak örömére. Nekem eleinte még tetszett a Sziget, főleg a hangulat miatt, az elmúlt 2 évben a közelébe nem mentem és kicsit sem bánom...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#145) lordjancso válasza Goose-T (#143) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ne bassz fő'!!! Nemtom ,hogy ez tényleg így lesz-e, de ha igazad lesz, akkor nagyon komoly dolgok elbe kerültem... :))
Komoly kis koncerttúrnézást fogok végrehajtani!
Akkor kérdezek párat... :
Pontosan mikor lesz a Summer Rocks és a Wanted fest???
A Judas Priest-et most kezdem megszeretni. Arra kiváncsi lennék!!!
Az Ignite nem olyan jó zene, de meghallgatom... A Tiamat egy istencsászár.. :)) Nagyon odabaszós kis zene!!! A Motörhead sem lehet rossz, de nem nagyon szoktam hallgatni. A Dimmura is nagyon kiváncsi lennék! Az új albumuk full divatzene, de elég igényes, ugyhogy tetszik!!!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#146) lordjancso válasza Damage (#144) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hát valamilyen szinten megértelek. Nekem is kb ez volna az ízlésem, csak kicsit több balackot hallgatok, mint te. SZóval ilyen szinten nekem is meg lenne az okom a rinyálásra, mert a blackmetal mutatja meg magát legkevésbé a Szigeten. Engem is leginkább a tömegnyomor, és az eszméletlen sok divatember zavart. Nameg persze azok, akiket legjobban ruhellek: A punkok... Utálom a sok igénytelen, csóró állatot. De szerintem idén is ki fogok menni. Max azért, mert kiviszem a barátnőmet is, mert ő még sohasem volt, és nagyon ki szeretne menni. Aztán majd ott eldöntheti, hogy kell-e ez neki, vagy inkább marad az otthoni romantikázás... :))

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#147) ithomas válasza Damage (#144) üzenetére


ithomas
őstag

Én teljesen egyetértek,a sziget már nem a régi,tényleg csak a pénzről szól most a dolog DE:
Az általad emlitettek közül:
VOLT Moonspell
VOLT Nightwish
VOLT Napalm Death(ráadásúl tavaly)

Ha idén magyarországon bárhol is lesz Cradle Of Filth,én tuti hogy ott leszek.Tavaly Dimmun is voltam,az jó volt,csak sokba került.
Ki volt tavaly Sepulturan?Az jó lett volna HA a hangositás nem egy nagy nulla.A walkmanom hangosabban szólt mint Mezőtúron a nagyszimpad...
Mindenesetre kiváncsi leszek az idei felhozatalra,már ami a fesztiválokat illeti.

Real eyes realize real lies!

(#148) Damage válasza ithomas (#147) üzenetére


Damage
senior tag

Sajnos egyiken sem voltam kint. Nem tudtam, hogy itt voltak. A Nightwish-t kb 1 éve hallgatom (gondolom régebben volt itt). A Sziget közelében sem voltam az elmúlt 2-3 évben, ezért a Napalm Death-ről sem tudtam. A Moonspell úgy szintén kimaradt, de azt nem is nagyon sajnálom, mert úgy hallottam, hogy a Butterfly FX-et erőltették nagyon. Nekem ez az album nem nagyon jött be :( Régi szép Wolfheart, Irreligious...az tetszett nekem igazán...
A Dimmu-ról én is tudtam, hogy koncerteztek, de egyedül nem sok kedvem lett volna kimenni. Az összes ismerősöm gumizenét hallgat egy-két kivételével, akik lágyabb metal-t, rockot is meghallgatnak (Therion, Metallica etc.)
Egy Cradle of Filth-re én is szívesen kimennék, akár egyedül is. Jut eszembe, ha már témánál vagyunk: nincs vkinek Cradle koncert, klippek, videok, stb video CD, számítógépes video formátumban (avi, mpeg, mov akármi?)
PanDaemonAeon-t töltöm már kb 4 hónapja a felénél járhatok :D
Nekem megvan: majdnem az összes CD eredetiben
az összes album mp3-ban
sok-sok klip
CoF - Live in Portugalia (1CD)
CoF - Live in ...? (2CD)
Cradle of Fear (mozifilm Dani főszereplésével)
Ennél gyengébb filmet rikán látok :DD
Valakinek van vmi egyébb videoja? Kalózfelvétele, bármi CoF-fal kapcsolatos ritka hanganyag?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#149) lordjancso válasza Damage (#148) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hail!
Nekem van pár klippem a Cradle-től. De most koliban vagyok, és fejből nem tudom, hogy melyikek, de majd otthon leírom, és beírom ide! OK? Egyébként érdekele engem a kér Live in... és a Cradle Of Fear film! Ez egy fullos mozifilm, amiben Dani a főszereplő??? Mert ilyet még nem is hallottam! Miről szól???

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#150) ithomas


ithomas
őstag

Na hali!
Nekem ezek megvannak :

CRADLE OF FILTH-Live 1.avi 635Mb
CRADLE OF FILTH-Live 2.avi 700Mb
Ez egy full koncert,DVD rip

Aztán: Dimmu Borgir - World Misanthropy - DVDRip CD1.avi 700Mb
Dimmu Borgir - World Misanthropy - DVDRip CD2.avi 700 Mb

És megvan a Cradle of Fear is(A félelem bölcsője)ami egy végtelenül primitív horror film melynek Dani a főszereplője.A Film alatt sokszor ismerős COF dalok szólalnak meg a film irto gusztustalan és írtó véres,de félni nem lehet tőle,mert az egész olyan primitív :)
@Damage:
Nehogymá egyedül menj COF-ra(ha egyáltalán lesz,mert én erősen kétlem),ha akarsz gyere velünk,legalább mi Metalos Prohardveresek tartsunk össze..:DD
Mondjuk az én haveri körömből se túl sokan fognak jönni mert nálunk meg két véglet van.Igaz az összes haverom metalos,de a legtöbben maradnak a Metallicanal,Dream theater ilyesmi(ezt én is imádom),egy másik része ,az egyik barátnöm pl meg azt mondja hogy a Cradle túl nyálas és nem True Black metal.Amibe igaza is van de kit érdekel ha jóó ;]


[Szerkesztve]

Real eyes realize real lies!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.