Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Bjc-2100

Hozzászólások

(#1) klampfer


klampfer
tag

Szisztok!

A probléma a kovetkező.
Egy rendszer a BJC-2100 nyomtatot használt, amig el nem pusztult.
A rendszerhez SEHOGY sem leht hozzanyulni, viszont nyomtato kell.

Tehat a kérdés: Tud valaki olyan ma is beszerezhető nyomtatót, ami megy a BJC-2100 gyari driverével?

Remélem tud valaki segiteni?

Elore is koszonom.

Udv, G.

(#2) steve@prhw válasza klampfer (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz csak egy használt bjc-2100 fog menni, az újak nem valószínű, hogy szóbaállnának a driverrel... Hátha Pushy tud valami jobb hírt közölni, ezért tekintsd csak up-nak...

szerk: kihagytam egy betűt...

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

Amennyiben a 2100-as párhuzamos porton ment, akkor jó eséllyel igen, ha USB-n akkor esélytelen.

A gond, hogy a régebbi fejgenerációjú nyomtatók szinte biztosan mennének (S450-ig), de az új mikrofinom fejes gépekről nem vagyok meggyőződve (nem próbáltam).

Csak párhuzamos portos gép jöhet számításba, ezért az i560 lenne jó, de már az is kifutott modell. Az iP3000 csak USB-s, talán ha jól emlékszem a 4000-esnek van PPortja is.

Ha kibírod még egy kicsit, akkor az S750-esemen kipróbálom, h megy-e a 2100-as drájverével, és megírom (pár nap kell).

Ha menni fog, akkor jó eséllyel a 560 v. 4000-es is fog.

Pushy

(#4) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

Megvan az eredmény:

Működik, apróbb bibikkel. A kétirányú kommunikációt le kell tiltani, mert ha nem érzékeli a 2100-as ID-jét, el semm küldi a portra az adatokat. Letiltás esetén ömlesztve küldi, oszt uccu..

A problem, hogy erőss felbontás különbség van a generációk között (360 vs 600-1200dpi), ezért ''kicsinyítve'' nyomtatja ki.

Tehát egy i560, vagy iP4000 esetén menni fog a leírtak szerint, nem méretarányosan.

Pushy

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Bjc-2100
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.