Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) totya11


totya11
csendes tag

ASUS A7N8X DELUXE alaplapommal a következő történt. Az új proceszoromhoz állítgattam a biost és nem indúlt el a számítógép.Elem ki CMOS clear majd nomál jumper elem vissza és újraindítás. Ami ez után jött, katasztrófa az elemet nem jól tettem vissza és boot közben kipattant ahelyéről. Azóta nem indúl a gépem.
Kérem segítsetek! Biost, hogy vagy hol lehet ppótolni? Köszi előre is.
totya

(#2) #57764352


#57764352
törölt tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ebből új alaplap lesz, ill bontóba talán kapsz hibás lapot, abbó BIOS ki, majd be, lehet ez is hülyeség!!!

(#3) UHHH válasza totya11 (#1) üzenetére


UHHH
senior tag

Szedd ki a procit, es tedd vissza, ugyanigy a ramokkal,procival...
Az elem miatt nem kellene, hogy szetmenjen az alaplapod.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#4) totya11


totya11
csendes tag

Köszi de ezt már próbáltam.

(#5) CsendPenge válasza totya11 (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

Újra cmos reset nem segített? Van valamilyen hangjelzés? Mit jelent az, hogy nem indul a géped? Se kép, se hang, vagy nem kezd el bootolni, vagy...?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) sirály12


sirály12
őstag

Lehet hülyeséget mondok, de szerintzem ettől még nem kellene szétmenni a lapnak. Nálam már volt oan lap amiből kivettük az elemet és anélkül is elindult, szal szedd szét a gépet darabokra és rakd össze újra. Szerintem ez segít. Szinte biztos hogy nincs komoly probléma. Ha meg el is szált volna a bios, akkor biztos lehet frissíteni. Nem kell mindíg a legrosszabbra gondolni. No para.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#7) totya11 válasza sirály12 (#6) üzenetére


totya11
csendes tag

Köszi,kipróbálom!.:B

(#8) Sanya válasza totya11 (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

fordítva tetted vissza az elemet? elvileg nem kellene semmmi bajának lenni. de most te honnanm írsz?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Nem lehet, hogy a kipattanó elem valamit rövidre zárt az alaplapon?

(#10) And


And
veterán

Bizony könnyen előfordulhat hogy nem is a bios sérült. Ha van rá lehetőséged,
próbál meg berakni a chipet egy ugyanolyan lapba. Ha az elindul... na akkor
van nagy gáz, ahogy Twollah is mondta. Lehet hogy a fordítva betett elem
elcseszte például a bios-setup változókat tároló cmos-ramot, v. hasonlót.

(#11) krila válasza And (#10) üzenetére


krila
tag

Nem szeretném letörni a lelkesedéseteket :DDD csupán annyit szeretnék megjegyezni, hogy az elemet ugyan be tudod paszírozni fordítva, a foglalatba. (Bár szerintem elég nagy kézügyesség kell hozzá) Viszont az elem kiképzésénél fogva nem fog érintkezni, mindkét vezető a negatív póluson lesz.

Valószínűbb, hogy a kieső elem rövidrezárhatoot valamit, mikozben áram alatt volt sajna így lehet elszállt a lap.

(#12) And válasza krila (#11) üzenetére


And
veterán

Teljesen igazad van! Nagy hirtelenjében rosszul azonosítottam magamban
az elemet ''nem jól tettem vissza'' a ''fordítva tettem be'' problémával.
Ettől függetlenül azért egy jó lapba megérné betenni a biost, hátha van remény...

(#13) lesaux


lesaux
veterán

Szerintem nem az elem kiesése okozta a bajt. Mármint az lehet, hogy kipattant az elem, és rövidre zárt valamit, de maga a tény, hogy kiesett az elem, nem okozhat bajt. Elvileg nem is kéne a gépbe elem, mert kikapcsolt állapotában is kapja az 5V-ot (asszem, annyit).
Egyébként hogyhogy nem lehet bekapcsolni? A CD-k, vinyók felpörögnek, vagy se kép, se hang?

(#14) delta9


delta9
senior tag

ha jól hiszem ki is veheted a biost a már működő(!) gépedből, akkor sem lehet baja (bios shadow). tehát én is inkább arra szavazok, hogy rövidzárat okozhatott a kieső elem. szerintem keress vkit, aki meg tudja flasshelni a biosodat, akinek ugyanilyen lapja van. ha azután sem működik, akkor necces.

(#15) rdi válasza delta9 (#14) üzenetére


rdi
veterán

A nagykönyvek szerint a lemerült elem okozatai:
késik a gép rendszerideje;
alapbeállításokkal megy a bios (elveszíti a beállításokat).

Fej! Tor! Potroh!

(#16) CsendPenge válasza rdi (#15) üzenetére


CsendPenge
őstag

Vagy szónélkül nyom egy restartot. Nekem ilyen is volt.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) CsendPenge válasza totya11 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nos, mi a helyzet? Van valami fejlemény?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) totya11 válasza CsendPenge (#17) üzenetére


totya11
csendes tag

A számítógépet szétszedtem, öszeraktam kihagytam belőle minden kártyát, meghajtót de így sem indúl. A vinyó fölpörög de azonkívűl semmi, a grafikus kártya sem indítja a monitort. Kaptam egy címet bios írásra lehet, hogy kipróbálom. Köszi és várom a további segítséget
totya

(#19) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Én hallotam egy olyant hogy ha van egy haverod akinek ugyanilyen lapja van hogy kiveszitek abbol a bioscsipet azt átrakjátok a tiedbe azt elinditod mikor felált a rendszer akkor menet közben kiveszed és beteszed a roszat azt mikor kikapcsolod ujrairja ugyis az egészet azt jo lesz de mikor menet közben cserélgeted a biosz nagyon figyelj nehogy valamihez akaratlanul is hozzáérjen

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#20) CsendPenge válasza totya11 (#18) üzenetére


CsendPenge
őstag

Még mindig nem válaszoltál a #5-ös hozzászólásomra. (leginkább a hangjelzés érdekelne)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#21) totya11 válasza CsendPenge (#20) üzenetére


totya11
csendes tag

Nem bootol a gép sőtt hangjelzés sincs!:F totya

(#22) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Nekem mikor ezt csinálta egy gép akkor procicsere lett benne azt jo lett


a billentyüzeten se gyullad ki a num lock led??? meg a többi??

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#23) totya11 válasza Geripapa (#22) üzenetére


totya11
csendes tag

A billentyű sem villan fel. A proceszor csere godolod segít.:F totya

(#24) CsendPenge válasza totya11 (#21) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ez érdekes. Szóval se kép, se hang. Próbáltad már az alkatrészeket külön-külön egy másik gépben? Szóval azok tuti, hogy mind jók? Mondjuk az alaplapodban sztem ne próbálj ki semmit, hátha tönkre tesz valami mást is.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#25) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Na mikor velem volt ilyen akkor pontosan ugyan ezek voltak a jelenségek és nálam procicsere lett mondjuk én a biosban turkáltam és elálitotam vmit :))
és hát a proci elfüstölt de akkor azt mondta a haverom hogy vagy az alaplapot basztam el vagy a procit nekem ''szerencsém '' volt mert csak a proci szált el igy megusztam potom 20e forintal az uj procit nyaralás elött ''jol'' jött :B

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#26) totya11 válasza CsendPenge (#24) üzenetére


totya11
csendes tag

Kösz! Holnap kipróbálom!:F

(#27) ToBeY


ToBeY
nagyúr

hello nekem ugy nincsen problémáma biosmmal csak annyi hogy egy listábol tudom álitani a procit mennyin menjen 2600+ van és itt 2800+ lehet álitani,de alatta van FSB meg nem tudom mi de ezeket nem tudom állítani zöldszínű és inaktiv! kérdémsem az ezek hol lehet akitvá tenni?:U

(#28) Krisz@1975 válasza totya11 (#26) üzenetére


Krisz@1975
tag

Bios chippet újra kell írni!Öcsém alapja is ilyen, bios állítás után nem bootolt a gép!
Nekem P4PE-s lapom van, abba tettem be az ő chipjét boot után.Megflasheltem kicseréltem vissza a chippeket,azóta is megy!(mind 2 gép)
''HOTSWAP'' a neve az akcíónak:C
Bővebb infó ha kell dobj e-mail-t!

Bocsi azoktól akik már sokadszor hallották eme sztorimat!

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#29) ToBeY


ToBeY
nagyúr

valaki mondja már meg pls hogy Abit KD-7s lapnál hogy lehet aktivá tenni a menüket?Mert van egy olyan menü hogy Soft MenüII de ott csak egy legördülő lista van ahol a procit tudom állitani 2600+,2700,2800+.ig de alatta van FSB ratio stb. ezek zöldszínüek és inaktívak:O

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.