Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Helló!

Szeretném húzni az FSB-t, most 266-on megy. De 333-on nem stabil, feszt meg nem lehet emelni a Mercury alaplapomon. Szóval ''szabványtalan'' FSB-t kellene használnom, de félek, hogy ezt megsinylik a PCI/AGP/IDE cuccok. Ezért szeretném beállítani, hogy ezek mindig fix 33Mhz-en mennyenek, vagy amennyi kell nekik. De csak egy ilyet találtam a BIOS-ban:

AUTO DETECT DIMM/PCI CLK

Ez lehet enabled és disabled. Defaulton enebled volt. Az alaplap kézikönyvéből nem derül ki egyértelműen, hogy ez mit csinál. Erre van nekem szükségem? AGP órajel-állítót meg nem találtam. A CPU tuningoló menüben meg lehet adni, hogy FSB-n mennyenek a ramok vagy +/- 33/66 Mhz-en, de Én a vinyók/kártyák miatt aggódom.

Köszi előre is!

(#2) BEE válasza Zoltán (#1) üzenetére


BEE
addikt

Mercury lappal én bizony nem erőltetném a dolgot !

Nem a tuningról lettek híresek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3) Zoltán


Zoltán
őstag

Helló!

Szeretném húzni az FSB-t, most 266-on megy. De 333-on nem stabil, feszt meg nem lehet emelni a Mercury alaplapomon. Szóval ''szabványtalan'' FSB-t kellene használnom, de félek, hogy ezt megsinylik a PCI/AGP/IDE cuccok. Ezért szeretném beállítani, hogy ezek mindig fix 33Mhz-en mennyenek, vagy amennyi kell nekik. De csak egy ilyet találtam a BIOS-ban:

AUTO DETECT DIMM/PCI CLK

Ez lehet enabled és disabled. Defaulton enabled volt. Az alaplap kézikönyvéből nem derül ki egyértelműen, hogy ez mit csinál. Erre van nekem szükségem? AGP órajel-állítót meg nem találtam. A CPU tuningoló menüben meg lehet adni, hogy FSB-n mennyenek a ramok vagy +/- 33/66 Mhz-en, de Én a vinyók/kártyák miatt aggódom.

Köszi előre is!

(#4) petakpa1


petakpa1
őstag

Milyen lap ez pontosan?

Nekem ECS K7S5A-ban van ez a BIOS opció, de tapasztalataim szerint semmit nem csinál.

Szerintem használd nyugodtan a nem szabvány PCI frekiket semmi baja nem lesz tőle az alkatrészeknek hidd el, ezt tapasztaltból mondom.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nem fogják megsinyleni nagyon. Nekem sokáig ment 77 mhz-en az agp és semmi baja nem lett a vidkarinak.

(#6) Flashy


Flashy
veterán

azt csinálja ez az opció hogy a nem használt mem és pci slotokról lekapcsolja az órajelet. azért lehet ki-be kapcsolgatni, hátha valamilyen kártyával szarul detektálja és nem megy.

(#7) Zoltán válasza Flashy (#6) üzenetére


Zoltán
őstag

Huh, ezt elmagyaráznád részletesebben? Mert ha van egy ''üres'' PCI slot, akkor nem mindegy, hogy mennyi az órajele? Egyáltalán, lehet neki olyan, ha nem megy benne semmi?

És hogy érted azt, hogy valamelyik kártyával szarul detektálja és nem megy? Tehát ha mondjuk 33Mhz -et kellene adni az egyik PCI karinak, de mondjuk 50-et ad és így nem megy? De ezen meg mit segít az, hogy a szomszéd üres slotnak mennyi az órajele?

Köszi!

(#8) Flashy válasza Zoltán (#7) üzenetére


Flashy
veterán

üres slotnak (mem vagy pci) ne adjunk órajelet mert minek. de ha egy slotban van kártya, csak az alaplap nem veszi észre és nem ad neki órajelet akkor nem fog menni. nem hallottam még olyat akinek ezzel lenne gondja, általában enableden működik minden. ennek overclockhoz nincs köze.

(#9) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Nekem aBit IC7-n műkszik ez a pci/Agp freki fizálás igy tud húzott procival is menni az sata-s vinyóm:D

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#10) zso73 válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


zso73
veterán

Nekem meg belehalt a lapom a magas AGP frekibe! NF7
A magas PCI frekitől, meg adatvesztés volt a vinyókon. 42 MHz
Nem minden esetben jó a magas freki!
Próbáld meg a speedfan progit! Ha ismeri a lapod, a programban lehet a frekiket fixálni!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11) Flashy válasza zso73 (#10) üzenetére


Flashy
veterán

de nf7-ben van agp/pci órajel lock, nem? :F

(#12) zso73 válasza Flashy (#11) üzenetére


zso73
veterán

Az egy dolog. De én adtam az érzésnek, hogy gyorsuljon az iram. Két hónapig birta kb. a lap. Aztán AGP vezérlő, vagy táp csip kilyukadt! :O:Y:C Az előző lapom jobban birta.100MHz-n simán ment bene a GF2. Gondolván, hogy ez is birni fogja felhúztam 7x MHz környékére.............. Ezért mehettem cserére!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13) Zoltán válasza Flashy (#8) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi!

(#14) Zoltán


Zoltán
őstag

Tudna valaki egy táblázatot linkelni esetleg, amiből kiderülne, hogy 133 és 166 FSB kötzött mely értékeknél mennyi a PCI órajele? Tehát a negyedelés és az ötödölés között hol vált?

Illetve: az is árthat, ha alacsonyabb a PCI/AGP órajele a szabvány 33Mhz-nél, vagy csak az, ha magasabb?

Köszi!

[Szerkesztve]

(#15) Zoltán


Zoltán
őstag

Tudna valaki egy táblázatot linkelni esetleg, amiből kiderülne, hogy 133 és 166 FSB kötzött mely értékeknél mennyi a PCI órajele? Tehát a negyedelés és az ötödölés között hol vált?

Illetve: az is árthat, ha alacsonyabb a PCI/AGP órajele a szabvány 33Mhz-nél, vagy csak az, ha magasabb?

Köszi!

(#16) Dufresne válasza Zoltán (#15) üzenetére


Dufresne
addikt

Csak ha magasabb, bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos. Ha lasabb, akkor vagy csak simán nem fog menni, vagy jelentősen lassulni fog. Nagyobb frekinél meg ugye a melegedés a gond, hogy nembírják a cuccok és elszállnak. Csökkentésnél inkább a nem működés a gond, mivel nem éri el a minimum üzemi körülményeket, mint proci underclocking-nál:)

[Szerkesztve]

(#17) Flashy


Flashy
veterán

van olyan eszköz ami már 34-et se bír, van ami többet, változó.
az alaplapok is különbözőek, a nagyon automatákból van ami már 134nél felvált, van ami csak feljebb valahol. ahol biosban lehet állítani azok maguktól nem csinálnak semmit, max észreveszik hogy a legutóbbi bootolás sikertelen volt és visszaállnak automatán alap értékekre.

(#18) Zoltán


Zoltán
őstag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.