Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N2O


N2O
csendes tag

Van egy k7tva3 lapom és megcsináltam a flashelést v6.00PG-ről 8.0g-re (k7vta3-hoz való bios). Telepítésnél semmi hibát nem mutatott. Újraindítottam de nem kapcsol be a monitor, a speaker meg nem jelez semmit.
HELP ME!!!!!!!!!!! :O

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#2) net84 válasza N2O (#1) üzenetére


net84
őstag

csináltál mentést a régi biosról?
Próbálj egy bois resetet, ha elbasztad a flashelést, akkor is el kellene indúlni, lehet, hogy megadta magát a lap, vagy csak összezavarodott...

Read only...

(#3) bebean válasza N2O (#1) üzenetére


bebean
aktív tag

hat nem vmi biztato. esetleg probalj egy clear CMOS-t, hatha lesz vmi...

...

(#4) N2O


N2O
csendes tag

elmentettem a regi bios hála istennek
megpróbálom a CMOSt

de nagyon remélem nem halt meg :O

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#5) N2O


N2O
csendes tag

semmi kül.
amugy lehet, hogy rosszul csináltam a cleart
hogy is kell?

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#6) net84 válasza N2O (#5) üzenetére


net84
őstag

vagy átjumperolod a másik állásba és megindítod, elszámolsz 3-ig oszt leállítod és visszajumpolod vagy kiveszed az elemet és rövidre zárod a pozitív érintkezőt a negatívval kb 1 percre (biztos, ami biztos)

Read only...

(#7) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

Nos [HUN]Zolee, igazad volt...

Mint kiderült ez a kártya mindenében 9800 pro, csak az órajeleiben nem. Az órajelek: 320MHz/290MHz ami ugye a sima 9800. Nekem fel sem tűnt, hogy kevés pontot csinál 3DMark-okban.
Ezúton elnézést kérek mindenkitől, nem akartam félrevezetni senkit (engem sikerült). Akitől a kártyát vettem, azt mondta, hogy visszaveszi, megnézik és ha tényleg így van, akkor csere.
Ja, kíváncsiságból leteszteltem, a 9800 pro órajelein (380/340-en), így 5990 pontot csinál 2003-ban. Megnéztem még egy tesztet 410/360-on is, gond nélkül lefutott a teszt. Szóval lehetne ez akár pro is de gyárilag csak a sima órajelén fut.

Ha valakinek mégis kellene így a kártya, az szóljon időben, holnap este ugyanis elviszi a srác.


Lehetséges az hogy ezt a kártyát megcsinálthatták 9800pro-ra?
van ennek valami modja?(a kártya egyébként HIS EX. 9800pro ICEQ)

(#8) N2O


N2O
csendes tag

semmi :O
elég fontos lenne ez a gép nekem
PLS HELP

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#9) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

up

(#10) N2O


N2O
csendes tag

help me

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#11) N2O


N2O
csendes tag

nem gyúl ki a bekapcsolást jelző LED de a vinyó (amikor tölt) folyamatosan ég

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#12) net84 válasza N2O (#10) üzenetére


net84
őstag

szedd darabokra, majd rakd össze újra... fdd ledecske nem világít?
igazgasd meg a kártyákat bent...

Read only...

(#13) N2O


N2O
csendes tag

semmit sem csinál és a floppy led sem gyullad ki
K7VTA3 V5.0-ra K7VTA3 8.0g-t raktam
hogyan tudom visszaállítani a régit PLS HELP

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#14) N2O


N2O
csendes tag

hogyan tudnám visszatölteni az eredetit?
vagy legalább azt elérni, hogy bekapcsoljon a monitor? :O

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#15) sharker


sharker
aktív tag

Elkell hogy szomorítsalak sehogy...
A bios chip kiszedhető vagy belevan forrasztva?

(#16) N2O


N2O
csendes tag

egy barna kis foglalatban van benne

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#17) sharker válasza N2O (#16) üzenetére


sharker
aktív tag

Ne szedd ki:)
Vidd el egy szakemberhez aki kiszedi és ír rá egy új bios-t;)

Részletek:Bővebben: link
Csak ajánlani tudom;)

(#18) antikomcsi válasza N2O (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hali!

Ha legközelebb cmos resetet csinálsz, áramtalanítsd a gépet. Kapcsold le a tápot, vagy húzd ki a konnektorból. Várni kell egy picit, míg feszültségmentes lesz a lap, maj átrakod a cmos jumper a clear állásba. 10-15 másodperc múlva visszateheted alaphelyzetbe, és ezután kapcsolhatod vissza a tápot. A művelet közben ne kapcsold be a gépet, ha lehetséges.

Viszont ahogy látom, nem jó verzióju biost írtál a chipedre, én csak egy megoldást tudok, de van aki szerint megoldható máshogy is, pont most beszéltünk róla az nf7 topickban, nézz szét ott is a vége felé, és az elején a #7 hozzászólást is lesd meg, aztán kérdezd a hozzászólás gazdáját.

Szerintem a megoldás, egy ismerős akinek van ilyen verziójú lapja, vagy chip-je.

Ha van másik ilyen lappal szerelt gép, azt el indítod, mondjuk dosba, ha felállt ki kell szedni a chipet, és berakni a rosszat, aztán megírni a jó verziójú biost rá. Utánna mindkét chip újra használható.

(#19) Flashcash válasza N2O (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy másik számítógépen hozz létre egy egyszerű dos bootlemezt.
Tedd rá a lementett bios fájlt és egy megfelelő awdflash.exe fájlt.
Készíts egy autoexec.bat nevű fájlt a lemezen és írd bele a következő sort:

awdflash binfájl neve.bin

pl. awdflash KV3.bin

Ezután az elkészített lemezt tedd be a rossz gépedbe, majd kapcsold be és várj, ha szerencséd van akkor a bootblock bios működik és automatikusan visszakapod a régi biosod.

[Szerkesztve]

(#20) Nedudgi válasza Flashcash (#19) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Mivel meg sem moccan a floppy, ezért ez valszeg nem fog menni. ECS-nek amúgy sincs külön visszaállító blokkja mint mondjuk ASUS-nál. Marad a BIOS ''hot-swap'' vagy tényleg iratni kell szakemberrel. Jah, a ''hot-swap''-el én nem kísérleteznék bár többen esküsznek rá. Viszont ha azzal csinálod akkor amikor a jó BIOS-al elindul akkor keress egy BIOS SHADOW beállítást és kapcsold be. (Ha nincs ilyen akkor valszeg autómatikus)

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#21) jóvilág


jóvilág
csendes tag

csao!
tegnap hasonlóan jártam. állítgattam a memória időzítéseit.
újraindítottam, kiabálta hoy system fail mem test. a kézikönyv alapján töröltem a cmos-t. azóta se kép se hang valami power-on test nem fut le. nincs villany a billentyűzetben se.
most keresem a megoldást
Asus a8n sli delux alaplap 2*512 mb samsung mem

[Szerkesztve]

(#22) _Blank_ válasza jóvilág (#21) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Te is szedd szét a gépet és rakd össze újra. Nálam bevált.

(#23) jóvilág


jóvilág
csendes tag

elemeire gondoltad?

[Szerkesztve]

(#24) _Blank_ válasza jóvilág (#23) üzenetére


_Blank_
aktív tag

igen elemeire:D

(#25) net84 válasza N2O (#16) üzenetére


net84
őstag

keress egy ilyen döglött lapot és abból szedd ki a biost... Ha annak egybe maradt a biosa, akkor szerencséd van és a te lapod életre kel...

Read only...

(#26) codec válasza jóvilág (#21) üzenetére


codec
senior tag

Ugye véletlenül se volt áram alatt a gép mikor cmos resetet csináltál!!
Mert ez tipikusan olyan jellegű hibának tűnik, amit hibás cmos reset csinál.
Remélem nincs igazam, mert akkor a lap kuka, vagy ha garis akkor csere.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#27) sinyi válasza jóvilág (#21) üzenetére


sinyi
csendes tag

ugye a jumpert visszaraktad eredeti állásba?

(#28) N2O


N2O
csendes tag

nem volt bekapcsolt állapotban, sem áram alatt.
visszaraktam a jumpert is.
szóval már nem ér semmit ezek szerint?
valaki nem tud normális p4-es lapot?

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#29) Rhino666


Rhino666
őstag

www.biosiras.hu

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.