Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Binaural beats - stimuláljuk az agyunkat (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) master bud


master bud
tag

Mostanában erről olvasgatok. Eddig annyit szűrtem le, hogy pl. van két hang (f<1000 Hz), mondjuk 500 Hz és 510 Hz, egyiket a bal- másikat a jobbfüled érzékeli és tegyük fel, hogy fülest használsz. Ha csak az egyiket vagy a másikat hallod (eltekered a balancet), akkor egy folytonos rezgést érzékelsz. Ha mindkettőt, akkor a két frekvencia közti különbségből az agy létrehoz egy pulzáló hangot (binaural beat).

Ami érdekes számomra az az, hogy az így létrejött ''virtuális hang (rezgés)'' képes az agy aktuális állapotát (mondjuk alfa) egy másik állapotba hozni. Az ilyen alapokra ültetett zene képes pl. relaxáló hatást kifejteni:DD.

Mi erről a véleményetek? Sarlatánság?

mb

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#2) turho válasza master bud (#1) üzenetére


turho
őstag

Az ilyen kísérletekkel akár ölni is lehet, én azt olvastam. Sőt a fritzek kísérleteztek is fele. Általában alacsonyfrekvenciás hangokkal :(

(#3) zsoltee10 válasza master bud (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

ilyenről én is olvastam, főleg a relaxáló hatás az amivel foglalkoznak. mindenesetre érdekes. jó lenne, ha tudnál forrásokat belinkelni. kíváncsi vagyok rá, milyen hang lehet ez/az.

(#4) master bud válasza zsoltee10 (#3) üzenetére


master bud
tag

Egyenlőre én is kutakodom, mert már régóta az az érzésem, hogy a zene amit éppen hallgatok (mondjuk a gép előtt) befolyásolja a teljesítményemet. Van amitől kreatívabb leszek, van amitől felpörgök (de nem aggresszíven), van ami felemel stb.

Előrebocsátom, hogy a következő linkeket nem tekintem bizonyítéknak, szóval se pro se kontra, szimplán érdeklődés.

[L]http://www.creativesynth.com/tutorials/002_BuzzTutes/BuzzTute_107.html[/L]

[L]http://neuroacoustic.org/articles/articlebinaural.htm[/L]

és egy kis program ilyenek generálásához:

[L]http://www.bwgen.com/[/L]

Van egy olyan érzésem, hogy bizonyos zenékben már beleépítették ezt a zenészek szimplán tapasztalati vagy ösztönös indíttatásból.

üdv,

mb

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#5) master bud válasza master bud (#4) üzenetére


master bud
tag

Magyarul sajnos semmit nem találtam, szóval az összes link angol nyelvű

mb

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#6) zsoltee10 válasza master bud (#4) üzenetére


zsoltee10
addikt

kiindulási alapnak jók, majd átbogarászom őket. az, hogy a zene befolyásolja a hangulatod, az nem ettől van, amiről beszélünk. pl. lassú zenétől lelassul az ember, pörgős tuc-tuc zene feldob, vagy idegesít. :)

(#7) concret_hp


concret_hp
addikt

én is észrevettem master bud- éhoz hasonló dolgokat, de szvsz egyáltalán nem a zene sebességétől függ a teljesítményem változása.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8) simonzé válasza concret_hp (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Én azt vettem észre, hogy pörgős zenétől, vagy pl egy max-ra feltekert Dire Straits számtól ösztönösen erősebben kezdem nyomni a gázpedált.

I don't fit in. I fit out.

(#9) beeboy válasza master bud (#1) üzenetére


beeboy
addikt

az is jó volt mikor két haverom elkezdett fütyülni, de rohadt hangosan, és a két fütty összelebegett, gondolom majdnem azonos frekin szóltak.

marha nagy effekt jött le belőle, kib**ott jól szólt!!!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#10) szucsi


szucsi
őstag

Nagy ügy.

Halszálkás öltönytől a tévéképernyőn keresztül meg az arra hajlamosak epilepsziás rohamot kapnak.

Az ám a stimuláció!


+ amikor Stohl ''ittasvezető'' Buci tesztoszterontól rikácsoló, artikulátlanul üvöltő hangját hallgatom (VV), mindig stimulálódok, de nagyon.

Gyors ideggörcs, megfogad, hogy ha egyszer lehet majd legálisan bucira vadászni, akkor előszedem a shotgunt, és benevezek, stb...

(#11) beeboy válasza szucsi (#10) üzenetére


beeboy
addikt

ilyenkor arra gondolok:
''stohl andrás - vajon meddig húzza még?'' ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#12) guminyúl válasza turho (#2) üzenetére


guminyúl
tag

Én úgy emlékszem 7 Hz az a frekvencia, de lehet, hogy csak egy sci-fi-ben
láttam. :D

(#13) guminyúl válasza master bud (#1) üzenetére


guminyúl
tag

Bár nem merültem el a témában az ember agya különösen könnyen befolyásolható, mind pszichés (reklámok :DD

(#14) joghurt válasza master bud (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Nem annyira. Leemeled a polcról a gimnáziumi négyjegyű függvénytáblázatokat, és ezt találod benne:

sin (a) + sin (b) = 2 * sin ((a+b)/2) * cos ((a-b)/2)

Hangnál mondjuk a = f1 * t * 2*PI, b = f2 * t * 2*PI, azaz

sin (f1 * t * 2*PI) + sin (f2 * t * 2*PI) = 2 * sin ((f1 + f2) * t * PI) * cos ((f1 - f2) * t * PI)

azaz a két frekvencia átlagát hallod, a két frekvencia különbségének kétszeresével modulálva. Eddig teljesen tudományos, ez pl. a keverés elve. És nem kell mindenféle áltudományos neveket kitalálni neki.

Hogy ez az agyra mennyire hat, az már más kérdés. Valamennyire biztosan - az infrahangok (< 20 Hz) különösen, bár én úgy hallottam, hogy károsan.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) _Volkovy_ válasza master bud (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Sarlatánság.Kerülendő :D

(#16) csudri válasza simonzé (#8) üzenetére


csudri
őstag

Nagyon ismerős! Ha bömböl a Slipknot, Rammstein vagy valami agresszív drum'n bass akkor nehezedik a lábam a pedálon. De ha esetleg rádiót hallgatok (fúj) és valami langyi szám megy, akkor néha azon kapom magam, hogy csak döcögök az aszfalton.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Binaural beats - stimuláljuk az agyunkat (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.