Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a sok hasznos tippet, hozzászólást!
Nos, beszéltem itt két PH-s kollegával, akik segitenek valami okos rendszert kiépiteni, jelenleg várom tőlük a részletes árlistát. Plusz felhivtam azt a fószert, aki a szomszédomnak szerelte a riasztót, ő is kijön valamelyik nap felmérni (remélem nem a lakásban található értékeket :D ). Közben kiokositottak, hogy az a rendszer, ami a szomszédomnak van, rá van kötve a telefonhálózatra, és sms-ben értesit előre megadott számokat, vagy akár a security központba is beszól (ez gondolom havidijas). Plusz a garázsba is be van épitve egy nyitás-érzékelős rendszer, ami vezeték nélkül, rádióval üzen a lakásban lévő központnak, és ugyanúgy riaszt. És van sziréna benn a lakásban is, nemcsak a teraszon, mert egy üvöltő, 120 decibeles vijjogás igencsak elveszi a kedvét az embernek a pakolászástól :D No a napokban kiderül, miböl lesz a cserebogár.

Anakonda : való igaz, hogy eddig csak ketrec mögött láttam. De én simán átlépkednék rajta, hát az meg sem mozdult ott a rácsok mögött. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy kobraként utánam kap, és egyben lenyel... (de laikus vagyok, szal cáfolj :) )

Kutya: Ma már szerintem nem egy optimális megoldás. Úton útfélen hallani, hogy lemérgezik, lefújják, elkábitják, stb. Úgyhogy ha akció van, és erre készült valaki (azt azér lehet sejteni kifigyeléskor, hogy kutyája van az illetőnek), akkor semmit nem ér. Addig viszont pokollá teszi a szomszédok életét, akik meg az enyémet cserébe. Jójó, nem ugatnak. Persze. Nem egész nap. Csak este 5 percet, meg reggel 5 percet. Meg hétvégén. Node nem is várhatjuk el egy kutyától, hogy meg se mukkanjon. Viszont én rohadt pipa lennék, ha akár csak napi 5 percet hallgatnom kéne a szomszédból az öblöshangú ebek beszélgetését. Valszleg hosszú távon nem türném, és tennék lépéseket.
Korábbi lakásnál a szomszédsrácnak is volt egy ilyen nagyfejü kutyája (valami terrier, nemértek hozzá), na az télleg ritkán ugatott (egy viadalból mentette ki a srác, át volt már harapva a torka, úgyhogy keményet azóta sem ehet), viszont a közös falunknál volt a kosárkája. Esténként a szokásos tisztálkodás, vakarózás alkalmával úgy kopogott a falon a kutya, mintha át akart volna jönni :) Aztán szóltam a Ferinek, hogy húzza már 5 centivel távolabb, igy már a vakarózás közben nem verte a falat a Bori :)

Kamera: szerintem semmit nem ér. Föleg ha kivül is van. Egyrészt leverik, nagyobb kárt okoznak, mint amit amúgy elvinnének. Másrészt ha tudják, hogy kamera van, sisapka fel, és kész. Amúgy meg ha nem a szomszédod tör be, hanem egy hót ismeretlen, akkor micsinálsz a felvétellel? Ha én most mutatnék neked egy arcot 1024x768-ban, megtalálnád a világon? Vagy akár itt Pesten? A rendőrök meg nem fognak egy házi videófelvétel alapján országos körözést kiadni. Szóval sztem a felvétel csak megnyugtat, hogy látni fogod, ki tört be hozzád, és hogyan pakolta ki a kérót. Sztem is inkább az elrettentés és a megelőzés az elsődleges cél. Hamár bennvan, baxhatjuk...

Egyébként félelmetes, hogy nekünk, rendesen, becsületesen dolgozó polgároknak kell attól rettegnünk, hogy a nagy nehezen, veritékkel megkeresett javainkat egy utolsó szemét rohadék elveszi. És vagyonokat költünk ennek megakadályozására. Hajlok az arab példára egyébként... szemet szemért, kezet lopásért...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.