Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topicot, mert komolyan aggódok, hogy egyszer minket is meglátogatnak. Ugyanis a hétvégén vendégül láttuk egyik szomszédunkat (9 lakásos társasház), és mesélte, hogy a minap Klárika (szomszédasszony) betörőt fogott - hallottuk? Nem!
Jött a faszi, kaviccsal megdobta az ablakot, és Klári kinézett. Faszi hebegett habogott, de elsomfordált. Fél óra múlva mexólalt egy másik szomszédasszony (Ági) riasztója, aki történetesen a mi szint-szomszédunk. (egy szinten 3 lakás van, a teraszok összeérnek, gyak át lehet mászni.)
De ekkor már a betörő mászott (volna) le a teraszról, csakhogy megcsúszott, és leesett, leverve egy virágtartót, és elveszitve egyik cipöjét. Elmenekült, de a kihivott rendőrök 1 óra múlva elkapták a környéken. Meglettek Ági bizsujai - csak azért nem az aranyai, mert azt már kb 1 éve elvitték, hasonló apropóból.
Közben kiderült, hogy betört az alattunk lévő lakásba is, de az tök üresen áll, tehát onnan nem tudott elvinni semmit.

Namost félelmetes, és talányos, hogy miért nem hozzánk jött be? Áginak egyértelmü, hogy van riasztója, hisz a terasz falán ott a villogó meg a kürt. Miért nem mászott át hozzánk (2 mp), és oda jött be, lévén nálunk nincs semmi, vagy legalábbis nem látszik.
De ez nemis nyugtat, mert legközelebb akár hozzánk is bejöhet.

Milyen védelmet lehet/érdemes kiépiteni?
Milyen lehetőségeink vannak?
A bejárat felöl (lépcsöház) talán kevésbé veszélyes a dolog, mert ott van hevederzár, meg egy elég drága biztonsági zár, és jó vastag ajtó. Persze mindenen át lehet menni, de mivel a lépcsöházba is nehéz bejutni (gyak kulccsal vagy felcsöngetéssel), ezért arról kevésbé számitok támadásra.
A terasz felől viszont teliüveges ajtó és ablakok vannak, egy rúgás és kész.
Megoldás lehet, hogy leeresztem a redőnyt, ezen csak nem vágja már át magát, viszont ezesetben a halaim és a macska - nomeg a növények - rövid úton elpusztulnak.

A macska miatt a hagyományos mozgásérzékelős riasztó sem jó.

Hallottam olyanról, ami egy bizonyos tömeg fölött riaszt csak, tehát kisállatok nem zavarják meg. Van 10 kiló felettei, 30 kiló feletti, meg ilyesmi. Egyszer kértem ajánlatot egy cégtől, kihangsúlyozva, hogy 1 szobát kell védeni, és lehetőleg megfizethető áron (nem bank), erre kaptam egy 120ezres ajánlatot, mindenféle kütyüvel, távirányitóval, müholdas baszással, stb. Mikor kértem, hogy karcsúsitsuk már le valami primitivebb, egyszerü mozgásérzékelő + riasztó kombóra, akkor szó szerint le lettem csóróparasztozva, hogy azt nem fogadja el egy biztositó sem, meg egyébkéntis, ők vagy ilyet csinálnak, vagy semmilyet. Értem.

Namost a barkácsboltokban kapható egyszerü cuccok meg nembiztos, hogy elegendőek. Ámbár amilyen jó összetartás van a szomszédok között (2-3 mindig otthon van, és figyelnek), sztem elég lenne egy olyan, ami jó hangosan el kezd sivitani, és ha netán 1-2 perc alatt meg is találja, el is vágja, azér már feltünne a szomszédnak.

Ötletek, tanácsokat, tippeket kérnék Tőletek, milyen megoldást válasszak, kb mibe kerül, és netán ha volna ismerös aki be is szereli...
Köszönettel! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Van már ilyen topic. valami rohadt, szemét betörők címmel.

I am having fun staying poor.

(#3) arpeen2


arpeen2
senior tag

Ha 1db érzékelővel ellátott riasztót szeretnél (központ + sziréna + 2 db akksi + tápegység + vezeték) ezt itt Debrecenben 40k alatt megúsznád, ha én szerelném neked. Nem tudom azon a környéken ahol laksz hogyan fog a ceruza, itt kb ennyiért csinálom másnak is. Ez kb 5-10k munkadíjat tartalmaz, pontosabbat a helyszínem tudnék mondani, ez ugye több dolog függvénye.

[Szerkesztve]

(#4) Andie válasza arpeen2 (#3) üzenetére


Andie
őstag

És ha még 10et rádobnánk benzinpénznek?...

Drizzt : láttam, és irkáltam is oda régebben, csak elég régi topic, meg nemis kifejezetten védelemmel foglalkozik, inkább indulat-levezető téma...

U.i. ja, és FONTOS lenne, hogy relative mobil rendszer legyen, mert jelenleg csak béreljük ezt a pecót, lehet, hogy már csak fél évig, 1 évig, és jólenne, ha át lehetne vinni majd az új lakásba/házba, ami reményeim szerint már saját lesz. (esetleg azt még kiböviteni több szobára, stb)

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5) kriszgab


kriszgab
csendes tag

Hello!

Itt pestenis megúszhatod 40k körül, de ha értessz egy kicsit az elektronikához akkor egy DSC rendszert simán összetudsz rakni, ráadásul akkor spórolszvele egy kis pénztis, ha bármi kérdésedvan akkor segítek szívesen.
Egyetlen hátránya hogy a biztosító nemfogja elfogadni.

(#6) viharhozo válasza Andie (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Csillio ceg epit riasztorendszereket (ez olyan, mint a muanyag nyilaszarok beepitese; mindenki ert hozza), sztem kuldj levelet 8-10-nek, ezutan kepben leszel. Uvegezett erkelyajtoba erdemes biztonsagi uveget + merevitest rakni, de ez sem olcso moka.

Uj epitesu lakoparkokat egyebkent is szivesen celoznak az illetekesek, leven a beepitett anyagok, hogy is mondjam, nem csucsminoseguek. Voltam mar olyan helyen, ahol az egesz szintet kiramoltak egy delelott soran.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7) szatocs


szatocs
őstag

Nekünk fésűs rendszerű faajtónk van, de azt mondják, hogy ezt is ugyanolyan könnyen kinyitják, mint az alap zárakat - lévén a szíve ugyanaz, csak több helyen fog. Egy acélajtóra gondoltunk, hogy veszünk, ahhoz állítólag nem lehet csak úgy kulcsot másoltatni sem, mert más a fogazata. De ez meg olyan dolog, hogy egy lakatos minden ajtót ki tud nyitni, ezért akárki megtanulhat egy akármilyen ajtót kinyitni, nem igazán létezik biztos ajtó, esetleg elrettenteni lehet őket riasztóval, vagy a zárak sokaságával. De ha meg van egy ajtón 20 zár, akkor meg azt hiszik, hogy valami nagyon értékes van benn, és oda érdemes lehet bemenni. Sehogy sem jó ez...

=== Szatocs ===

(#8) elmoraan (r) válasza viharhozo (#6) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Nem feltétlenül kell biztonsági üveg, van olyan betörésvédő fólia, ami a betonkefnit is megfogja, pókhálósra törik ugyan az üveg, de nem esik szét. Szóval egy jó közepes rúgást kiröhög az ilyen módon fóliázott üveg. Kirakatokra is használják, nézz utána neten. Az más kérdés, hogy egy kefnitől a gagyibb fajta erkélyajtó tokostul szakad ki :D

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#10) Integra válasza Kalandor (#9) üzenetére


Integra
titán

ezért kell zártszelvényes keret a falba belefúrva betonkeményen és ragasztott hálós hüvelyes tiplikkal meg csiribirmindennel. hiába a jó ajtó vagy üveg, ha nincsen tokozás.
szomszéd is tök szépen megcsinálta az új bejárati ajtaját, szép meg minden, csak épp egy rúgással berúgom az egészet ahogy van. na jó, kettővel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) viharhozo válasza Kalandor (#9) üzenetére


viharhozo
addikt

Ja, letezo jelenseg. Magyar viszonylatban talan durva, kulfoldon viszont elfogadott modszer, foleg csaladi hazaknal. Most is van olyan melom, ahol tokot kell csinalni amerikai ajtoprofilhoz. A profil tenyleg gyonyoru, a filmekben latsz ilyeneket, de van benne egy darab lofaszzar, raadasul nem lehet tobbet belerakni sem, marad a heveder. Az elado ugy szandekozik beepiteni, h kiekeli es bepurhabozza. Ez a nagy vizen tul biztos frankon mukodik, jol is nez ki, de itthon azert gazos.

En alapvetoen biztonsagi ajtot gyartok, aceltokkal, aceldubelekkel meg szep hosszu csavarokkal. A falat hamarabb vered szet, mint a tokot. Persze ez is tamadhato, de azok ellen a betorok ellen, akik nem konkret cimre mennek, boven eleg. Ahol jelentos ertek van, ott ahhoz kell szabni a vedelmet.

Az uj epitesu hazak nyilaszaroirol van egy rakas remtortenetem, a legszebbet talan az Orczy-teren lattam, ott a koltseghatekonysag jegyeben egy muanyag erkelyajto szolgalt bejaratkent. Raadasul szarul is epitettek be, igy meg ocsmany is lett. :)

#8: ha tenyleg vedeni kell vmit, akkor epeszu kereten belul en ezt szoktam alkalmazni: 3+3-as biztonsagi + folia + 3+3-as biztonsagi, legres, lezaro katedral. Lehet ezt fokozni jo darabig, csak ertelme nem sok van. Itt is az az elsodleges szempont, h mi van benn. Az egyszeri betoro oda megy, ahova konnyebben bejut.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12) AMD Power válasza Andie (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem sokáig volt két ''betörésvédelmi'' csapatom!

Egy 45kg (lány) illetve egy 70kg-s (fiú) Rotweiler. Mind a kettő kiképezve.
Nekem ez volt a módszerem! :B

(#13) piqla válasza AMD Power (#12) üzenetére


piqla
őstag

Ennel egyszerubb, ha levalasztja az erkelyajto mogotti masfel-ket meter szeles teruletet es berak oda ket ilyet: [link] Csak a csontvazakat idonkent ki kell szedni, ami nem lesz gyerekjatek.

Szereted az állatokat?

(#14) deniro2 válasza Andie (#1) üzenetére


deniro2
senior tag

Átmászós részeket érdemes kifeléhajló tüskékkel ellátni, minimál költségből megvan. Mondjuk, ez akkor ér valamit, ha kívűlről kell átmászni.

(#15) Andie válasza AMD Power (#12) üzenetére


Andie
őstag

Nemrossz 5let, de sztem a szomszédok nem dijaznák :)
Ez ilyen csendes környék, még az is meg van határozva, hogy naponta mettöl meddig finghatsz :B
De nembaj, nekem ilyen tökéletesen nyugira van szükségem ha hazamegyek.

Neked könnyü volt, mert ha egyszer láttak élőben, többet nem mertek a lakásodhoz menni, hátha otthonvagy :D

Az óráskigyó :) nemtom mennyire fürge állat, sztem simán át lehet lépkedni...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#16) Andie válasza deniro2 (#14) üzenetére


Andie
őstag

Hát az az érzésem, hogy ez mentett meg minket most legutóbb.
Ugyanis az erkélyek némi átfedésben vannak, valahogy igy:
____
|.....|
|.....|
|.....|__
xx|.....|
xx|.....|
xx|.....|
|.....|
|.....|
|.....|

A középsö erkély a miénk, és a lakás is, igy az erkély is kiugrik kb 50 centit a két szomszédéhoz képest.
Namost hogy a macska ne menjen át a szomszéd erkélyére, az átfedésben lévő részekre beállitottam 1-1 apácarácsot, 2 méter magasakat. Erre virágot is futtattunk, szóval jó kis paraván a szomszédok és közöttünk.
Igy hozzánk átjönni csak úgy tud, hogy vagy széttöri az apácarácsot, vagy kint átlép a szomszéd korlátjáról a miénkre, kockáztatva, hogy leesik kb 3 méterröl.
Sztem ez volt a szerencsénk.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#17) norbiphu válasza Andie (#15) üzenetére


norbiphu
senior tag

kétlem, hogy átlépnék azt az anakondát :D

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#18) Yaye válasza Andie (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Hát szerintem ez valami megélhetési kontár lehetett... kavicsdobálás, meg oda megy be ahová tud.. az ilyet talán a legkönnyebb elhárítani. Valószínűleg nem is ismerte föl hogy az riasztó a falon.

Mostanában engem is érdekel a védelem, mert most költöztem vidékre, és egy házat sokkal több ponton lehet támadni mint egy lakást. Szerencsére itt azért a szomszédságnak ezer szeme van, de az ördög nem alszik. Nemrégiben is volt egy betöréshullám, végigjárták az összes helyet ahol disznóvágás volt és elvitték az összes disznótorost, máshoz nem nyúltak (istenbizony!)
Én egyelőre kamerákban gondolkodom, mert úgy megerősíteni egy házat hogy ne lehessen bemenni, az igen nehéz (és ronda is, én meg nem akarok rácsok között lakni), de ha van pár szép sztárfotó az elkövetőkről, az sokat segít (és vizuálisan is elrettentő ha jól láthatóan be van kamerázva/riszatózva). Persze némi nyílászárómegerősítés is kell majd, mert a jelenlegieken puszta kézzel át lehet menni. :(

(#19) Ősember válasza Yaye (#18) üzenetére


Ősember
őstag

akkor lehet az em betörés, hanem busojárás volt :DDD bocs :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#20) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Szereldmagad kategória:

Szeizmikus riasztó:
[link]
7990,- Ft

Infra árhaladás jelző: (ezt nem éri fel a macska)
[link]
10 990,- Ft

Üvegtörés jelző:
[link]
19 990,- Ft

Színes kamera hanggal és infrával:
[link]
12 990,- Ft

(#21) Yaye válasza Ősember (#19) üzenetére


Yaye
őstag

Igaz, ennél komolyabb kár ne érjen senkit -szégyenlem, én is röhögtem picit magamban- de azért aki évekig nevelgette a malackát, és ölte bele az időt meg a pénzt, az lehet hogy nem mulatott olyan jót a dolgon hogy lába kélt a sok kolbásznak, sonkának, szalonnának.. Simán benne volt annyi érték mintha mondjuk csak egy rendesebb bringát loptak volna el minden ilyen portáról.

(#22) tildy válasza Andie (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Megmondom miért nem hozzátok ment be: azért mert aki látványosan védi a lakását, ott elképzelhető, hogy van oka védeni, tehát van érték a lakásban. Ezért van az, hogy sokszor a több zárral is fleszerelt lakásokat törik fel, azt , amit meg egyszerű lenne nyitni azt nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Ősember válasza Yaye (#21) üzenetére


Ősember
őstag

igen, ez kétségtelen. én sem arra céloztam, hogy egy malac milyen olcso. nagyon is jol tudom hogy jo hurkához idö kell :DDD bocs... ehhez a topikhoz nem tudok érdemben hozzájárulni :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#25) AMD Power válasza Andie (#15) üzenetére


AMD Power
titán

Az én kutyáim sohasem ugattak!!

(#26) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kertes házban lakom, a melléképületet, ahol a lomokat tartjuk, már kétszer is meglátogatták. Még szerencse, hogy a kutyát akkoriban még az alagsorban tartottuk, mert elvitték volna azt is... :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#27) Dr.F.E.R.I. válasza CounterBoci (#20) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

De kérem, Uraim, ne fárasszuk már egymást ilyen (drága) kacatokkal:

- Bosszúvágy3 kikölcsönzése a tékából (DVD) : ~600 Ft
- használt (fa)vécéfedél : ~500 Ft
- 1 kiló százasszeg: ~ 1000 Ft
- egy erős kalapács: ~ 2000 Ft
- mobil betörőváró lábtörlő az balak alatt: felbecsülhetetlen

A visszacsapó deszka:
- colos deszka, 180 cm hosszú: ~100 Ft
- laprugó a méhtelepről: ~1000 Ft
- ajtónyitásra vágódós, fejbebaszós, fogbennemaradós deszka: felbecsülhetetlen ;)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#28) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kamerán már én is gondolkodtam, de:
- ha kertes házban laksz, rendszerint több is kell
- ha nem infrakamera, akkor nem érsz vele sokat (többnyire éjjel ''razziáznak'')
- ha közterületre, szomszédba, egyéb nemkívánatos helyre is rálát, abból meg jogi gondok lesznek
- üzemeltetési macera

Meg kell mondjam, fogós dolog. A kamera amúgy is afféle ''eső után köpönyeg''-dolog. Talán inkább a megelőzésre érdemesebb több energiát fordítani. Bár ízlések és pofonok...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#29) Integra válasza AMD Power (#25) üzenetére


Integra
titán

hát akkor te vagy rendes gazda vagy vagy ritka mázlista
faszom tele hogy kertvárosban nem lehet úgy végigsétálni az utcán a kerítések előtt, hogy legalább ne minden harmadik kapunál akarná valami véreb kiharapni a torkomat...
lelőném az összeset a gecibe..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) AMD Power válasza Integra (#29) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon de nagyon ritkán ugattak! Csak akkor valami furcsa hangot halottak.
De képzeld el mikor ez a két dög olyan mély hangon ugatot , hogy rezget a lakás. Szerintem ha volt valaki az ajtó elött az gyorsan megfordult! ;)

(#31) tildy válasza Dr.F.E.R.I. (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

KErtes házban lakunk, nem vittek el még soha semmit. Igaz , az ajtón már jöttek be, mikor otthon voltunk, anélkül, hogy csengettek volna, és a redőnyt is megdobálták már nagy kővel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a sok hasznos tippet, hozzászólást!
Nos, beszéltem itt két PH-s kollegával, akik segitenek valami okos rendszert kiépiteni, jelenleg várom tőlük a részletes árlistát. Plusz felhivtam azt a fószert, aki a szomszédomnak szerelte a riasztót, ő is kijön valamelyik nap felmérni (remélem nem a lakásban található értékeket :D ). Közben kiokositottak, hogy az a rendszer, ami a szomszédomnak van, rá van kötve a telefonhálózatra, és sms-ben értesit előre megadott számokat, vagy akár a security központba is beszól (ez gondolom havidijas). Plusz a garázsba is be van épitve egy nyitás-érzékelős rendszer, ami vezeték nélkül, rádióval üzen a lakásban lévő központnak, és ugyanúgy riaszt. És van sziréna benn a lakásban is, nemcsak a teraszon, mert egy üvöltő, 120 decibeles vijjogás igencsak elveszi a kedvét az embernek a pakolászástól :D No a napokban kiderül, miböl lesz a cserebogár.

Anakonda : való igaz, hogy eddig csak ketrec mögött láttam. De én simán átlépkednék rajta, hát az meg sem mozdult ott a rácsok mögött. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy kobraként utánam kap, és egyben lenyel... (de laikus vagyok, szal cáfolj :) )

Kutya: Ma már szerintem nem egy optimális megoldás. Úton útfélen hallani, hogy lemérgezik, lefújják, elkábitják, stb. Úgyhogy ha akció van, és erre készült valaki (azt azér lehet sejteni kifigyeléskor, hogy kutyája van az illetőnek), akkor semmit nem ér. Addig viszont pokollá teszi a szomszédok életét, akik meg az enyémet cserébe. Jójó, nem ugatnak. Persze. Nem egész nap. Csak este 5 percet, meg reggel 5 percet. Meg hétvégén. Node nem is várhatjuk el egy kutyától, hogy meg se mukkanjon. Viszont én rohadt pipa lennék, ha akár csak napi 5 percet hallgatnom kéne a szomszédból az öblöshangú ebek beszélgetését. Valszleg hosszú távon nem türném, és tennék lépéseket.
Korábbi lakásnál a szomszédsrácnak is volt egy ilyen nagyfejü kutyája (valami terrier, nemértek hozzá), na az télleg ritkán ugatott (egy viadalból mentette ki a srác, át volt már harapva a torka, úgyhogy keményet azóta sem ehet), viszont a közös falunknál volt a kosárkája. Esténként a szokásos tisztálkodás, vakarózás alkalmával úgy kopogott a falon a kutya, mintha át akart volna jönni :) Aztán szóltam a Ferinek, hogy húzza már 5 centivel távolabb, igy már a vakarózás közben nem verte a falat a Bori :)

Kamera: szerintem semmit nem ér. Föleg ha kivül is van. Egyrészt leverik, nagyobb kárt okoznak, mint amit amúgy elvinnének. Másrészt ha tudják, hogy kamera van, sisapka fel, és kész. Amúgy meg ha nem a szomszédod tör be, hanem egy hót ismeretlen, akkor micsinálsz a felvétellel? Ha én most mutatnék neked egy arcot 1024x768-ban, megtalálnád a világon? Vagy akár itt Pesten? A rendőrök meg nem fognak egy házi videófelvétel alapján országos körözést kiadni. Szóval sztem a felvétel csak megnyugtat, hogy látni fogod, ki tört be hozzád, és hogyan pakolta ki a kérót. Sztem is inkább az elrettentés és a megelőzés az elsődleges cél. Hamár bennvan, baxhatjuk...

Egyébként félelmetes, hogy nekünk, rendesen, becsületesen dolgozó polgároknak kell attól rettegnünk, hogy a nagy nehezen, veritékkel megkeresett javainkat egy utolsó szemét rohadék elveszi. És vagyonokat költünk ennek megakadályozására. Hajlok az arab példára egyébként... szemet szemért, kezet lopásért...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#33) sasa311 válasza tildy (#31) üzenetére


sasa311
veterán

Egyszer hozzánk is bejött egy kissebségi fényes nappal, a kapu is tárva nyitva volt (autótmostunk). Azt utána ott habogott, hogy ő egy pohár vizet akart. Na anyád 3ig számolok és engedem kifele a dobbermannt. Úgy futott :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#34) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Szerintetek ezek a zárak mennyire megbízhatóak?
[link]

[Szerkesztve]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35) Integra


Integra
titán

kamera rendszerek.
nos ez attól függ.
jó szoftverrel jó szolgáltatással bizony ér.
az, hogy csinálsz egy cctv gagyi rendszert otthonra, amit rákötsz egy videóra és a tévéden is tudod nézni az egyik csatornán szvsz sokat nem ér.
miért?
1. nem riaszt, hogy mit lát.
2. bambulhatnád 24/7 a képernyőt ha szeretnéd hogy riassz saját magadnak.

megfelelő rendszerrel és szotverrel viszont a megfelelő kamera képes gyorsan azonnal elemezni, és riasztani is ha kell, behatolás, mozgás, etc...
és ezt megkaphatod mobilodra sms-ben, mms-ben azonnal! és senki sem kell hogy monitort bámuljon, a rendszer saját maga ellenőriz, elemez és dönt. 24/7.

szóval fasza dolog ez, csak érteni kell hozzá.

itthon még nagyon új dolog lesz ez, de kint már tarol a rendszer

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) Integra válasza Snoop-y (#34) üzenetére


Integra
titán

most magára az ajtóra gondolsz, vagy kifejezetten a cilinderre, magára a zárbetétre és a kulcsra?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) Andie válasza Integra (#35) üzenetére


Andie
őstag

Igen, ilyesmire énis gondoltam már.
Fejlesztettem nemrég egy olyan szoftvert, ami webcamerán figyel egy területet, és felismer -paraméterezhetően nagy- változást. Tehát pl elsuhan egy macska, vagy betörö, egy autó beparkol valahova, stb.
Ha érzékeli az előző ''default'' képhez a eltérést, akkor riaszt.
Csak ehhez állandó üzemben kell lennie egy gépnek a szobámban :)
(viszont ezekután akár mailen értesit is)

Lehet megjáccom :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#38) Integra válasza Andie (#37) üzenetére


Integra
titán

a home rendszer így működik valóban, saját gépre kaphatsz üzenetet
ez a legalapabb
a komolyak távfelügyeleti központon keresztül mennek, nagyon komoly szerverre mentve az adatokat, többszörös biztosítással és tükrözéssel, ezernyi paraméterehzetőséggel.
itthon most telepítettük be az első ilyen szoftvereket egy nagy távfelügyeleti céghez aki meglátta benne a potenciált, mabisz is már áldását adta rá és kemény hónapok után alá is írta minden biztosító társaság is. a többiek meg előbb utóbb úgyis jönni fognak maguktól, mikor látják hogy az első távfelügyeleti cégek igen is jól jártak a rendszerrel:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) viharhozo válasza Snoop-y (#34) üzenetére


viharhozo
addikt

A kettollu zarak jok, az illetekesek nem is nagyon probalkoznak veluk, mivel az ajtot mindig konnyebb szetverni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#40) Integra válasza viharhozo (#39) üzenetére


Integra
titán

tényleg, erről a kocogtató zárnyitós hisztériáról ami most megy, mit tudsz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) zLegolas


zLegolas
őstag

Én is töröm a fejemet ilyesmin, nekem egy folyosót kellene védenem. Az elképzelés szerint egy 2..5 m érzékelési távolságú optoszenzor indítja az alvó PC-t, ami elkezdi rögzíteni a kis kamera (jobb kéne, mint egy vebkam, de perpill. az van csak) által látott képeket. Opcionálisan a képek egyből mennek valahová a netre, amit bárhonnan megfigyelhetek. PC-nek elég lenne valami minimális vas minimális fogyasztásal (P1), egy light-os simán linux vinné is a dolgot.

Másodsorban az optoszenzor indítja a folyosó világítását - esti kórica esetén ez nekem kényelmes, a sunnyogóknak meg kellemetlen.

Gyakorlatilag mindenem megvan a cucchoz, egy a probléma: a kamerát meg kéne védeni fizikailag, ne lehessen pl. megvakítani sprayfestékkel. Ezért nem ugrottam még neki.

Esetleg ajtón belül ezzel párhuzamosan is kattyoghatna egy ugyanilyen...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#42) viharhozo válasza Integra (#40) üzenetére


viharhozo
addikt

Tul sokat nem foglalkoztam vele. En kettollu zarral szerelem a sajat cuccaimat, az pedig teljesen mas szerkezet es ilyen modszerrel nem tamadhato.

Normalis betetet egyebkent nem lehet igy kinyitni, azert a gyartok se teljesen hulyek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#43) tibibi


tibibi
őstag

ha már itt tartunk nem tudtok valakit aki telefonos pagert csinál? van egy gatyi riasztóm arra kellene egy telefont kötni pl. ha szakad az áramkör vagy riaszt akkor küldjön egy smst. :U

(#45) viharhozo válasza Kalandor (#44) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez jo megoldas, viszont van ketto haranya:

1. Ronda (ez nyilvan szubjektiv).
2. Sok kulccsal kell kinlodni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#47) Integra válasza viharhozo (#42) üzenetére


Integra
titán

ok, megnyugodtam, mert én is ilyen egytollú kulcsos rendszert nézek, mert nyáron beépítjük a bejáratot, téglafal, ablak, zártszerlvényes acéltok és tizenponton záródó ajtóböszmeség lesz. csak a zárszerkezetben nem voltam biztos hogy mi legyen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48) Integra válasza viharhozo (#45) üzenetére


Integra
titán

látnád nagyanyóm ajtaját..
régi kis lakótelepi ajtóról beszélünk.
szokásos elzett zár, felette egy másik, tudod az a belsős tekerős cucc. aztán van még egy hasonló. és mióta betörtek van egy alsó és egy felső heveder is:DDD
lassan oda is kéne egy kéttollú kulcsos acélajtó

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) PazsitZ


PazsitZ
addikt

[link]
Ilyen zárbetétet, már én is nyitottam ki dróttal itthon, szóval ezek igazából semmit nem érnek. De vannak már pontbevésett, komolyabb szerkezetek is.

- http://pazsitz.hu -

(#50) Integra válasza PazsitZ (#49) üzenetére


Integra
titán

most egy ilyen multilock cilinderre cserlétem az elzettet nem is olyan rég [link]
minőségérzetre meg kulcsra biztonsággerjesztő, de a fene se tudja, hogy az ára igazolja e a minőséget és a biztonságot, remélem igen..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.