Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tim82


Tim82
nagyúr

Jó lenne máskor az update-t is belevenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Szegény bácsi...

A szövőszékek is károsak, azokat is be kellene tiltani, mert egy csomó munkahelyet feleslegessé tesznek, meg gyártani kell, meg karban kell tartani őket, fúj. Várjál, ezzel már elkéstek egy pár évszázadot, de mindig lehet újat találni...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) moleculez válasza pilóta (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Ki mondja el neki hogy az email elveszi a postások munkáját? :DDD ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) jeni


jeni
félisten

A szénbányászat is káros, ezt is visszahozták a megdrágult nyersanyagok (villany, fa, nyersolaj, stb...) miatt. Ezt annak ellenére, hogy a kitermelése nem gazdaságos, csak kényszerű tevékenység az emberiség érdekében

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Régenmindenjobbvót!

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Victorio


Victorio
aktív tag

Ez így nettó idiótizmus.
Viszont valóban gondot jelent a villanyautók gyors térnyerése. A villamos energetikai struktúra sehol nincs felkészülve ekkora fogyasztás növekedésre. Inkább ennek az orvoslásán kéne dolgozni.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Populista trollkodás. Nem trumpisták az illetők? Hmm, így legyen ötösöm a lottón!

Szerencsére van még néhány gondolkodó ember is arrafelé, akik elvetették a javaslatot.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Gargouille


Gargouille
őstag

"Boner szerint nem jó dolog, amikor más államok olyan technológiát kényszerítenek az emberekre, ami nincs is készen."

A kulcsmondat szerintem ez. És ebben van igazság is.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#9) hcl válasza Gargouille (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De ki kényszeríti?
És mi nincs benne készen? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Fritz Teufel válasza Victorio (#6) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valamint senki nem tudja megmondani, hogy mi legyen majd ennyi akkumulátorral, ha kiöregednek.
A szükséges ritkaföldfém bányászatával kapcsolatban sincs minden tisztázva - brutális a természetkárosító hatása.
Az akkumulátor gyártás is elképesztően szennyező, de nem illik róla tudni.

Tim82 linkelte az eredeti cikket. Elég fontos és eddig megválaszolatlan kérdéseket feszegetnek. Úgy néz ki, hogy a Nap látszólagos mozgásának irányával párhuzamosan haladva nem mindenhol csökken az agysejtek száma.
Tényleg az elektromos közlekedés a jövő, de sajnos még nem tudni, hogy hogyan legyen megvalósítva. Beleszámolva az is, hogy a klímavédelem oltárán nem áldozzuk fel a környezetvédelmet.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#11) joghurt válasza Gargouille (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Az sem jó, amikor egyes államok a maguk környezetszennyezését kényszerítik az emberekre (vö. melléd áll a bagós, hogy te is élvezhesd).

Hasonlóan ahhoz, ahogy a német autógyárak lobbizzák szét a klímavédelmi szabályokat, és érik el, hogy egyre nagyobb autókat gyárthassanak (vö. jelenlegi átlag családi SUV a korábbi Astra-Focus szinthez képest).

A felvetések jók (különben alkalmatlan lenne a trollkodásra, egyszerűen lehülyéznéd), de nem csak nyomokban tartalmaz csúsztatásokat. Például az autóból kiavult akkucsomagot ugyanebben a formájában lehet még sokáig használni napelemes rendszer bufferének. És utána is lényegesen kisebb környezetszennyezés az összegyűjtött akkuk bedarálása és feldolgozása, mint a valóban durva mennyiségű kő kibányászása.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) ncc1701 válasza Victorio (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

Dolgoznak rajta, ne hidd, h itthon 15-20M magasságú villamos autóra tömegek fognak rámozdulni gyorsan. Nekem speciel ennyiért még hosszú távban sincs, h autót vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Tapsi válasza pilóta (#2) üzenetére


Tapsi
addikt

Annyit tegyünk hozzá, hogy a szövőszékeket senki sem tiltotta be. Organikus fejlődés következtében vált versenyképtelenné. Itt pedig arról van szó, hogy a törvény erejénél fogva betiltanak egy komplett technológiát (belsőégésű motorok) kizárólag ideológiai alapon. Nem tudjuk, hogy mekkora a valós ökológiai lábnyoma egy EV-nek, vagy egy belsőégésű motoros autónak. Senki sem tudja. Ha pedig az EV-t fosszilis erőműben termelt árammal töltöd, akkor duplán borul az egész.

(#14) ddekany válasza Tapsi (#13) üzenetére


ddekany
veterán

2035-ban, 12 év múlva tiltják be (akkor is az eladást, feltételezem, tehát ami már az utcán van ICE, az marad). Ilyen távlatban ez csak nyomásgyakorlás egy irányba. Ha ennyi idő után az infrastruktúra stb. gond lesz, majd változtatnak a törvényen.

[ Szerkesztve ]

(#15) hcl válasza Tapsi (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Tehát törvényileg tiltani a belső égésűt nem jó, törvényileg tiltani az elektromost nem jó? Ez mindenhogyan marhaság, na.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Tapsi válasza hcl (#15) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem nem az ilyen típusú general tiltogatás a megoldás. Végre valahára számoljon ki valaki egy teljes életciklusra vetített ökológiai lábnyomot, és az alapján legyen szépen adóztatva! Persze, ez az EV tiltós javaslat nyilván propaganda.

#14ddekany

12 év az autóiparban semmi. Már most látjuk az eredményét, a belsőégésű motorok fejlesztése gyakorlatilag leáll számos gyártónál.

[ Szerkesztve ]

(#17) Tikakukac válasza Fritz Teufel (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Az mindig elegánsan kimarad, hogy amikor megy az elektromos autó ekézés és mindmeghalunk, mi lesz az akksikkal, honnan vannak a ritka fémek, hogy amúgy a drága jó benya és dízel verdák plafonig vannak tömve ezekkel szintén, mert nem tudják hozni másképp a kibocsátást. De legalább GTK az autó gyakorlatilag bármitől, mert minden része ortó drága és egybe van rakva valamint szanaszét vagy bonyolítva.

Az tuti, hogy nem az a megoldás, hogy lassan üzemórás autók jönnek le a szalagról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) Janika--1982 válasza Tikakukac (#17) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Ez így van teljes mértékben! :R

Nagy János

(#19) Tapsi válasza Tikakukac (#17) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez mind ugyanarra az okra vezethető vissza: próbálja az EU faragni a néhány % további tizedszázalékait. Ez nettó kommunikáció, semmi több. Nyilván nem lehet azt mondani, hogy fogyasszon kevesebbet az átlagpolgár, különben megfő a bolygó.

Egy környezettudatossággal pózoló dán ökológiai lábnyoma töredéke többszöröse egy redneck magyarénak. Miért vonatkoznak ugyanazok az előírások rájuk, ha akarnak venni egy verdát?

[ Szerkesztve ]

(#20) hcl válasza Tapsi (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nyilván, de attól még a wyomingi tiltás is LOL.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) Rowon válasza Victorio (#6) üzenetére


Rowon
veterán

"A villamos energetikai struktúra sehol nincs felkészülve ekkora fogyasztás növekedésre."

Nálunk meg pláne. Majd a random trafó is akkor lesz lecserélve nagyobbra, ha az előző már elf*sta magát a szüntelen túlterheléstől, de szvsz van is ebben valami logika. Ezek nem 10 forintos berendezések meg ott azért néha már az egész hálózatot cserélni kell, pl. vastagabb vezetékek, nagyobb biztosítékok, oszlopok, vasszerkezetek, stb. Ha házban van, akkor meg lehet azt is cserélik.

Lehet, most X évig még nyomatják ezt az elemes autózást, aztán sz*rnak bele az egészbe, de azért a hálózat meg fel lesz tuningolva egy olyan terheléshez, ami utána már nem lesz rajta, akkor meg adtunk a sz*rnak egy pofont.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#22) donki válasza Fritz Teufel (#10) üzenetére


donki
aktív tag

Ha el is tekintünk az akkumulátorokról, eleve egy hosszú tanulási folyamat volt már az is, hogy úgy építsék meg az autókat, hogy nehogy véletlenül hosszabb élettartamuk legyen. Vagy az izzók, vagy a ruhák. Ha a természet megóvása valódi cél lenne, akkor a termékek minimum élettartamát szigorúan szabályoznák, de nem hallottam róla, hogy erre lenne szándék.

(#23) Tapsi válasza Rowon (#21) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem nem így van. Múltkor számolgattunk valamelyik topicban, és éjszakai töltéssel ez tök jól ki is tudja egyensúlyozni a hálózatot. Persze fejleszteni kell hozzá, de nyilván nem fogja minden háztartás minden nap 0-100-ra tölteni a szerekét. Az átlagos napi futás talán 20-30 km egy átlag magyar autónak. Gazdagabb országokban kicsit több.

Az új építésű társasházaknál már kérhető EV töltő, 16A-eset raktak hozzánk is. Ez azért nem borítja meg a betápot.

[ Szerkesztve ]

(#24) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekek és érdekcsoportok. Mint minden szaros politikust, ezt is ez vezérel....magyarul ki pénzeli hátulról a kampányát. :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) Gargouille válasza hcl (#9) üzenetére


Gargouille
őstag

Például az infrastruktúra ami kiszolgálná, az elektromos hálózat, akku újrahasznosítás, megfelelő nyersanyag ellátás vagy mondjuk a hatótáv, gyors töltés stb stb. Igen, ezek mind valamilyen formában már működnek, de "késznek" nem nevezném, legalábbis jelen formájában még nem tudná kiváltani a belsőégésű motorokat.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#26) joghurt válasza Rowon (#21) üzenetére


joghurt
addikt

Ja, hogy a régebben erre beépített keretet tíz éve "rezsicsökkentés" címén ellopják? Márpedig (villanyautóktól teljesen függetlenül!) ha a hálózat rendszeres áramszünetes szintre amortizálódik, akkor mégis csak a zemberek fogják megfizetni a felújítás-bővítés költségét.

A tej élet, erő, egészség.

(#27) toto2700reg válasza tibaimp (#24) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Ja. Meg mintha a belső égésű motornak nem lenne negativuma.

(#28) Rowon válasza donki (#22) üzenetére


Rowon
veterán

" Ha a természet megóvása valódi cél lenne"

Nekem anno az egyik tanárom azt mondta, hogy minden vállalat elsődleges célja rövid távon a profitszerzés, hosszú távon pedig a növekedés, minden egyéb csak másodlagos. Ez a környezetvédelem pedig egy olyan népszerű köntös, amit bármire rá lehet teríteni, utána már hamarabb megveszik a fogyasztók. Szó se róla, jó is meg szép is, de ez csak a fing szeletelése. Veszik az emberek az elektromos autót, a légiforgalom meg csak növekszik.

Csak kérdem, nem azt kellene visszább venni, ami ténylegesen nagyobb kárt okoz a környezetnek? Nem az elsődleges szennyezőknek kellene valami komolyabb szigorítás?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29) Tikakukac válasza Tapsi (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem van életközeli magyar redneck tapasztalatom rendesen. Ahhoz nagyon kell a dánnak pózolnia. Ahogy a bálásruha ég a frissen Tiszáról vágott vizes fával... hmmm, mennyei. ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) Tapsi válasza Tikakukac (#29) üzenetére


Tapsi
addikt

Tudom, hogy tök hülyén hangzik, de ennek a karbon lábnyoma gyakorlatilag 0. A fa megújuló energiaforrás. A ruha necces, mert olajból készül (ha műszálas). Ha gyapjú/pamut, akkor annak is minimális. Most ugye az alapanyagról beszélünk, nyilván jön hozzá szállítás, feldolgozás. Szóval erre írtam korábban, hogy marketing minden.

(#31) Rowon válasza tibaimp (#24) üzenetére


Rowon
veterán

".magyarul ki pénzeli hátulról a kampányát."

Gondolom az oszd meg és uralkodj ősi Lómai taktikát követik, de erről jobb csak ennyit leírni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#32) Rowon válasza Tapsi (#23) üzenetére


Rowon
veterán

Oké, de ott a sok napelem is. Én nem vagyok villanyszerelő, csak nekem is mondják, hogy ez a visszatermelés dolog nem igazán f*sza, újabban az áramszolgáltató nem is akarja megvenni ezt a visszatermelt áramot. Gondolom a H tarifát is azért találták ki, hogy ezt a fajta terhelést valamivel ellensúlyozni tudják.

Aki annak idején azért telepített napelemet, hogy majd visszatermel a hálózatba, az nem gondolta át ezt az egészet. A napelem arra való, hogy kiszámold a fogyasztásod és közel 0-ra levidd vele, semmi másra.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#33) Tikakukac válasza Tapsi (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is karbon lábnyom a gond, hanem a tüdőrák :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) Tapsi válasza Rowon (#32) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha szabályosan állítanak be mindent, akkor semmi gond nincs a visszatermeléssel.

A napelem arra való, hogy kiszámold a fogyasztásod és közel 0-ra levidd vele, semmi másra.

Igen, erre szolgál a visszatermelés. Ugyanis olyan nincs*, hogy mindig, minden pillanatban pontosan annyit termelj, amennyit fogyasztasz. Ennek technológiai, életmódbeli, és környezeti okai vannak.

Ne vigyük ezt tovább, mert picit off. Sokszor ki lett tárgyalva. Itt is dolgozik a marketing, a napelemet nálunk Paks2 miatt, politikai okokból kezdték el üldözni.

*: átlagos háztartás esetén.

#33Tikakukac

Oké, csak a globális felmelegedés szempontjából ez irreleváns. Márpedig az EV erőltetésben ez a fő narratíva.

[ Szerkesztve ]

(#35) Rowon válasza Tapsi (#34) üzenetére


Rowon
veterán

Akkor off.

Nem azért, de az atom mindig olcsóbb és biztonságosabb ellátást fog nyújtani. Napelemmel nem lehet mindent ellátni. Van amire lehet rakni napelemet és jó dolog is, meg raknak is, főleg a sok nagy kihasználatlan tetejű közintézményre jó is az. De pl. a németek is jól besz*pták a "zöldítéssel", meg azért őszintén az az irdatlan mennyiségű elhasználódott panel szerinted mikor lesz újrahasznosítva, pláne gazdaságosan? Soha. Borítják őket bele a depóniába, aztán "ott rohadjon mög" jelszóval betakarják földdel és ott hagyják az idők végezetéig.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#36) toto2700reg válasza Tapsi (#34) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

"napelemet nálunk Paks2 miatt, politikai okokból kezdték el üldözni."

Ezt utálom ebben az országban, hogy át lett politizálódva sokminden.

(#37) tibaimp válasza toto2700reg (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez meg a másik kedvencem...csak mert az évek alatt elsüllyedt olajtankerek kifejezetten jót tettek a természetnek....

Rowon: így van

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) hcl válasza Gargouille (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A belső égésű sem úgy született, és más sem, hogy volt alá infra. Azért ez elég gyenge.
Nem tudja kiváltani - egyes helyeken már elég jól kiváltja. De az is meredek, ha valaki azt hiszi, hogy ez egyik napról a másikra megy.

@joghurt : Erre valahogy senki nem szokott eljutni, hogy itthon alig volt fejlesztés.

@Tapsi : "Németország atomellenessége sima sötétzöld fundamentalizmus, nem ebből kell kiindulni."
Ebből lehetett politikai előnyt kovácsolni 10 éve, ja. Most meg szívják, viszont ők rájöttek, hogy megszívatták magukat. Mi nem :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Tapsi válasza Rowon (#35) üzenetére


Tapsi
addikt

A német napelemeket szedik le, és ezresével hozzák Keletre. Ha beugrasz a napelemes csopikba, ezeket a paneleket nálunk elkapkodják. A minőségük szuper, a panel élettartama bőven 20+ év.

Nem azért, de az atom mindig olcsóbb és biztonságosabb ellátást fog nyújtani.

Másra való a kettő. Az atomerőmű egy alap erőmű, folyamatosan, nagy biztonsággal állít elő energiát. A beruházási költsége viszont hatalmas, centralizált (látjuk most Ukrajnában, hogy ez bizony lehet hátrány is). Németország atomellenessége sima sötétzöld fundamentalizmus, nem ebből kell kiindulni. Franciaország elkezdi fejleszteni a kisebb méretű, következő generációs erőműveket, azokban hatalmas potenciál van. Ugye ez az elmúlt év(tizedek)ben megakadt, az atomellenesség miatt.

Amúgy szerintem értelmes ember ma Magyarországon nem mond olyat, hogy Paks2-re ne lenne szükség. Nincs ilyen narratíva a közbeszédben. A napelemes rendszerek jó kiegészítői ennek.

A napelemek amúgy elég jól újrahasznosíthatók, ha van rá akarat. Egy alumínium tábla, üveg, szigetelés, illetve maga a napelem cella szilícium.

[ Szerkesztve ]

(#40) Tikakukac válasza Tapsi (#34) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem ott a fő, bár ez véleményes az emisszió helye leginkább.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) Fritz Teufel válasza toto2700reg (#36) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha meg beszélnél egy fizikussal, meglepődnél, hogy mennyire nyomják a kormányt hogy a napelemekkel csínján.
Fizika, csak utána kell olvasni.
Nagyon mérges vagyok a kormányra, hogy nem fizettetik meg a visszatöltés költségét a napelemet használókkal. Mert az a tisztességes, hogy az fizessen aki miatt az atomenergia nem tud olyan olcsó lenni amilyen lehetne - utána kell olvasni, hogy miért gond az atomerőmű számára a visszatermelés, nem részletezem.
Nyilván, az atomerőműveket meg is lehetne szüntetni. Van is erre példa, Svájc. Semmi erőművük nincs, náluk minden megújuló. Ja...A többit meg veszik a franciáktól akik atomerőművekkel termelnek.

Másnak: Olyan egyszerű ez az egész ha nem olvasok vagy nem vagyok műszaki ember! Jó lenne ilyen egyszerűnek lenni, hogy én is írhassam: "marhaság meg a kormány meg a Zorbán!"

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#42) Tapsi válasza Fritz Teufel (#41) üzenetére


Tapsi
addikt

...miért gond az atomerőmű számára a visszatermelés, nem részletezem

De, részletezd pls, hogy egy HMKE termelése, ami praktikusan nem jut ki az adott trafókörzetből miért is gond egy atomerőműnek. :)

A visszatermelést a szomszédod fogyasztja el, aki ezért amúgy fizet a szolgáltatónak úgy, hogy a szolgáltató nem rakta be azt az áramot a hálózatba. Innentől ez már hitvita.

(#43) Rowon válasza Fritz Teufel (#41) üzenetére


Rowon
veterán

Ez ( [link] ) szerint valami nukleáris energiaforrás van náluk is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#44) ncc1701 válasza Rowon (#35) üzenetére


ncc1701
veterán

Ott bukik az érvelésed, h semmi baja nincs egy napelemnek még huszon évesen se, max kicsit kevesebbet termel. Az meg mindegy igazából, mert max többet teszel fel.

(#45) joghurt válasza Fritz Teufel (#41) üzenetére


joghurt
addikt

A paksi áramot nem tudod megvenni annyiért, még ha a kapujuk elé állsz is. Ettől kezdve nem hitvita, hanem a Lőrincnek fizetendő rendszerhasználati díj az általad fizetendő összeg nagyja.
Van ország, ahol a villanyórán bármely irányba átfolyó áram után fizetni kell rendszerhasználatot.
Maga a visszatermelés tipikusan nem jut ki az utcából, de legalábbis a környékről, mert nincs annyival több napelem a háztetőkön, mint amekkora a fogyasztás a szomszédokkal együtt. Amire esetleg te gondolhatsz, az a Tiborcz és barátai kezében levő MW-os napelempark, ami egyrészt ezerszer annyit termel, másrészt nincs hozzá köthető helyi fogyasztás.

A tej élet, erő, egészség.

(#46) Rowon válasza ncc1701 (#44) üzenetére


Rowon
veterán

"Ott bukik az érvelésed, h semmi baja nincs egy napelemnek még huszon évesen se"

Tudsz erről adatot mutatni, hogy 20 éves napelemet bemértek és ugyanazt a hatékonyságot adja, mint újkorában?

"max kicsit kevesebbet termel"

Mennyire kicsit?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#47) Robitrix


Robitrix
senior tag

Úgy tűnik abban az államban igen jól tejel, ha valaki képviselőként a hagyományos benzin és dizel motoros autócégek jól fizetett lobbistája. :) Az értelemhez és a környezethez túl sok közük nincsen csak a zsebre rakott zsetonhoz....

(#48) Robitrix válasza pilóta (#2) üzenetére


Robitrix
senior tag

ja hát emlékszünk még valami lyoni takácsok lázadására... :)Akik megpróbálták megoldani a szövőgépek kérdését némi géprombolással. Aztán túl lépett rajtuk az értelem, a gazdasági racionalitás és a piaci érdek. Ja és a történelem..... :)

(#49) toto2700reg válasza Robitrix (#47) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

egyébként a lobbizás leszabályozott, szabályok közé szoritott korrupció.

(#50) Robitrix válasza moleculez (#3) üzenetére


Robitrix
senior tag

Amúgy bizonyos szempontból tényleg elveszi. Tudod te milyen mértékben csökkent a posta által eljuttatott küldemények száma? Igaz egyszer valakik kiszámolták, hogy a hagyományos levelek adatátviteli sebessége valahol úgy a 0,1 bit/sec környékén van. :)Kétlem, hogy ezzel a tempóval hatékonyan lehetne versenyezni mondjuk egy Európából Ausztráliába küldött email sebességével. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.