Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tildy válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Ki lett próbálva jó pár catalysttel, ugyanis sokszor csak 3szögek látszódtak az emberekből. Még a videókártya visszacserén töröma fejem, de ehhez meg haza kéne mennem azért a kártyáért. Ez azért gáz, ha igazad van és véletlen egy driver tesz be mégis a winnek.
Mania: 1 db sata vinyóm van,a zonkívűl nincs a gépben hdd. Ha lehuzom az ide kabelt a dvd íróról, akkor be sem bootol a géép, ezt sem igazán értem, miért van így. Sata kábel már lett cserélve:(


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) Mania válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


Mania
senior tag

Ez sem rossz ötlet...
tildy,kérj kölcsön vkitől :)

[Szerkesztve]

(#53) <Adamsky> válasza tildy (#51) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...sokszor csak 3szögek...''

Bizonyos catalyst verziónál, vagy bizonyos esetekben?

''...ha igazad van és véletlen egy driver tesz be mégis a winnek...''

Azt nem merem kijelenteni, hogy 100% ez a gond, de én személy szerint már találkoztam ilyennel nVidia-s kártyánál.

Azt is nézzd már meg lécci, hogy idle, és 100%-os terhelésénél hogy változik a CPU VCore-ja.

(#54) tildy válasza <Adamsky> (#53) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez nem catalyst függő, midnen catalysttal ilyen az ati 9200es , más embereknél is.
Vcore: terhelésnél is és nem terhelésnél is 1.54V.

Az még fura, hogy néha fogja magát a win és mindenféle hibaüzenet nélkül megáll. Magyarán:se egérre se billre nem reagál, csak áll amgában. reset segít csak:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55) Mania válasza tildy (#54) üzenetére


Mania
senior tag

Bad sector,proci ,memória...ebben a sorrendben bármelyik okozhatja.Esetleg VGA de ebben az esetben a VPU recoverer közbelépne,úgyhogy ezt kizárnám.

[Szerkesztve]

(#56) tildy


tildy
nagyúr

Végre valami normális hibaüzenet:
Bővebben: link

Huhhh hát kész ideg vagyok, mert egyre gyakrabban csinálja. Régebben napi egyszer , most már napi 10szer:(
Köszi tényleg, hogy ilyen segítőkészek vagytok.Sajnos taiwanban most éjszaka van, meg kell várnom a reggelt, hátha válaszolnak. Remélem fognak:(:O

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57) Mania válasza tildy (#56) üzenetére


Mania
senior tag

Bonyolódik...
Bővebben: link

(#58) tildy válasza Mania (#57) üzenetére


tildy
nagyúr

De jó lenen ha jobban tudnék angolul:(
Az a baj, hogy ebből nem igazán veszem ki, melyik hardvernek lehet baja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59) Mania válasza tildy (#58) üzenetére


Mania
senior tag

Mikor nálam ezt a hibaüzit dobálta ki akkor a túlhajtott memória volt a hibás.Nálad a túlhajtás nem áll fent mivel ahogy néztem downclockolva van.Azért én mégis elindítanám a memtestet,utána pedig egy badsector ellenőrzést,de az előbbire tippelek

[Szerkesztve]

(#60) tildy válasza Mania (#59) üzenetére


tildy
nagyúr

De várj.Maniac ramjával (ami tuti hogy jó) igy ugyanazt a hibaüzit dobálja, mint nekem. Hm?:U
Tök felesleges az ő ramján memtestet lefuttatni (most az övé van a gépben) ha mindkettővel hibát dobál.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#61) Mania válasza tildy (#60) üzenetére


Mania
senior tag

:F

(#62) nemtommi válasza tildy (#60) üzenetére


nemtommi
senior tag

Nézd végig a molex csatikat, ha van rádugva vinyó. Nálam az egyik ki volt nyílva, és az érintkezési hibától állandóan fagyott a gép.

(#63) tildy válasza nemtommi (#62) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg fogom nézni, bár a táp csak féléves:(:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) Break válasza tildy (#60) üzenetére


Break
aktív tag

öööö..... ne nézz hülyének lécci....... :U

Sajnos én is belefutottam pár ilyen probléma hegyekbe.....
Ezek a lapok nem voltak már garisak, ugyhogy mindenképpen meg kellett csinálnom öket...

A sok napi szívás után érdekes megoldás született........ DOWN VOLT-olni kellet a procikat .... 1.7000 helyett 1.575 .....1.725 helyett 1,600 .....
Volt közöttük sempron, tbred a-b, és barton is ....



Egy próbát megér ....

a legalacsonyabb feszen ahol elindul általában ott menni is szokott utánna rendesen (90% az esély)

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#65) nemtommi válasza tildy (#63) üzenetére


nemtommi
senior tag

Nekem sem túl idős, ráadásul jóféle Delta, de mire rájöttem, hogy ez a hiba forrássa....

(#66) fügike


fügike
senior tag

Mania linkjén azt mondja, hogy olyankor fordul elő ilyesmi, amikor a VGA-driverrel baj van. Ilyenkor '' indítsa a gépet SAFE módban, távolítsa el az adaptert az eszközkezelőből, nevezze át azokat az .inf file-okat, melyek kapcsolatban állnak az adapterrel, indítsa újra a gépet NORMÁL módban, és frissítse az adapter driverét.''
És a következőkben leírja lépésenként. Ha kell, lefordítom.

Boci-boci tarka!:D

(#67) net84 válasza tildy (#63) üzenetére


net84
őstag

Szép az utolsó hibaüzenet! Ez lett az utolsó nagyszervízem eredménye 3x egymás után. Ezek után deült ki, hogy a 2 memó küzöl az egyik volt a ludas.
Nálad ez gyakorlatilag kizárva! Próbáltad a többi memó foglalatot is? (lehet, hogy mindnél fogja produkálni a hibát, mert esetleg a mem.vezérlése döglött)
Esetleg még proc. lehet, de azt inkább kizárnám, hacsak nincs lesarkazva (de ezt is kizárnám :DDD).
A bad.sect.-et könnyen meg lehet oldani! Csinálni kell egy mélyformázást...

Read only...

(#68) net84 válasza fügike (#66) üzenetére


net84
őstag

közben nem figyeltem! Volt közben vga csere? Nemhinném, hogy a viccsikártya okozza a hibát...

Read only...

(#69) fügike válasza net84 (#68) üzenetére


fügike
senior tag

Csere nem, csak az egyik hibaüzenet - error in non paged area - a Microsoft szerint állítólag amiatt van, hogy nem jó az adapter illesztése.

Boci-boci tarka!:D

(#70) net84 válasza fügike (#69) üzenetére


net84
őstag

:DDD - aha! a Microsoft szerint, van a neten driver is! :DDD
Nemhinném, hogy a vga vez. okozná, inkább a hiba miatt már nagyon szétesett a winfos... A fentem leírt memós hibábnál is az lett a vége, hogy utánna már másik memóriával is kifagyott... ezért minden alkatrész tesztje után új és nyers op.rendszert kapott...

Read only...

(#71) Alex91


Alex91
félisten

Ja, nalam memo hiba miatt gajdra vagta a HDD-n a filerendszert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#72) tildy válasza fügike (#66) üzenetére


tildy
nagyúr

NA de ott nem azért ír vgat, mert eleve a memóriacímek arra hivatkoznak? Az én memcímeim tök mások:(

HA jól tudoma stop utáni részt kell figyelni, abba mi van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) tildy válasza net84 (#70) üzenetére


tildy
nagyúr

Bepróbálok holnap egy reinstallt. Nem fűzök hozzá sok reményt de hátha. Természetesen megpróbáltam más slotokban a ramot.
Na net84 ma is tanultam újat: a win még mindig oylan, hogy új alkatrészt esetén lehet reinstallt kér...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74) Hideyoshi válasza tildy (#73) üzenetére


Hideyoshi
tag

Sajnos nem lehet, szinte biztos!

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#75) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Nah ugyanez volt/van nálam is, ha jól látom uyganezekkel a hibákkal. De nálam az van h csak akkor jön elő mikor megvan hajtva a gép rendesen. Ugyanis nem olyan régen teljesen megállt a NF7-en a venti, a táp ventije (szar codegen) kb. fele oylan sebességgel pörög, mnit kellene, és a vid karin és épp h megy. És ez a 3 szinte egyszerre. Tűz forró volt a gép burkolata. Ugyhogy msot egy szoba venti van belenyomva, és meg is oldódott a dolog. :DD
Ha jól tudom az északi híd elég érzékeny a hőmérséklet emelkedésre. :F pl. 38-ról 45-50-re nálam.

(#76) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Na de mind1, mert látom itt nem ilyesmi a probléma

(#77) Sihto_ válasza tildy (#73) üzenetére


Sihto_
tag

Tegyél fel egy másik oprendszert is, akkor talán kiderül ha driver probléma van - pl.: valamilyen linux distrib.
Amugyis a mai világban egy oprendszerrel :DD megérdemled, ha ez a hiba - bár erőssen kétlem
Amugy az nemmegoldás, hogy visszaviszed a cuccost és próbálják ki a boltban, mert valami nem stimmel?

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#78) antikomcsi válasza tildy (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

A bios képei alapján jól látszik, hogy 1.53V-ot kap a cpu, talán ez már kevés nekin és e miatt fagyogat. Az alap értéke a 2400+-nak 1.6V. Meg kéne próbálni 1.625V effektív értéket beállítani neki, és aztán megnézni, hogy fagy-e még.

Az ilyen semmi nem mozdul (egér) fagyás lehet a proci miatt is könnyedén.

(#79) tildy válasza antikomcsi (#78) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm tényleg le votl véve, de ez már régóta (legalább fél éve) így ment.
Mindegy , megkpata ami neki járt: Mező Érték
CPU mag 1.62 V
Sihto_: 2.5 éve lett véve. Hogy néznének rám?:F

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80) tildy válasza antikomcsi (#78) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyelőre így megy. Ma még nem fagyott. Járatom azért kicsit még.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) antikomcsi válasza tildy (#80) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem akarom elkiabálni, de szerintem így menni fog! (kopp-kopp-kopp)

Ha netán fagyna, valami ''erős'' alkalmazásban, akkor jöhet az 1.65-1.675V. ;]

(#82) tildy válasza antikomcsi (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

En sem akarom elkiabalni, de ma meg nem fagyott le. Hala neked:R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#83) antikomcsi válasza tildy (#82) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem, nekem, hanem a kis kezednek, ''aki'' beállította a biosban a feszültséget! ;]:DDD

(#84) tildy válasza antikomcsi (#83) üzenetére


tildy
nagyúr

Na de ha nem szolsz, nem veszem eszre. Tudod amikor annak idejen downclockolva ment a proci, akkor levettuk a feszt is, amit idokozben elfelejtettem :B:B visszarakni, mikozben az orajelet visszaraktam. Es ugy tunik ebben a melegben mar nem birta igy. Remelem jo lesz igy, majd megirom az eredmenyt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#85) Mike T. válasza tildy (#84) üzenetére


Mike T.
tag

Az új bios betöltése után nem volt ''load default settings'' ?
Az nem állítja vissza alaphelyzetbe?

(#86) Sihto_ válasza tildy (#79) üzenetére


Sihto_
tag

Sehogy, fognák magukat és szó nélkül megkeresnék a hibát :DD

Amúgy épp most akrom visszavinni a gépemet( az egyik laptopomat) asszem 2éve vettem, de mivel 3 év garancia van rá, remélem szónélkül teszik a dolgukat (bár sok rosszat halottam a hp szervizekről)
Amúgy én csak ezekre reagálva irtam:
Nos van a konfigomban leírt konfigurációm, ami kb 3 hete fura jelenségeket produkál.
3 hete került a gépbe új videókártya, új dvd-író, illetve ram. A dvd-író jelenleg lehúzva a jelenség még mindig megvan.
A probléma: néha gyakrabban., néha már indításkor is, kifagy , újraindul, megáll, de nem ám csak úgy

Én már vittem vissza úgy a teljes gépet, hogy csak videokártyát vettem bele és szó nélkül tesztelgették 2 napig míg kijött az általam is tapasztalható hiba, szerintem, ha otthagysz egy boltban több százezer ft-ot, akkor jogod van kérni ilyeneket.
Amúgy fagyogat még a géped? Vagy a proci feszültéség megoldotta?


[Szerkesztve]

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#87) Goose-T válasza Mike T. (#85) üzenetére


Goose-T
veterán

Na igen, ha letöltesz egy BIOS-frissítést, mindig oda van írva valahova egy readme-be vagy a weboldalon, hogy a frissítés után CMOS reset szükséges. Nem hülyeségből tanácsolják. Aki pedig felülbírálja a mérnököket, vessen magára.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#88) tildy válasza Mike T. (#85) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek szerint nem:U csak a memet es a procit vette vissza alapra, a feszt mar nem.
Goose-T>: :B Jol van amr na, lemaradt a bios reset.... Eddig sosem kellett.:B kopp kopp, kb 7 oraja megy a gep, fagyas nelkul.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#89) tildy


tildy
nagyúr

Kernek szepen magamra egy kovezest, hogy ekkora okor voltam:B:B
Basszus nagyon eg a pofamrola bor, komolyan...:B MEgyek is es elbujdosom egy idore, de azert nagyon koszonom a segitseget, nagyon nagyon.:R:R:R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#90) <Adamsky> válasza tildy (#88) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Most nem azért, de erre az alacsony feszre én már a #49-es hsz.-ben felhívtam a figyelmed. Azt hittem, hogy ennek azóta már utána néztél. :(

(#91) tildy válasza <Adamsky> (#90) üzenetére


tildy
nagyúr

Tenyleg, de mivel szerkesztettel, lehet nem olvastam el megint:B Szoval kosz neked is.:R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#92) Troy. válasza tildy (#1) üzenetére


Troy.
addikt

hát szeritnem rakjál fel ujabb biost ! (#22) hsz-ben is volt ilyen hiba. :U

.

(#93) tgabi333


tgabi333
tag

Nemtudom mennyiben segít, de már nekem is volt olyan, hogy irq not less or equal .... nekem akkor a sata-s vinyó driverével volt a gond...

(#94) zso73


zso73
veterán

Nekem is szűttyögött a gép az Ati drájverrel. Az új kataliszthoz kell a .NET keretrendszer. gondolom ez telepítve van neked?! Nekem így első ránézésre, és a hibajelenség leírása alapján memória gyanum van! Elég ha nem fér össze a két ram! Docmem teszt!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#95) tildy


tildy
nagyúr

Sracok , egyelore ugy tunik megoldodott a gond. Le volt veve a vcore.
Memet probaltam mast is, nem oldotta meg. Termeszetesen a win reinstall sem oldotta meg par hete, es persze a regi bios visszatoltese es oldota meg, az elobb leirtakbol itelve nem is csoda.
Magyaran: user error. Meg jo hogy linkeltem kepet a biosrol.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#96) Goose-T válasza tildy (#89) üzenetére


Goose-T
veterán

:DD:DD:D:DDD:)):):D:DD:DD:DDD:C:C
A legszeb öröm a káröröm. Nincs benne irigység. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#97) Florida válasza tildy (#95) üzenetére


Florida
tag

vahhhha :D

(#98) tildy válasza Goose-T (#96) üzenetére


tildy
nagyúr

Jol van na senki sem tokeletes.:B
sot meg a profik is hibazhatnak, nem hogy en, egyszeru foldi haladno:B
Azert meg varok vele, de ma eddig tenyleg nem fagyott meg:C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#99) net84 válasza tildy (#98) üzenetére


net84
őstag

gyorsan kopogd le... :DDD
Előfordulhat mindenkivel...

Read only...

(#100) tildy


tildy
nagyúr

Tegnap egész délután hardcore san andreas teszt ;] ment rajta, és nem fagyott meg:C
Lehet átneveztetem a topikot ''Tildy hülye, avagy beteg a gépem , néha lefagy''-ra:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.