Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Bár 90%, hogy van már valahol erről szó, de leírnám, ugyanis a végén lesz majd egy kérésem is.
Nos van a konfigomban leírt konfigurációm, ami kb 3 hete fura jelenségeket produkál.
3 hete került a gépbe új videókártya, új dvd-író, illetve ram. A dvd-író jelenleg lehúzva a jelenség még mindig megvan.
A probléma: néha gyakrabban., néha már indításkor is, kifagy , újraindul, megáll, de nem ám csak úgy. Win esetén eddig már legalább 3 féle hibaképernyővel találkoztam, ezek közül csak egy pár:
irql_not_less_or_ equal
page_fault_in_non_paged_area
De van úgy , hogy csak teljesen megáll, egeret nem lehet mozdítani , stb...

Mivel maximális mértékbena ramra (esetleg a procira vagy alaplapra gyanakszom).
Ezért szeretnék megkérni valakit, akinek van egy napra kölcsönbe egy 256 megas ramja, és azt tudnál nélkülözni tényleg csak egy napig, addig , míg letesztelem, akkor nagyon boldog és hálás lennék. Köszönöm.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) Xelo válasza tildy (#1) üzenetére


Xelo
addikt

UGYAN EZ VOLT A BAJOM! ez már ugy látszik megoldódott, dehh mostmár más problémám van.. de ezt most haaggyuk..
a lényeg: lett egy Abit NF7-S2őm, meg 2×512/400 Samsung ramom.. Dualban ezt produkálta, még wint sem tudtam telepiteni.. Amikor singleben lett a kettő belerakva, már fellehetett telepiteni, de még mindig csomó hiba volt a géppel. Ugy nézett ki, nem szereti a Samsung ramot.. A Samsung kilett cserélve 2×512 Hynixre, de volt hogy 1×512 PQi és 1×512 Hynix.. mindenhogy ezt csinálta, kivéve ha egy lett belerakva. Akkor arra gondoltunk, hogy a lapnak lehet rossz a memória foglalata, ezért kicserélték egy másik Abit Nf7-s2re.. ugyanez... Aztán egy MSI nf2es re.. ugyan ez.. hjajjj már kicsit ideg voltam.. másik helyen kisérletezni kezdtek, és végülis kilett cserélve Asus A7N8Xre és 2×512/400 Kingstonra.. jó kis ráfizetéssel... ugy néz ki jó volt, ment is a dual, tesztek lefutottak... de megint probléma vna, játékokban ujraindul, hibátjelez, stb.. nemtudom már mit csináljak....

(#3) nemtommi válasza tildy (#1) üzenetére


nemtommi
senior tag

Memtest végigment?

(#4) net84


net84
őstag

512/400 kingstone-t dudnák nélkülözni, nekem még nincs meg az új procim, ezért ez az asztalon pihen... Csak a távolság a probléma, a ram Szhelyen van... :(

Read only...

(#5) Xelo válasza nemtommi (#3) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem végigment neki, nekem is végigment anno.. mégis ezt csinálta..

(#6) tildy válasza nemtommi (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, memtest nem írt ki semmit, igaz csak egy éjszaka futott:(
Egyébként mikor lefagy , akkor se egér se semmi nem megy, csak így megáll, vagy az előbb említett hibaképernyővel.
(Mondjuk új bios is akkörül lett a lapra pakolva, hát nem tudom, az-e a gondja, de ezért kéne friss, jó ram))

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) tildy


tildy
nagyúr

STOP: 0x00000050 (0xBFEA8460, 0x00000000, 0xBFEA8460, 0x00000000)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) net84


net84
őstag

256-ost is dudok szerezni, ha érte tudnál jönni, vagy valami egyéb módon meg tudnánk oldani, akkor le is tudom tesztelni... Valamikor igaz esedékes pest, de nemtok szabira menni...

Read only...

(#9) tildy válasza net84 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha van valaki pesti , nekem az lenne inkább jó. Próbálok kutakodni, remélem akad a ph-n legalább egy segítőkész pesti ember.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) nemtommi válasza tildy (#9) üzenetére


nemtommi
senior tag

Pesten merre?

(#11) net84 válasza tildy (#9) üzenetére


net84
őstag

oksa, rendben... Ha mégsem találnál senkit, mail-be vagy az Off-ban megtalálsz...

Read only...

(#12) fügike válasza Xelo (#2) üzenetére


fügike
senior tag

Nekem is hasonló problémám volt a mostani NF7-S2-vel. Újonnan telepítet XP néha fagyott, mindegy mi alatt - net, játék, akármi. Még dualban sem ment a két Samsung. Aztán megelégeltem, adtam neki egy BIOS-update-et, újraraktam a Win-t, és lőn, megsy minden rendesen.

Boci-boci tarka!:D

(#13) <Adamsky> válasza tildy (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...memtest nem írt ki semmit...''

Szerintem tesztelj inkább Prime95-el Bővebben: link. Ha már fenn van a progi, akkor válaszd a ''Torture Test''-et, és azon belül a ''Blend''-et. Időben legalább 6 órát (de az se baj, ha megy 24-et) hagyd így futni a gépet...
... valószínű hibázni fog.
Ja, és mielőtt elindítod a tesztet, vedd vissza a RAM időzítéseket.

(#14) tildy válasza fügike (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

sajna win mar ujra lett pakolva.
sosem huzom a gepem, mem időzítések alapon vannak. Biost meg akkor upgradeltem kb. mikor kb a problémák jöttek...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) tildy válasza nemtommi (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Teljesen mindegy, én az őrs környékén vagyok, de szabin vagyok, bármerre elmegyek érte.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) fügike válasza tildy (#14) üzenetére


fügike
senior tag

Nem nézted meg, hogy az új BIOS mit javít, mmiben különbözik az előzőhöz képest? Esetleg lehet valami kompatibilitási probléma. Hátha egy korábbi verzióval jobaan menne.

Boci-boci tarka!:D

(#17) nemtommi válasza tildy (#15) üzenetére


nemtommi
senior tag

Én Felvonulás térnél vagyok, de valszeg ki kell mennem Maglódira. Ha neked jó valamelyik, akkor hívj fel lécci. Telsz. adataimnál.

(#18) tildy válasza fügike (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

De. Elvileg támogatja a sempron procit, amilyenem nekem is lesz.
nemtommi :elvileg maniac delutan kisegit, ha nem jönen össze a dolog, holnap reggel kereslek.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) nemtommi válasza tildy (#18) üzenetére


nemtommi
senior tag

ok.

(#20) dewill válasza nemtommi (#19) üzenetére


dewill
csendes tag

én is ilyen problémával küzdök, nekem asus k8n-e deluxe lapom van 2x512 twinmos rammal. küldön külön mennek, memtest lefut simán. Együtt fagy és nekem is irq less or not.... meg hasonlók. Néhány helyen olvastam hogy kicsit emelni kell a ramnak a feszt és lehet hogy helyrejön. Vélemény?

(#21) net84


net84
őstag

Halihó! Annyit sikerült intézni, hogy öcsém (ReJim) jövő héten megy fel, akkor tudnám eljuttatni.... Ha nem jönne addig össze semmi, akkor üzenj és küldöm vele.

Read only...

(#22) Mania válasza tildy (#6) üzenetére


Mania
senior tag

Én 3 hónapig szívtam ezzel a jelenséggel.Végül rájöttem hogy a BIOS(én is akkor tettem fel,és ezzel együtt jött a hiba) a ludas.Cserélgettem a memókat,a boltosok már ferde szemmel néztek rám,de minden esetben segítőkészek voltak,még VGA-t is cseréltem egy haverral,hogy hátha az okozza.A végén mérgemben visszaraktam a régi BIOS-t és hopp hiba eltűnt.Remélem hamar megoldódik a problémád,én a végén már tiszta idegbeteg lettem,a random újraindulásoktól.



[Szerkesztve]

(#23) tildy válasza net84 (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Hello. Na maniac holnap ad nekem, ha nem jönne össze akkor kereslek.(téged is)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) tildy


tildy
nagyúr

Kölcsön RAM ki lett probalva, rogton elso inditaskor megfagyott a gep. Szal ram hiba kizarva:(

Most meg megnezema bios beállításokat, ileltve visszarakoma régi biost.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) c4-eXp válasza tildy (#24) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Legújabb chipset driver fel van téve? Hátha segít.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#26) Torry válasza c4-eXp (#25) üzenetére


Torry
addikt

Chipset driver szerintem nem okoz ilyen jellegű problémákat.

(#27) c4-eXp válasza Torry (#26) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hát tényleg nem a legjellemzőbb, de én azért megpróbálnék egy új drivert. Főleg, hogy kiderült, nem a rammal van a baj.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#28) Fauszt válasza tildy (#24) üzenetére


Fauszt
senior tag

Az eddig olvasottak alapján nagyon erősen vga hibára vagy túlmelegedésére utalnak a jelenségek. Milyet cseréltél mire? Ezenkívűl ha memtest-et futtatsz, akkor az all test-et válaszd, valamint célszerű lenne egy prime95-öt is lenyomni.

(#29) tildy válasza c4-eXp (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindenbőla legújabb driver volt fenn, még biosból is a legújabb. Most downgradeltem a biost, meglátjuk mi lesz. Még jó, hogy 3 év gari van a lapra, ah véletlen az lenne a ludas, mert még van rá fél év garim.
Faust: folyamatosan monitorozva vannak a hőmérsékletek, alaplap 85 foknál kapcsol ki,de mivel a gép előlapján kiírja a hőfokot , és az eddig 60alatt volt, erre nem gondoltam.
csere az alábbi volt júniusban:
-128 mega ramos ati 9200-ről 256osra
-dvd író került még bele
-256os helyett 512es ram.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) Fauszt válasza tildy (#29) üzenetére


Fauszt
senior tag

én konkrétan a VGA túlmelegedésére gondoltam (vagy hibájára). Annak a hőmérsékletét is tudod mérni?

(#31) fügike válasza Fauszt (#30) üzenetére


fügike
senior tag

Ez nemigen fodul elő rögtön a bekapcsolás után, hiszen nincs is ideje felmelegedni a hw-nek. Vagy BIOS lehet, vagy hw. Akkor pedig - sőt már most is - igencsak gariérett!

Boci-boci tarka!:D

(#32) Mania válasza c4-eXp (#27) üzenetére


Mania
senior tag

Ezek sajnos nem driverhibára utalnak.Mindkét hibaüzenet a hardverrel függ össze.

(#33) tildy


tildy
nagyúr

Visszakerült a régi driver, egyelőre hibának nyoma sincs. EGy nap hardcore gta-san andreas tesztet nyomatunk reája:D
Remélem jó lesz, d eha nem, akkor íroka chaintechnek. Mondjuk akkor is írok, ha ha ez a bios okés.
Nade msot nem állítottam vissza a procit eredeti helyzetbe, szal downclokolva megy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) tildy válasza tildy (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Izé , hüllyeséget írtam: a régi bios került vissza.
Viszotn bootolosnal valami hdd recovery nemtudommi mindig elindul, ez régen enm volt (olyan mintha nem látna oprendszert, pedig van, mert ha esc-kel kilépek belőle, akkor indula win. Na majd jön screenshot)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Mania válasza tildy (#34) üzenetére


Mania
senior tag

Futtass egy checkdisk-et...

(#36) net84


net84
őstag

Lehetett az új bios rossz... Nem lepődnék meg rajta! Gyári?
A teszthez mindenképpen állítsd be normál ''helyzetre'', nehogy befolyásolja a tesztet.
Nem lehet, hogy valamit túlhajt a bios? Írtak valamit, hogy mit javít a frissítés?

Read only...

(#37) várnarancs


várnarancs
addikt

re cím:
Csináld a oövetkezőket:
-takard ki óvatosan a ruháiból
-hívd ki a rendszergazdát
-adjál neki fájldalomcsillapítót
-cseréld ki a eteg részeit
Csak vicc volt:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#38) tildy válasza Mania (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem olyan képernyő jön elő azt ismerem.
Mindjárt mutatom milyen.
net84: gyári mindkettőŰ: az új 2004.08.-i volt, sempronokat kezeli:
Version : 9.0
Date: 2004/08/13
Note :
Feature :Support AMD Sempron CPU

a régi, amit visszaraktam:
Version : 6.0
Date: 2003/5/15
Note :
Feature : 1. Fixed the auto wake up issue after power off by using the Cbox3
2. Fixed the Aopen 52X CR-ROM detecting issue

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) Mania válasza tildy (#38) üzenetére


Mania
senior tag

Nem arra gondoltam hogy előjön hanem mint alkalmazás futtatásra...

(#40) tildy


tildy
nagyúr

Bővebben: link
Van itt pár kép.Az első régebben si megvolt, az jelzi, hogy sata vinyó vana gépben, nade utána?:F az sosem votl eddig:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Mania válasza tildy (#40) üzenetére


Mania
senior tag

Ez egy util,én Gigabyte lapoknál találkoztam vele.Nézd meg a deszka könyvét szerintem lesz róla leírás

(#42) Mania válasza Mania (#41) üzenetére


Mania
senior tag

''Xpress Recovery utility is an utility for backing up and restoring O.S. partition . If the hard
drive can not work properly, you can restore it to the original state.
1. It supports FAT16 ¡BFAT32 ¡BNTFS format .
2. It must be connected to IDE1 Master .
3. It's only allows you to install one O.S .
4. It must be used with IDE hard disk supporting HPA .
5. The first partition must be set as the boot partition. When the boot partition is backed
up, please do not change the its size.
6. It is not recommend to use Xpress Recovery if you had ever used Ghost to return boot
manager to NTFS format.
1. System data and hard disk's reading/writing speed will affect backing up speed.
2. We recommend that you install Xpress Recovery immediately after installing O.S ,
drivers and applications.''

Ez egy Giga lap manual-bóll van ,ott Xpress Recoverynek hivják.

[Szerkesztve]

(#43) tildy válasza Mania (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké , biosban ki lehetett kapcsolni. Na de megint fagyogat a gép:(
Gyyorsan lőttem pár képet a bios fontosabb beállításáról, és magáról a hibáról:(
Bővebben: link
Szóval új bios sem gyógyír:O:O:O:O Mi a manó lehet?:O:O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Mania válasza tildy (#43) üzenetére


Mania
senior tag

A tuner mikor került bele?
Felvettelek MSN-re

(#45) Club


Club
őstag

Próbáld meg a régi VGA-val úgy, hogy mindetn húzz le, kivéve a vinyót.

(#46) tildy válasza Mania (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Régen benne volt, de most nincs benne.
Túlképpen a vgan kívűl csak egy sata vinyó és egy dvd író van(nameg persze proci ram, ezek)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) Mania válasza tildy (#46) üzenetére


Mania
senior tag

Memtest86+ all test
Per pill nincs más ötletem.PCI dolgok szokták okozni ezt a hibát.Esetleg ha még nem tetted tilts le minden nem használt integrált dolgot.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#48) tildy válasza Mania (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát de az új, jó memóriával sem működik:(
Mindegy, chaintechnek írtam, remélem válaszolnak, mint írtam, van még fél év gari az alaplapra.
Pci-ban nincs semmi, csak ugye alaplapi hang és net van, de slussz passz ennyi:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) <Adamsky> válasza tildy (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az új vid. kártyával új(abb) verziójú catalyst került fel? Ha igen, akkor én a helyedben megpróbánám az előző verziójú driver-el. Esetleg egy másik VGA-val.

az ''IMG_8750.JPG''-n a CPU VCore-t kicsit kevésnek találom: 1,53V (ha lehet hinni a bios-nak)

[Szerkesztve]

(#50) Mania válasza tildy (#48) üzenetére


Mania
senior tag

Csak az a furcsa hogy régebben nem hallottam erről a hibáról,újabban mindenkinél előjön...vajon miért.Nálam a régi BIOS oldotta meg,nálad nem működik,holott addig jó volt vele.:(

Hopp még eszembe jutott vmi,nézd meg az IDE kábeleket...ki tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.