Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tsi


tsi
tag

Üzemideje pedig: 10-20 perc... :D És ez a finom hardver ekkora házikóba belesűrítve biztos nem thermal throttlingol, és még csak hajszárító hangja sincs...

[ Szerkesztve ]

(#2) Duree


Duree
veterán

Remek gép de aggódok a hűtés hatékonysága miatt, ennyire erős hardver ilyen karcsú házban, hát nem tudom.

duree54

(#3) Janika--1982 válasza Duree (#2) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Nekem ez van,korábbi verziója,fullos,van hangja,akkuról meg jó ha egy órát bír.
Az tény,hogy túlzás ez a gép. :(

Nagy János

(#4) moleculez


moleculez
veterán

Vaddisznó egy gép, de ez a spec szerintem inkább asztali gépet kíván ;)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) tsi válasza Janika--1982 (#3) üzenetére


tsi
tag

Hát igen, nincs kétségem afelől hogy brutális, de ahogy moleculez is írta inkább asztaliban van ennek értelme... A teljesítmény oltárán úgyis feláldozásra kerül az üzemidő (vagy fordítva) és bár nem rossz az az rtx 4060 de szerintem azért nem a 4K 200Hz meghajtására van az kitalálva, főleg nem hordozható vonalon. Ha azt veszem ráadásul, hogy 3200 euró az alapára (gondolom erősen + ÁFA) akkor abból nagyon sokkal komolyabb desktopot lehet összerakni, akár bazióriási monitorral (v. TV-vel, mert sok modell az is tud magasabb frissíési frekit, még ha nem is 200Hz-t). Az persze nem hordozható, de ez sem igazán.

(#6) moleculez válasza tsi (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Azt már hagyjuk is hogy az alapmodell(!) árából mit tudsz összerakni. Tényleg nem tudom így ki ennek a célközönsége, hol van mobilisan szükség ekkora teljesítményre, de ez legyen a marketingesek baja.
El tudok képzelni olyan szitut, hogy office-home office közt egy hordozható CAD/3D tervezős (vagy más erőforrásigényes munka) munkaállomás, és akkor nem kell két setup.
El tudok képzelni egy mert ez töltőtől töltőig hordozható. (Vagy felfogható úgyis hogy vékony asztali gép beépített szünetmentes táppal ;] )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) flexxx2 válasza moleculez (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

az a célközönség akinek már nagyon sok top cucca megvan

(#8) makszutov.hu


makszutov.hu
tag

Drága, de cserébe legalább lassú is.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#9) Synthwave válasza tsi (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

4-5 óra.

------------------------------------------------------------

(#8) makszutov.hu: Igen, minden bizonnyal kvarcjáték szint.

:DDD

------------------------------------------------------------



(#5) tsi: Az eurós ár tartalmazza a VAT-ot.

"Az persze nem hordozható, de ez sem igazán."

De, megfogom, és a hónom alá csapom (táskába). Desktop vs ez a szezon és fazon esete. Aki mobilisan akar komolyabb teljesítményt, az semmire nem megy azzal, amit asztalra összerak, teljesen mindegy, hogy milyen hardver van benne.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) tibaimp válasza Janika--1982 (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly :C . Nem látom, milyen VGA van benne?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Solten


Solten
addikt

Tobb mint 3 rugo, wow...

Saor Alba

(#12) <Dénes>


<Dénes>
csendes tag

Mióta divat, hogy ekkora kijelzős laptopra nem tesznek teljes méretű billentyűzetet? :(((

(#13) Chiller válasza Solten (#11) üzenetére


Chiller
őstag

Egy szaros 4060-ért ami igazság szerint ugye anno még az xx50 volt. Hát, ez ##&$@ß rablás fényes nappal... hogy rohadjanak meg :(((

És most jött a hír az acerekről, még az is 2000 eurótól indul.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#14) tsi válasza Synthwave (#9) üzenetére


tsi
tag

4-5 óra üzemidőre gondolsz? Erősen sarkítva: ha elindítod aztán be van állítva hogy 1 perc után kapcsolja ki a kijelzőt 5 perc után meg menjen aludni akkor lehet. Ha meg úgy konfigurálod hogy tényleg minél nagyobb legyen az üzemidő, akkor meg tök felesleges ilyen hardver bele.

Még ha tartalmazza is az áfát, akkor is majdnem 1.300.000 (az alapmodell)

Hordozhatónál speciel én nem arra gondolok hogy elviszed magaddal egy táskában. Én azt vallom hogy a mobilitás meg a(z igazi) teljesítmény nem igazán egyeztethető össze, mert valamelyik csorbát fog szenvedni. Kicsit a Ford EcoSport elnevezés jut eszembe erről :)

(#15) ROBOTER válasza <Dénes> (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

A játékos szempontokról (kurzorbillentyű mérete stb.) nem tudok véleményt formálni, mert nem az én asztalom, de a touchpad és a billentyűzet egymáshoz való pozíciója már ízlés, szokás kérdése. Én percekig össze-vissza kalimpálok, amikor egy szimmetrikusan elhelyzett touchpadról áttérek egy aszimmetrikusra és vissza. Főként ha hosszabb ideig csak az egyiket használtam.

A másik a hangszórók számára biztosított hely. A nyílás és a mögötte lévő tér is.

[ Szerkesztve ]

(#16) cucka válasza tsi (#14) üzenetére


cucka
addikt

Hordozhatónál speciel én nem arra gondolok hogy elviszed magaddal egy táskában. Én azt vallom hogy a mobilitás meg a(z igazi) teljesítmény nem igazán egyeztethető össze,

Egy ilyen 18"-os óriáslaptop is hordozható egy desktop géphez képest.
Ez a gép egy rétegigényt szolgál ki. Nyilvánvalóan nem az akksis üzemidő a lényeg, gondolj rá inkább úgy, mint egy beépített szünetmentes tápra.

(#17) ROBOTER válasza cucka (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért remélem egyszer eszébe jut egy gyártónak az, hogy a monitor méretének nem kell arányban lennie a CPU+GPU TDP-jével. Mert a nagy monitor nagyon hasznos munkára. Én egy irodai igényeket kiszolgáló CPU+GPU-t is elfogadnék ekkora laptopban. Olyan LG Gram koncepcióban.

(#18) Chiller válasza ROBOTER (#17) üzenetére


Chiller
őstag

De hát vannak 17,3" méretben irodai konfigos laptopok... Egy rakással.
Akár 400 euró alatt friss Ryzennel.

[ Szerkesztve ]

(#19) ROBOTER válasza Chiller (#18) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ettől azért "elitebb" kivitelre és belsőre gondoltam. Valami fém ház, MiniLED vag OLED, minőségi hangzás.

(#20) Duree válasza Janika--1982 (#3) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan egyetértek veled, gratulálok a gépedhez.

duree54

(#21) Chiller válasza ROBOTER (#19) üzenetére


Chiller
őstag

Ja hát az akkor 2000+ euró lesz :DDD

Egyelőre sajnos az a trend, hogy egyre szarabb minőséget kapunk akár gamer akár business vonalon, egyre drágábban, szóval erre sok esélyt nem látok. :(

Sőt, jelenleg ott tartunk, hogy még büszkék is, lásd a reklámozott újrahasznosított műanyagok, ami 1 év alatt elkezd "foszlani". Tapintásra meg kb. tejfölösdoboz.

Pedig tényleg jó lenne, ha nem filléreskednének.

[ Szerkesztve ]

(#22) Janika--1982 válasza tibaimp (#10) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Rtx 4090 (16 Gb VRAM)! :Y

Nagy János

(#23) ddekany


ddekany
veterán

Kell hozzá a külső zajt jól kizáró fejhallgató, az tuti... Üzleti notebook-okhoz is lassan.

(#24) big-J


big-J
őstag

A razer, azonos kompnensek eseten mindig leglalul van telejesitmeny szempontjabol. Pl Asus Strix 4080 es gyakran a Razer 4090 folott teljesit. Forras: jarrod's tech.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.