Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victorio


Victorio
aktív tag

A cégek egyféleképpen tudnának harcolni a lehúzás ellen: ha nem fejlesztenének almás rendszerre szoftvert.
Akkor sokan a droidot választanák inkább mert ott érnék el csak a kedvenc appjukat. És akkor az alma elgondolkozna, hogy mi jelent nagyobb profitkiesést.

De ehhez a cégeknek is be kellene nyelni a kezdeti rövidtávú felhasználó vesztést. Gondolom ők is megcsinálták a matekot, mit jelentene ez zöldhasúban rövid vagy hosszútávon. Aztán eszerint döntenek.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#2) Big_Boss válasza Victorio (#1) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Ja, mert a Google Play szeretetszolgálat, ők nem kérnek x%-ot az appoktól.

A cikkben említett Spotira is elő lehet fizetni App store-on kívül és akkor almáék teljesen ki vannak hagyva a tranzakcióból.

[ Szerkesztve ]

(#3) Introdoktus válasza Victorio (#1) üzenetére


Introdoktus
junior tag

Amivel középkezdésből buknák az USA piacának nagy részét és nyugat Európa tetemes részét is, ahol éppen pont hogy a fizetőképes lakosság tengeti mindennapjait. Nincs az a cégvezetés aki ezt bevállalná.

(#4) aprokaroka87 válasza Introdoktus (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem a fejlesztőket kell büntetni, kíváncsi lennék hogy jogilag meg lehet-e tiltani az Apple számára egyáltalán azt hogy saját app áruházat müködtessen.

[ Szerkesztve ]

(#5) aprokaroka87 válasza Big_Boss (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az Apple lesz olyan m*rha, hogy az usereket is nagyon megfogja szívatni.

(#6) Big_Boss válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Ebben nem kételkedek :K

(#7) Janika--1982 válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Ők csinálták,a szofvert+hardvert is.
Milyen jogon tiltod be?
Akkor a google is ugyanígy betiltható! :Y
EU-t hagyjuk,semmit nem tud felmutatni,mobiltelefon+programok terén. :W
Almám van,nem nyalok be nekik,de ami működik azt hagyják békén,azonkívül semmi közük hozzá pont.
Ez olyan hogy,az én házamban,nem pakolhatom akárhová az asztalomat! :F

Nagy János

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Más App store-t biztos nem fogok letölteni,, nemhogy azon keresztül appot letölteni, még ingyen sem. Az App Store hátránya nekem évek óta nem az hogy drága az App, hanem hogy 99%-ban csak freemium szemét van az App Store-ban, legalábbis játékokat tekintve.

Tartalmat viszont lehet hogy veszek mástól, bár arra tippelek hogy mások sem lesznek olcsóbbak. Az Amazon ebookjai kifejezetten drágák lettek pár év után.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) aprokaroka87 válasza Janika--1982 (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De, jelenlegi helyzetben azt is megteheti az Apple hogy mondjunk önhatalmúlag meg emeli az összes fizetős app árát a store-ban 250%-al.

Mehetnél bíróságra...

Egyébként meg az a baj hogy még mindig túl van ez gondolva, Ugyanis továbbra sem arról szól a dolog, hogy hogyan érje kár az Apple-t.
Már kezdem azt hinni hogy megijedtek attól hogy valamelyik komolyabb konkurencia be fog lépni az Apple app piacra.

(#10) ROBOTER válasza Janika--1982 (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Milyen jogon tiltod be?"

Azért elég sok versenykorlátozási, fogyasztóvédelmi, környezetvédelmi stb. szempont van, ami alapján bele lehet szólni ezekbe a kérdésekbe is. Az USB-C ügyét is végigvitte az EU.

"Ez olyan hogy,az én házamban,nem pakolhatom akárhová az asztalomat! :F"

Nem, nem olyan.

(#11) aprokaroka87 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennyi, de ha esetleg meg gondolod magad, akkor ott a választás lehetősége 🙂

(#12) strogov válasza Victorio (#1) üzenetére


strogov
senior tag

Ezt az epic megcsinálta a fortnite-tal. Igaz nem önszántából. Nem lettek boldogok a befektetők.
Megjegyzem a google, ms, sony, nintendo se kér kevesebbet a fejlesztőktől. Sőt a steam se szeretet szolgálat.

(#13) Introdoktus válasza strogov (#12) üzenetére


Introdoktus
junior tag

Az Epic megsértette az Apple szabályzatát, felvett egy áldozati pózt, indított egy pert aminek a végén egyik fel sem kapta meg amit akart. Mindeközben az Epic vaskos bevételtől esett el.

(#14) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Érdekesen alakul ez a dolog. Amúgy előfizetős appoknál (Spotify, Youtube) sosem értettem, hogy miért az Iphone-os appból kell az előfizetést indítani? Én ilyenkor számítógépről felmegyek az adott oldalra és ott intézem el, aztán letöltöm mobilra a klienst. (Volt IT-s kollégám, aki csodálkozott, hogy neki miért kerül többe a YT Prémium, mint nekem.)

B.Cs.

(#15) #84522752


#84522752
törölt tag

Várjuk az EU rendeletet ezt követően!

(#16) strogov válasza bollokcs80 (#14) üzenetére


strogov
senior tag

Mert (főleg amcsiknál) a gyereknek nincs hitelkártyája, de van telefonja a szülők fizetési megosztásával. Ezért pl. sok gyerek fortnite-ban credit-et megvette iphone-on, majd elhasználta pc-n. Nem nagyon zavarta, hogy kicsit drágább. Mint a perben kiderült sokak (több millió) csak azért töltötték le az iphone app-ot, hogy abban pc-re vásároljanak. Gyakorlatilag soha nem játszottak a játékkal telefonon, viszont vásároltak.

(#17) bollokcs80 válasza strogov (#16) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Érthető. :R Fent leírt kollégánál is azért volt furcsa, mert amúgy egész nap PC előtt ült. :U

B.Cs.

(#18) Victorio válasza Introdoktus (#3) üzenetére


Victorio
aktív tag

Persze, ez tiszta sor. Csak akkor meg senki ne ajvékoljon, hogy jaj 30%.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#19) Wlac válasza bollokcs80 (#14) üzenetére


Wlac
Ármester

Mert sokkal egyszerűbb átlátni egy felületen az összes előfizetésed adatát (megújulás, ár) és kezelni azokat, mint egyesével emlékezni rá. 1-2 streaming appnál mindegy még, de ma már rengeteg alkalmazás is előfizetéshez kötött, így elég hamar fel tud gyűlni.

“The wha-"

(#20) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Ha valakit érdekel, itt jól össze van szedve, hogyan oldja meg ezt az Apple:
iOS 17.4 Introduces Alternative App Marketplaces With No Commission in EU

(#21) Wlac válasza Big_Boss (#20) üzenetére


Wlac
Ármester

Szóval, ha jól értem, simán csak feldobni egy alkalmazást továbbra sem lehet, hanem alternate store-t lehet használni, amiket viszont az Apple fog validálni? Tehát az olyan levélben/SMS-ben terjedő csalások, amik azt akarják, hogy letölts egy alkalmazást a telefonra, továbbra sem lesznek jellemzőek?

“The wha-"

(#22) Big_Boss válasza Wlac (#21) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Igen, én is úgy értelmezem, hogy külső forrásból nem lehet majd minden szirszart feltenni.
17.4 dev beta már tölthető, szóval nemsokára kiderül.

(#23) yanna


yanna
őstag

Kell a pénz a lóvéra.

(#24) nozs23 válasza bollokcs80 (#14) üzenetére


nozs23
addikt

Eleg egyszeru a magyarazat. Fizetes eseten minden egyes apro frikciot el kell tavolitani a user utjabol, igy tudod legkonnyebben elerni, hogy fizessen.
Nem mindegy, hogy egy kattintas, vagy megnyilik egy kulso link, ahol mindent be kell gepelned (bejelentkezes, kartya adatok, stb.) aztan esetleg a vegen meg a banki appodban is jova kell hagyni.

(#25) btprg válasza nozs23 (#24) üzenetére


btprg
senior tag

Ez jogos, éppen ezért aki tudatos fogyasztó az jobb ha ilyeneket nem is használ, mert nekünk meg pont nem az az érdekünk, hogy minél könnyebben és gyorsabban el tudjuk szórni a pénzünket :)

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.