Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rowon


Rowon
veterán

"az eszközillesztő fejlesztője hozzájuthasson bizonyos adatokhoz az adott gépről, amelyek segíthetik a későbbi hibajavítást"

Valami ilyesmit hazudik az a méltán népszerű M* vállalat is, vagy rosszul emlékszem? :F Aztán megint áll a bál a háza táján.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2) Armagedown válasza Rowon (#1) üzenetére


Armagedown
őstag

Még ha tényleg csak a dokumentált dolgokat csinálja, akkor is felesleges bloatware a telemetria minden eszközben.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Pikari


Pikari
őstag

A zárt forrású rendszerek már akkora biztonsági kockázatot jelentenek, hogy az átlaguserek gépeit is elkezdtem linuxosítani, kivétel nélkül.

Itthon pedig, végre úgy néz ki, hogy talán sikerült kiírtanom az nvidia drivert a gépről végleg. A nouveau most már nem fagyogat pár óránként, és megfelelően stabil és gyors folyamatos használatra is. Ezzel az utolsó zárt forrású dolog is eltűnt az életemből.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Milyen kedves az Inteltől, hogy külön weboldalon tájékoztatja az érintetteket a változásokról. Biztos eszükbe jut keresgélni, mikor töltik le a friss drájvert.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) Rowon válasza pipeline (#5) üzenetére


Rowon
veterán

Dehogy lesz. :D Sose lesz olyan népszerű, mint a Win, de nem is ez a lényeg. A Linux nem feltétlenül átlagfelhasználóknak lett kitalálva, bár a régebbi verziókhoz képest vannak olyanok, amik tényleg abszolút felhasználóbarátok, pl. a Linux Mint. Grafikusan MINDENT el tudsz intézni, nem kell terminálozni sem, illetve a rendszer figyelmeztet minden fontos dologra, pl. frissítésekre.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7) Rowon válasza Pikari (#3) üzenetére


Rowon
veterán

Ménem Ájemdé kártyát veszel?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#8) Pikari válasza Rowon (#7) üzenetére


Pikari
őstag

Általában az szokott lenni a gépben. Viszont át kellett mennem windows alá kb heti 1x, és ott az amd nem igazán jeleskedett (14-15 éves videókártyákra tessék gondolni). Az amd a benchmarkokban volt jó, aztán ennyi. Így aztán nvidia költözött a gépbe.

Linux alatt instabil volt a nouveau, így rá kellett erőltetnem a gyári nvidia drivert. Viszont most végre valamit megpatcheltek a debianban (új x, új kernel, őj nouveau), és eddig úgy néz ki, hogy stabil lett a gép, tehát már nem kell az nvidia driver.

Gondoltam rá, hogy visszarakok valami amd-t, de így a probléma egyelőre megoldódott.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#9) Busterftw válasza Pikari (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

De legalabb a zart forrasu csunya cegek gyartanak videokartyakat a piacra, nekunk usereknek.

(#10) Rowon válasza Pikari (#8) üzenetére


Rowon
veterán

Van egy Win10-es gépem és egy HD 5670 van benne. :D Azon tolom a Left 4 Dead 1-et, stabil 75 FPS egy 4 magos Core 2 Quaddal. Ne mondd már, hogy ilyen régi kártyákra nem jó az AMD driver, mert nem hiszem el.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11) Busterftw válasza Rowon (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem volt egy HD 5750-em, par eve adtam el, nem kellett volna. :DDD
Windows 11 utolso driverrel tokeletesen ment.

(#12) Pikari válasza Rowon (#10) üzenetére


Pikari
őstag

left4dead? fantasztikus szociális médiában felszopkodott aaa csoda mozifilm, amire ráoptimizálta az amd a drivereit. nézzük, mi történik, ha valódi játékot futtatunk rajtuk:

hyperdimension neptunia r3:
hd 4850: 11 fps
hd 5670: 17 fps
8800gt: 26 fps
quadro4000: 38 fps

yandere simulator:
hd 4850: 12 fps
8800gt: 15 fps
quadro4000: 23 fps

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#13) tranceplanet válasza Pikari (#12) üzenetére


tranceplanet
addikt

Left4Dead - legjobb kooperatív játék 4ever!
Nem érdekel felhájpolt vagy ki optimalizált rá!
A Valve adta ki , annyira rossz nem lehet.

" hyperdimension neptunia r3"
" yandere simulator"

Ezekre mondjuk nem áll fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#14) Pikari válasza tranceplanet (#13) üzenetére


Pikari
őstag

engem se érdekel, mivel eleve nem is játszok vele. de ha játszanék is, menne rendesen nvidiával is. a kevésbé elterjedt cuccok viszont már csak nvidiával mennek rendesen. Többek között ezért nem vesz diszkrét amd videókártyát senki, a cuccok 90%-a nem működik rajta rendesen.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#15) Pikari válasza tranceplanet (#13) üzenetére


Pikari
őstag

ha szeretnéd, küldök privátban olyanokat, amire fel fog ;]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#16) tranceplanet válasza Pikari (#15) üzenetére


tranceplanet
addikt

:DDD :C OK jöhet!

Viccet félretéve amúgy az AMD pont kiadja a dokumentációt, hogy a fejlesztők optimalizálhassanak a hardverre. Az Nvidia ezzel szemben nem adja ki akárkinek a doksit, nála bezárkózottabb gyártó céget nem nagyon ismerek.
Pár fiaskó:
G-Sync
FreeSync
Mantle
Vulkan
...
:)

A DLSS és a Ray Tracingviszont jó cucc, ja meg a CUDA vigye el!

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#17) Pikari válasza tranceplanet (#16) üzenetére


Pikari
őstag

Ez igaz, viszont a teljes képhez hozzá tartozik, hogy a nyílt radeon driverek sem teljesen nyílt forrásúak, hanem zárt forrású blobokat és firmwareket használnak. Ezzel szemben a nouveau megy firmware nélkül is.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#18) tranceplanet válasza Pikari (#17) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm a pontosítást, ezeket jó tudni, ha átmennék linuxra! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#19) Rowon válasza tranceplanet (#18) üzenetére


Rowon
veterán

Mielőtt sz*rráoffoljuk a topikot a Linux topik margójára annyit szeretnék csak írni, hogy ezt gondold át. Előtte Windowson írj ki Rufussal pár Linux telepítőt pendrivera, de olyanokat, amiknek van "live" verziója. Ennek az a lényege, hogy pendriveról tudod futtatni az oprendszert, így meg tudod nézni, ki tudod próbálni, nem kell a Windowsos háttértáradat legyalulni egyből. Kezdőknek melegen ajánlom a Linux Mintet Cinnamon asztali környezettel. :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#20) Rowon válasza Pikari (#12) üzenetére


Rowon
veterán

"Valódi játék", hát most ne haragudj de ilyen mesével meg rajzfilmes izé, ez milyen már és Te nézel le, mert Én mással játszok... :D 15 éves játék kb. az L4D1 és maradjunk annyiban, hogy műfajt alkotott. Több olyan cím jött utána, ami erre a zsánerre épült (4 fős kooperatív), olyan címek, mint a Warhammer: Vermintide 1-2, vagy a Deep Rock Galactic. :C

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21) Pikari válasza Rowon (#20) üzenetére


Pikari
őstag

Ok, viszont amiket én írtam ide, azok újabbak (rebirth3 friss verziója 7 éves, a yansim legújabb buildja pedig 1 hónapos). Az alapján hd 5xxxet ajánlgatni, hogy egy 15 éves játékot 75 fps-el visz, elég meredek szerintem. Az nvidia régi kártyái ezeket is viszik többé kevésbé, az amd viszont képtelen erre a manőverre. Miért tenne a gépébe bárki hd5xxx kártyát, retrósokat leszámítva, ha 2013-tól felfele szinte minden szétesik rajtuk?

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#22) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Annyira figyelik a szokásaimat, hogy az utóbbi 2-3 évben nemhogy játékot, de még filmet se tudtak készíteni arra, amit én szeretek. A hírdetésekről ne is beszéljünk.. :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#23) Rowon válasza Pikari (#21) üzenetére


Rowon
veterán

"Miért tenne a gépébe bárki hd5xxx kártyát, retrósokat leszámítva, ha 2013-tól felfele szinte minden szétesik rajtuk?"

Böngészni? Irodai munkára? Alacsonyabb minőségű filmeket is viszi. Integrált VGA-nál azért még ezek az őskövületek is gyorsabbak. Az 5600G egy 750 Ti szintjén van? Vicc. Az alaplapra integráltról meg ne is beszéljünk.

Ez megint más téma, de az APU/iGPU gépeknek még szerintem nagy jövője lesz majd.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#24) Pikari válasza Rowon (#23) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, arra teljesen jó. De ha más szempontok is felmerülnek, akkor érdemes inkább az nvidia hasonló produktumait gépbe pattintani, ha azok is kéznél vannak.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#25) tranceplanet válasza Rowon (#19) üzenetére


tranceplanet
addikt

:R
Tudom, nem vagyok Linux szűz. :DDD
Volt már régebben:
Suse
Ubuntu
Xubuntu
Live CD is megvan csináltam már.

Egy ideig volt dualboot Linux/Windows.

A cinnamon ismerős, a Linux Mint disztróra rá fogok nézni, ha már ennyire ajánljátok!

Virtuális gépben is volt pár oprendszer próbaképpen.
De fizikailag is tudom tesztelni, kb. 6 asztali gép van itthon, ami működőképes, elég erő is lakozik bennük. Bár elvileg a Linux jobban optimalizált, de kernelt fordítani nem tudok.
Az a baj a Windows túl kényelmes, az már a kisujjban van. :)

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#26) Rowon válasza tranceplanet (#25) üzenetére


Rowon
veterán

"Az a baj a Windows túl kényelmes, az már a kisujjban van. :)"

Ebben teljesen egyetértek. Ugyanakkor Én pont ezért is félek tőle, mert túl kényelmes. Bármit letölthetsz, bármit telepíthetsz, bárhonnan, még csak barkácsolni se kell hozzá. Ami .exe azt már indíthatod és telepítheted is. Néha beugat a Defender, azt meg van olyan felhasználó, amelyik ki is kapcsolja (!), mert minek az... :U

Mióta Linuxon vagyok valahogy nyugodtabbnak érzem magam. Van egy nagy, zárt csomagtároló, amiből válogathatok magamnak szoftvert, ráadásul olyanokat, amik jók is valamire. A M* Store nálam a meh... kategória.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27) Chiller válasza Pikari (#12) üzenetére


Chiller
őstag

Tyűha. :DDD

(#28) ricsip


ricsip
addikt

"Úgy hiányzott, mint sárgaláz a lepratelepre"

-

(#29) ricsip válasza tranceplanet (#25) üzenetére


ricsip
addikt

Bár elvileg a Linux jobban optimalizált, de kernelt fordítani nem tudok.

Azt 20-25 éve volt divat csinálni. Manapság már a leghardkórabb linux őrültek kivételével senki nem baszakszik kernel forgatással. Használja mindenki azt, ami jön a disztróval. Ha gond van, csak szopás a custom forgatott kernel, mert a levlistákon elhajtanak amint kiderül.

-

(#30) Busterftw


Busterftw
veterán

Ha valakit erdekel, hogy nez ki ez a driverben:

(#31) Pikari válasza ricsip (#29) üzenetére


Pikari
őstag

beírod, hogy
make menuconfig
aztán save, enter, exit, enter
make -j 12 bindeb-pkg
(megeszel egy kisebb csokoládét)
cd ..
dpkg -i *.deb
reboot

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#32) Reggie0 válasza ricsip (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Minek levlistara irni, amikor magad is kidebuggolhatod?

(#33) Műszakis válasza Rowon (#10) üzenetére


Műszakis
tag

Melyik szerveren vagy ? Single playerbe jatszol?

(#34) Rowon válasza Műszakis (#33) üzenetére


Rowon
veterán

Szerver? Steamen bejelentkezek valami random játékba vagy én hostolok.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#35) ricsip válasza Reggie0 (#32) üzenetére


ricsip
addikt

Minek debuggolni, ha írhatsz magadnak egy jobbat is?

-

(#36) Reggie0 válasza ricsip (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert azt isdebuggolni kene, igy nem vagy elorebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.