Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joooe


Joooe
tag

Hali!

Amd xp 2000 procimat szeretném lecserélni, még egyszer utoljára 32 bites procit vennék.

Két jelöltem van, szeretnék tanácsot kérni:
AMD Athlon XP 3000+ (Barton,2167MHz,2x166,512K) kb 30e
AMD Athlon XP 3200+ (Barton,2200MHz,2x200,512K) kb 35e

Kérdés, hogy a 3200-es valóban jobb-e, vagy csak egy kicsit jobban kihegyezett változata az előbbinek. Szeretném ugyanis erősen tuningolni, valószínűleg vízhűtés lesz rajta, bár az még nincs kész :) Szóval ha kihozom belőlük a maximumot, akkor is jobb lesz a 3200-es vagy esetleg a 3000-es jobban tuningolható? Bár ha szorzózárast tudok csak venni, akkor egyértelműen a 3000-es kell, mert az alaplap és a memória korlátai miatt nem tudom mennyivel tudom 200 fölé vinni az alap frekvenciát...

Előre is köszi a tippeket :)
Üdv
Joe

(szerk: pár helyesírási hiba :DDD )

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#2) Steven


Steven
addikt

Hali !
Ez engem is érdekelne viszont én a zalman megoldással léghütéssel hűteném
igy meddig lehet huzni ?

és melyiket éri meg jobban venni?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3) BluEyes válasza Joooe (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

A választ tulajdonképp megadtad, ha nincs reális esélye a 200 fölötti fsb-nek, akkor egy 166-os 3000+ a megoldás, és tolni az fsb-t ameddig lehet. Semmivel nincs jobban ''kihegyezve'' a 3200+, egyszerűen az Amd nem kísérletezik 2.2 gHZ fölött a procikkal, gyári beállítás kérdése az fsb és a szorzó, valószínűleg a két procc tök egyforma, hiszen mindössze 33 mhz a difi. Kinek mi a szándéka, alaplapja, olyat választhat.
A tesztek szerint a víhűtések méretfüggők a hatékonyságot illetően, egy ''kisaranyos'' vízhűtés csak parasztvakítás, kidobott pénz. Egy nagy teljesítményű léghűtés- a Zalman pont ilyen- elég szokott lenni.
OFF: a 2000+ lehet kellene egy fórumtársnak, ha eladó ma vagy holnap, beszéljük meg!
ON

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4) Robaj


Robaj
addikt

3000+-t javaslok, mert a 3200+ is 3000+ tuningolva!
Egyébbként egyik haveromnak 2500+-os bartonja van, amit 3000+-on hajt!

(#5) Joooe válasza BluEyes (#3) üzenetére


Joooe
tag

A héten, meg talán a jövő héten se, még biztosan nem cserélem.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#6) Joooe


Joooe
tag

Tehát akkor összefoglalva: a két proci gyakorlatilag ugyanaz, csak más gyári beállításokkal?

azért még lécci erősítse meg még valaki aki ért hozzá :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#7) Joooe


Joooe
tag

up

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#8) Steven válasza Joooe (#7) üzenetére


Steven
addikt

Az a baj h. ez a proci vásárlás elég gáz , én tapasztalatokra lennék kiváncsi igazából , azt nagyon jól tudom h. ha valmi leválogatott cuc vagy jól kifogja az ember akkor brutál állat lehet , az én haverom dolgozott nyáron egy computer boltba és leválogatott magának egy 2500+ bartont az megy most 2400 ghz en.
Nekem valami olyasmit magyarázott h. semmivel sem lehet tovább huzni egy 3200 est mint egy 3000 est. vagy akár egy szerencséssen kifogott alacsonyabb orajelű procit....
Ti mit tudtok erről?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9) Joooe


Joooe
tag

no még1x :) up

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#10) Trak válasza Joooe (#9) üzenetére


Trak
addikt

Nekem 3200+ van. 2003 elején lett gyártva, így lockmentes. Mondjuk nem tudom ebből van-e egyáltalán lock-os.
210*11-en megy simán, feljebb még nem próbáltam.
Szerintem mindkettővel jól járhatsz, tényleg attól függ a tuning, hogy az adott darab mennyit megy.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) Furymaxx


Furymaxx
tag

hali
nekem egy mobil 2500+-om van ami újonnan 25k és egy zalmannal könnyedén viszi a 2400-2500Mhz-et a 3200+ ugye 2200Mhz. nos szerintem ez önmagáért beszél ja és egy kis ízelítő

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#12) nightm-mik válasza Trak (#10) üzenetére


nightm-mik
csendes tag

Hali!
Kérdeznék valamit? Neked a 3200-es Barton-odnak, windows-ban, terhelés nélkül hány fokos a procid? Mert úgyanis az enyém 67-70 fokos, mig a régi 2800-asom csak 52 fokos volt. Szerintem az kicsit sok!

(#13) BluEyes válasza nightm-mik (#12) üzenetére


BluEyes
őstag

Barton 2500@3200 alapfeszen, most fut a prime95, Opera bönge - arról írok - és így kerek 50 fokos a procim. A hűtő egy ht-101 + Arcic Silver5 paszta.
Terheletlenül olyan 41-43 fok a szobahőmérséklettől függően. A ház oldala le van véve.
A te 67-70 fokod irreálisan sok. Ha szerencséd van, csak a hűtőt kell újrakenni és faszásul felrakni, meg egy kis házszellőzést intézni. Rosszabb esetben a proci egy hamisítvány.


[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14) Trak válasza nightm-mik (#12) üzenetére


Trak
addikt

3200+@2300Mhz
Így most winben 50 fok a proci egy olyan lapban ami a többihez képest máshogy mér. Ha jól számoltam, akkor 7-8 fokkal kevesebbnek számít egy másik lapban.
Tehát legyen 43 fok. 67-70 az nagyon sok. Szedd le a hűtőt, nézd meg jól volt-e rajta, volt-e elég paszta, aztán óvatosan, jól szereled vissza.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15) kokobe válasza nightm-mik (#12) üzenetére


kokobe
senior tag

Ja nekem is egy 3200+-on járatott 2500+-os amd-m van és 39-fokos terhelés nélkül és egy colermaster aero 7 lite van rajta!

<---AMD___ATi--->

(#16) kocsonya válasza Joooe (#1) üzenetére


kocsonya
tag

A mostani processzorokkal az a gáz, hogy egyáltalán nem vagy kisebb hardware módosításokkal lehet csak állítani a szorzót. Ha ár/teljesíményben akarsz jól választani, akkor a már említett Mobil XP. Hát igen azt még jó lenne tudni, hogy milyen alaplapod, milyen memóriák és milyen hűtőd lesz/van, mert lehet az lesz később a szűk keresztmetszet.
Ha gyengébb típusú 400as ramjaid vannak, akkor semmi esetre ne vedd a 3200ast, mert azt nem fogod tuningolni az biztos. Ha jó memóriáid vannak, akkor még megérheti, mert tuning nélkül is nagyobb teljesítményt kapsz. (van különbség nem is kevés memóriasávszélességben)
Ha csak 333as ramjaid vannak, akkor felejtős a tuning és csak a kisebbik jön számításba.
A legjobb megoldás az, ha olyan helyen veszed, ahol van ismerős és tudsz cserélgetni, ha valamelyik nem tetszik.
Arra sincs semilyen garancia, hogy egyáltalán a proci hajlandó lesz-e akármilyen tuningra is. Ha belenyúlsz a lecsóba, akkor még lehet, hogy a 3000est sem tudod még 167-es FSB-n sem járatni, de az is előfordulhat, hogy a 3200as megy 220as FSB-vel.
A legjobb választáshoz SZERENCSE és sok sok TESZT szükséges!

Szar az élet, mégis éled!

(#17) Fade_Away válasza Joooe (#1) üzenetére


Fade_Away
őstag

Csatlakoznák furry és kocsonya véleményéhez.

Mobil bartonom 2640ig stabil léggel 2hónapja 2600mhzn jár probléma nélkül.
Víz lesz rajta pár nap múlva majd úgyis hozok eredményeket 2700mhz aszem elérhető lesz.

(#18) StoneBridge válasza Fade_Away (#17) üzenetére


StoneBridge
senior tag

OFF

Merre vetted?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#19) Fade_Away válasza StoneBridge (#18) üzenetére


Fade_Away
őstag

Egy BPi gyerek hozta ausztriából.
Ha érdekel megkeresem email címét.

(#20) Steven


Steven
addikt

Tegnap vettem miklandba 3000+ 29 bruttó 11*220 megy de ez még megy feljebb is szerintem most szar hütő van rajta még az 1,8 thurugbredemre volt és igy 38-40 terhelés nélkül és 44-48 c fok terheléssel...
Szerintem ki fogtam a tutit :) remélem az fsb meg még feljebb is sajna nekem csak sima 400 as ramjaim vannak 440 még bírják :) 7-3-3-2,5 ön :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#21) mr_ricsi válasza Steven (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hogyan lett 11 a szorzó? Mobilosítottad?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) StoneBridge válasza Fade_Away (#19) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Wolverine?
Ok, thx. :)

[Szerkesztve]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#23) Steven válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


Steven
addikt

Nem , ezek szerint ki lockolt procit vettem , hidd el örültem neki , semmi kedvem nem volt ki lockolni és ezzel szorkozni, igy azért könnyeb :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#24) Trak válasza Steven (#20) üzenetére


Trak
addikt

Milyen alaplapod, és hűtőd van?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#25) Steven válasza Trak (#24) üzenetére


Steven
addikt

Abit Nf 7 V2.0 spire falcon rock hütő
igazából a hütő egy rakás szar a házam király kibaszott jó a hő elvezetése.... ;]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#26) Steven válasza Steven (#25) üzenetére


Steven
addikt

most huztam csöpet a procit de igy sajnos ujra indul néha vagy a programok kilépnek 220 *11,5 = 2520 :(
majd adok még neki feszkót :)) csak kell egy jobb hűtő én egy zalman megoldásra gondoltam de az sajna 12 ropi :(((

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#27) Trak válasza Steven (#26) üzenetére


Trak
addikt

Ne a szorzót növeld, hanem az FSB-t... a nagyobb FSB vel jól jársz, mégha kissebb a szorzó akkor is.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#28) Fade_Away válasza StoneBridge (#22) üzenetére


Fade_Away
őstag

ja ővolt aszem...
vegyésznek tanul aszem :)

(#29) Steven válasza Trak (#27) üzenetére


Steven
addikt

Ezt vágom testvérem csak az a gáz h. van egy 400 as samsung és infi ramom dualba , és abszolut nem tuning ramok már azon is csodálkozom h. futnak 440 en hibázás nélkül számomra ez fura...... 7-3-3-2,5 beállítások mellett. A memteszt szerint igy is 1650 mb/s ami szerintem már egész jó....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#30) Trak válasza Steven (#29) üzenetére


Trak
addikt

Ja, bocs az a hozzászólás vlahogy kimaradt a látóteremből:B
Én most tesztelem a 3200+-os lockmentes procimat: eddig 2400 körül próbálkozom, ezt jól bírja, bár még inkább a szorzó magas, és nem az FSB. Egyelőre 215-ös FSB, de holnapra kiderítem mit bír.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#31) Steven válasza Trak (#30) üzenetére


Steven
addikt

:) ja én is azon vok csak épp egy hetes házibuli középről írok erről megy a zene és leugatnak ha tesztelgetek :)) szoval ősszopás de holnapra lehet én is többet tudok mondani...:)

[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#32) Fade_Away


Fade_Away
őstag

sima mezei barton 2520on fut. übermákos vagy!

(#33) Steven válasza Fade_Away (#32) üzenetére


Steven
addikt

Mert?? elvileg minden proceszor ami idág a kezembe volt kb 500mhz mindig lehetett huzni... bocs ez hazugság egyik haveromnak amit gépet össze raktam abba a 2500+ bartonját csak 2800+ ra lehetett felhuzni ... de az kb 10 ből 1 volt....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#34) Steven


Steven
addikt

Sőt azt hallottam h. nitrogén hüttésel mindenki 3ghz óra jelen járatja a kis bartonját ami nem rossz .... elég ütössen mehet úgy, kiváncsi vok h. vizhütéssel meddig lehet igy huzni egy procit...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#35) Trak válasza Steven (#33) üzenetére


Trak
addikt

Akkor mákod votl eddig, hidd el sok van, amit nem lehet ilyen jól húzni.
Azért az túlzás, hogy nitrogén hűtéssel mindenki 3ghz-en járatja a prociját:)
1. kevés embernek van ilyen hűtése
2. kevés proci bírja
3. kevés ilyen állat van:D

Aki már ennyire tuningbajnok akar lenni, az eleve válogatott procival dolgozik.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#36) Fade_Away válasza Steven (#33) üzenetére


Fade_Away
őstag

nekem nem ilyen szerencsések a tapasztalataim....

Mondjuk az én mbartonom 2600mhzn megy és ha lesz normális hűtöm akkor valszeg följebb is kipróbálom.....

(#37) Fade_Away


Fade_Away
őstag

...jaés 1hét kellmég, hogy összeáljon a vízhűtésem majd közlöm az eredményeket.

(#38) Steven válasza Trak (#35) üzenetére


Steven
addikt

akkor nekem álltalában ezek szerint mákom van , de álltalában minden alkatrésszel mákom volt , ahogy hallottam pl sima 400 mhz es ramokat örülnek ha 10 mhz huznak rajta ... Az viszont tény h. idáig hidegek voltak mióta 440 en mennek azóta viszont forró mindkettő
Azért egy nitrogén hütést el birnék viselni kb 250 fsb vel :))és 500 ramokkal szerintem oda baszná az átlag konfigurációkat.....


Mondjuk igy se panaszkodom :))

[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#39) Trak válasza Fade_Away (#36) üzenetére


Trak
addikt

Mobil bartonnal könnyű:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#40) Steven


Steven
addikt

nemtom remmélem az enyém is megy annyival mondom most sajna nemtok tesztelni majd elvállik :)))

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#41) Fade_Away válasza Steven (#40) üzenetére


Fade_Away
őstag

2560 felett én még sima mezei bartont nemláttam.....

(#42) Steven


Steven
addikt

Csak egy kicsit lelkesítöbb lehettél volna .... Ezek szerint nem sok esélyt látsz rá.... :((

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#43) Trak


Trak
addikt

Az enyém most 220*11-en (2420 Mhz) stabil:)
230*10-en ment egy fél óra HL2-t, lehet bírja a 230-at is huzamosabb ideig.
Ha menne a 230*11... akkor nem veszek egy darabig új procit:)
Ma még tesztelem.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#44) Steven válasza Trak (#43) üzenetére


Steven
addikt

Én is nyomatnám annyin egy gáz van csak h. 400 as ramjaim vannak ...:(((

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#45) Steven


Steven
addikt

Na teszteltem tovább és nálam 11 *240 megáll az élet =2640 1,85 feszkó mellett cbi igy látja 3950+ ugyhogy elég komoly de sajna igy óránként újra indul szoval ős sz@pás.......... Ja és azt se vágom miért indul ujra memtesztel nem hibázik semmi:)


[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#46) Lehetetlen


Lehetetlen
csendes tag

Nekem 3200+ van .
Nem érdekelt az ára , elötte 2500+ - om volt ami télleg klassz , ha nem olyan mint az enyém volt ... Szorzó lock ...
a 3200+ alapbeállításon 3200+ különösebb húzás , csiri - biri nélkül .
400-as fsb ...
Stabilan ennyi ...
Video digitalizáláshoz nem nagyon érdemes kattogtatni a procit mert elszállhat 4 - 5 órai munka ...
A ram időzítés kamu .
Tesztek igazolják , hogy nem oszt semmit , ha húzod .
Az fsb az már valami ... Abit Nf 7 alaplap ( 2.0) simán elbírja az 533 - as Kingstonokat , persze nem 533 - on , hanem 450 vagy talán 470 MHz - n . A 3200+ pedig megbízhatóan mindössze a 2500MHz -et tudja 1.7 Volton ... Érdemes a warning - ot 65 -re állítani , de ezt nem fogja elérni még léghűtéssel sem .

kawa

(#47) Lehetetlen


Lehetetlen
csendes tag

a 2500+ régi kiadásaiból a nem szorzózárasak alapból 3200+ - ra voltak hangolhatók . Röhely! Vapo chill sokmindent megold ... Ő egy író ...

kawa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.