Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bárkit lesittelhetnek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GRINCS


GRINCS
csendes tag

Hali! (bocs ha volt)

Gondolom hallottátok, hogy egy nőt letartóztattak, és bilincsbe verve vittek el a rendőrök, mert hamis bérletet találtak nála az ellenőrök (BKV) - mellesleg hivatalos pénztárban vette. 1 napig benn is tartották

Azért ez durva! Megaláznak, bűnözőként bánnak veled, rabosítanak, ujjlenyomatot vesznek, ha ''szerencséd'' van még 1-2 nehézfiúra(nőre) is moshatsz.
Még szerencse, hogy az új sokkolót nem a nőn próbálták ki.

Egyébként a BKV igen korrekten járt el az ügyben, kártalanította a nőt:
Kapott egy új bérletet!
ez a pofátlanság csúcsa

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#2) aDM|RaL^ válasza GRINCS (#1) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Belga - Kalauz , Kalauz2, BKV Plus...

futni kell, jó gyorsan, mint a nyuszik.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#3) Thulcandra válasza GRINCS (#1) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ezt a hol a rákba olvastad?

Ha hamis bérletet találnak nála akkor hívhatnak rendőrt, de az bilincsben csakis akkor viheti el ha ellenáll! 1 napig is csak ezesetben tarthatják bent!
Ha ok nélkül bilicselték meg és tartották bent, akkor most rendesen perelhet.
Elég hülye ellenőr lehetett ha eredeti bérletet hamisnak nézett... Vagy most mivan?

De ha v.mi idióta állat volt, és nekiállt fesztiválozni akkor nem csoda hogy bevitték.

Ok nélkül nem fognak senkit bevinni szvsz, azaz ha v.kit ellenőriznek az viselkedjen normálisan! Azokról most inkább nem szólok akik jegy/bérlet nélkül utaznak, aztán csinálják a fesztivált ha lebuknak...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4) GRINCS válasza Thulcandra (#3) üzenetére


GRINCS
csendes tag

híradóban is volt
hamis bérletet adott el neki a bérletpénztáros!

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#5) Thulcandra válasza GRINCS (#4) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Akkor viszont azt a bérletpénztárost nagyon megfogják vágni, és talán a nő akit elkaptak be is perelheti kártérítésért. Igaz ez magyarország... USAban könnyeb lenne :(((

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6) pomix válasza Thulcandra (#3) üzenetére


pomix
tag

A nő nem volt hibás! A pénztáros adott neki hamis bérletet! Vagy valami ilyesmi volt! Én úgy hallottam, hogy nem az utcán bilincselték meg, hanem a rendőrségen!
Gratulálok a BKV-nek! A pénztárost kirugta a nő meg kapott egy inyen bérletet! Szvsz egy ilyen eset után egy életre szóló bérletet kellett volna adni neki!

(#7) pilóta válasza Thulcandra (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Simán bevitték. Nem állt ellen, mert azt hitte, hogy a hamisítás leleplezéséhez kell a vallomása, és azért viszik be...

Egyébként tudtátok, hogy ma magyarországon bárkit bevihetnek indok nélkül pl. egy pszichiátriai intézetbe? Ott bedrogozhatják, elektrosokkolhatják, és nem tehet ellene semmit. Három napon belül kell csak egy külső szakértőnek megmutatniuk, aki eldönti, hogy jogos volt-e a beszállítás? Na ez a durva...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) dat válasza GRINCS (#1) üzenetére


dat
senior tag

Más országokban ilyenekor lehetne szép összegre perelni. Milliós nagyságrendben.
Mer' az, hogy a jegypéztárban adnak el neked hamis bérletet... Vazz, megáll az eszem.

Elhiszem hogy a nő ideges volt, meg nem akarta elhinni a dolgot.

A BKV meg továbbra is tehet egy szivességet...kapott egy új bérletet. Pfff.. minimum egy ''örökbérlet'' járt volna neki.

(#9) aDM|RaL^ válasza Thulcandra (#5) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

de az egészben az a poén, hogy a hamis bérletet a bkv jegypénztár adta ki...

O_X

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#10) dat válasza pomix (#6) üzenetére


dat
senior tag

ugyanarra gondoltunk :)

(#11) aDM|RaL^ válasza pilóta (#7) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

a hsz-ed második részétől vannak rémálmaim.

ezzel most különösen megnyugtattál...

leszíjazás agytomító elektrosokk thx.:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#12) GRINCS válasza pilóta (#7) üzenetére


GRINCS
csendes tag

3 nap alatt tényleg hülyére sokkolnak!
aztán azt mondják: lám, lám tényleg hülye volt :(

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#13) pilóta válasza aDM|RaL^ (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Sajnos ez az igazság...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) ArGab válasza Thulcandra (#5) üzenetére


ArGab
őstag

Ez tényleg nem Amerika.

Már nyilatkozat közben közölte a rendőrség, hogy szerintük teljesen jogszerűen jártak el, mert fennállt a lehetősége hogy köz- és/vagy önveszélyes, és csak akkor volt rajta bilincs, mikor a 8 óra előzetesben töltött után bevitték kihallgatásra okirathamisításért.

mod.: és a legjobb, hogy tényleg csak helyesen akart cselekedni, és a felelősöket megtalálni, mert simán elmehetett volna, míg megérkeznek a rendőrők.

[Szerkesztve]

(#15) dat


dat
senior tag

egyébként hogy derült ki, hogy tényleg vette a bérletet és nem ő hamisította?
Egyet tudok elképzelni, hogy megtartotta a blokkot. De én nem is szoktam kapni blokkot.... :F De ezentúl kérek és elteszem...

(#16) szucsi válasza pilóta (#13) üzenetére


szucsi
őstag

Azér ahhoz, hogy a Lipótra bevigyenek, nagyon hülyének kell lenned, vagy mondjuk fel kell másznod valamelyik hídra. A szedálás sem automatikus, csak ha nem vagy beszámítható állapotban. Kémiai kényszerzubbony, ők nem rendőrség, csak így fékezhetik meg az elmebetegeket.

(#17) ArGab válasza dat (#15) üzenetére


ArGab
őstag

Tényleg ez jó kérdés. Én még soha sem kaptam BKV-s blokkot. Hogyan bizonyítom, hogy tényleg ott vettem?

(#18) tiv83us


tiv83us
veterán

Azert ne legyunk mar ennyire megbolondulva. Most kiemelt egy kulonos esetet a media /amihez valaszino a felet hozzakoltottek.../ es most mindenki rohamosan raugrik a penztarosokra a blokkert? Szerintetek mennyi az eselye, hogy holnaptol kezdve akinek nincs meg a blokkja a berlethez azokat az embereket tomegesen szallitjak majd a sittre? Azert gondolkozzunk mar egy kicst....

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#19) pilóta válasza szucsi (#16) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy csak elég, ha a férjed beszól a pszichiátriára, hogy vigyenek be. Megtörtént eset. A nő el akart válni, mert a férje verte. A férj bement egy pszichiáterhez, és a pszichiáter anélkül, hogy megvizsgálta volna a nőt, bevitette (kényszerítve) a klinikára, ahol leszedálták. Három nap múlva került ki, és pert indított, amit megnyert...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) SpiT


SpiT
tag

Hát de akkor is... Csak akkor bilincseljenek ha ellenálnak, vagy ha keresik az illetőt.

Winbond BH-5 rlz ;]

(#21) Thulcandra válasza pilóta (#7) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Vigyék be a diliházba a jó k***a a*****at, azt nyugtatózzák be, ilyen hülyeségtől totál felmegy a pumpám grrr

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22) dat válasza tiv83us (#18) üzenetére


dat
senior tag

Nem erről van szó, csak nem értem hogy hogy derült ki, hogy nem a nő hamisította a bérletet! :F
Mellesleg nem szeretném ha velem is előfordulna, ennyi az egész. Pláne hogy blokk nélkül nem tudom hogy tudnám igazolni, hogy nem én vagyok a hunyó. (Mellesleg blokkot adni egy gömbrágó után is kötelesek, nem?)

(#23) Thulcandra válasza tiv83us (#18) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Én nem kérek blokkot, megkeresem azt a pénztárost aki adta, rálakatolom a bódét azt rágyújtom. Hamár hamis, legalább adja olcsóbban! Akkor benne vagyok a buliban...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#24) ArGab válasza tiv83us (#18) üzenetére


ArGab
őstag

Lehet hogy eddig is voltak ilyen esetek, de ez így hirtelen már a második eset talán, amit mostanában hallok.
Bár azt hiszem mindkettő átdátumozott 30 napos bérlet volt.
Még jó hogy én havit veszek. :)

(#25) tiv83us válasza dat (#22) üzenetére


tiv83us
veterán

Persze, az is elofordulhat, hogy belebotlasz egy kincsesladikaba a koruton.
Es minden gombrago utan megfogod tartani a blokkot? Vagy kulon szekrenyt veszel a blokkoknak, ha mondjuk megallit a rendor es meglatja a szadban a a nyalokatt, akkor rogton gyanus lesz, hogy a sarki trafikbol loptad es elkeri a blokkot? Ezt ti sem gondoljatok komolyan.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#26) tiv83us válasza Thulcandra (#23) üzenetére


tiv83us
veterán

Mit csinalsz? Ragyujtod a bodet a trafikosra? Ezigen...
szerk; megvenned olcsobban a hamisat, de ha lebuksz akkor a trafikos a hibas...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#27) szucsi válasza pilóta (#19) üzenetére


szucsi
őstag

Kényszergyógykezelés, a rendszerváltás előtt mindennapos eszköze volt a máskéntgondolkodók és a nem kívánatos személyek likvidálásának. Manapság ez kizárólag egy 7-8 főből álló szakmai bizottság döntése lehet, jegyzőkönyv róla, és asszem 100%-os egyetértés kell hozzá, és nagyon-nagyon ritka. Nekem van egy ismerősöm, aki tényleg veszélyes magára, és néha másokra is, és nem bírják bent tartani, mert amikor egy picivel jobban lesz, folyton lelécel. Nem tarthatnak bent senkit akarata ellenére, ez van, ezért van tele a város/ország kezeletlen elmebetegekkel.

A bolond feleség esetét én is hallottam, szerintem ez ma már csak urban legend, mindenesetre, ha megtörtént, a pszichiáternek biztos elvették a diplomáját, meg annak is, aki a klinikán leszedálta, miközben a nőnek tiszta volt az elméje.

(#28) dat válasza tiv83us (#25) üzenetére


dat
senior tag

most inkább te túlzol. Nem fogok elrakni minden kis sz*r blokkot, de azért ez tényleg nem az első eset, és csak annyit mondtam, hogy ezután elteszem azt a nyavajás blokkot (amit egyébként kapott már egyáltalán valaki?) :F

a kérdésem továbbra is az, hogy hogy derült ki hogy a nő ártatlan?

(#29) Tas válasza Thulcandra (#3) üzenetére


Tas
tag

Egy dolog az elmelet es masik a gyakorlat. Ha a rendor ugy iteli meg, hogy szukseges, akkor bilincsbe ver. Meg persze ez egy kis lelki puhitas es aztan meg puhulsz par orat es garantaltan nem lesz gond veled jegyzokonyvbe vetelkor.

Megmondom a frankot en is ideges lettem volna, ha kiderul, hogy a 6000 huf-os berletem hamis (arrol nem is beszelve, hogy egy szar szolgaltatasert fizetek ennyit). Vagyis elveszik aztan meg nekem kell bizonyitanom, hogy nem en irtam at es nem csinalom nagy tetelben es nem ebbol van mellekes keresetem.

(#30) szucsi válasza dat (#28) üzenetére


szucsi
őstag

A jegypénztáros emlékezett rá, hogy eladta neki a szajrét.

(#31) dat válasza szucsi (#27) üzenetére


dat
senior tag

Speciel ha valaki ideges (mer' egyébként normális, csak beviszik a diliházba, mint ennél az esetnél is) akkor gondolom dühöng, esetleg tör-zúz. Sztem te is ideges lennél...
Ekkor meg jól begyógyszerezik...

(#32) dat válasza szucsi (#30) üzenetére


dat
senior tag

????
Aznap vette?

(#33) Thulcandra válasza tiv83us (#26) üzenetére


Thulcandra
senior tag

''Hamár hamis, legalább adja olcsóbban! Akkor benne vagyok a buliban...''

teccik érteni ?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#34) aDM|RaL^ válasza tiv83us (#25) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

de ők sem gondolják komolyan

hogy a jegypénztárban hamis jegyet basz a kezedbe, aztan elkapnak, bilincsbebasznak, és bizonyítsad be hogy nem te voltál.

good game.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#35) tiv83us válasza Thulcandra (#33) üzenetére


tiv83us
veterán

En ertem, nemkell ''teccikerteni''-zni, arrol van szo, ha trafikos illegalisan hamis berletet gyart akkor te azt felgyujtassal megtorolnad mert teged atbaszott, de ha mar te is bennevagy a buliban akkor te baszod at a bkv-t akkor te mit erdemelsz?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#36) dat válasza aDM|RaL^ (#34) üzenetére


dat
senior tag

Nem is ezzel van a baj, mert előfordul ilyen.. Csak amikor kiderül, hogy ártatlan vagy, akkor fizessen rohadt nagy kártérítést a BKV. (lelki megrázkódtatás, kiesett munkaidő, stb...)

(#37) szucsi válasza dat (#31) üzenetére


szucsi
őstag

Ha van egy csöpp esze, és tudja, hogy hova viszik, akkor nem dühöng. Mondom, indokolatlanul nem visznek be, a rendőrök és a mentősök is szabályzatba kapják, hogy kit kell bevinni, aki ennek nem felel meg, azt nem viszik be. Más egyébként a dühöngés, meg a fék nélküli, öntudatlan őrjöngés. Az utóbbi akkor is ön- és közveszélyes, ha indokolt a haragja. Nem nagyon van más lehetőség a megfékezésére, mint a nyugtató. Aki ennyire képes elveszteni a fejét, az meg egyébként teljesen jogosan kerül be a lipire.

(#38) aDM|RaL^ válasza dat (#36) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

pontosan.

és akkor kiszúrják a szemét egy bérlettel.

(legalább egyhavi volt?:)... mertem remélni hogy legalább örökbérletet kapott.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#39) Thulcandra válasza tiv83us (#35) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ha én gyártok magamnak hamis bérletet, vagy tudatosan veszek magamnak, és ha ezzel elkapnak, akkor az erre az esetre vonatkozó szabályok alapján megálapított büntetést érdemlem.
Viszont ha v.ki vagy én, egy országszerte ismert cég, szerv alkalmazottjaként vezetek félre, vágok át embereket, akkor... ehh. gyújtsuk fel...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#40) Kaoru


Kaoru
aktív tag

szerintem is kéne adniuk valami blokfélét legalább a bérletekre, mert az nem 160ft, mint 1 jegy. És akkor mi van ha a pénztáros ''nem emlékezik'' rád? Akkor szopacs.
Ha a következő szerencsétlent nem is viszik be, igen csak kellemetlen helyzetbe kerülhet (pénzbírság, bíróság).
Egyébként én úgy hallottam, h a nő kapott 100rongy kártérítést, azszem a BKV részéről.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#41) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nem a pénztáros a hibás... Ugyanis a BKV a hó elején még visszavásárolja a bérleteket, ha esetleg véletlenül valaki kettőt vett volna, vagy rájön, hogy mégsincs rá szüksége abban a hónapban, stb. Vannak, akik erre utaznak és hamis bérleteket készítenek és vetetnek vissza szerencsétlen jegypénztárossal, aki ezt tök lazán eladja utána másnak (mert épp ezres sor áll pl. előtte és nem akarja húzni az időt azzal, hogy minden négyzetcentijét átvilágítja a bérletnek). A fenti eset is pont erről szólt, amikor is egy sunyi kis patkány miatt szívott a nő is, a pénztáros is, meg ha a nő perli a BKV-t, akkor a BKV, pedig nem ők a hibásak. Az, hogy a csajt bevitték a rendőrök, megint csak nem a BKV ügye, hanem a rendőrségé, akik szeretnek keménykedni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#43) tiv83us válasza Thulcandra (#39) üzenetére


tiv83us
veterán

Jah mert te kulonleges eset vagy, de a trafikost azt gyujtsuk fel rogvest. Persze az mar eszedbe sem jutna, hogy esetleg nem az o hibajabol tortent es esetleg valakinek az edesanyjat/apjat gyujtanad fel mert hamis berletet mereszeld NEKED /nagybetuvel/ eladni.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#45) dat válasza Agyzuzo (#41) üzenetére


dat
senior tag

Attól ez még a BKV hibája. Ha már visszavásárolják a bérletet, vizsgálják meg mielőtt eladnák. Tudod mi a baj? Hogy ezekután sem fogják jobban megnézni...
Ha meg a pénztáros nem emlékezett volna a nőre akkor szopacs. Mellesleg a pénztárost kirúgták, nem?
Ketten szívtak egy köcsög hamisító miatt.... Szép világ...

(#46) szucsi


szucsi
őstag

BTW tegnapelőtt szervizben volt a kocsim, utaztam egy keveset a BKV-n, vazzeg, négy vonalból hármon jött a kaller. Az egyik buszon ült egy ilyen kisspiné, na azt elkaszálta az a gyíkarcú. A csajnak ugyanis: nem volt matricája a diákhoz + a június 25 át volt javítva 26-ra, méghozzá rohadt bénán, még a félvak nagyanyám is kiszúrta volna. mondta a kaller, hogy ez így nem kóser, de várjon a kislány, mert idehívja a kollégáját, ő is megnézi, és csak utána sújtanak le. Persze a kislánynak rögtön leszállhatnékja volt, nem is akadályozták benne, leszállt vele a két kaller is.

(#47) Agyzuzo válasza dat (#45) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem t'om nézed-e a pénztárosokat, de az átlag az a rosszul látó, nyugdíjas mama kategória, akinek 2 centis szifon van a fején. Szerinted ha én hamisítok bérletet, nem fogok keresni egy ilyet és adom el neki?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#48) Thulcandra válasza tiv83us (#43) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Köszömön NEKED h nagybetüre tisztelsz, de rohadtul nem értjük egymást. Gyújtsunk rá...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#49) dat válasza Agyzuzo (#47) üzenetére


dat
senior tag

Nem az a baj, hanem hogy a visszavásárolt bérleteket nem lenne szabad eladni amíg meg nem nézi valaki aki ért hozzá... (visszavásárolni sem lenne szabad, de ezt még megértem hogy nem tudják kiszűrni)
Mondjuk az is érthető hogy ők se úgy készülnek, hogy valaki át akarja vágni a fejüket...

(#50) Vigneau


Vigneau
félisten

Szerintem ez az ügy nevetséges (persze nem az érintettnek). Ez Magyarország, a lehetőségek hazája, vagyis az összes sötét ügylet melegágya. Ez az ügy mutatja meg, milyen állapotok uralkodnak nálunk. A kisemberrel bármit tehetnek... Hánynom kell tőle. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bárkit lesittelhetnek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.