Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Barebone, van benne valami? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Kitaláltam, hogy kellene új gépet vennem. Jó lenne valami más, valami különleges. Athlon 64 még egy kicsit elérhetetlen. Ezért gondoltam, hogy ha az nem lehet, akkor a különlegességet megtartva egy Shuttle XPC-re neveznék be.

Shuttle XPC ([L]http://www.gepbolt.hu/termek.php?t=58711053&f=BRB&o=3[/L]), AMD Athlon XP 2500+ (Barton), Samsung 512 Mb DDR400 (x2), Inno3D GeForce FX 5700 Ultra és egy LG DVD író (GSA-4040B).

A jelenlegi konfigomat eladnám. Egyedül a winyót (Maxtor 40 és 120 Gb) és a hangkártyát (SB Audigy) tartanám meg. A külső perifériák maradnának.

Szerintetek milyen ötlet? Megéri ilyen kis házba költözni? Mondjuk annyi hátrányát látom csak, hogy lemondhatok a 4-5 PCI-ról és még 1 mobil keretnek sem lenne hely. De ugye egy külső ház (USB2, Firewire) csodákra képes ilyenkor. Főleg a DTK féle 10e Ft-ért.

Várom a gyakorlott XPC felhasználók hozzászólását a témával kapcsolatban! Olyan is írjon aki lát vagy éppen egyáltalán nem lát az egészben fantáziát! Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ha nem sül be a cucc a szellőzés hiányában,akkor istencsászár(csak úgy érzem hogy ez a ház kisebb celeronoknak,meg C3-nak van kitalálva,nem nagy AMD-nek).
Egyebet nem tudok elmondani :)


[Szerkesztve]

(#3) engusz válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


engusz
veterán

Kicsit félek, hogy megbánom. Ezért vagyok kiváncsi, hogy mi a nép véleménye vagy esetleg tapasztalata erről az egészről...

Viszont a teszteket elnézve elég mind AMD-nek, mind P4-nek.

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) _Volkovy_ válasza engusz (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

hoppá szerkesztés rulez :)

(#5) MLaca válasza engusz (#1) üzenetére


MLaca
őstag

Második gépnek, amivel LAN-ra jársz, arra oké, de amúgy felejtsd el!

http://mlzphoto.hu/

(#6) Cathfaern válasza engusz (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''elég'' ? ;]

(#7) engusz válasza MLaca (#5) üzenetére


engusz
veterán

Kifejtenéd a véleményed?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Den válasza engusz (#1) üzenetére


Den
veterán

sztem jó ötlet, csomó helyet megspórolsz, meg jól is nézki, több értelme van mint egy radeon 5csilliónak, vagy p4/athlon ezer terraheces procinak, mindig szem előtt van, mindig öröm ha ránézel, akkor is mikor a csoda vga épp 2d-ben megy a giga proci meg 3 százalékos kihasztnáltságon.

www.simson4t.hu

(#9) Den


Den
veterán

ja és www.barebone.hu

www.simson4t.hu

(#10) engusz válasza Den (#8) üzenetére


engusz
veterán

Igen, ezek nekem is tetszenek. Meg ugye, ha van egy ilyened akkor szakítasz az eddigi trenddel.

Az oldalt ismerem, köszike.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) wipes válasza engusz (#1) üzenetére


wipes
senior tag

Nekem volt shuttle gépem, igaz még ennél régebbi típus. Ebben még nem volt heatpipe hűtő, eléggé melegedett a proci és a vinyó is, a házhűtője meg hangos volt, riser carddal ment bele 1 pci-os kártya. Nekem ez volt benne:
1Gb coppermine proci, PCI gf mx440, 512/133sd, 60Gb maxtor. Összességében korrekt, stabil gép volt azért, sajnálom, hogy akkor eladtam.

:) (nemsokára le is fogom) De én elfogult vagyok. ;]

[Szerkesztve]

(#12) engusz válasza wipes (#11) üzenetére


engusz
veterán

Nyilván az elfogultságod arra vezethető vissza, hogy valami miatt nagyon megtetszettek ezek a kis gépek. Nekem így láthatlanban is nagyon bejönnek!

Erre a heat pipe-os megoldásra azt mondják, hogy elég jó és nem melegszik annyira. Én vakon bízom benne. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) wipes válasza engusz (#12) üzenetére


wipes
senior tag

Biztos, hogy jó a hűtése, és gondolom egy ilyen gépet nem tuningra vennél. :)

(a shuttle mérete nagyon jó, pont befér egy sima fotóstáskába a gép, egér, kábelek, +egy összetekerhető billentyűzet, bár én nem sokat hurcolásztam.
Nameg SZÉP :) )


[Szerkesztve]

(#14) engusz válasza wipes (#13) üzenetére


engusz
veterán

Annak korszakomnak már vége, hogy a 3DMark pontszámokért hajtok. :) Viszont a kis gép mellé dukáló TFT-re egyelőre nincs pénz. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) engusz


engusz
veterán

:P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) wipes válasza engusz (#15) üzenetére


wipes
senior tag

Nekem ez nem tűnik működő konfignak...:D

(#17) engusz válasza wipes (#16) üzenetére


engusz
veterán

Pedig nagyon is az! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Hozzá kell szólnom állítólag.

Te gép! Hozzád szólok! Hé te!


Nem válaszol. :(

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#19) wipes válasza engusz (#17) üzenetére


wipes
senior tag

Fura szögben volt az infrás egér ''vevője'' az első képen, + megzavart, hogy
nincs a gépben cd-rom. :))

(#20) engusz válasza wipes (#19) üzenetére


engusz
veterán

Lehet, hogy az első képen valóban így volt. De utánna már biztos vagyok benne, hogy működött. :)

Egyébként úgy is rádiós bill és egér lesz a karácsonyfa alatt, úgyhogy még egy ok, hogy ilyen XPC-t vegyek! :)

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) mormota


mormota
senior tag

ha már jól kinéző dolgot akarsz az asztalodra akkor vegyél egy akril házat, vagy haszeretsz barkácsilni csinálj egyet.. bár most már elég nagy választékot találsz akril házakból

Illusztrálok, tehát vagyok

(#22) engusz válasza mormota (#21) üzenetére


engusz
veterán

Egyáltalán nem jönnek be azok a házak... :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) mormota válasza engusz (#22) üzenetére


mormota
senior tag

szerintem nagyon királyság dolg.. képzeld el, hogy belelátsz bárhonnan a gépedbe..

na jó ha nem tetszik akkor van valahol olyan topik, hogy alienware házak vannak benne... na azok elég jól néznek ki, és nem szokványos

Illusztrálok, tehát vagyok

(#24) engusz válasza mormota (#23) üzenetére


engusz
veterán

Igen, de nem a letisztult, egyszerű design-t képviselik. Ezekhez a kis Shuttle gépekhez képest túl csicsásak. Egyébként jópofák és nekem is tetszenek. Bár nem hinném, hogy csak simán a házhoz hozzá lehetne jutni...

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Den válasza mormota (#23) üzenetére


Den
veterán

akril ház kb 2 hónapig királyság, míg be nem porosodik, majd az első takarításnál összekarcolódik

www.simson4t.hu

(#26) mormota


mormota
senior tag

den: ez nagy igazság. mondjuk a poról csak jobb dizájnja lesz a háznak.. és az biztos, hogy mégegy olyan poros akril háza nincs senkinek:DD

Illusztrálok, tehát vagyok

(#27) nap válasza Den (#25) üzenetére


nap
addikt

Nem kell olyan surun takaritani ... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Barebone, van benne valami? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.