Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  BAR listára kerültem

Hozzászólások

(#1) Proxxon


Proxxon
csendes tag

Pár éve szívességből az én nevem alatt lett lízingelve egy autó. Mint kiderült, az autó tulajdonosa nem fizette rendesen a törlesztőrészleteket, és emiatt BAR listára kerültem. Most már belátom, hogy annak idején ez hiba volt, de nem is ez a lényeg.

Arra lennék kíváncsi, hogy mik a hátulütői annak, ha valaki rákerült a listára, és hogyan lehet onnan lekerülni? Meg egyáltalán, mi is ez a lista, minek a rövidítése? Jelenleg csak annyit tudok, hogy aki felkerült, az minimum 5 évig rajta is marad, ha rendezte a tartozását, ha nem. Valamint, hol veszik ezt figyelembe? Sejtésem szerint nem csak a bankok nézik, hanem a biztosítók is. (Valamilyen oknál fogva visszautasították a casco kérelmemet az autómra, de nem mondták meg, hogy miért. Vajon ezért?)

Lakáskölcsönt szerettem volna fölvenni a közeljövőben, de úgy néz ki, hogy ez meghiúsulni látszik.

Hozzászólásokat várok olyanoktól, akik többet tudnak erről a listáról, vagy tudnak olyan oldalt, ahol többet tudhatok meg róla.

A ''Hogy lehetsz ekkora barom!'' típusú hozzászólásokból nem kérek, már kaptam eleget!

Köszönettel: Proxxon

(#2) _Hunter_ válasza Proxxon (#1) üzenetére


_Hunter_
őstag

BAR - Banki adóslista - Bankközi Adós-és Hitelinformációs Rendszer listája
Hogyan lehet róla lekerülni?
Abban az esetben van esélye a listáról történő lekerülésre, ha a bejelentés során az adott pénzügyi intézmény valamilyen hibát követett el (nem tartotta be a törvényi előírásokat.) Ekkor a pénzügyi intézménynél kell írásbeli reklamációt benyújtani.
Egyébként a a természetes személyekre vonatkozó azonosító adatokat az adós tartozásának megszűnését követően legfeljebb öt évig tartják nyilván.

És a témához kapcsolodó link: [link]

[Szerkesztve]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#3) #32577792 válasza _Hunter_ (#2) üzenetére


#32577792
törölt tag

egészen pontosan ahogyan mondod, bár(haha) most már nem ez a neve: KHR - központi hitelinformációs rendszer
lekerülni úgy tudsz, ha te, vagy az adós visszafizeti és innen 5 év és már le is kerültél.
ha kifizetésre került a hitel, már igényelhetsz hitelt :DD
cascónak semmi köze hozzá, előfordulnak olyan típusok, települések, vagy életkor, akire nem kötnek.

(#4) .:Kristian:. válasza Proxxon (#1) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Én azt hallottam, hogy aki felkerül erre a lsitára, az nem írathat a nevére semmit..illetve nem vehet autót, házta, stb..

(#5) joey7 válasza .:Kristian:. (#4) üzenetére


joey7
őstag

ja,aki felkerül az dögöljön meg,sőt örüljön,ha nem toloncolják ki az országból.

(#6) aXXon válasza .:Kristian:. (#4) üzenetére


aXXon
senior tag

erre mondjak, hogy pletyka kiskoma :))

a topikinditonak : reszvetem, remelem sikerul intezni valamit. arra nem gondoltal, hogy jogi utra tereled a dolgot? johiszemuseg alapon vagy ilyesmi??

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#7) Gh0sT válasza Proxxon (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Talán némi jó hírrel azért szolgálhatok.

Hiteintézetnél dolgozom, nap mint nap kerülnek a kezembe BAR listák. A tapasztalat a következő:
A rendszerünkbe és általában az összes ilyen rendszerben nyilván vannak tartva a fizetési késedelmek, felszólítólevelek. Tételesen lehet látni, hogy adott csekk mikor lett volna esedékes és mikor történt meg a kötelezettség teljesítése. BAR listára akkor kerülsz fel, ha 30 napot meghaladó késedelmed van, lekerülni onnan sajnos nem tudom miként lehet, de:
ha egy ügyfél likviditását vizsgáljuk, akkor általában az adott napi BAR listát kérjük le, amin annyit látok, hogy az élő ügyletei között van-e jelen pillanatban késedelmes fizetés. Ha olyan valakit találok, akinek fennálló tartozása van, akkor ez kizáró ok lehet a finanszírozást tekintve, de a gyakorlat azt igazolja, hogy a BAR lista ''kipucolása'' után bárkit befinanszírozunk.

Mikor történtek a késedelmes fizetések?

Szvsz addig nem kell aggódnod, amíg a lízingcég nem fenyegetőzik a szerződés felbontásával, ami általában 90 napos késedelem után szokott megtörténni. Egészen eddig egyszerűen csak rosszul fizető ügyfélnek fogsz minősülni és nagyobb kockázati kategóráiba sorolnak. Azonban ha miattad dől be egy ügylet, akkor valszeg keményebb szankciókkal kell számolnod a későbbiekben.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) Viszlát válasza Gh0sT (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

2002 márciusban késtem 3 hetet egy részletbefizetéssel, mivel külföldön voltam. Az összeg 27.000 forint volt. Felkerültem a BAR listára. 2003 júniusban lejárt a hitelem, kaptam szép levelet, miszerint minden tartozásomat rendeztem és nincs semmilyen elmaradásom a bank felé. Jelenleg 2006 februárt írunk, azóta is fent vagyok a listán, 4000 forintért hivatalos papírt kaptam róla, hogy ki, mikor és mekkora összeg miatt rakott fel. Mindezt természetesen azután, hogy nem kaptam meg egy pitiáner összeget, amit természetesen nem kellett megindokolnia a banknak, mármint hogy miért nem... :)

Az én esetemben lehetne perelni, mert egyrészt 15 munkanapnyi késés és az összeg nem indokolja a BAR listára tételt, másrészt kötelesek lettek volna figyelmeztetni. De, mivel nem Józsikával kellene perelnem, számíthatok rá, hogy nem 2 hónap alatt fog lerendeződni a dolog. Azaz akár évekig fizethetem az ügyvédet és minden költséget abban a reményben, hogy majd megnyerem a pert. Magyarország - Unió - 2006... itt tartunk.

Szerk: ja! 2007 márciusban elvileg lejár az 5 év és levesznek a listáról. Elvileg.

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) Gh0sT válasza Viszlát (#8) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én azt a fajta hozzáállást nem értem a bankok részéről, hogy akár a fél évvel ezelőtti késedelmes fizetést mi a halálért kell figyelembe venni? Az ügyfél fizetési magatartásáról nagyon jó képet lehet kapni, ha megnézem, hogy miként teljesít. Ha most ehhez hozzájön egy 30 napos csúszás, akkor azt mi a szarért kell ennyire büntetni?!

Csalási kockázatot nem az egyszerű emberek jelentenek, akik lakást szeretnének venni és tavaly likviditási problémák miatt késve fizettek be egy részletet. Sok helyen nem intézik kellő rugalmassággal ezeket a dolgokat. :( Így kell ügyfeleket elveszíteni... :(


Szerk.: származik valamilyen hátrányod a korábbi incidensből? Úgy értem utasítottak el miatta már valahol?

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#10) Viszlát válasza Gh0sT (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

3x utasítottak el 3 különböző bankban, köztük a számlavezető bankom is, ahova 8 éve megy minden hónapban a fizetésem. Legutóbb már csak fél millát akartam felvenni pár évre és puccs...

Nem arról van szó, hogy elveszítenek egy ügyfelet, hanem arról, hogy teljesen ellehetetlenülsz. Mindezt úgy tehetik, hogy egyáltalán semmilyen kontroll nincs felettük. Ez a nem mindegy.

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) T 1000 válasza Viszlát (#8) üzenetére


T 1000
aktív tag

És melyik bank nyomott fel a BAR listára? Mert elméletileg ilyen esetben nem tehetnek fel!

(#12) ragazzo válasza Viszlát (#10) üzenetére


ragazzo
őstag

Minden bank ilyen szemét lenne?Nekik nem az lenne a jó, ha minnél több pénzt vennél fel tőlük?Nem hogy örülnének.Ennyi csúszás szerintem belefér.Válts bankot ha ennyire genyóznak!

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#13) T 1000 válasza ragazzo (#12) üzenetére


T 1000
aktív tag

Hát azért ez nem ilyen egyszerű, ha valaki odammenne hozzád, hogy adj kölcsön 5 misit, becsszó megadom, de biztosan tudnád, hogy másnak sem adja meg mit csinálnál? Tudom ez nem ilyen egyszerű, szerintem ilyen esetben érdemes utánnanézni, mikor és miként került fel valaki a Bar-ba, elég gyakran tesznek be embereket ártatlanúl!

(#14) ragazzo válasza T 1000 (#13) üzenetére


ragazzo
őstag

Jó,igaz.És ha szerenvsétlennek akár 10Ft tartozása is van,akkor már nem kap hitelt. :((

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#15) #32577792 válasza Viszlát (#10) üzenetére


#32577792
törölt tag

passzív BAR listás vagy ezek szerint, személyi hitel szinte kizárt, de jelzáloghitelt vehetsz fel.

(#16) Viszlát válasza #32577792 (#15) üzenetére


Viszlát
addikt

Tavaly ősszel szüleim vettek fel a házukra jelzálogkölcsönt és kedvezőbb feltételekkel kapták volna, ha beszállok adóstársként, mert elég jó a fizetésem. De közölték, hogy én nem lehetek az, mert barlistás vagyok...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17) #32577792 válasza Viszlát (#16) üzenetére


#32577792
törölt tag

hol, melyik bank?

(#18) Viszlát válasza #32577792 (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

káendhá, hvb, ing

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19) #32577792 válasza Viszlát (#18) üzenetére


#32577792
törölt tag

rossz választás - otp

utóbbi kettő felejtendő kategória, khb jó, csak ő is vizsgálja és nem tesz különbséget aktív és passzív között, gondolom jövedelem alapú konstrukcióhoz kellettél volna kiegészítő adóstársként.

[Szerkesztve]

(#20) Viszlát válasza #32577792 (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

végül hvb lett, ők megoldották adóstárs nélkül is... de hát ez az egész nem zavarna, ha valóban lett volna okuk rá. De egyetlen késés, ráadásul indokolt is... Mindezt azért, mert próbáltak hívni és nem voltam elérhető... ehh. :(((

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) Proxxon


Proxxon
csendes tag

Beszéltem a bankkal, aki elvileg bárlistára tett. Konkrétan megkérdeztem, hogy valóban fönn vagyok-e a listán. Az ügyintéző annyit tudott mondani, hogy ha kaptam levelet, amiben az áll, hogy bárlistára tesznek, akkor igen. Mivel nem kaptam ilyen levelet, felcsillant bennem a remény, hogy esetleg még nem vagyok fenn. A számlavezető bankomnál kitöltöttem egy nyomtatványt, ami alapján majd elküldik, hogy rajta vagyok-e a listán. A tartozás egyébként már rendezve van. Köszönöm a hozzászólásokat

(#22) lorcsi válasza Proxxon (#21) üzenetére


lorcsi
veterán

Erről a listáról szerintem egyik pillanatról a másikra nem hiszem hogy el lehet kerülni

(#23) Proxxon válasza lorcsi (#22) üzenetére


Proxxon
csendes tag

Az biztos, hogy aki felkerül a listára, az 5 évig tartható fenn miután rendezte a tartozását, és ezt az 5 évet ki is használják.

(#24) bandingman


bandingman
tag

Ez olyan mint a tetoválás? 5 év az nagy idő! Én csak kezes voltam és így is fel lehet kerülni! Igaz már ennek 6 éve de már lekerültem. OTP volt

Nekem 8x8 az 64!:)Hattrick Team & ID: Sörmeccs 578759( www.hattrick.org)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  BAR listára kerültem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.