Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMDKiller567


AMDKiller567
csendes tag

Hi mindenkinek! Érdekes dologgal állok szemben. Leírom az alap configot,de nem mutogatásból,hanem hogy tisztába legyetek mi is a helyzet. Intel P4 3Ghz-es procim van és Asus P4C800 Deluxe alaplapom Chieftec 420-as tápom,talán ezek a legfontosabbak,a többi töltelék nem kell.
Szóval volt egy régi vinyóm Seagate Barracuda Sata 120GB,és sokszor előforduló kattogást adott,általában kékhalállal végződött. Ekkor még nem tudtam,de bad sectorosra ment a winyóm ezektől a műveletektől.Próbáltam win Xp sp1 ill sp2-es oprendszerrel is és hát időszakosan is de mindig előjött.Pontos diagnózis a winyó fel le kapcsolt úgymondd kattogott.Mindig formázással kellett ezt rendbetennem,mert nem volt jó a winyó.Aztán úgy 2 hete vettem egy samsung winyót (SP2504C) 2 nappal ezelött ez is ugyan ilyen kattogást generált fel le kapcsolt. Na most ugye ez nem dobott kékhalált,de a scandisk lefutott windows indulásakor és hibás szektorokat talált. Ez is BAD SECTOROS lett.Azt hittem a seagate hibája volt ,de tévedtem ez a samsung is így járt.Bedühödtem és úgy határoztam egy percre,hogy eladom az egész gépet vagy kidobom és veszek egy újat nem keresem meg a hiba okát.

Na most mi teheti tönkre a winyót vagyis bad sectorosra vágja ha nem dobálom nem rugdosom a gépet akkor mi a fene?
-Gondoltam én a vezérlésre,hogy azzal van valami gond (Intel vezérlő),de úgy gondolom ez kizárható,hogy a winchestert fel le kapcsolgassa.

-Másodikként gondolok táp hibára,vagy esetlegesen a sata táp átalakító kontakt hibájára.

Ötleteket kérek mi okozhatja ezt,mert megőrülök. Ekkora gépnek elég szerintem egy Chieftec 420-as táp nem szoktam tunningolni,csak simán megy minden.
Igazán arra lennék kíváncsi mi okozhatja a bad sectort,és meg szeretnék nyugodni.

Első ízben a táppal és a tápkábel cseréjével akarom kezdeni,de félek,hogy az alaplappal van gond az generálja ezt,vagy ez hülyeség?

Egyszer történ olyan,hogy amikor ismét ez a kattogás volt kékhalál,majd nem idult el a gép mert az alaplap nem találta a biosát kérte hogy rakjam be a gyári bios visszaállító cd-t,csak 10dik próbálkozás után fogadta el a biost.Lehet esetleg az is nem hogy áramingadozás vágott be mind a winyónak mind az alaplapnak,de ez egyszer fordult elő.
Álatalában kék halál, winyó kattogás majd újraindul és formázás,és megint egy ideig jó


Tud valaki segíteni hol is kezdjem és hogy mit lőhetek ki biztosan ami nem okozhatja a hiba forrását.

(#2) fifi_addict válasza AMDKiller567 (#1) üzenetére


fifi_addict
tag

hát ez eléggé csúnya... nem akarsz valami szakértőhöz menni inkább? azért ilyen géphez már lehetne...:Y

...........................???

(#3) Sanya válasza AMDKiller567 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

mennyire volt tunningolva az a proci? pci mennyin ment, 33Mhz-en?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) xuldar


xuldar
őstag

Szerintem valamilyen kontakthiba lehet. Szerintem ismerem azt a kattogást, nekem a rack-ben lévő vinyó csinálja, de ha így indul, azonnal kilövöm, és újracsatlakoztatom. Nem csak a tápkábel, hanem az adatkábel is hibás lehet. HA mindkét vinyó ezt csinálja, akkor biztos nem velük lesz baj. Ha az adatkábel hibás, akkor lehet hogy nem is hibás fizikailag a vinyó, csak a nem megfelelő adatáramlás miatt látja hibásnak a program.
Mindenesetre biztosan a hardverrel lesz gond.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) vtechun


vtechun
veterán

hi! nekem is most lett elvileg badsectoros a 160-as maxtorom, csak azt nemtom, hogy mitol, faxaul hűtöm meg minden, tenyleg nem meleg, de nem ertem mi lehet... 20kbyte-nyi egyébként a bads sector, azt szeretném kérdezni, hogy ez most mindenképpen mechanikai sérülés? ezt nem lehet semmivel sem kijavítani? mert kicsit durván meglepett amikor chkdsk kiirta, hogy mi újság...

(#6) angyalp


angyalp
csendes tag

Nekem is ugyanez volt! Egy noname alaplapom van, 1Ghz Celeron proci. Először egy 120 gigás seagate barracuda adta meg magát teljesen(nem ismerte fel a bios). Helyette kaptam egy másikat. Az fél évig bírta. Egyszercsak előjöttek a badsectorok. Visszavittem. Kaptam egy 200 gigás Western Digital Caviar-t. Na most ez is tele lett badsactorral. Először csak nem birt beolvasni egy fájlt. Aztán többet... Egy nap múlva már alig van rajta adat és a windows kifagy tőle 5 perc alatt. Az BIZTOS, hogy nem a vinyók voltak hibásak, ez eléggé valószínűtlen. Akkor kábelhiba lenne? Ha van még valami ötletetek írjátok már meg, mert felkötöm magam:)

(#7) bela22


bela22
csendes tag

Ha valaki ela karja adni a bad sectoros winyóját, kérem jelezze nekem, mert lehet érdekel néhány! :U

(#8) pisti válasza AMDKiller567 (#1) üzenetére


pisti
őstag

Én először a kábeleket cserélném, utána a tápot. Szerintem ezek közül valamelyik ami ilyen kattogást okozhat. Elvileg akkor jön elő ez a kattogás, ha nem kap áramot egy pillanatra a vinyó, vagy nem eleget.

(#9) angyalp


angyalp
csendes tag

Nekem nem kattogott, csak bad sector-os lett folyamatosan. Utána olvastam egy kicsit és lehet, hogy a noname vinyóhűtőm megbabrálta egy kicsit a tápfeszültséget. Kiszereltem, vinyót leformáztam, minden ok. (Azért bőven esett ki hely) Egyenlőre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.