Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Azonnali házimozis kérdések órája! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) #40835072


#40835072
törölt tag

Ide lehet írni a sürgős HÁZIMOZIS kérdéseket....!

(#2) #09634560 válasza #40835072 (#1) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mégis mire gondoltál? A Házimozi erösitők topicban elég hamar válaszolnak sokmindenre pl hangfal vagy számitógép összeköttetés is.

(#3) Shadows


Shadows
senior tag

Akkor én kérdeznék is.
Van
-hp pavillion dv5-1190eh laptopom
-Lg 32Lg76 TV

a kérdés az hogy miért nem tudom a HDMI hangot és a laptop hangját egyszerre használni? Most minden egyes filmnél ami tnézni akarok cserélgessem az alapértelmezett eszközt?

A másik kérdésem hogy a Laptopomnak 1280X800 a felbontása de a tv-n a kép valamiért nem teljes mértékben jelenik meg. Ez valmai úton módon kalibrálható?

Itt a kép a tv-képéről. [link]

Örülnék ha tudnátok segíteni mgéha a képen nem is de a hangon jólenne.

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hali!
Nem nagyon vagyok otthon a témában. Olyan cuccra lenne szükség, amivel tévéből lehet felvenni dolgokat (bekrepált a videó :DDD)
Így elsőre vinyós dvd lejátszóra gondoltam, de nem túl olcsók (+dvd lejátszó amúgy is van)
Esetleg létezik más/olcsóbb alternatíva? (videón+dvd írós lejátszón kívül)

(#5) #40835072 válasza Tamoo (#4) üzenetére


#40835072
törölt tag

videofigitalizáló!

4-5 ezer ft egy olyan!

pl egy

[ Szerkesztve ]

(#6) Tamoo válasza #40835072 (#5) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ezzel gondolom számítógépre lehet küldeni a cuccot. :B
olyan kellene, amihez nem kell külön gép, lehet időzíteni, távirányító esetleg...
Ezért is gondoltam a merevlemezes dvd-re.
Nem létezik vmilyen olcsóbb fajta htpc/"médiaállomás"féle cucc? Mondjuk 40e körül?
vagy akkor inkább az előbbi?

(#7) Shadows válasza Tamoo (#6) üzenetére


Shadows
senior tag

külső tv tuner ami tud hd-ben rögzíteni és csatlakoztatható hozzá háttértár

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#8) #40835072 válasza Tamoo (#6) üzenetére


#40835072
törölt tag

találtam egyet 50 ért de letudod alkudni kis szerencsével 40 re de 45 re tuti!

:R:R

Samsung DVD-HR777A 320GB, HDMI, Divx - ÚJ

(#9) #40835072


#40835072
törölt tag

vagy találtam még párat még 30 alatt is!

linkért katt ide!

(#10) #40835072


#40835072
törölt tag

akkor egy kérdés!

egy Focal Chours 714V + Kenwood KA-31B megférnek egymással?

(#11) Tamoo válasza #40835072 (#9) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

köszi! :R

Én ezt a kettőt néztem eddig: [link] [link] Melyik a nyerőbb? Valahogy szimpatikusabb mint egy használt.

Shadows: na ez sem hangzik rosszul, utánakeresgélek

[ Szerkesztve ]

(#12) Tamoo válasza Shadows (#7) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

tudnál egy ilyet linkelni? :B

(#13) #40835072 válasza Tamoo (#12) üzenetére


#40835072
törölt tag

szerintem EZT! vedd meg!
jobban is néz ki! jobb is és ez 54K ról van leárazva az meg 49K ról :R

és az az ezres árkülönbség nem olyan sok..!

de itt a hardveraprón is vannka 40ért 320 gb sek!

(#14) Shadows válasza Tamoo (#12) üzenetére


Shadows
senior tag

az túlzás hogy tudnék linkelni, de biztos hogy lenni kell:D

Aláírom nem 50k de ha van az eladónak winyó nélküli változata akkor megboldtolható

Ez meg szerintem kiváltaná az igényeidet [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#15) Shadows válasza Shadows (#14) üzenetére


Shadows
senior tag

lejárt az időkorlát...

csak ugye ha rögzíteni akarsz akkor csak gépre menne. tehát maradna az ilyen multi média box. Kérdés menynit akarsz felveszegetni tv-ből. És mivel ez tömörített ezért gondolom jóval többb ráfér mint csak sima asztali dvd felvevővel csinálnád.

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#16) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi a segítséget! Ősöknek kell elvétve ezt-azt felvenni, amit nem tudnak megnézni, úh szerintem marad a dvds vinyós cucc, hogy kezelni is tudják...

[ Szerkesztve ]

(#17) doc


doc
nagyúr

sziasztok!
nem 100% passzol ide a kerdes, de szerintem itt lesz a legnagyobb eselyem valaszt kapni :)

van egy WD TV Live lejatszom, ennek a HDMI kimenetet szeretnem egy DVI bemenetes monitorra kotni, jo lesz ehhez egy ilyen kabel? bedugom ketyerebe/monitorba, es megy?

(#18) priti válasza doc (#17) üzenetére


priti
addikt

csak ez kell szinte minden VGA-hoz adnak, kár ezért kábelt venni, jó a HDMI kábel is

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#19) doc válasza priti (#18) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, de az en VGA-mhoz DVI->VGA atalakitot adtak (bar abbol ipari mennyiseg van otthon a fiokban :D) masreszt nincs HDMI kabelem sem...
de akkor ha jol ertem, jo lesz nekem az a kabel, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#20) priti válasza Shadows (#3) üzenetére


priti
addikt

Kénytelen leszel, mert az két hangkártya, az egyik az alaplapra van integrálva, a másik meg a VGA-ra.

Ha ati VGA akkor itt tudod az asztalt méretezni a CCC-ben a csúszkát húzd az underscan felé.
Ha máshogy néz ki a driver akkor is olyat keress, hogy underscan, overscan.

(#19) doc

Muszáj lesz neki. Kérdés hogy a kütyü által generált felbontással mit kezd a monitor, bár bitos lehet állítani hogy wide vagy nem wide.

Akkor használd a monitorodhoz kapott DVI kábelt ilyennel, annyi csak a különbség hogy nem a monitor felöli végét alakítod át hanem a másikat és valszeg olcsóbb az átalakító mint a készre szerelt kábel.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#21) #40835072 válasza doc (#19) üzenetére


#40835072
törölt tag

nekem a vga mhoz adtak ilyen átalakítókat ilyen hdmiseket!

nekem gtx260 896 216SP gigabyte van:R :C :U

(#22) #40835072


#40835072
törölt tag

összelehet kötni dvd lejátszót PC vel?

[ Szerkesztve ]

(#23) doc válasza #40835072 (#22) üzenetére


doc
nagyúr

marmint a lejatszo kepet akarod latni a szamitogepen? lehet persze, de az miert jo?

(#24) doc válasza priti (#20) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, korulnezek hogy kapok-e ilyet valahol. az a gond hogy BPesten ha BKV-znom kell, az mar vagy 600 forint plusz, es nem fogja megerni :)
a felbontassal remelhetoleg nem lesz gond (a monitor nativja 1600x1200, csak megeszi...)

(#25) #40835072 válasza doc (#23) üzenetére


#40835072
törölt tag

nem!
hanem hogy rákötök egy dvd lejátszót a gépre és azon nézem a dvd ket! tuodm hülyeségnek hangzik lehet hogy az is:) de azért jó lennne!

(#26) doc válasza #40835072 (#25) üzenetére


doc
nagyúr

nem? hat ezt mondtam en is... vagy nem ertem
most akkor a szamitogepre rakott DVD-t akarod a lejatszon keresztul a TV-n nezni, vagy a lejatszoba rakott lemezt a szamitogepen? en az utobbit ertettem, meg szerintem te is arrol beszelsz...
mindenesetre egy tuner/digitalizalo kartyaval konnyen megoldhato

(#27) #40835072 válasza doc (#26) üzenetére


#40835072
törölt tag

semmi tv:)

van egy gépem meg egy dvd lejátszóm4
rákötném a dvd lejátszót a gépre (de nem dvd író hanem olyan amit tvhez használnak)

és gépen akarok holyan filmet néni amit oda teszet!
mintha a monitor lenne a tv!

vagy tvtunerem pinnacle 110i!

(#28) doc válasza #40835072 (#27) üzenetére


doc
nagyúr

hat akkor megiscsak azt akarod amit mondtam...
de mi ezzel a gond? radugod a tunerkartyara, oszt' jovan

(#29) #40835072 válasza doc (#28) üzenetére


#40835072
törölt tag

dee kicsit sok dugó van egy dvd lejátszó hátulján.... melyiket és hova?
http://www.audioholics.com/reviews/receivers/denon-avr-3805/denon_AVR3805_rear_lg.jpg

najó

http://195.35.83.106/~xc51096/e-handel/upload/articlefiles//DV-980H%28back%29.jpg :K :R :R :R :R :R

tv tuner:

http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog/images/110i.jpg

[ Szerkesztve ]

(#30) #09634560 válasza #40835072 (#29) üzenetére


#09634560
törölt tag

A videon az S-Videó dugaszba, kell bedugnod 1 S-videó -vezetéket. Onnan mehet ki egy Pinnnacle-be.A Pinnacle-den láttam a bemenetet. oda bedughatod,de ez még csak a kép lesz.A hangot a piros-fehér RCA páron kell átvinned egy erösitöbe vagy egy másik digitalizáló kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#31) doc válasza #40835072 (#29) üzenetére


doc
nagyúr

a lejatszo composite video-jat (a kepen a bal szelen, 'VIDEO'-val jelolve) a tunerkartyaba
a hangot meg a hangkartyadon levo bemenetbe, nyilvan annak tipusatol fuggoen

(#32) #09634560 válasza doc (#31) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sorry,de a composite helyett én mintha láttam volna mind2ben S videót,nem egyszerübb?És egy fokkal jobb is? (Tuchel aljzat,4 kicsi és 1 nagy tüskével).Kb 3-400 ft.

[ Szerkesztve ]

(#33) doc válasza #09634560 (#32) üzenetére


doc
nagyúr

jogos, van S-video is a tunerkartyan, az nem tunt fel :)
egyszerubbnek nem egyszerubb, ugyanugy egy kabel :D sot, s-videonal figyelni kell arra is hogy hogyan all a dugo :P
a minosege viszont valoban jobb az s-videonak :K
en alapbol RCA-ban gondolkozom, RCA kabel altalaban mindenhol van, s-video azert valamivel ritkabb

(#34) #09634560 válasza doc (#33) üzenetére


#09634560
törölt tag

3-400 ft.És csak egyetlen egyszer kell figyelned rá:amikor bedugod. :D De akkor az RCA-ra is :DD De elöször mikor máshol tette fel a kérdést,én is RCA-ban gondolkoztam alapbol.mint mindenki.egész addig,mig be nem linkelte a képeket.

(#35) priti válasza #40835072 (#22) üzenetére


priti
addikt

Nem biztos, hogy jó ötlet. DVD játszóknál elég vegyes a felhozatal. Földeletelen villásdugóval szerelik a legtöbbet, de 230V-os ugye, így nem mindegy hogy a házban (ahol laksz) hogy van megoldva a földelés.
A DVD játszót kapcsolt be, a számítógépet is, dugd bele az átjátszókábelt a tuner kártyába és a másik végét tartsd közel úgy fél centire a DVD játszó aljzatához, ahová majd dugni akarod amikor összekötöd és az ujjaddal érintsd össze a vezeték végét meg az aljzatot, ha megcsíp soha ne dugd össze menet közben a kettőt, mert kinyírhatja a tuner kártyát, amúgy meg annyira filléres egy DVD játszó a PC-be, hogy hülyeség is kockázatnak kitenni ezzel bármit, alig drágább egy DVD olvasó, mint egy átjátszó kábel. Ha a lejátszással vannak gondjaid telepítsd az ingyenes VLC player lejátszót, beépített codec-es, nem kell külön codec pack-et telepíteni. Ha gyári DVD-t játszol le, menüset, akkor file menü, "lemez megnyitása", ha avi vagy egyéb videoformátumú file-t akkor meg file menü "file megnyitása" és stresszmentesen megy is, nem kell pöcsölni codec pack-ek telepítgetésével. Itt megtalálod a legfrissebbet, de autómatikusan frissíti magát ha a telepítéskor úgy állítod be.

Hardverlesen

(#36) #40835072


#40835072
törölt tag

kösz mindenkinek mindent!

vagy az lesz hogy veszek egy rendes dvd írot, meg szobai antennát...!

azért kösz!:R

(#37) #40835072


#40835072
törölt tag

végül is egy creative inspire 5300 lett belőle! :C :R

(#38) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm kérdezte, hogy milyen jó minőségű, kifejezetten digitalizálásra szánt VHS/DVD combót tudnátok javasolni.

Nem szeretné számítógépre tenni a felvételeket, hanem egyből szeretné kiírni őket DVD-re.

Létezik olyan VHS-DVD felvevő ami egy az egyben tudja ezt, esetlegesen kifejezetten erre lett tervezve. (képjavító javító áramkörök) Nem árt a minél jobb minőség elérése. Ezért az összeg akár lehet 100+-os is.

Segítséget előre is köszönöm.

(#39) Ribber


Ribber
csendes tag

Egy kis segítség kellene.

Két 5.1-es házimozi szett között gondolkodom, de nekem egyformának tűnnek.

Philips HTS3568
Philips HTS3373

Mi a különbség a kettő között?

(#40) #40835072 válasza Ribber (#39) üzenetére


#40835072
törölt tag

a nevük :) semmi jelentős különbség nincs köztük

(#41) Ribber válasza #40835072 (#40) üzenetére


Ribber
csendes tag

thx :)

én is így gondoltam, bár a hivatalos leírásukban mintha a csatlakozókban lenne különbség:

HTS3568:
Hátoldali csatlakozók:

HDMI kimenet,
Kompozit video (CVBS) kimenet,
S-Video kimenet,
Scart,
Digitális optikai bemenet 2x,
AUX-bemenet,
Komponens videokimenet,
FM antenna,
Easy-Fit hangszóró-csatlakozó

HTS3373:
Hátoldali csatlakozók:

HDMI kimenet,
Kompozit video (CVBS) kimenet,
AUX-bemenet,
FM antenna,
Digitális koaxiális bemenet,
Digitális optikai bemenet
Easy-Fit hangszóró-csatlakozó,

Van itt lényeges különbség? Olyan, amire esetleg figyelnem kéne, ha később valamilyen HD lejátszót szeretnék kötni hozzá?

(#42) Ribber válasza Ribber (#41) üzenetére


Ribber
csendes tag

valaki vélemény? :))

(#43) Dorian


Dorian
félisten

Lszi, valaki pár mondatban okosítson ki, még nagyon kezdő vagyok HD letöltögetésben:

Letöltök egy .mkv-t, játsza a mediaplayer, de a magyar és az angol hangot, meg magyar feliratot is egyszerre... A külön "hundub" nevű mappában lévő dts hangot hogy társítsam hozzá? Illetve valamiért most is van magyar hang, de hogyan tűnik el az angol? Milyen lejátszót használjak, ha esetleg erre a mediaplayer nem való?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44) Dorian válasza Dorian (#43) üzenetére


Dorian
félisten

Valaki? :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45) FelixTheCat


FelixTheCat
csendes tag

Sziasztok,

Édesapámnak vennék valami lejátszót szülinapjára. Ő nézett magának mindenféle multimedia playereket, ami mellé ő tenne külső vinyót. Az én véleményem meg az h egy Jobb Blu ray-el jobban járna mert elvileg ugye arra is mehet a vinyó és le fogja játszani. Mint ahogy pl a jobb Samsung tv-k.
Mi a véleményetek?

Ezeket a blu ray-eket néztem:
[Samsung BD-C5500]
[Panasonic DMP-BD60]

HA viszont multimedia player, akkor melyik?
Köszi a segítséget!

(#46) doc válasza FelixTheCat (#45) üzenetére


doc
nagyúr

ha nem fog blu-ray lemezeket nezni, akkor teljesen felesleges hozza lejatszo
ha meg par ev mulva emberi arba kerulnek a BR-filmek, akkor mar a lejatszo is filleres cucc lesz
nekem 'sima' medialejatszom van (WD TV Live), ha netan BR-lemezt akarnek nezni, vegso esetben veszek olvasot a szamitogephez, berakom a lemezt, es halozaton keresztul megnezem a lejatszon :)

(#47) lestyanrobi


lestyanrobi
tag

Üdv mindenkinek!
Nem vagyok biztos benne, hogy lehet ide írni ezzel de nem találtam más témát. Van nekem egy Proton 520-as sztereo erősítőm ([link])
Anno én ezt nagyon hajtottam az együttessel és sajnos kipurcant, alig lehet hallani a hangot amit kiad a hangfalakra. Megnézettem valakivel de azt mondta hogy neki ez túl bonyolult, mivel nem ment ki se az előerősítő, se a végfok, valami közöttük szállt el. Tudnátok valakit ajánlani aki talán meg tudja csinálni és amíg nem működik addig pénzt se kérne el? :) Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#48) #09634560 válasza FelixTheCat (#45) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sztem nézzétek meg az LG BD 370 és attól -felfelé számozott tipusú LG Blu-ray lejátszókat,mert azok kezelnek külső vinyót is,visznek amiről még .mkv-t is és sokminden mást is lejátszanak. és hálózatra is köthetők.Ha meg árral mehettek felfelé.és minőségibb kell, akkor Dune HD prime-t (112 ezer) vegyétek,ami blu-ray lejátszó és multimédialejátszó egyben.

[ Szerkesztve ]

(#49) Gabor970


Gabor970
addikt

sziasztok!

Tudtok esetleg mondani olyan BD lejátszót, aminek van minimum 5,1 analog hang kimenete, és mellé USB-n keresztül megeszik MKV, esetleg .ts fileokat is?

Köszönettel!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#50) #09634560 válasza Gabor970 (#49) üzenetére


#09634560
törölt tag

LG BD 390,560, 570,
Dune BD prime 3.0...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Azonnali házimozis kérdések órája! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.