Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Az új sp-97-em.. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _gerisoft_


_gerisoft_
tag

Hi All!

Kicsit hosszú lett, de azért remélem végigolvassátok.

Muszáj megosztanom Veletek az örömöm. Kezdem egészen az elején. Már nagyon vágytam egy új hűtőre, mert a régi Silent Breeze nem volt a legeslegjobb az enyhén tuningolt amd-mnek. Először filóztam a Silent Booston, majd a Volcano 12-n, mivel nagyteljesítményű ventije van és ráadásul állítható is. Aztán nézegettem még.. és megláttam ezt a 3 heatpipeos CSODÁT, egy Thermalright SP-97-et. Mikor viszont rájöttem, hogy ilyen sem itthon, sem kis Hazánkhoz közel nem kapni, így hát kezdtem lemondani róla. Jóapámnak egyszer megemlítettem mi a problémám, erre ő azt felelte, hogy van ismerős amerikában, meg tudnánk oldani a dolgok. Na ekkor felcsillant a szemem és a vizsgáim befejeztével éltem fater nyújtotta lehetőségeimmel. Leadtuk a drótot amcsiba, és kb 2-3 héttel később már az asztalomon volt. :)) Már amikor megláttam a dolboz nagyon izgatott lettem, nem is szereltem be aznap mivel remegett kezem, lábam. :) Nade máma viszont nekiláttam a beszerelésnek. El kell hogy mondjam, még nem raktam fel procihűtőt, és amd procit is most láttam először szemtől szemben. Mindent nagyon finoman csináltam, mivel szeretek ilyen dolgokkal elszórakozni, minden apró részletet megfigyelni, így jó sokáig tartott a beszerelés. Ezután minden kábelt a helyére dugtam és bekapcs. Rögtön BIOS-ba be, hátha nem jó vmi és akkor előbb értesüljek róla. Legnagyobb meglepődésemre semmi hiba nem jött elő. Mondom neki most akkor lódolj ablakokat. Erre amikor már bejelentkezhetnék kikapcsol a gép magától.. Ezt többször is eljátsztta a kis huncut. Nem kicsit féltem hogy elkúrt@m vmit.. első gondolatom, hogy lesarkaztam a procit.. már kezdtem is szomorkodni.. de amikor szétszedtem láttam, hogy semmi baja a magnak. Gyorsan mindent összepakoltam, BIOS-ban kikapcsoltam a ''Szgép ki, ha CPU venti meghal'' opciót és csodák-csodájára nem indult újra. Valószínű, hogy a 9cm-es Zalman (amit ráapplikáltam a Thermalright SP-97-re) miatt kapcsolt ki a gép, mivel nem látta az alacsony fodulatszámot (silent módban 1455 egész pontosan).
Szóval ennyi. Van egy nagyon jó hűtőm, aminél minden bizonnyal tudtam volna venni egy jóval olcsóbbat, de leszarom, mert nekem most jó. Két okból is. A procim 43 fokos az ~52 helyett és mindenkinek eldicsekedhetek ezzel a ritka hűtővel. :)) És nem utolsó sorban a VGA-n figyelő zalman bordák megörökölték a régi proci hűtő ventijét és így most nekik is jó! :)
Csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy a régi procihűtővel, ami ehhez képest egy törpe, lent a nappalinkban (ami jóval hűvösebb a szobámnál) LAN partyn 45 fokos volt a proci.. mi lesz ezzel a monstrummal?! :))

''Két dolog biztos: a halál és az adatvesztés. Szerinted most melyik volt?''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Az új sp-97-em.. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.