Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Retekegér válasza Sensei (#197) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az lenne az igazi művészet, ha ez a kis taplógyökér toepler fulladna vízbe! Akár asszisztálnék is mellé :(((

<< Heimdal >>

(#252) brownus válasza Speed® (#239) üzenetére


brownus
veterán

honnan tudod, hogy ártatlan??? és ha elvitték az ufok és beoltották vmi halálos vírussal? vagy mint a nyúl ez is egy ÁLLAT volt? sztem megmentette az emberiség életét! thc for mr. director...

sőt, akár egy alien béjbe is kinőhetett volna a hasából....


[Szerkesztve]

(#253) dabadab válasza Retekegér (#251) üzenetére


dabadab
titán

Erdekes az az elkepzeles, hogy egy kismacskat vizbefojtani rettenetes dolog, ellenben az emberoles/tomeggyilkossag direkt kovetendo pelda.

DRM is theft

(#254) dabadab válasza Sensei (#250) üzenetére


dabadab
titán

''Bármennyire is fáj neked''

Szerintem ertelmezesi problema lesz itt. Vladnak minden bizonnyal nem faj az, ha tenyleg teszel is valamit: ot az zavarja, hogy itt a legtobb onjelolt szeplelku allatvedo kurvaanyazik egyet meg fantazial valami jo kis veres leszamolast (mert o ilyen szeplelku), es ebben ki is merul az osszes u.n. allatvedelmi tevekenysege.

DRM is theft

(#255) Sensei válasza dabadab (#254) üzenetére


Sensei
tag

''...eleg rossz velemennyel vagyok az allatvedokrol...''

Általánosított.
Nincsenek értelmezési problémáim és nem forgatom ki a szavait sem.

De most már szerintem elég az offból.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#256) Egon


Egon
nagyúr

Nem vagyok állatvédő típus, de ez a film átlép egy határon.
Az üzenet, amit a címével (is) közvetít, érhető lett volna állatkínzás nélkül is (pl animációs eszközök használatával). Remélem, hogy a jogszabályban meghatározott mértékű büntetést meg fogják kapni (nem tudom, perpill. mit lehet kapni állatkínzásért, de remélem, nem ''csak'' pénzbírságot).
Ez meg az én véleményem (tudom, Vlad, nem kíváncsi rá senki, de akkor egyrészt mindenki söprögessen _először_ a saját háza táján (ti. akkor nyilván a te véleményed se érdekel (stílszerűen) kutyát-macskát sem), másrészt meg javaslom a pH fórum megszüntetését (mi f*sznak fórum, ha nem érdekesek a hozzászólások?!?).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#257) VladimirR válasza Sensei (#255) üzenetére


VladimirR
nagyúr

bar abban a hozzaszolasban nem emeltem ki (egy kesobbiben igen), de nem veletlenul irtam dolt betukkel

a fenti munkad pedig egyaltalan nem faj, mitobb dicserendo, kovetendo pelda
problemam pontosan azzal van, amit dabadab osszefoglalt

(#258) VladimirR válasza Egon (#256) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hatteged ki bantott?
ezzel a post-tal semmi bajom nem lett volna, minek kellett belekeverni?

(#259) Retekegér válasza dabadab (#253) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Elítélem mindkettőt, ne tévesszen meg az indulatos megjegyzésem. Csakhogy: egy állat nem fog művészi hajlamai kifejezésére embert ölni.

<< Heimdal >>

(#260) Egon válasza VladimirR (#258) üzenetére


Egon
nagyúr

A #236 2. mondatára reagáltam, amit (még ebben a szövegkörnyezetben is) nem nagyon tudok tolerálni (bárki mondja is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#261) VladimirR válasza Egon (#260) üzenetére


VladimirR
nagyúr

annak a mondatnak nem igazan te vagy a megszolitottja
ha megnezned, miket irt elotte Speed(R), akkor lathatod, hogy azt csak nagy joindulattal lehet velemenynek nevezni
vagy ugy egeszeben nezd meg, mirol szol ez a tema
kozben jott is megegy eszleny, aki szivesen asszisztalna emberolesben

(#262) Egon válasza VladimirR (#261) üzenetére


Egon
nagyúr

''ha megnezned, miket irt elotte Speed(R), akkor lathatod, hogy azt csak nagy joindulattal lehet velemenynek nevezni''

Kétségtelen. Viszont én úgy vagyok vele (eléggé el nem ítélhető módon), hogy ha különbséget kell tenni a sok hangember virtuális fröcsögése (sietve hozzáteszem: akinek nem inge, ne vegye magára), és egy _tett_ között (még ha ''csak'' egy beteg kismacska vízbe fojtásáról van is szó), akkor az utóbbit ítélem el inkább, és nem csodálkozom azon, hogy sok emberben felmegy a pumpa.
A düh levezetése történhet nem csak az általad javallt módokon (pl. ütni a falat), hanem így is. Sőt: meccsre is mehet a bírót anyázni. Addig semmi gond nincs szvsz, amíg szóban adják elő magukat az ''ilyenek''. Márpedig úgy gondolom, a legkevésbé sem jellemző nálunk az, hogy a ''fröcsögést'' tényleges tett követné.
Részemről lezárnám a témát: nem igazán ér ez ennyit.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#263) Retekegér válasza VladimirR (#261) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Vlad, ne köss belém. Majd egy következő PH-tali alkalmával megbeszéljük. ;]
Sajnálom, gyarló emberként felindulásból én is mondok ezt-azt...

<< Heimdal >>

(#264) VladimirR válasza Egon (#262) üzenetére


VladimirR
nagyúr

majdnem mindenben egyetertek veled, talan csak a ket cselekedet eliteleset latjuk mas sullyel

(#265) brownus


brownus
veterán

és ha animáció az egész? zöld tapéta alőtt vették fel az egészet? és a tita csak röhög a markába, és uszkál a medencében otthon. és azt gondolja: isten vagyok

(#266) Sensei válasza brownus (#265) üzenetére


Sensei
tag

Bár úgy lenne!
Csak tudod a művész úr elismerte, hogy megölte a macskát.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#267) kovy79 válasza Gabás (#215) üzenetére


kovy79
őstag

miért nincs topic afrikáról, az örményekről, a koldusokról?

Speed(R) már tökéletesen megfogalmazta:
Egyedül az ember jutott el az ''értelem'' azon szintjére, ahol már nem csak a létfentartás miatt folyik a gyilkolás. Büszke lehet rá!

Érted te szerencsétlen, vagy korrepetáljalak nyelvtanból??? Az embernek sikerült eljutni a addig, hogy pusztán szórakozásból, szórakoztatásból öljön. Teljesen mindegy, hogy embert, vagy állatot. Az pedig más kérdés, hogy egy 90 kg-s gané egy 40 dkg-s, magatehetetlen állatot egyszerűen lenyom a víz alá. Saját méretekkel büszkélkedő emberrel kezdjen!

másfelől meg miért nincs topic a szegény eltaposott hangyákról és leaszfaltozott vakondfészkekről

Szövegértelmezni is tudni kellene! Láttad egyáltalán a topic címét??? Benne van az a szó, hogy általában. Tehát ez a topic sem az elesett kiscicákról szól!

Mod: nyiss egy topic-ot az örményeknek!

[Szerkesztve]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#268) kovy79 válasza VladimirR (#228) üzenetére


kovy79
őstag

''mit tett itt barki is a szegeny kisallatokert?
persze egy jo kiados kurvaanyazason kivul...''


Én már törtem el lábat 4 törött, megrugdosott palota pincsi bordáért. Bármikor megtenneém újra, bárkin!!!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#269) Gabás válasza kovy79 (#267) üzenetére


Gabás
addikt

nahát, ezért tudok egyetérteni Vladimirrel. csillapodj le, majd ha korrepetálás kell, szólok :) és olvass tovább, értelmezgess, nem erről szólt a hozzászólásom.

(#270) dabadab válasza kovy79 (#267) üzenetére


dabadab
titán

''Egyedül az ember jutott el az ''értelem'' azon szintjére, ahol már nem csak a létfentartás miatt folyik a gyilkolás.''

Ez mondjuk konkretan nem igaz, de jol hangzik.


''Én már törtem el lábat 4 törött, megrugdosott palota pincsi bordáért.''

Es, sokaig volt begipszelve a labad?



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#271) Retekegér válasza dabadab (#270) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

De művészetből leginkább az ember gyilkol, szerintem...

<< Heimdal >>

(#272) VladimirR válasza kovy79 (#268) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hiaba no, vannak, akik nem sajnaljak az aldozatot egy jo kis rantottbordaert
remelem, gyorsan helyrejott a labad

[Szerkesztve]

(#273) Sensei válasza Speed® (#212) üzenetére


Sensei
tag

''Szerintem azt is megérdemelte volna, hogy a címét lehozzák''

Valaki meg is tette: [link] #23 hsz.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#274) VladimirR válasza Gabás (#215) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''másfelől meg miért nincs topic a szegény eltaposott hangyákról és leaszfaltozott vakondfészkekről?''

Bovebben: [link]

(#275) Algieba válasza Rive (#243) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm a meghatározást, de azért leírhatnád, hogy kivel ''keménykedtem'', és mi az álszent a hozzászólásaimban.

Az, hogy nem sikerült a kóbor ebekből normális házi kutyát nevelnem, nem a saját hibám, hanem azoké, akik annak idején elzavarták őket.

És nem fogok megtartani egy olyan kóbor ebet, amiért majdnem feljelentenek, ''mert tőlünk szökött ki, és előttünk harapta meg a postást''.

HA ez álszentség, akkor legyen az.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#276) Algieba válasza kovasz (#242) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Olyan kutyám nem volt, amelyik szétkapta volna a macskákat. (Miért is van 14 macska?)
A kutyák kutyálkodnak, ugatnak, időnként megkergetik a saját farkukat, lihegnek, nyáladzanak, mossák a sejhajukat. ÉS AKKOR MI VAN???

Az viszont, hogy harap, és ha teheti, emberekre támad, NEM normális viselkedés.

Illetve sosem tartanék pl. máltai selyemkutyát vagy francia bulldogot, mert azok már annnyira a ''beteg'' emberi mérték szerint vannak kifacsarva ősi mivoltukból, hogy visszataszítóak.

Szeretem a húst. De ez már annyira off, hogy nagyüzemi termelésben nevelt és levágott szárnyas, hűtött ''döghúsából'' készült ételt ettem, vagyis sült pulykacombot. Finom volt.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#277) Kidus válasza Retekegér (#271) üzenetére


Kidus
őstag

Mivel a muveszet csak az ember szamara ismert fogalom, valoszinuleg igazad van :)

Assuming Control

(#278) Retekegér válasza Kidus (#277) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Habár, Csita is festeget. Bár nem tudom, hogy ezt miként éli meg... :U

<< Heimdal >>

(#279) kovasz válasza Algieba (#276) üzenetére


kovasz
senior tag

amelyik kutya nem vedi a teruletet az nem kutya. sajnos sok selejt van ami igazabol egy kutyaszeru valami. az hogy utaljak a postast teljesen normalis, hol eltel eddig? 1000 vicc van errol. persze ebben a postasnak is nagy szerepe van.

14 macsakad van? no komment. en kozombos vagyok a macsakkal szemben, nem szeretem oket de ok nelkul nem nyirom ki. azt viszont utalom, amikor a szepen rendben tartott kertemben pont a viragagyasba szarnak es amikor a kerti tobol lopjak az aranyhalaimat. na olyankor eloficcen a 631-es aztan no problem.

[Szerkesztve]

(#280) Sensei


Sensei
tag

Nyilatkozott a művész úr: [link]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#281) Akheron válasza Sensei (#280) üzenetére


Akheron
senior tag

Egy petíció a filmmel kapcsolatban, hátha valakit érdekel: [link]

A számláló szerint majdnem 11 ezren írták már alá.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#282) Twiggydoll válasza Akheron (#281) üzenetére


Twiggydoll
tag

aláírva

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#283) Sensei válasza Akheron (#281) üzenetére


Sensei
tag

:R Szintén.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#284) 1010


1010
őstag

én egyszer lenyúztam egy béka lábát

utána elengetem

ezért börötnbe megyek?

a cica meg már eghalt szal nincs mit tenni
ráfoghatta volna hogy CGI a hülye :))

[Szerkesztve]

(#285) hiúz válasza 1010 (#284) üzenetére


hiúz
csendes tag

én egyszer lenyúztam egy béka lábát

utána elengetem

ezért börötnbe megyek?


Még legyél rá büszke is! :U

(#286) Viktor0610 válasza Sensei (#280) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elég szomorú, h. egy ilyen film különdíjat nyerhet... :(

Samsung Galaxy A54

(#287) hiúz


hiúz
csendes tag

Nem kell messzire menni,és élőben láthat mindenki állatkínzást.
Szinte minden városban(közelében) vannak állattaró telepek.
Elég oda kimenni és megnézni az ott folyó ''munkát''.
Aki már volt ilyen telepen huzmosabb ideig az tudja miről beszélek.

És mielőtt még megtámadnának egyesek hogy ''ha nem tetszik
egyél rizst'':
sok állatot tartok,saját kezűleg is vágtam már disznót is,de ezt is lehet
normálisan csinálni(tagló),és úgy is mint pl:a szomszédban,ahol 7 (részeg)ember
fogott le egy szerencsétlen csüngőhasú disznót(kb 75kg),de az még egy óra múlva
is visított... :U

(#289) dokar válasza Akheron (#281) üzenetére


dokar
addikt

hol lehet ezt a filmet megtekinteni? vagy az ominózus részt?

extra - SEXRay

(#290) Diego! válasza Diego! (#288) üzenetére


Diego!
senior tag

UP!

(#291) Boxiné


Boxiné
tag

:W Ezt nem hiszem el. Ezt a vadbarom Toeplert felmentették. Hát ilyen nincs. :((( Ismét jó példa arra, hogy ebben az országban nem működik az állatvédelmi törvény! :W

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#292) Diego!


Diego!
senior tag

(#293) fekeandras válasza Sensei (#197) üzenetére


fekeandras
őstag

Na ezt a féreg parasztot kéne beledögleszteni valami pocsojába.Ha van isten egyszer össze hoz vele az élet.Többet nem gondol majd ilyesmire azzal a beszűkült beteg agyával!Hát mit hisz ez?Komolyan ha tehetném belépnék a radikális állatvédők közé.Abszolút egyetértek velük.Szemet szemért!Volt egy vidéki tanyán élő kisebbségi igen szapora család pár éve a tv-ben.Apuka kalapáccsal! verte szét 3 csontsoványra éheztetett kutyája fejét mert nem tudta őket etetni.Az indok ez volt: "mi is alig tudunk mit enni, nagy a család".Aztán csodálkozott mikor pár héttel később ismeretlenek felkeresték és jól helybenhagyták azért amit tett.És lehet hogy én egy primitív bunkó vagyok de én is nagyon szívesen ütöttem volna rajta párat.Ahogyan a tapló toepler "művész" úron is.
Azért a filmszemle zsűritagjai is 1-től 1-ig elmehetnek a jó büdös francba!Minek hozták ezt a nevetséges állatvédelmi törvényt is?Megölök egy kutyát az környezetkárosítás?Ha felelősségre vonnak érte (bűntetlen előélet esetén) max 30e-ig terjedő pénzbírság lehet belőle.Ez törvény vagy inkább valami vicc?Azt kéne mint Belgiumban.Részeg fószer a kocsmából kijőve megrugdosta a saját kutyáját mert az a kocsma előtt hangosan ugatott.Nem volt szerencséje.Szemtanúja volt egy rendőr.30napra elzárták.Ez a különbség egy kultúrált állam és a mi magyarországunk között.Ha ott létezik egy törvény azt vasszigorral be is tartatják!Nekünk is ezt kéne!Hülye barmok.Mindnek kijárna egy alapos verés!És senki nem tud meggyőzni az ellenkezőjéről!!! :((

(#294) fekeandras


fekeandras
őstag

De azért ezt jó volt látni.Láttam az egész sztorit az Animal Planet-en.Néhány hónaposan sérülten került hozzájuk egy állatkórházba.4hónapig ápolták s miután felépült visszaengedték a vadonba.Eltelt közben 2év és elmentek meglátogatni.Az elején azthittem hogy keresztben lenyeli őket,de nem.Emlékezett rájuk.Boldogan a nyakukba ugrott.Hízelgett,dörgölőzött mint egy kölyök macska.Hihetetlen nem?A vérengző vadállat.A vadon réme.Ott ugrál és közben kenyérre lehet kenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#295) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy tudja-e valaki,hogy a menhelyre vitt cicákat mennyi idő után altatják el.
Találtunk egy kicsit,de nem akarunk neki rosszat....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#296) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem kell filmeket nézni elég bemenni egy menhelyre megnézni milyen bőrben vannak az állatok, mondjuk én inkább azokat ítelem el akik átgondolatlanúl vesznek családi kedvencet aztán ide kerűl.

Disznóölésen végig még nem voltam, de az elektoromos áram sem valami leányálom, egyszer már volt benne részem, akkor inkább a golyó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#297) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]

I am having fun staying poor.

(#298) fekeandras válasza Drizzt (#297) üzenetére


fekeandras
őstag

Nagyon helyes! :K

(#299) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Az ilyeneket felrugdosnám az égbe: [link]
Mennyire elvetemült - embernek nem nevezném teremtmények vannak.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#300) Boxiné válasza BITBOYS (#299) üzenetére


Boxiné
tag

Pont most olvastam ezt a hírt a híradó oldalán. :(((
És mit kapnak ezért? Egy ejnye-bejnyét. :((
Szemet-szemért!!! :(((

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#301) BITBOYS válasza Boxiné (#300) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jó lenne ha megkapnák a max. 3 év letöltendőt a kis férgek.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#302) Boxiné válasza BITBOYS (#301) üzenetére


Boxiné
tag

Hát ezen most mosolyognom kellett. Hidd el nekem, hogy semmit nem fognak kapni.
A múltkor a Danubiusban beszélt egy fickó, aki elmondta, hogy igenis büntetik az állatkínzásokat Magyarországon. Volt már olyan aki fél évet kapott. És ez volt eddig a legtöbb. :W Ez aztán a nem semmi, mi? Ebből a szempontból irígylésre méltó az USA. Ott aztán nem cicóznak.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#303) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

állatkínzókna ne pénzbűntetést,ne börtönt,se pedig közmunkát
SZENVEDJÉK EL UGYANAZT MINT AZ ÁLDOZATAIK!!!!!!!!!!

(#304) ladybug


ladybug
őstag

Ma olyat láttam, amit azóta sem tudok kiverni a fejemből. Teljes sokkban vagyok, és sajnálom, hogy a gyerekeimnek is látnia kellett.

Hazafelé sétálunk, és nem messze tőlünk egy kiscica összekupordova fekszik a járdán. Már az furcsa volt, hogy a közeledtünkre meg se moccant. Aztán jobban megfigyeltem- bár ne tettem volna -, elevenen falták fel a legyek. Ezek a húsköpő legyek, tele rakták a petéikkel. Szörnyő látvány volt.
Azóta sem megy ki a fejemből, és el sem tudom képzelni, mit tehettem volna vele. Bánt, hogy otthagytam, de sajnos már menthetetlen volt a kis állat.

Most is összeszorul a gyomrom és a szívem, hogy ilyen borzalmakat kell egy állatkának megélnie. ....

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#305) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]
mit kellett ezen 4 hónapig nyomozni ? :( :((

(#306) Napsugárlány


Napsugárlány
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Ma délelőtt a cicám kb fél órára elment itthonról, majd lélekszakadva próbált bemászni a kerítésen, de nem tudott, az oldalán egy véres folt volt, a jobb hátsó lába teljesen béna. Elvittük állatorvoshoz. Azt hittük talán egy kutyás házhnál járt és netán egy kutya megroppantotta. A legnagyobb meglepetésemre/megrökönyödésemre kiderült, hogy légpuskával lőtték meg az állatot. A golyót nem merte kivenni a doki,( a gerinccsontot érte, a velőt nem) annyira szerencsétlen helyen van, nem meri megkockáztatni, h a cicus lebénuljon.Antibiotikumos kezelést kap egyenlőre, remélve, h elmozdul, ha lemegy a gyulladás, vagy kilökődik.
A hátsó szomszédunk látta, hogy a tőlünk két házra lakó pasitól vonszolta ki magát a cicám. ( a pasi előszeretettel lövöldöz az udvarában madarakra, és betévedő állatokra.)
A néni segíteni akart a cicának, de ugye az félt és pesszogott rá. Ekkor odament a kerítéshez a pasi , és mondta neki a nő, hogy nézd szegény macska, biztos valaki megverte, akkor a pasi gyorsan egy szó nélkül bepucolt a házba.
A lényeg az, hogy biztos vagyok benne, hogy ő tette, de sajnos nem láttam

így megtehetem a feljelentést?
vagy ennek mi a menete?

nagyon nem szeretném annyiban hagyni a dolgot

előre is köszi a segítséget

(#307) Napsugárlány


Napsugárlány
csendes tag

up

(#308) Napsugárlány


Napsugárlány
csendes tag

up

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.