Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Egyébként múltkor azon háborodtam fel, hogy amikor egy szörföst halálosan megsebesített egy cápa, hajtóvadászatot rendeztek...és legyilkoltak minden útjukbe kerülő cápát. Kérdem én, minek? A cápa - ellentétben az emberrel - nem élvezetből gyilkol, hanem a táplálékszerzés céljából. Ha vki tudja, hogy a környéken cápák vannak, akkor mi a f***nak szörföl ott? Egy éveb van kb. 5 cápatámadás, viszont az ember ezerszám gyilkolja ezeket a fantasztikus állatokat.

(#52) eddie303 válasza WN31RD (#50) üzenetére


eddie303
őstag

Milyen ember az, aki a saját kutyáját lelövi? Emellett még megértem, ha halálán van a kutya, s beteg, s nem kínozza, de ha csakúgy lelövi... Az ilyen ember lelõné szerintem a saját gyermekét is. Ezt hívják jobb helyeken civilizációnak?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#53) Club


Club
őstag

Egyik ismerősőméknek a szomszádja hivatásos vadász vagy mi..
Kutyájuk beteg volt, át akarta hívni a fickót, hogy lőjje le.
Ő meg megmondta, hogy soha nem csinál ilyet ismerősöknél, mert utána meg ő a rosszember, meg neki sírnak, meg lelkiekben sem jó látni ahogy a családhoz tartozó ebet legyilokja.

(#54) WN31RD válasza eddie303 (#52) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem tudom, milyen ember, mert nem ismerem sem őt, sem a körülményeket. Szerintem te sem tudod.
Viszont én nem ítélem meg ennyi alapján, és főleg nem gondolok róla olyan ostoba és gonosz dolgot, hogy a saját gyerekét is lelőné. Gondolkozz el egy kicsit azon, amit írtál...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#55) tildy válasza WN31RD (#50) üzenetére


tildy
nagyúr

Apu hallotta a kutya utolsó vakkanását.A vadász pedig levágta a kutya orrát és elvitte (elvileg kóbor kutyát lelőhetnek, az orrát binni kell, mert így számolnak el a lőszerrel)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56) tildy válasza eddie303 (#52) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem vihették magukkal a lányáékhoz, betegeskedtek a szomszédaink..Egyébként nagyon jó kutya volt.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57) Club válasza tildy (#55) üzenetére


Club
őstag

Na így klegyen vadász valaki..:O:O:O
Váááááááá ez kegyetlen

(#58) WN31RD válasza tildy (#55) üzenetére


WN31RD
addikt

''Apu hallotta a kutya utolsó vakkanását.''
És akkor szerinted ez már kínzás, mert még volt ideje egyet vakkantani? (Nem tudom, én nem voltam ott, de vagy elhallgatsz valamit, vagy egyszerűen csak lelőtték a kutyát, ami nagyon gyorsan, bár nem nulla idő alatt, megdöglött.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#59) scang válasza WN31RD (#54) üzenetére


scang
senior tag

hali

értelmes embernek tünsz, sőt tulságosan megmagyarázós okoskodónak.
valahogy olyannak tudlak elképzelni mint a képed:)

nem személyeskedni akartam mégis egy picit az lett.

képzeld magad annak a kutyának a bőrébe

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#60) Sixkiller6 válasza WN31RD (#25) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ha elég sok ember gondolja úgy, h pár egyed nem számít, akkor annak igenis van ökológiai következménye, ld bálnavadászat, stb
nem keverem a dolgokat!

- no es importante -

(#61) tildy válasza WN31RD (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hallgatok el semmit, ennyit tudok.A kutya sokat nem szenvedett, de ez nem méltó akkor sem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#62) Sixkiller6 válasza Club (#27) üzenetére


Sixkiller6
őstag

asszem tökéletesen egyetértek veled.
bár a parazita szó helyett inkább a vírus-t hazsnálnám.
tehcnofília rlz

WN31RD/#28 -ra: csányi vilmosból azért ne következtessünk... pszichológus exemnek bőven volt vele szakmai kapcsolata, és hát elég érdekes ember... inkább beteg


[Szerkesztve]

- no es importante -

(#63) WN31RD válasza scang (#59) üzenetére


WN31RD
addikt

''képzeld magad annak a kutyának a bőrébe''
Miért is? Akkor talán nem fogom úgy gondolni, hogy ha valaki lelövi a kutyáját, attól még nem biztos, hogy lelőné a gyerekeit is? Ennél rosszabb dolgokat is csinálhatna, de még akkor sem feltételeznék róla ilyesmit automatikusan, főleg nem a körülmények pontos ismerete nélkül.
Ne szakadjunk el a realitásoktól, ha lehet.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#64) WN31RD válasza Sixkiller6 (#60) üzenetére


WN31RD
addikt

(Nem tudhatom, de feltételezem, hogy a bálnavadászok jelentős részének nem csak az a néhány egyed nem számít, hanem összes bálna sem.)
Igen, természetesen előfordulhat, hogy már néhány egyed is fontos egy faj túlélése szempontjából, de ez a kivétel. Háziállatok esetében ilyesmiről szó sincs.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#65) DaSilva válasza Sixkiller6 (#60) üzenetére


DaSilva
senior tag

a dzsászt-for-fán állatkínzás soha nem volt és nem is lesz tömeges jelenség, tehát a környezetvédelmi megfontolás itten csizma az asztalon

huss, fohászom száll feléd

(#66) Club válasza WN31RD (#63) üzenetére


Club
őstag

Na látod..
Ez a baj.
Sokan nézik úgy a dolgokat ahogy te.
Hidegvérrel, megmondani a számtanilag pontos értéket mindenben.

(#67) scang válasza WN31RD (#63) üzenetére


scang
senior tag

nem a Tildy féle kutyára gondoltam:)

a kínzott, vonszolt kutyára

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#68) WN31RD válasza Sixkiller6 (#62) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem tudom, Csányi Vilmos magánemberként milyen, és nem is érdekel. A szakmai tudása viszont ettől függetlenül lehet kiváló. Mivel egy hosszabb beszélgetés részeként, teljes szövegkörnyezettel együtt hallottam azt, amit nemrég idéztem tőle (egy vitaesten egyébként), nem gondolom, hogy ez az állítása nem szakmai alapokon nyugszik.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#69) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

na jó, asszem elbeszélünk egymás mellett.
ki szerint teljes mértékben elítélendő és börtönnel büntetendő az állatkínzás (az elmúlt hónapok, évek eseteit példának véve)?
szerintem egyértelműen börtön. 1:0
ezzel mindent elmondtam, amit a témáról gondolok, a többi csak mellébeszélés sé filozófia. kérem szavazzanak most.

- no es importante -

(#70) WN31RD válasza scang (#67) üzenetére


WN31RD
addikt

Annak a helyébe miért is képzeljem magam? (Mellesleg én nem láttam a híradót.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#71) Club válasza WN31RD (#70) üzenetére


Club
őstag

Az aláírásodból kiderül, ami az igazságot kellene hogy jelképezze ebben az esetben is.
Hogy ez mi is pontosan?
Ha én tudok mérlegelni hogy amit teszek az fáj az állatnak, akkor azt NEM teszem.
Na most ők ezt nem teszik meg.
Ők ezt élvezik, hiszen mi más indokból tennék ezt?
Nem kell a populáció, meg a fajok, meg stb ide.
Aki állatot kínoz meg, az számomra egyetlen fajhoz sem sorolható be.

(#72) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Most nagyon le leszek hurrogva, de:
Miért van az, hogy ilyen esetekben a reakció mindig az, hogy ''letépném a fejét, kivágnám a szívét annak, aki ilyet tesz szegény kutyával''? Aki ilyet ír le, az vajon mennyivel jobb, mint azok, akik ellen kifakadt? Az ember ''kevesebb'', mint egy állat? Nem kellene helyén kezelni a dolgokat, és minden élőlényt egyenlőnek tekinteni? Akkor talán a világ sem itt tartana, ahol. Vagy ez szar hippiduma?

Persze én is elítélem az állatkínzás minden fajtáját, de ez a hozzáállás nekem kicsit akkor is erős. (Tudjuk be hirtelen felindulásnak?)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#73) kizo13 válasza bLaCkDoGoNe (#72) üzenetére


kizo13
tag

Én nem csinálnék ilyet, hogy kitépem a szívét meg ilyenek. Egyszerűen ugyanazt csinálnám vele, mint ő tett az állattal. És hogy nem vagyok különb? De, csak ha a szegény állat nem tudja viszonozni a ''kedvességet'', akkor valakinek meg kell(ene) tennie.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#74) Club válasza bLaCkDoGoNe (#72) üzenetére


Club
őstag

Nem.
Pusztán csak gondold végig amit modntál.
Aki állatot kínoz, azt valamilyen érthetetlen aberrált okból kifolyólag teszi ezt.
Mi akik lehurrogjuk, miért is tesszük?
Mert azt tette amit.
Ami számunkra nem embernél érthető cselekdet.
A kutya kit megkínoztak mit tesz?
Morog?
Esetleg elkóborol?
Vagy netán, pusztán csak van?
Ezért érthetetlen ez a dolog, és ezért háborodnak fel sokan durván rajta.
Az állat akit végigvonszolnak egy autó után az utcán, az nem fog beülni a volán mögé, és utána visszaadni amit kapott.


[Szerkesztve]

(#75) scang válasza WN31RD (#70) üzenetére


scang
senior tag

hagyjuk...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#76) WN31RD válasza Club (#74) üzenetére


WN31RD
addikt

Jól értem, hogy azt kifogásolod, méghozzá erkölcsi megfontolásokból, hogy az állat nem önbíráskodik (mert nem tud), amit egyébként ember esetében nagyon szigorúan büntet a törvény?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#77) Club válasza WN31RD (#76) üzenetére


Club
őstag

Nem.
Én egy dolgot kifogásolok:
Ha valami nem helyes, akkor azt nem teszem!
Ennyi mindössze.
Ha állatnak, embernek (teljesen mindegy) rossz az, amit vele tesznek, akkor azt nem teszem meg.
Ez ilyen egyszerű!
És hogy miért nem?
Mert egyszerűen nem lelem örömömet mások fájdalmában!
Ennyi!

(#78) scang válasza WN31RD (#76) üzenetére


scang
senior tag

Mellesleg szerintem örülhetnénk, ha az lenne a legnagyobb bajunk, hogy egyesek olykor állatokat kínoznak.

Majd ha már azokat mind megoldottuk, akkor jöhetnek az állatok. Tetszik vagy sem, ezen a bolygón egyenlőre még mindig mi vagyunk az ''erősebb kutyák'', ugye, előbb a belső problémáinkra kellene koncentrálni és utána lenne csak szabad az egyéb fajok biztonságát és testi-lelki épségét félteni...


talán nem így kéne hozzáállni a dolgokhoz.


ezért kellen ezeket a törvényeket betartattni. és a 2 fickót lecsukni 3 évre, megérdemelnék, legalább annyira mint 1 tolvaj vagy más bűnöző

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#79) bLaCkDoGoNe válasza kizo13 (#73) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Magyarán Te feljogosítva érzed magad a kegyetlenkedésre azzal, hogy egy állatkínzásról szóló hírt olvastál? Én úgy gondolom, hogy semmi sem legalizálhatja a kegyetlenkedést, bármilyen formában. Egyszerűen ezeket a ''hibás'' egyedeket ki kell emelni a társadalomból és elkülöníteni. Mondjuk kipakolni őket Grönlandra, aztán éljenek meg, ahogy tudnak, és ha akarnak eljátszhatnak egymással.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#80) kizo13 válasza bLaCkDoGoNe (#79) üzenetére


kizo13
tag

Szerinted a börtön segít a beteg elméjén? Szerinted megváltozik, ha bent lenne pár évig? Mert szerintem nem. És még az sem biztos, hogy börtönt kapnak. Akkor? A pénzbüntetés biztos helyrehozza az agyát. Én nem érzem magam feljogosítva, de én kiskoromban akkor tanultam meg, hogy nem szabad a vasolóhoz nyúlni, amikor frankón megégettem magam.

A Grönland meg túl szép hely az ilyeneknek. Amúgy az elszigetelés dolgot én is támogatnám.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#81) Bagoly válasza WN31RD (#63) üzenetére


Bagoly
senior tag

1. nem alkalmas az új életterem a kutyatartáshoz >> lelövöm
2. nem alkalmas az új életterem a gyermekneveléshez >> lelövöm
Miért ne feltételezhetnék egy ilyen (2.) problémafeloldó-rendszert egy olyan embertől akinél az 1. működése már bizonyítást nyert?:F

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#82) bLaCkDoGoNe válasza kizo13 (#80) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem börtön, nem pénzbüntetés. Én a teljes elszigetelés elvét vallom minden ilyen, a társadalomba beilleszkedni nem tudó, kártékony egyed ellen. Kár, hogy ez teljességgel megvalósíthatatlan, ill. visszaüthet (pl. 200.000 gyilkos egy helyen - ha egymást nem tizedelik meg, előbb-utóbb rászabadulnak a békés népségre...)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#83) DaSilva válasza Bagoly (#81) üzenetére


DaSilva
senior tag

például mert előbb azt kell feltételezned, hogy neki a gyerek=kutya.

huss, fohászom száll feléd

(#84) Club válasza bLaCkDoGoNe (#82) üzenetére


Club
őstag

És akkor Jhonny English:
Anglia mint börtönsziget mi?

(#85) kizo13 válasza bLaCkDoGoNe (#82) üzenetére


kizo13
tag

Erre már régebben volt próbálkozás. Ausztrália, mint börtönsziget.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#86) DaSilva


DaSilva
senior tag

ja ha már itt tartunk, azokkal a kutyákkal mit kéne csinálni, amik széttéptek pár nyugdíjas nénit, meg kisgyereket? gondolom szegények nem tehetnek róla, a gazdájuk az oka.

huss, fohászom száll feléd

(#87) WN31RD válasza Bagoly (#81) üzenetére


WN31RD
addikt

DaSilva a #83-ban már válaszolt, egyetértek vele.
(Azért ne legyünk már ennyire demagógok... :()

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#88) Club válasza DaSilva (#86) üzenetére


Club
őstag

Remélem te is nyugodtan úszkálsz ha cápa van a vízben.
Mert azok a ''harci''kutyák a vérüknél fogva olyanok amilyenek.
Velük is ki a szigetre.
Persze lehet megtudod magyarázni egy cápának hogy te nem vagy finom falat..:U

(#89) kizo13 válasza DaSilva (#86) üzenetére


kizo13
tag

Szerintem meg sem kellene engedni, hogy harcikutyákat tartani lehessen. Ennyiből tarthatnék otthon valami nagymacskát, és ha az széttépi az egész családom (mert a vérében, az ösztöneiben van), akkor lelövetem az állatot.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#90) Bagoly válasza DaSilva (#83) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ha az a feltételezésem csődöt mond, hogy a kutyájával úgy bánik, ahogyan az emberek többsége (nézd csak meg: miért téma a médiában az állatkínzás? Mert a társadalom többségét zavarja >> kényes téma >> nézettség emelkedik) bánna (tisztességesen....és ebbe nem tartozik bele a lelövés, orr-levágás), akkor hogyan feltételezhetném, hogy a gyermekeivel viszont az általánosan elfogadott normák szerint bánik, és nem rugdossa véres cafattá őket, mondván: ''úgysem tudnak mit tenni, az erősebbé a hatalom''?

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#91) Bagoly válasza WN31RD (#87) üzenetére


Bagoly
senior tag

Mi volt ebben a demagóg?:(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#92) scang válasza DaSilva (#86) üzenetére


scang
senior tag

jaja

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#93) bLaCkDoGoNe válasza Club (#84) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezt sajnos nem értettem. :F

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#94) WN31RD válasza Bagoly (#90) üzenetére


WN31RD
addikt

Ehh... Ilyen alapon ha valaki bármiben eltér a megszokottól, akkor feltételezhető, hogy minden másban is eltér. Ebből az következik, hogy vannak nagyjából átlagos emberek, és az átlagostól rettentő mértékben eltérő pszichopaták.
Ez egész egyszerűen hülyeség, rosszabb esetben demagógia. Ennél te okosabb vagy.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#95) WN31RD válasza Bagoly (#91) üzenetére


WN31RD
addikt

Az benne a demagógia, hogy kimondatlanul feltételezted, hogy számára a kutya és a gyerek nagyjából ugyanaz a kategória. Ez egyrészt logikailag is hibás, másrészt a gyakorlati tapasztalatnak is nyilvánvalóan ellentmond.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#96) Bagoly válasza WN31RD (#94) üzenetére


Bagoly
senior tag

A te alapodon viszont, ha valaki lényegesen eltér a társadalom többsége által meghatározott játékszabályoktól valamilyen tekintetben, arról nem indokolt feltételezni, hogy más esetben is el fog térni?
Ha egy bankrabló homlokon lőné a melletted álló két embert, te nyugodtan odamennél hozzá barátkozni, mert ugyan téged miért lőne le? Na ennél te okosabb vagy.


[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#97) Bagoly válasza WN31RD (#95) üzenetére


Bagoly
senior tag

Nem, én azt feltételezem róla, hogy az általános társadalmi szabályokat nem tartja be. Pontosabban a továbbiakban nem feltételezem róla, hogy be fogja tartani.

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#98) WN31RD válasza Bagoly (#96) üzenetére


WN31RD
addikt

Sorozatosan csúsztatsz. :(
A bankrabló egyrészt embert ölt, én is ember vagyok, ésszerűbb a feltételezés, hogy hasonlóan kezelne engem is, mint a másik embert.
Másrészt nem elsősorban azért nem barátkoznék vele, mert attól tartanék, hogy megöl (hacsak nem bankrablás közben vagyunk éppen), mert az én megölésemből semmi jelentős haszna nem származna. Tehát feltehetően más okból nem barátkoznék vele.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#99) Club válasza bLaCkDoGoNe (#93) üzenetére


Club
őstag

Ha láttad a Jhonny English c. filmet, abban Angliát akarták megtenni börtönszigetnek.
Oda szállították volna az összes fegyencet.

(#100) Bagoly válasza WN31RD (#98) üzenetére


Bagoly
senior tag

''Sorozatosan csúsztatsz.'' Csupán más logika szerint gondolkodom, amit te nem akarsz megérteni és megpróbálod csúsztatássá degradálni. Nekem legalább is most olybá tűnik. Pedig ennél okosabbnak gondoltalak. :U

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.