Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

A jó kis A13/OneUI 5.1 :)
Majd frissítek, ha látom értelmét. (Majd A15/OneUI7-re.)

(#2) fahrii


fahrii
őstag

Na hátha a kijelző is elkezd szemcsés képet adni az ultra esetén. Ne csak mi maradjunk ki a jóból. ;]

(#3) janeszgol válasza fahrii (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

És akkor ebből a fajta supportból kapunk még hármat. Az D24 tulajok meg hetet. :D
Normálisan nem lehet megírni semmit? Nekem pl nem kell ez az AI ökörség. Most ez terheli majd az erőforrásokat, meríti az akkut. Meg a többi okosság.

(#4) klaya86


klaya86
senior tag

A smart view problémára is jöhetne egy frissítés. Korábban tökéletes filmlejátszás kuka. A filmes 24 fps helyett a lejátszás most darabos. Minta 16-18 fps lenne a film.

(#5) hdavid1


hdavid1
tag

One UI MIUI edition.

(#6) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Szerencsére sima S23-on egyikkel sem találkoztam.

(#7) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Az okostelefonok megfelelő működése érdekében még a vásárlás napján kell kikapcsolni a frissítéseket. Kevésbé terhelt hardver, kevesebb anyázás.

(#8) <Adamsky> válasza lomposfarkas (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az okostelefonok megfelelő működése érdekében ... "
Szerintem pedig inkább meg kell várni az impulzus vásárlók / updater-eke első reakcióit.

(#9) Plazmacucci válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem meg ki kell zsarolni a gyártókból, hogy ne félkész hígfost öntsenek a user nyakába. De lehet, hogy csak szerintem lenne így a normális.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) dnelb


dnelb
veterán

a Samsung elfelejtett szoftvert fejleszteni. Én nem tudom minek köszönhető ez de mostanában (bő 1 éve) bármit kiadnak bugos, hiányos, rossz. 7 éve vagyok Samsung user de sosem voltak ennyire mélyen. Telefon, óra, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#11) <Adamsky> válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Szerintem meg ki kell zsarolni a gyártókból ... "
Az elképzelés jó lenne, de hogyan akarnád ezt úgy kivitelezni, hogy nem egy ember van (itt a PH!-n is), aki automatikusan (!) előrendeli az új készüléket úgy, hogy az előző kb. még meg sem melegedett a zsebében.

#10 dnelb
"Én nem tudom minek köszönhető ez ... "
Szerintem részben annak, amit Plazmacuccinak is írtam. A sztori másik fele, a hatalmas termékpaletta, ami csak számszerűleg nagy, de igazán változatosnak nem mondanám.
Szóval ezt a sok készüléket mind frissíteni kell(ene), és egyre hosszabban ...

(#12) Plazmacucci válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én sehogy. De azt kéne.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) ujvendeg


ujvendeg
tag

Ennek a stiláris gyöngyszemnek ötször nekifutottam, miután kb. 10 nyugati szaklap vonatkozó cikkét olvastam el - azok tényleg mintha azonos(abb) mércével mérnének:

" Ez újfent olyan baki, amivel mi nem találkoztunk, persze rengeteg szoftverváltozat létezik régió és kiszerelés szerint, néha pedig bennragad egy-egy kisszámú telefont érintő hiba. A lényeg: a Samsung gyorsan elkészült a One UI 6.1 frissítéssel és figyeli a felhasználó visszajelzéseket."

Háromhavi magyar nyugdíj vagy 5 panellakás havi rezsijébe kerülő telefon megbocsáthatatlan gyorsaságú és hányavetiségű ún. frissítése után ezek a szavak: "baki", "néha pedig bennragad egy-egy kisszámú telefont érintő hiba" (kis túlzással: az internet telefonos népe ettől hangos), "lényeg: a Samsung....(...) figyeli a felhasználó visszajelzéseket." (Magyarul, helyesen: felhasználói).

Nem, t. kolléga, egyáltalán nem ez a lényeg - kb. az S10-es sorozat óta a "legnagyobb" egyhelyben toporog - egy angol humorú angol mérnök írta: az S20 hibáit majdnem helyrehozta az S21 (inkább az S21 FE), ezt pedig elrontotta az S22, s most "mindent vinne", de nem visz az AI. A Samsung 2023-ban és 2024-ben dobálja ki a formai elemeiben tökéletesen megegyező, s mindig valamilyen hibával küszködő telefonokat. Ellenpéldaként tessék csak pl. a saját sírját megásó Huawei pl. P10-es és P30-as telefonjaira visszagondolni: 3 generáció, s micsoda innovációs lépések, micsoda különbség az utóbbinál az előbbihez képest, holott a maga idejében a P10 is egy remek és nagyon népszerű telefon volt - ezt egy ex-mérnök üzeni önnek. S végül: egy távoli ismerősömet a napokban, frissítés után végleg kizárta a saját S23-as telefonja - s most megy a végtelen huzavona: ki tehet róla? Koreából, Indiából, Vietnamból, a Samsung valamelyik gyártelepéről biztató tekintetek nyugtatják a feleket.. Ugye, ez a lényeg?

Nagyon igaza lesz itt egy szaktársamnak: A13 One UI 5.1, esetleg egy A3 2017 - és nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#14) Juhaszatti válasza ujvendeg (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ellenpéldaként tessék csak pl. a saját sírját megásó Huawei pl. P10-es és P30-as telefonjaira visszagondolni"

Abban az időszakban azért legalább ekkora változás volt egy S7 és S9 széria között is.

(#15) K0vasz válasza ujvendeg (#13) üzenetére


K0vasz
aktív tag

igen, egyhelyben toporgás van (nem, nem csak a samsungnál, hanem mindenhol, csak a "sereghajtók" jobban rá vannak kényszerülve a fejlesztésekre)

viszont ennek meg megvan az az előnye, hogy teljesen fölösleges telefont cserélni. 10 évvel ezelőtt azért ment a sírás, mert volt olyan telefon, amire gyk. nem is jött ki újabb android verzió, vagy hogy ha kijött egy friss verzió, akkor úgy belassult tőle a készülék, hogy kuka lett. meg egyre nagyobbak lettek az appok, és egy idő után elfogyott a belső tárhely, és már nem lehetett mit törölni -> szintén lehetett venni új telefont. most meg megveszed a telefont, van rá akár 5-7 év terméktámogatás is, az appok nem eszik fel az összes tárhelyet, fut minden gond nélkül évek múlva is stb. stb.

persze ha az ember techbuzi, akkor ez egy fájdalmas helyzet, de az átlagembernek, aki csak a messengert akarja használni/facét akarja pörgetni/stb, annak teljesen jó, hogy nem kell állandóan lecserélni a készüléket, mert már megint használhatatlanná vált

(#16) janeszgol válasza dnelb (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. A8-tol A13-ig nagyon jol ment a dolog. Elotte/utana tré.

(#17) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Gratula. Akkor most már nem az akku megy tönkre, vagy a kijelző törik össze, hanem szoftveresen kukázák őket?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#18) zdanee válasza K0vasz (#15) üzenetére


zdanee
őstag

Szerintem kb az S8 környékén tetőztek a mobilok. A DeX kb az, ami után igazi innováció már nem volt. Még épp benne volt a korábbi Samsung kísérletezése (billentyűzetes tok, retina scanner, teljesen indokolatlan pulzusmérő szenzor, mert csak), még nem volt meg benne az új telefonok szándékos butítása (notch, microSD, jack), és már megvolt a mai modern telefonok kényelme (AMOLED, IP67, biometrikus azonosítás). Ha visszaemlékszel a 2010 előtti telefonokra még azon ment a matek, hogy azt a modellt vegye az ember amelyikben WiFi van, vagy azt, amelyikben GPS, mert olyan nincs, amiben mindegyik. Aztán hirtelen minden telefonban lett minden, és már csak a minőségen kellett csiszolni. A mai csúcs-telók nem telefonok, hanem digitális kamerák telefon funkcióval... És igen, az S8-S10 időszak volt, amivel gyakorlatilag a mai napig el lehet lenni, ha a készülék egyben van és kicserélted az akkut. 5-6 év. Viszonyításképpen az első Symbianos Nokia teló (7650) és az N900 között ennyi idő telt el.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#19) Linkin1994 válasza janeszgol (#16) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ez szerintem annak köszönhető,hogy túl sok telefonra válalnak túl sok supportot.
Középkategóriában 4 év de még a full budget kategórában is 2 évet. És a tabletekről órákról nem is beszélve.
Egyszerűen túl sok és kapkodnak. Két megoldás van szerintem.
1.Kevesebb telefon amit nyílván nem fognak meglépni.
2.Kurtítani kell az update hosszát.Most épphogy mindenki mégtöbbet igérget de sok értelmét nem látom a 7 éves supportnak ha kb a 3. évtől egy full bugos szart adnak ki a gyártók.
Az átlag embert amúgy se nagyon érdekli hogy android 14 vagy 16 lesz e a telefonján.De az zavarni fogja ha lassú és minden kínja van.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#20) zzola válasza Linkin1994 (#19) üzenetére


zzola
félisten

Három, nem veszel többet Samsungot. :DDD

(#21) Linkin1994 válasza zzola (#20) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Végülis s9+ óta nem is vettem :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#22) vence válasza Linkin1994 (#21) üzenetére


vence
junior tag

És ez az oly gyakran példaként emlegetett gyártó,
ha mások rövidebb support-ja szóba kerül ...

Néha, a kevesebb is lehet több! ;]

(#23) janeszgol válasza Linkin1994 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Mondjuk ehhez az is kell, hogy ne legyen eltérő memóriás változat. Pl ott az A34. a 6 gigás verziót nem supportálnám 2 év után, de a 8-ra tennék négyet is.
Egy A54 vagy A55 van olyan minőségű (kijelző, kamera), amit az ember éveken át szívesen használ. De még egy A33/34 is. Viszont egy A2x meg A1x. Ezeket 1-2 évig supportálnám, nem tovább. Az alsó kategória választottjait úgysem a support miatt veszik, max a cégek (olcsó, hosszú support).

(#24) mover


mover
tag

Vodán azóta nem megy a VOWIFI :(

(#25) tybsen válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


tybsen
addikt

Én “tudatos vásárlóként” soha többet nem veszek Samsungot, csinálhatnak bármilyen hiperszuper készüléket.

Korábban tobb Samsung készülék nem hozta azt amit kellett volna hoznia ( frissítés cirkusz, akadozások), elvesztettem a bizalmamat irántuk.

Valojaban ez az egyetlenegy lehetőség, aminek fogyasztóként a birtokában vagyunk: nem vásárolni.

(#26) Lajmund


Lajmund
senior tag

Túl van lihegve ez a hiszti. 23 ultrával se volt semmi bajom most meg a folddal sincs ennyire mint itt írjatok.. Simàn jól használható most is a telefon. Se kinai csodára se ájfosra nem vàltanék. Volt mindkettő és szerintem a legjobb a samsung akkor is ha vannak ilyen anomáliák. Engem egy dolog bosszant a mostani frissitéssel kapcsolatban hogy a samsung böngésző nem tudja már a google fordítot használni mert lecserélték ai-ra ami nem tud magyarul. Aod a legujjabb frissités ota se az igazi movel a méretét és szinét nem lehet testre szabni de ezzel is együtt lehet élni majd javítják. Amúgy meg lemerem fogadni hogy a legtöbb ember nem is érzékeli hogy lenne bàrmi hiba. Mint ahogy az ájfos felhasználó se hogy mennyire zàrt buta a rendszer egy samsunghoz képest.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#27) Bugz válasza zdanee (#18) üzenetére


Bugz
csendes újonc

Pont az S9-em váltotta nemrég az S23, de az S9 még mindig kompetens telefon.

(#28) janeszgol válasza Lajmund (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem fog változni az AoD beállítás. Direkt lett ennyire lebutítva. A Good Lockba fogmajd bekerülni a telóból kikerült beállítások.
Igen a Samsung a legjobb...sajnos. Nincs verseny.

Az ájfosozást ne erőltesd. Akkor is írj normálisan, ha amúgy az iOS 2-3 (4?) éve tényleg egy kalap kaki az Androidhoz képest.

(#30) <Adamsky> válasza Lajmund (#26) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Érdekes, hogy kinek, mit jelent a túllihegés. Lehet igazad van, de közben gyakorlatilag leírtad azt, hogy jött egy frissítés, ami (talán?) nem rontott el semmit, de annak hála kevesebbet tud a telefon.

#28 janeszgol
Mikor elkezdtem követni az S23-as topic-ot (hogy egyszer talán veszek ...) már akkor sem értettem, hogy mi értelme egy külső app-ba (Good Lock) kiszervezni - lassan már alapnak számító - dolgokat. Ráadásul, ha jól olvastam, akkor ezt egy 3rd party cég fejleszti (igaz szoros együttműködésben a Samsung-al).
Kisebb-nagyobb update-ek után gyakran olvasom, hogy x-y Good Lock modul nem működik. Lehet várni x napot, hetet, mire jó lesz → szuper.
Abba már bele se merek gondolni, hogy mi lesz, ha egyszer nem lesz.
Egy tizensok Gybte-os rendszerbe, hogy a tökömbe nem fér ez bele? Az nem válasz, hogy ez ilyen advanced dolog, és az egyszerű felhasználóktól jobb eldugni. Akkor dugják el! Legyen olyan, mint a dev. options minden Android-ban, de legyen a rendszer része.

(#31) janeszgol válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen ezt én is szóvá tettem, hogy mi értelme van innen-onnan 1-2menüpontot kiszedni. Inkább csak leoltottak a fácsén. (De már töröltem magam onnan, de nem ezért.)
A Good Lock Labs egy koreai cég. Nem tudom mennyi köze van a Samsunghoz. Én még azt is el tudom képzelni, hogy a Samsung csapata.

(#32) Lajmund válasza <Adamsky> (#30) üzenetére


Lajmund
senior tag

Igen bosszantó de azért nem annyira rossz a helyzet.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#33) Crikhun


Crikhun
friss újonc

Nekem 1 hete frissített. Edig semi negativat nem tapasztaltam. Kicsit az üzemidőlettleveseb 3-4 órávalkb ahogy szoktam hasznalni. S23 Ultra ;)

(#34) Peterson_ válasza Crikhun (#33) üzenetére


Peterson_
addikt

Az üzemidő kevesebb lett 3-4 órával?

Azért ekkora üzemidővesztés nem tűnik épp elhanyagolható hibának...

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#35) gringoka


gringoka
aktív tag

Nekem a kijelző szarakodik azóta , teljesen mást csinál mint amit az ujjammal akarok csinálni , ha feldugom töltőre akkor meg nem is nagyon tudom használni a kijelzőt annyira megbolondul.
Remélem gyorsan kijavítjak ezt a hibát. :W

(#36) Zsolt,72 válasza Lajmund (#26) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Kicsit árnyalom az utolsó mondatban megalkotott képedet: nem kevesen vagyunk, akik Android rendszerről váltottunk iOS-re (akár konkrétan Samsungra értve is), tehát pontosan látjuk, tudjuk és megéljük a különbséget. Van még két másik felhasználói kör is, akikkel elmulasztottál számolni: azok, akik párhuzamosan alkalmazzák a két rendszert (belőlük is akad jó néhány példa mind a fórumon, mind a való életben) és azok, akik időnként ide-oda váltanak Android és iOS között.

Ez a három csoport mind ismeri az eltéréseket és vérmérséklettől, hozzáállástól függően kezelik az eltérések miatt kialakuló felhasználói helyzeteket.

Ami számodra „zárt és buta”, az mások számára egy komfortos, könnyen kezelhető, igen felhasználóbarát és logikus operációs rendszer, a hibáival egyetemben.

Ez van, hiszen nem vagyunk egyformák.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#37) janeszgol válasza Crikhun (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Ugye ezt viccnek szantad? Gondoljuk oda aprilis 1-hez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.