Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Autós papírok

Hozzászólások

(#1) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

ide lehetne beírni, ha vkinek hasfájása támadt a volt/aktuális/leendő autójának bürokráciájával kapcsolatban.
Vétel-leadás-lopás-biztosítás-csakúgy...
erről szóló topicot nem találtam, ha van, linkeljétek, pls.

az én problémám:

előrebocsátom, h a kocsipapírokhoz nem értek. Nem tudom, mikor, kinek mi a kötelessége és a lehetősége. Ha értenék hozzá, nem kérdeznék itt. :DDD
szóval.
szeretnék venni egy autót... találtam is egy megfelelőt, de vmi gáz van a papírjaival. A józan ész azt mondaná, h hagyd a p***ába, de én nagyon szeretem ezt a típust (Porsche 924), és itthon a jó állapotú eladó darab ritka, mint a fehér holló,
A sztorit nem értem teljesen, a lényeg, h a kocsinak kb 4 éve nincs műszakija, és egy ideje ki van vonva a forgalomból "átírás hiánya" miatt. Ez azért történhetett meg, mert az előző tulaj meghalt, az öccse intézte az adásvételt, viszont nem jelentették be, így a kocsi még mindig az eladó (aki már meghalt) nevén van, a vevő meg eredetileg alkatrésznek szánta a gépet, csak amikor a műhelyben nekiesett, döntött úgy, h annál jobb állapotban van. Rendbe tette, és most szeretné eladni.
Jelenleg tehát, ha én meg akarom venni, akkor kell csinálni egy átírást az előző és a jelenlegi tulaj illetve a jelenlegi tulaj és köztem is, mindkettőt az én kontómra, ami nem kis pénz. Nyilván az is működhet, hogy keressem meg az eredetit, és írjak vele, de fizessek a jelenleginek, ez jobb, de macérás.
Kérdésem: forgalomba való visszahelyezésnek van más módja? Hogy ne kelljen se kétszer átírni se a régi tulajt felhajtani?
Nem mellesleg, a kocsit még nem láttam, hétfőn nézem meg és fogok személyesen beszélni az arccal, addig szeretném látni, h mire számíthatok.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2) Integra válasza rlazol (#1) üzenetére


Integra
titán

jó kérdés..
nem vagyok őstudor ezt előre bocsájtom:))
elsőnek mielőtt bármiért is fizetsz goto okmányiroda, és informáld le az autót. rendszám, alvázszám, motorszám etc. ha gázos kidobja a rendszer. most hogy ezt az okmányirodánál fogják e megmondani, nemtom, de elsőnek oda mennék. ha nem tudják (amit azért furcsállanék), akkor kérdezd meg tőlük, hogy hova menj ez ügyben.
szerintem ezt telefonon le lehet játszani addig velük, hogy egyáltalán bekell és érdemes e menned hozzájuk személyesen. vagy azt mondják hogy valami igazolást kell kikérni ebben az esetben és ezt csak hozzátartozó teheti, aki megfelelő papírokkal igazolta magát.
tudd meg, hogy ilyen esetben milyen okmány kell, hogy megvehesd nyugodt lélekkel és valóban forgalomba is tudd helyezni újra, zöldkártya, műszaki vizsga etc.
aztán ott az eredetvizsga következő lépésnek, ha minden papír megvan aminek előtte megkell lennie. azt te fizeted gondolom. aztán ha megvan adásvételi az eredetvizsga után, akkor goto biztosító, kötelező biztosítás megköt, érvényes csekk megvan, szerződés megvan, adásvételi megvan, és akkor mehetsz vissza okmányirodába a kocsit átiratni a nevedre. érvényes kötelező nélkül nem csinálnak semmit sem, nem írják át.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) rlazol válasza Integra (#2) üzenetére


rlazol
addikt

köszi! :))
azt nézegetem a magyarorszag. hu - n, h talán nekem nem is kell az eredetivel beszélnem, elég, ha elindítom az újra forgalomba helyezést, ehhez nem kell az eredeti tulaj, ha megvan az adásvételi a közöttük - ezt jól gondolom?. A kérdés az, hogyan lett kivonva? Ha lejárt a műszaki, és azért nem érvényes a forgalmi, az milyen kivonásnak minősül?

mod.: addig nem fizetek és nem írok alá semmit, amíg nem tiszta, mibe nyúlok bele. :)

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4) KMan válasza rlazol (#1) üzenetére


KMan
őstag

A legtisztabb szerintem is az lenne ha straight up intezned tehat elintezne elso korben az atiratast a jelenlegi tulaj es utana te tole. Persze igy a koltsegek is "duplazodnak" de a kotelezovel lehet jatszani elso korben pl. kobe 1 honapra kifizetni csak, utana te mar mesz normalis biztositohoz, de az eredetisegvizsgalatra ketszer kellene fizetned ami kb 2*20k, aztan a hengerurtartalom miatt is ketszer (asszem 17 vagy 19 ft/ccm^3 mar nemtom pontosan) + forgalmi, muszaki, stb hat nemistudom... :U :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#5) KMan válasza KMan (#4) üzenetére


KMan
őstag

Szerk: ja es ha mar az elso korben atmegy a muszakin es zoldkartyan akkor nincs arra szansz hogy nalad vmi gond legyen vele, nemtom milyen allapotban van.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#6) rlazol válasza KMan (#5) üzenetére


rlazol
addikt

az első átírási költség több, mint 100k+biztosítás mindenestül - ebből a vagyonszerzési 24 ft/ccm, ennek meg ugye van abból 2500, csak az 60k. Plussz eredetiség, forgalmi, műszaki vizsga, zöldkártya, ismételt forg-ba helyezés díja. Bár az uccsó 3 tétel a másodiknál nem szerepel, sajnos akkor is alig kevesebb, mint 100+biztosítás.
Ezt egyszer szívesen kifizetem, h rendben legyen az autó.
Kétszer nem.
Már csak elvi okokból se fogom kifizetni az előző tulaj átírási sarát!

nekem egy olyan megoldás lenne istenes, amivel egy átírással megfúszom, anélkül, h túlságosan sokat kéne az előző (nagyon messze lakó) tulajjal érintkezni. Leginkább arra vagyok most kíváncsi, h ha a kocsinak nem újítják meg a forgalmiját, az minek minősül? Forgalomból ideiglenes kivonás? És mivel szüntetem meg a kivonás okát, a letett műszakival? Egyáltalán, hogy vannak ezek a kategóriák?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#7) KMan válasza rlazol (#6) üzenetére


KMan
őstag

Akkor mond meg neki hogy megveszed azert az osszegert amennyiben megallapodtatok de sajat koltsegen intezze el a papirokat. Nemtom sajna a kerdesedre a valaszt.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#8) rlazol válasza KMan (#7) üzenetére


rlazol
addikt

sajna ez úgy neki nem biznisz. ha ráköltene + 100k-t a papírra, 120k-val többért adná nekem. ugyanúgy én fizetném ki.
Hangsúlyozom, nem azzal van a gondom, h lehet a legegyenesebben és legtisztábban és legkevesebb gonddal megoldani, azt én is tudom.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#9) shaft72 válasza rlazol (#8) üzenetére


shaft72
tag

Én eleve nem is vennék úgy autót, ha a tulaj nem engedné el az árból az átírás költségét. Ha ennyi szenvedés van ezzel, én a helyedben még másfelé is nézelődnék...

(#10) rlazol válasza shaft72 (#9) üzenetére


rlazol
addikt

ezzel én mind tisztában vagyok.
De ez a kocsi ritka, mint a fehér holló, augusztus óta ez az első olyan állapotú, amit egyáltalán érdemes felhívni. Másfele=Németország - behozatali költség: 300-400e + átírás. Nem éri meg. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#11) rlazol


rlazol
addikt

ha nem tetszik az autó színe, és átfújatom, azt hogy kell belevezetni a forgalmiba? Máshova kell? Mibe fáj?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#12) KMan válasza rlazol (#11) üzenetére


KMan
őstag

Uj forgalmit kell kerni az okmanyirodaban.
De azt gondolom tudod hogy egy frankon megcsinalt atfujatas nem kis penz ha nem akarod hogy 2 ev mulva leperegjen..

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13) TexT-BoY válasza rlazol (#11) üzenetére


TexT-BoY
addikt

A többi kérdésre nemtudom a választ, de a szinnel ugy van hogy bevonulsz okmányiroda és adnak másik forgalmit, természetesen az uj szinnel kitöltve, asszem a prelude pirosrol fehérre való átirása 5 vagy 8 mátyásba fájt.

a fujás pedig 220ezer Csóron, Dodi utumtatása alapján.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14) rlazol


rlazol
addikt

köszönöm a válaszokat!
mennyi idő, amíg a forgalmiba belekerül a változás?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#15) TexT-BoY válasza rlazol (#14) üzenetére


TexT-BoY
addikt

sorbanálással 1óra

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#16) rlazol válasza TexT-BoY (#15) üzenetére


rlazol
addikt

A próféta beszéljen belőled. :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17) TexT-BoY válasza rlazol (#16) üzenetére


TexT-BoY
addikt

sorban állás nélkül 2perc :O

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#18) Gizmo válasza TexT-BoY (#17) üzenetére


Gizmo
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
régi autó pl : skoda favorit
Ennek az autónak szerentém a forgalmiában feltüntetett színt átíratni : vajszinröl > feketére :D
Mennyibe van ez is 8 mátyás?
Választ köszi. :R

(#19) TexT-BoY válasza Gizmo (#18) üzenetére


TexT-BoY
addikt

persze de vélhetően befog telni a régi forgalmi ha vizsgáztatod, hacsak nem kaptál még ujjat, igy 2 legyet üthetsz egy csapásra.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#20) Gizmo válasza TexT-BoY (#19) üzenetére


Gizmo
csendes tag

Köszi mysztró =) :R

(#21) nemma


nemma
addikt

Sziasztok!
Nem tudom mennyire tartozik ez ebbe a topikba, de az lenne a kérdsem, hogy honnan tudnám megtudni, hogy egy autóra mennyi lesz kb a kötelező meg a súlyadó?
Thx :R

(#22) e.vid válasza nemma (#21) üzenetére


e.vid
senior tag

Szia!
Súlyadó helyébe a teljesítményadó lépett, a kötelezőt, pedig díjkalkulátor segítségével.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#23) Boxiné


Boxiné
tag

Hali mindenkinek!
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy egy kölcsönbeadási szerződésben minek kell benne lennie? Akár link is jöhet!
Előre is kösszentyű! :)

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#24) e.vid válasza Boxiné (#23) üzenetére


e.vid
senior tag

Kölcsönadási szerződés.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#25) Boxiné válasza e.vid (#24) üzenetére


Boxiné
tag

Köszi a gyors segítséget! :R

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#26) nemma válasza e.vid (#22) üzenetére


nemma
addikt

Nagyon köszi a segítséget! :R

(#27) rlazol válasza TexT-BoY (#17) üzenetére


rlazol
addikt

kiderült, h a kocsit akkor is átírhatom, ha közben át volt fújva, és ez nem lett bevezetve a forgalmiba. Ez 12 mátyást spórol az eladónak.

ami a topicnyitó hsz-t illeti - alapos utánjárás után kiderült, h többszörös átírás, többoldali ellenjegyzés és kb 300k+ügyvéd kellett volna ahhoz, h eljussunk oda, h én a nevemre vehetem. Így lemondtam róla. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#28) pilóta


pilóta
nagyúr

Van nekem egy autóm, egy Audi 100 szivar. Szeretném kivonatni a forgalomból.
Úgy tudom, hogy ezt már autóbontóban csinálják.
A dolgot bonyolítja, hogy én vagyok a tulajdonos, de nem én avgyok az üzembentartó.

Mi kell ehhez?
Mennyibe kerül?
Miért olyan sokba? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29) pilóta


pilóta
nagyúr

UP

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok!

Kérdés: Hogyan működik, most ez a gépjárműadó dolog? Teljesítményre mérik vagy hogy? Van valami táblázat féle, amibe be tudnám sorolni azt az autót, amit kinéztem magamnak és így megtudhatnám mennyi adó fogja majd terhelni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#31) Probiker válasza legiaap (#30) üzenetére


Probiker
aktív tag

PH!addikt létedre kemény fórumozó vagy. 10Hsz-t sem kellene vissza olvasnod :W :K

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#32) legiaap válasza Probiker (#31) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most járok itt először és így reggel lusta voltam visszaolvasni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#33) legiaap


legiaap
nagyúr

Ja és a másik dolog:

Peugeot 407 1.8 92 kw/125 LE 1400 kg

Súlyadó: 16.800 Ft

Teljesítményadó 0-3 éves korig: 27.600 Ft

Teljesítményadó *8-11 éves korig: 18.400 Ft

3-8 éves kor közt mi van???

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#34) Probiker válasza legiaap (#33) üzenetére


Probiker
aktív tag

A gyártási évben és az azt követő 3 naptári évben: 300 Ft/kilowatt
A gyártási évet követő 4-7. naptári évben: 260 Ft/kilowatt
A gyártási évet követő 8-11. naptári évben: 200 Ft/kilowatt
A gyártási évet követő 12-15. naptári évben: 160 Ft/kilowatt
A gyártási évet követő 16. naptári évben és az azt követő naptári években: 120 Ft/kilowatt

Jóreggelt :P

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#35) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Ha az autó co-ja 1-2 tizeddel több mint lehetne,akkor sárgát jelölnek a zöldkártyán,vagy meg sem kapja?

A logikában semmi sem véletlen!

(#36) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a-z ig milyen papirokra stb. lenne szükségem hogy egy biztositással rendelkező 2. tulajdonostol lévő autot át tudjak iratni. A kocsi most forgalomban van. Az árak is érdekelnének. De leginkább jobb ha egybe le lenne írva minden, mert neten keresgettem de sehol nincs leírva minden egyben, és kiderül hogy ez is kéne, meg az is kéne, árak meg szinte sehol.

(#37) esyke23 válasza hoby36 (#35) üzenetére


esyke23
csendes tag

Ha több mint ami lehetne bármennyivel is akkor nem kapja meg a zöldkártyát.
(levegőszürő,olaj,gyertyacsere+autópályán15-20 km 3000-4000-res fordulaton és talán jó lesz).
Vagy olyan helyre vinni ahol behoznak egy "donor autót" azon lemérik és kitöltik a te adataiddal a zöldkarcsit :C

(#38) eros0400


eros0400
újonc

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy mennyibe kerül az a procedura h az automat átfestettem más színre mint ami a forgalmiba van.
Mi ennek a rendje?
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Autós papírok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.