Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Átlátszó acél ? Ne má (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Den


Den
veterán

Most olvasom a totalcar-on:

''A Nissannál állítólag sikeresen tettek átlátszóvá acéllemezeket, amelyek ugyanakkor megõrizték mechanikai tulajdonságaikat. A hatást állítólag valamilyen nano-technológiai trükkel sikerült elérniük.''


Emléxem anno, a star trek-en sz@rrá röhögtem magam mikor átlátszó alumíniumot csináltak.

Ez most valami oltári nagy marhaság, vagy élet megint legyorsulja sci-fi-t ?

www.simson4t.hu

(#2) Yutani válasza Den (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ott van: állítólag... Tehát nem biztos. :)

#tarcsad

(#3) Vertic válasza Den (#1) üzenetére


Vertic
aktív tag

Ja, a nanotechnológiai trükk biztos az, hogy pár molekula vastagságú a lemez :))

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#4) nap


nap
addikt

Az atlatszo acel nem uj technologia.
Sok helyen alkalmazzak keritesekhez.
Ugy hivjak: acelhalo. :))

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) Joltee válasza nap (#4) üzenetére


Joltee
aktív tag

:D :D

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#6) Den válasza nap (#4) üzenetére


Den
veterán

Télleg :))

www.simson4t.hu

(#7) emvy


emvy
nagyúr

Már lefutott a topic, de a fémeknek alaptulajdonságuk, hogy az elektromágneses hullámok számára áthatolhatatlanok. Fény=elektromágneses hullám.

while (!sleep) sheep++;

(#8) TommyGun


TommyGun
őstag

Régen meg esküdött a világ hogy a föld tányér alakúúú...mért ne....manapság dns-t manipulálnak...mi ahhoz képest egy fém molekula ?
És akkor még amiröl nem is tudsz mert az amcsik eltitkolják :)

Az élet mindig furcsább mint a képzelet :D

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#9) TommyGun


TommyGun
őstag

Jaaa az alaptulajdonságokról meg annyit hogy minden relatív....az Acél kemény de 2000 fokon már nem annyira.....más környezetben más és más tulajdonsága van az anyagoknak.....
Amúgy mostanában láttam a sprektumon valami faszikat norvégba kitalalálták az antigravot vagy hasonlótt....lehűtenek - párszázfokra adnak neki valami mágneses teret és frankón lebeg a korongvas....beszartam...nameg a magyarok most találtak olajevő baktériumokat....kiömlik a tartályhajó...az kidobsz egy csésze bakit azt néhány héten belül felzabálják vagy lebontják....és már 1 éve kisérleteznek vele a MOL szennyezett telepein....kitisztitottak vele vagy 200 hektár földet 3 hónap alatt ....még a hiradóban is volt....szal a star trek nincs olyan messze....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#10) localhost válasza emvy (#7) üzenetére


localhost
Közösségépítő

emvy... legalábbis így tudtuk eddig...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) james


james
aktív tag

Ja, én is láttam egy Scifit. Ott valami rejtélyes olajevő baktériumok felzabálták a föld teljes olajkészletét, utána az egész civilizáció kicsit visszarándult az autó elötti időkbe.....

Hajrá MOL, hajrá magyarok. :))

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Attól hogy újabb és újabb képet kapunk a természetről, attól még bizonyos alapvető tények megmaradnak. Az olajevő baciknak ehhez semmi köze. A fémekre vonatkozó törvények a kvantummechanikából következnek, és ott még nem tartunk, hogy azokat át lehetne játszani.(nehogy most valaki benyögje hogy a newtoni fizika is megdőlt...)

while (!sleep) sheep++;

(#13) Bgs válasza TommyGun (#9) üzenetére


Bgs
senior tag

Az nem antigravitacio :) Kozonseges szupravezetesrol van szol. Jobb gimnaziumokban is bemutatjak a kiserletet.

Viszont az atlatszo vassal kapcsolatban en is szkeptikus vagyok ...

Bgs

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#14) McJames válasza emvy (#12) üzenetére


McJames
senior tag

Mintha az üveg egyik fő alkotórésze, a szilícium is fém lenne. Na jó, csak ''félig''. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) Bgs válasza McJames (#14) üzenetére


Bgs
senior tag

Vegulis a klor is egy atlatszo szilard anyag ... ld. konyhaso ;D

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#16) McJames válasza Bgs (#15) üzenetére


McJames
senior tag

Jó, de a klór az nem fém. Ezzel szemben a nátrium... :DD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#17) rog válasza Bgs (#15) üzenetére


rog
addikt

végül is az üveg se szilárd...

(#18) Den válasza rog (#17) üzenetére


Den
veterán

Szilárd csak nem kristályos szerkezetü, hanem amorf.

www.simson4t.hu

(#19) Bgs válasza McJames (#16) üzenetére


Bgs
senior tag

Persze, hogy nem fem ... de pontosan annyi koze van az atlatszpsaghoz, mint a sziliciumnak :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#20) rog válasza Den (#18) üzenetére


rog
addikt

az olyasmi, mint a fejem hajnalban?

(#21) localhost válasza rog (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Semmi sem lehetetlen:
[L]http://index.hu/tech/tudomany/teleport0618/[/L]

Más:
Rog! Mit nem mondjak, nem tudom milyen a fejed hajnalban, de reggel elég rémisztő voltál! :DD
(vicceltem!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22) rog válasza localhost (#21) üzenetére


rog
addikt

:)
pedig akkor már felismerhetö fejem volt (legalább is azthiszem, mer a szomszéd kutyája ma reggel már nem futott el vonyítva..)

(#23) emvy válasza localhost (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

A kvantumteleportálásnak NAGYON komoly elméleti háttere van azért. És semmilyen törvénnyel nem ellenkezik. (ja az egészről egyébként így vegyétek a nyilatkozataim: :)) )

while (!sleep) sheep++;

(#24) Den válasza localhost (#21) üzenetére


Den
veterán

Nem rég volt egy hír ott lelasították a fényt, valami iszonyat lassúra.

www.simson4t.hu

(#25) emvy válasza Den (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Az az iszonyat lassú az pontosan 1.7m/sec. :)

while (!sleep) sheep++;

(#26) localhost válasza Den (#24) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Iszonyat lassúra????? Ha szeretnéd rákeresek: nem lelassították, hanem MEG-ÁL-LÍ-TOT-TÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁK!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) rog válasza localhost (#26) üzenetére


rog
addikt

ezt valaki megtehetné reggelenként az ablakom elött is.. :)

(#28) Den válasza localhost (#26) üzenetére


Den
veterán

Mér az nem elég lassú ? :))
De most hogy mondod télleg.

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza Den (#28) üzenetére


Den
veterán

Mindenesetre azért ezek elég érdekes dolgok ahoz képest amit az ecceri embernek az iskolában tanítanak.

www.simson4t.hu

(#30) localhost


localhost
Közösségépítő

[L]http://index.hu/tech/ihirek/?main:2001.01.19&29182[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31) emvy


emvy
nagyúr

Na álljunk meg!!!! Ez nem a fény megállítása, KÖZE NINCS ahhoz az 1.7 m/sec-hez, mert ott a fény lassult, itt pedig a rubídiumgőzben eltárolódott az őt jellemző energiakvantumok jellemzői, majd ezeket a csomagokat változatlan formában ki tudta bocsátani az anyag.

while (!sleep) sheep++;

(#32) Den válasza localhost (#30) üzenetére


Den
veterán

Jah erre gondoltam. Csak az a gáz,ha ezekből télleg kantum számítógépet csinálnak, azt k...ra nem fogjuk érteni. Akkor meg miről fogunk itt diskurálni? Marad az erotica topik meg a kinek milyen gépe van :)

www.simson4t.hu

(#33) Den válasza emvy (#31) üzenetére


Den
veterán

Azér az az 1.7 m/s érdekes látvány lehet.

www.simson4t.hu

(#34) localhost válasza Den (#32) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Errre szoktam én azt mondani, hogy az én fiam valószínűleg BDX-technológus lesz! Hogy mi az a BDX? Azt még nem tudhatjuk, hiszen ma még nincs kitalálva! Lásd még: ha anyámnak azt montdák volna 40 éve, hogy GSM, meg műhold, meg informatika, meg hologramm... Ő sem tudta volna mi az. Ma meg tessék!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35) emvy válasza Den (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Miért ne értenénk jobban a kvantumgépet...hányan értenek fórumunk tagjai közül valóban az elektronikához és a digitális technikához? Szvsz persze nem is erről szól ez, mert vagy kompatibilis, vagy nem, meg lehet majd dumálni, hogy az Abit kvantumlap mennyivel instabilabb mint az Asus, és majd Den leszármazottai keményen kiállnak az Epox-atomok stabilitása mellett. Az XT-nél még nem volt túl sok kompatibilitási gond, majd ha lesz kvantumgép, akkor 15 év múlva annál is lesz, amikor a ''triviális'' megoldások már ott is kevesek lesznek az emberiség elvárásainak, és a kvantumtechnológia határaihoz fogunk érni. (mármint az ükunokáink...)

while (!sleep) sheep++;

(#36) rog válasza Den (#33) üzenetére


rog
addikt

én egyszer láttam egy érdekes kisérletet a tv-ben
fogtak egy gyertyát, és odatartották az ablakhoz
a lángja elhajolt befelé.
aztán felemelték az ablak tetejéhez, és akkor meg kifelé hajlott a láng. izgi volt nagyon..

ez is ilyen fény-trükk nem?

(aszittétek hogy nem tudok hozzászólni mi? hö!:) )

(#37) emvy válasza Den (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

Az 1.7 m/sec nem érdekes látvány, mert nem látvány...:), gondolj csak bele!

while (!sleep) sheep++;

(#38) Den válasza emvy (#37) üzenetére


Den
veterán

Heh télleg. :))

Ami a lapok tulajdonságai illeti abban igazad van leszmnek eltérések és télleg azon vitatkozunk, de elkeserítő hoga közben nem értjük az alapvető folyamatokat ami működteti.

Na majd látjuk. Egyébként szerintem nincs már mesze a kvantum gép.

www.simson4t.hu

(#39) rog válasza Den (#38) üzenetére


rog
addikt

:))
tényleg!
vajon hogy látnánk ha lassú-fényben állnánk?
ha van ilyen. nem csak elszámoltak/mértek valamit a csávók. most meg lapítanak, mer úgyse tudja senki leellenörizni :)

(#40) rog válasza rog (#39) üzenetére


rog
addikt

miért van az, hogy valamelyik témához hozzászólok, akkor mindenki eltünik?
talán rossz a lehelletem van vagy mi? :)

(#41) rog válasza rog (#40) üzenetére


rog
addikt

na ugye, hogy nem csak beképzelem..

(#42) Den válasza rog (#40) üzenetére


Den
veterán

Én spec kajáltam

www.simson4t.hu

(#43) rog válasza rog (#41) üzenetére


rog
addikt

I start some trouble everywhere that I go
Ask tha bouncers in tha club cuz they know
I start some shit they throw me out the back do'
Come back and shoot tha club up wit a fo' fo'

(#44) Den válasza rog (#43) üzenetére


Den
veterán

Ez honnan van?

www.simson4t.hu

(#45) rog válasza Den (#44) üzenetére


rog
addikt

bitch please 2
snoop/dre/eminem/x-hibit/nate dogg

ez egy olyan örökzöld féle :)

(#46) Den válasza rog (#45) üzenetére


Den
veterán

Nocsak, nocsak. Egy műkedvelő. Miket halgacc még?

www.simson4t.hu

(#47) rog válasza Den (#46) üzenetére


rog
addikt

most épp?
alvin és amókusokat (mindet), bob marleyt, hobot, rosest, és manowart.
elég fura így hogy shuffle van a winampon.. :))

(#48) emvy


emvy
nagyúr

Én is kajáltam. Den, asszem a fórumosoknak kezd egyformára beállni a bioritmusuk! :D

while (!sleep) sheep++;

(#49) Den válasza rog (#47) üzenetére


Den
veterán

Nem. Konkrétan az előbb idézett mű stílusában.

www.simson4t.hu

(#50) Den válasza emvy (#48) üzenetére


Den
veterán

Ja :). Negfigyelhető mikor eszik a nép. Hírtelen mindenki eltűnik a fórumról

www.simson4t.hu

(#51) emvy válasza Den (#50) üzenetére


emvy
nagyúr

:))

while (!sleep) sheep++;

(#52) rog válasza Den (#49) üzenetére


rog
addikt

''Now this looks like a job for me
So everybody just follow me
Cuz we need a little controversy,
Cuz it feels so empty without me ''

''I like the way she shake it in the thong - OOOHHHWEE!''

''Got him
Even ballistics
Won't be able to tell
How the fo'-fo' ragged him
Dragged him
Halfway down the block''

''Just let me give you real street shit,
to rap in yo' shit with
We clap yo' seat, we whyle this heat
Keep bouncin up and down these streets
So nod yo' head and
Break yo' neck nigga!''


de inkább az ''öregeket'' szeretem hallgatni..
a mai gumirapperek már körberöhögnek, ha meghallják a nwa-mat, meg a naughty by nature-emet.. :)

(#53) Den válasza rog (#52) üzenetére


Den
veterán

Ok Nem arra gondoltam hogy idézz hanem amit a végén írtál nwa naughty by nature.

Én is ezeket csípem Tupac, ice T, house of pain, run dmc, mondjál még hírtelen ennyi jutott eszembe.

www.simson4t.hu

(#54) rog válasza Den (#53) üzenetére


rog
addikt

én meg közben haza mentem.. :)

de a pe-t kihagytad, mint kikerülhetetlen lépcsöt..
:)

(#55) Bgs


Bgs
senior tag

Ez az egesz fenymegallitais egy ujabb sajto felremagyarazas :/

A fenyt eltaroltak, a kulonlegesseg az volt, hogy az informaciok nem vesztek el. Ezen az alapon a fluoreszkalo/foszforeszkalo anyagok is speci ''fenylassitok'' vagy ''fenymegallitok''.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#56) Den válasza rog (#54) üzenetére


Den
veterán

Igen közben eszembe jutott. Meg a cypres hill is. Azt a kazettát amelyiken az az album van amelyiken a hand on the pump, na azt spec széthalgattam. Félévig csak elemet cseréltem a vólkmnenemben :) . Na meg onyx, young black teenagers.... hah a régi szép idők

www.simson4t.hu

(#57) rog válasza Den (#56) üzenetére


rog
addikt

nekik elég kellemes az új albumuk is
amin a lowrider meg a trouble van
meglepö a skull&bones után ..

(#58) Den válasza rog (#57) üzenetére


Den
veterán

öszintén szólva az újabb albumaik nem olyan jók szerintem, vannak jó számok de nem olyan színvonalu mint a régi zenéik. A temle of boom pl. nagy csalódás volt nekem.

www.simson4t.hu

(#59) TommyGun


TommyGun
őstag

Több dolog van földön vizen mint azt eltudnánk képzelni.....a mostani tudásunkkal persze szkeptikusak vagytok de ha belegondolsz mért ne ??? az átlátszóság csak egy tualdonság ami szvsz változtatható lessz és a fizika mindig úgy változik ahogy a technikai szint fejlődik szal ennyi.....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Átlátszó acél ? Ne má (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.