Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati r9100 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Az az igazság hogy van egy ATI R9100pro kártyám. Nincsen hozzá driverem. Az ATI oldalán sem találtam ATI R9100 -es vidkártyához drivert. Esetleg 8500 drivert kell felrakni? Vagy most ilyenkor mivan?

"Later Nerd!"

(#2) pilóta válasza Dr.Burn (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az atinak egyféle drivere van, ami mindenre jó. Úgy hívják, hogy ATI Catalyst. A legújabb verzió a 3.3-as.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) khalox válasza pilóta (#2) üzenetére


khalox
őstag

Hogy szalad az idő, én még a 2.5-ösnél maradtam le...

(#4) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Köszi! Sikerült leszedni a Catalyst 3.2őt. De az a gond amikor felinstalálom nem jelenek meg a beálitások. ATI R9000pro nál ott van minden beállitás. Lehet állitani a szűréseket stb. De Az ATI R9100pronál meg nem. Meg se jelenek ezzek a menük. Mi lehet a gond?

"Later Nerd!"

(#5) zetecR válasza Dr.Burn (#4) üzenetére


zetecR
addikt

Tölts le a Contorl Panelt is.

(#6) zetecR válasza zetecR (#5) üzenetére


zetecR
addikt

Szóval töltsd... :)

(#7) Dr.Burn válasza zetecR (#5) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Oké. :)

"Later Nerd!"

(#8) karyo válasza Dr.Burn (#1) üzenetére


karyo
senior tag

eladtad a 8500-öst? bazze, a 9100 az egy 8500! nemtom, de ennek a cserének nemsok értelme volt :))

Enjoy the silence.

(#9) so_ha


so_ha
senior tag

Heló csontváz!
Milyen memóriák vannak a 9100Pro-n. és milyen frekvencián megy?
Ha nem indiszkrét, mennyiért vetted, és hol? Én is nézegettem már, de még nem szántam rá magam, miután azt mondták kicsit lejjabb mennek a régi kártyák árai, ha bejön a piacra az új sorozat. Egyébként húzni próbáltad már?
üdv so_ha

(#10) Dr.Burn válasza karyo (#8) üzenetére


Dr.Burn
őstag

9000pro -m volt. Az az érdekes hogy a BBA ATI R9100nek élesebb a képe 2D ben és szebb. Visszont már nem ennyira éles a képe 3Dben mint a PW ATi R9000pro-é. ?Mért van ez szerinted?

"Later Nerd!"

(#11) Dr.Burn válasza so_ha (#9) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Helló!

Az R9100 -en Samsung memok vannak. 4ns memok. Van még 1 ugyanilyen kártya de azt majd csak holnap este tudom megmondni hogy az hány ns ramokal van szerelve. Kaposváron vettem. Bruttó 22ért azt hisszem vagy 20ért? pff. Majd azt is megnézem honlap estére neked pontosan.
64MB DDR, 250/230, DVI-d, TVO
128MB DDR, 250/200, DVI-d, TVO

"Later Nerd!"

(#12) so_ha válasza Dr.Burn (#11) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi a választ!
Azt nem értem, hogy akkor miben különbözik a 9100Pro, a 9100-tól? Azt hittem hogy a Tiedén 3.6 vagy 3.3 nanos memók vannak.
A kékhal árlistáján láttam 8500Pro-t, akkor azon is ilyen ramok lehetnek? Ha valakinek van ilyen, és olvassa ezt a topicot, írja meg légyszi!
üdv so_ha

(#13) Dr.Burn válasza so_ha (#12) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nah a kővetkező. Semelyik kártya sem PRO! Csak én hittem azt. Szal mind2 sima 9100. Vagyis a drievr azt mondja. Csak én hittem hogy 9100pro.

"Later Nerd!"

(#14) haris válasza so_ha (#12) üzenetére


haris
őstag

Én a Silver Computernél vettem Saphire 8500(pro)-t ,
64MB 3.5ns ramokkal, 275/275 orajel, TV out .
Az ára most kb 32 sarccal együtt.( én még 26 -ért vettem) :))

(#15) so_ha válasza haris (#14) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi az infot!
A kékhalnál még mindig 26 az ára. :DD
Egyébként próbáltad már húzni?
üdv so_ha

(#16) haris válasza so_ha (#15) üzenetére


haris
őstag

Nem akarom húzni.
Most csinál 3dMark 2001 8500 pont
1800+,512 ram
Ha húzom mennyi lenne 9500 ???
Mivel minden játék megy vele akadás nélkül 1024-ben full részletességgel, így nem kínzom.
Ha meg ráengedem a 16x-os anizotrop, 6x Smoothvision szűrőket, akkor a mai játékok pl splinter cell már igen szaggat, és félek az a kis plusz kevés lenne.

Egyébként a splinter cell nem szereti a smoothvisiont. ha ezt bekapcsolom akár csak 2x-t is, a játékban szereplő összes fényforás (lámpa, tűz) látszik falon keresztül is :))

(#17) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Szerintem a Pro és a nem Pro között is csak órabelli külömbségek vannak. Amit egy kis huzással ki lehet küszöbölni. Nem tudom mikor érkezik meg a tesztgépem de akkor nyomok majd 1-2tesztet.

"Later Nerd!"

(#18) so_ha válasza haris (#16) üzenetére


so_ha
senior tag

DDR, vagy SDR-es a ramod, amivel 8500 pont a 3DMark?
Ha SDR-es, akkor az is alap frekin megy(133)? :D
üdv so_ha

(#19) haris válasza so_ha (#18) üzenetére


haris
őstag

DDR 333 Cas2.5
Probáltam 266 Cas2-n is, (állítolag nem jo az aszinkron beállitás)
de nem tapasztaltam külömbséget, igy a BIOS-ban visszaraktam AUTO-ra (az meg 333 Cas2.5)

(#20) so_ha válasza haris (#19) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi a választ! :D
üdv so_ha

(#21) james


james
aktív tag

Nekem elég érdekes problémát mutatott a kártya.
Szóval elsősorban a jó képminőség miatt szerettem volna lecserélni a gef2MX-et egy ati9100-ra. Először egy Club3D 9100LE -t probáltam ki, de a képe 1600x1200-ban érdekes szellemkép effektet mutatott. Ez kb. 3 cm szélességben jelentkezett és emiatt elég zavaró is volt. A szervíz azt mondta, hogy a 9000 és 9100-as csipek mind ilyenek, ha sis (735) lapba vagy BX-be kerülnek. Nekem pont K7S5A-ba kellene. Biztatásul azt is elmonda, hogy 9500-ban sem érdemes gondolkodni, mert az el sem indul a 8x agp miatt.

A kérdésem az lenne, hogy probált-e már valaki K7S5A-ba 9100 vagy 9500-as kártyát, és volt-e vele valami gondja?

(#22) james válasza james (#21) üzenetére


james
aktív tag

Vicces, hogy ennyi idő után nekem kell válaszolnom az elöbbi kérdésre. :)

Nos, a sima 9100-as 128MB rammal tökéletesen működik az ECS lapban. Noha a szervízes srác szerint ez képtelenség lett volna. A továbbiakban felteszem, hogy a fele méretes nyákot és a VGA kimenetet összekötő szalagkábel volt felelős a szellemképért, mert az előző kártya egy régi BX-ben is hibázott, az újon meg nincs szalagkábel és jó a képe. Hozzáteszem, hogy csak 1024x768-as felbontás felett vált durvává a hiba.

(#23) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Hello!

Ma vettem egy Club3D 9100-at 64 megával! Juhééé!
19500 volt dobozulstul (BF). Catalist 3.0-val 3DMark2K1-en 6527,1.5 tua cerkával.
Azt szeretném kérdezni, az ATI-kat milyen programmal lehet húzni a legbiztosabban? Van kifejezetten ATI-tweak,vagy mehet a powerstrip?Mert a 64 megáson gyorsabb ramok vannak (3.3ns),mint a 128-ason (ez mostanában a divat?) és szerintem elpörögne a kártya a 8500 frekijein.(remélem). Az alapfrekiket nem tudom, asszem 250/2x230.
Ja,és 9000-est ne vegyél,mert ehhez képest lassú.
A BF 1942,a Toca3,a Nolf2 az Unreal2 mind maxon megy 1024x768-ban.
Juhéé!

20 éve a PH-n

(#24) james válasza tuctuc (#23) üzenetére


james
aktív tag

Nekem a Rage3D-t ajánlották, ment is vele, csak a 4ns ramokat nem igen lehetett 260 fölé tenni, az alapérték meg 250 volt, igy hát leszedtem.

Az enyém 128 Megás és 250/250-el megy, különben szerintem is elég jó. :)

(#25) baga


baga
tag

SZIASZTOK! segitsetek!
felraktam a 3.2 catalystot minden müködik kivéve
ki van fagyva a tv-out-om a control panelen
a gyári telepitő cd-én lévő 3.1 essel meg minden ok
bba 9500 pro-m van xp rendszerrel
nemtom mit tegyek köszönök minden hozzászolást

(#26) wittman


wittman
aktív tag

dx9.a feltelepítése kötelező a catalyst 3.2-eshez, mert ez a driver már csak a dx9el érzi jól magát.Szóval dx9+dx9a+cat3.2=OK! XPSP1

www.vmh59.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati r9100 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.