Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATI 9800 Pro vagy 9800 XT? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Yvorl_


_Yvorl_
tag

Kérdésem az lenne, hogy mi is a különbség igazán a két kártya között. Anyit tudok, hogy az XT-k az újabbak, de nézegettem itthon nem igen látok ilyen kártyát a nagykerekbe, viszont külföldön sokat látok és még viszonylag nagyon jó árba is, tehát ezért érdekelne melyiket érdemesebb megvenni és miért.

Köszönöm a segítséget. :F

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#2) Alvin_ti4200 válasza _Yvorl_ (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

9800Pro: 380/680 MHz
9800XT: 413/730 MHz

(#3) Legolas válasza _Yvorl_ (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

A pro órajele 380/680 az Xt-é meg 412/730!
A pro-n r350-es mag van az XT-n R360, ami valós különbséget nem jelent. SZóval igazából csak az órajel a valós különbség. Ja és az Xt-k szinte mind 256 mega rammal vannak szerelve, a pro-k meg 128/256-al!
XT-t szerinten nem érdemes megvenni, mert pár százalékkal gyorsabb csak és vagy 30-40%-al drágább!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#4) Sanya válasza Legolas (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem meg felesleges +40.000 forintot kiadni pár mhz-ért, és 5 fps-ért, . a 128 ram vs 256 ram meg teljesen más kérdés, csak nagyobb felbontásoknál számít a 256 ram(1600*1200 minden extra kapcsoló benn ), és a 8x-os agp-nél ez is csak 1-2 fps

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) robekri válasza _Yvorl_ (#1) üzenetére


robekri
addikt

És még annyi, hogy van rajtuk hőérzékelős dióda, (mármint XT-n) ezért lehet monitorozni a hőmérsékletet!

Amúgy pro-t vegyél, mert megy XT órajele fölött! (pl. lásd konfigom)

Üdv..Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) Robaj


Robaj
addikt

Az XT sokkal drágább, de nem tud sokkal többet, a pro-t tuningolni lehet...:DD

(#7) wiziloo


wiziloo
tag

9800-ból a pró a isten:DD

(#8) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Most biztos, hogy le fognak ugatni, de miért nem Nvidia???

Good to be good, but better to be lucky.

(#9) faster válasza L|zsidoboz (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Mert az Nvidia nem gyárt sem 9800Prot, sem 9800XT-t, és itt most ez a kettő van játékban.

(#10) faster válasza _Yvorl_ (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Természetesen, mint mindig, az ár a lényeg. A 128-256MB ram a leglényegesebb különbség a két kártya között. (bár 9800Pro-ban is van 256MB ramos, de az ritka)

(#11) L|zsidoboz válasza faster (#9) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

De én úgy vettem észre, hogy a topicnyitó nem ATI fun, ezért gondoltam adok egy új alternatívát neki...
Szerintem csak azért akar ATI-t, mert azt hallja mindenhol, hogy az ATI a csúcs...

Good to be good, but better to be lucky.

(#12) faster válasza L|zsidoboz (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Nem nagyon van alternatíva olyan összegekért, amennyibe egy 9800Pro kerül.

(#13) Totyi válasza L|zsidoboz (#11) üzenetére


Totyi
őstag

Valszeg azért hallja,mert úgy is van.Sok ember ugyanazt mondja,egymástól függetlenül;abban már lehet vmi.Bár az új vnidia most jobb,mint az ati.De a régi fx-eket veri.

(#14) Ijk


Ijk
nagyúr

Szvsz egyértelműen a 9800pro, ui. az xt-ben egyszerűen nincs annyi teljesítménytöbblet, hogy ha vmi game neked már proval beszaggat, azt xt-vel ne tenné. Meg aztán mondjuk egy sapphire 9800pro-t általában fel lehet húzni xt órajelre, sőt ha szerencsés vagy még tovább is, és akkor már csak a ramban különbözik a 2 kártya. (nem elfogultságból írtam sapphire-t, hanem mert csak azzal vannak tapasztalataim)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) L|zsidoboz válasza faster (#12) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

EZ igaz...:(

Good to be good, but better to be lucky.

(#16) faster válasza L|zsidoboz (#15) üzenetére


faster
nagyúr

Az FX-ből az egyedül jó vétel az 5900XT volt, az is legfőképpen a kedvező ára miatt (összehasonlítva a normál 5900 és az 5950Ultrával).
Egyébként egy videokártyát sem szabadna lehúzni vagy felmagasztalni, ha nem tudjuk az árát. Lehet jó vétel az 5950 Ultra is, ha elég olcsón adják. Csak épp ez nem jellemző.

(#17) L|zsidoboz válasza faster (#16) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Amúgy az Nvidiánál én is az FX 5900xt-re gondoltam.
Ph-n 35k az ára.
Tudom, hogy teljesítménye gyengébb, mint ATi 9800pro, de olcsó, és élsimítás nélkül elég jól teljesít.

Good to be good, but better to be lucky.

(#18) Totyi válasza L|zsidoboz (#17) üzenetére


Totyi
őstag

Csakhogy az élsimítás és az anizotróp szűrés nagyon finom tud lenni.:)

(#19) faster válasza L|zsidoboz (#17) üzenetére


faster
nagyúr

A bolti nettó ára is kábé ennyi. 3x ezres kategória, a 9800Pro 4xe Ft az XT 60e Ft körül mozog, szerintem a topiknyitó 40-50ben gondolkodik.

(#20) L|zsidoboz válasza faster (#19) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Hát pesten lehet, hogy ennyibe kerül, de Szegeden nem.
Alaplap BIOS-frissítéshez értessz?Fontos lenne!
Amúgy szerintem nagy ATI funok, nem kéne tanácsot adni a topicnyitónak, hogy mégis milyen márkát??? Tudom, hogy nem kérdezte, de azért mégis...

Good to be good, but better to be lucky.

(#21) faster válasza L|zsidoboz (#20) üzenetére


faster
nagyúr

Amiket mondtam, azok használt árak, ennyiért mennek itt a PH!-n.
Minimális a márkák közti különbség. A csúcskártyák szvsz ugyanabban a gyárban készülnek.Bios frissítéshez nem értek, szerintem kérdezt meg a megfelelő kártyatopikban

[Szerkesztve]

(#22) L|zsidoboz válasza faster (#21) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Már vágom.
Nem akarom szétoffolni a topicot, így nem is írok többet!!!

Good to be good, but better to be lucky.

(#23) faster válasza L|zsidoboz (#22) üzenetére


faster
nagyúr

Nem akartalak elüldözni, tényleg nem flasheltem még sosem Biost, azért írtam, hogy célszerűbb egy céltopikban megkérdezni. De azt sem tudom, milyen kártyád van. :)

(#24) L|zsidoboz válasza faster (#23) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Ez itt a reklám helye:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=87041&arc=f[/L]

Amúgy szvsz nem mindegy, hogy milyen 9800pro-t vesz, mert 9800-9800 között is van komoly árkülömbség...
Melyik a legjobb 9800pro ár/teljesítmény???

Good to be good, but better to be lucky.

(#25) tomcsi23 válasza L|zsidoboz (#24) üzenetére


tomcsi23
veterán

Különbségre gondolsz?
Egyre lejjebb mennek az árak az üzletben is. Ha az alap tulajdonságokat veszed alapul (256 bit, refnyák), akkor olyan egetverő különbség nincs.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#26) xy_


xy_
csendes tag

Hogyan és mivel lehet felhúzni a 9600 pro-t????
aki tudja ossza meg pls! :F

Asus P4P800E p4,3.0HT,2x256ddr infineon,Ati 9600Pro

(#27) Robaj válasza xy_ (#26) üzenetére


Robaj
addikt

pl. powrstrip, de asszem (nvidiás vagyok) van omega-driver is, de nem tom van-e még, régebben volt.

(#28) Robaj válasza Ijk (#14) üzenetére


Robaj
addikt

Jobb, mint a 9600xt-d volt? Szvsz nem érte meg a váltás! Várnod kellett volna az x800-ra!

(#29) _Yvorl_ válasza Robaj (#28) üzenetére


_Yvorl_
tag

Hozzászolásokra válaszolva. Igen eddig nem voltam nagy ATI FAN pontosabban az igazat megvalva eddig egyetlen egy ati kártyám se volt még az idők kezdetén meggyöztek, hogy az nvidia a jobb es ez sajnos bennem is maradt. Most is egy fx 5600 ultrat nyűvök. DE viszont néztem, hogy sok esetben ez már kevés viszont tudom most sokan lehurrognak de egy barátom ati 9600 xt jével összehasonlítva (igaz nálam csak lcd van igy mas felbontas mindket esetben 1240*1024) szemmel nem igazán látok különbséget tehát azt szürtem le hogy arra nem éri meg váltani. Namost a két csucskártya közül teszteket olvasva én az nvidia 6800 mellé tenném le a voksomat bár nem hinném hogy rossz lenne az ati x800 asa sem, de ezek még igazán túl drágák, tehát nem jönnek még szóba. Viszont új 9800 prot már látok 160 dollárért és 9800 xt meg 230 körül ezért ezek már emberibb árban vannak és igen azt halottam, hogy ezek közel a csúcskategoriát képviselik még mindig és elég nagy ugrást jelentenek a régi fx 5600 ultramhoz képest. ami még kicsit várakozásra ösztönöz az hogy igérik a nvidia 6600 as széria megjelenését is, ami állítolag olcsobb lesz na és azt nem tudom még hogy az hogy fog viszonyulnni a ati 9800 as szériákhoz még. Elöre is köszi a véleménzeket.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#30) asturel válasza L|zsidoboz (#20) üzenetére


asturel
őstag

bocsi de a fun az kb azt jelenti hogy szorakoztato.. te a fan-ra gondolsz (nem a ventire..) csak nagyon szurja a szemem bocs

amugy az xt-ken nem 2.5ns -es ram van a prokon meg 2.8ns? ezt senkise irta..
kovezzetek meg ha nem igy van..

[Szerkesztve]

(#31) L|zsidoboz válasza asturel (#30) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nem tudok se magyarul, se angolul.:(

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#32) L|zsidoboz válasza _Yvorl_ (#29) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

6600 AGP-re úgy tudom, várni kell még egy kicsit.
De megéri.

Gondolom ezt már olvastad, itt kiderül 6600-9800pro közötti külöNbség:
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=431[/L]

Good to be good, but better to be lucky.

(#33) _Yvorl_ válasza L|zsidoboz (#32) üzenetére


_Yvorl_
tag

Igen köszi ezt olvastam, bár itt nem hegyezi ki a 9800 as és a 6600 as közötti különbséget igazán, de azért azt mutaja lehet érdemes várni még kicsit mig az megjelenik, esetleg még ami majd ki kene deruljon hogy mennyibe lessz ezekhez képest árba és teljesitménybe egy sima 6800 as (nem is ultra nem is GT) mert ebbe a tesztbe azt irja hogy szerintuk még jobb. De majd ah kézzel fogható lessz gondolom letesztelik. pár hónap még nem a világ.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#34) L|zsidoboz válasza _Yvorl_ (#33) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Így van.:C
Nekem sincs már két hete VGA-m, és még élek!!!
Pedig már hiányzik a CS:(
Én a te helyedbe várnék, és ha nem lesz olyan jó a 6800, legalább olcsóbb lesz a 9800:))

Good to be good, but better to be lucky.

(#35) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Ati Radeon 9800XT jobb, mert 256MB-os és gyorsabb!
De az Ati Radeon 9800PRO 128MB jobban megéri, mert a másik túl drága!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATI 9800 Pro vagy 9800 XT? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.