Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) WiLDoR


WiLDoR
tag

naszóval. a múltkor akadt a kezreim közé egy gép (ami ugyan nem amd volt, hanem p3), ami felettébb érdekes dolgokat művelt, lévén, hogy a gép elindult, lekapcsolt, csipogott, majd rájöttem, hogy biztos procitúlmelegedés van.
a venti jó volt a procira (standard p3-as venti), majd miután megbizonyosdtam, hogy pörög rendesen a drága, elkecmeregtem a 10 perc pihi után a bios-ig, majd megnéztem a procihőmérsékletet.
na nem is lepődtem meg különösebben, amikor 89 C fokot írt procihőmérsékletnek, (gondolom nem kell mondanom, hogy ez irreális érték) de a hűtöborda viszont még langyos sem volt.
az alaplapi hővédelem miatt kapcsolt le a gép, mire az ASUS alaplap thermál szenzorát közvetlenül rákötöttük a procira, ekkor már viszonlag jó hőmérsékletet mutatott, de a proci még mindig nagyon meleg volt az alaplap állítása szerint (58 C fok), a borda ismételten hideg volt.

aztán gondoltam 1et és kipróbáltam másik táppal is a dolgot, s láss csodát a CPU fan is 15 perc pihi után normális hőmérékletet jelzett (30-38 C fok között).

szóval a konklúzió vagy mifene az volna, hogy akinek esetleg túl magas a procihőmérséklete, az gondolkozzon el azon, hogy esetleg nem-e a gép tápegysége az, ami esetleg bugosan működik és cserére szorulna, mert én ezzel az ''apró'' gonddal 3 órán át szoptam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.