Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzperx


mzperx
aktív tag

Nos, tudom, hogy a hűtés lerágott csont, de...

Gépcserebere lenne és kéne valami jófajta hűtőventillátor a fent említett CPU-ra. Jó lenne ha csendes lenne, de jó hatásfokú... Már arra is gondoltam, hogy venném a jó öreg Coolink Cool 111-es rézbordáját, meg a meglévő 60x60-80x80-as tölcséremet és raknék rá egy 80x80-as ventillátort...

Ha bárki meg tud szánni valamiféle tanáccsal azt megköszönném...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#2) mzperx válasza mzperx (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

???

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#3) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Coolink U2Lite nagydb rézbetétes borda+8cm rendszerhűtő.
vagy Spire Fridgerock szintén nagy rézb. borda+fordulatszámszabályzós venti.
www.users.hu
http://www.terminal.hu/artread.php?id=16205504020817

(#4) bLaCkDoGoNe válasza mzperx (#2) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

nekem egy spire fridgerock van az athlon xp 2000+-on, jelenleg terhelten olyan 49-50fok, idle 43 körül... szerintem az eleg jo...24fokos szobahőmérsékletnél, zárt azona class házban, egy házventivel a ház hátulján.

a venti kb. 4100-4300 körüli fordulaton megy, szerintem nem hangos, de ez teljesen szubjektív.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5) Márton válasza bLaCkDoGoNe (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

Fene tudja. Nekem biztos hangos lenne :)
Az en Whisperrock II-m 2800-on porog, es egy 1800-as AMD-t tart
42 fokon, 100% procihasznalat mellett megy fel 51re.
Zart Codegen haz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) #25954560 válasza mzperx (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Yo 5letnek tunik, miert nem probalod ki? Gazdagabbak lennenk egy hasznos tapasztalattal... Eloszor inditsd el a procit mondjuk 1400-on (1600+), ha ott tuti a hutes, akkor mehetsz folfele. Igy tuti, hogy nem sul meg a procid bar sztem nevleges frekin hajtva sem tud megszaladni ezzel a hutessel.

(#7) emvy


emvy
nagyúr

És a jó öreg Titan? Nekem ez tarja 50 alatt az 1900-on futó XP-t...

while (!sleep) sheep++;

(#8) bLaCkDoGoNe válasza emvy (#7) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

valakinek csak ki kellett probalnia a spire-t is, hogy tudjon okosakat irni ide a forumba :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9) kenyeres


kenyeres
csendes tag

Most vettem egy XP 1800-as gépet és 63 fokon megy... hűvös őszi levegő mellett... pedig szép nagy hűtő van rajt, érintérsre is elég meleg, ne cseréltessem le a hűtőt egy Fridgerock-ra?

Próbáltam terhelni is de nem ment feljebb... bár lehet hogy tovább kellett volna...

50 fok lenne a max idális szerintem....

Üdv Laci

(#10) boca111 válasza kenyeres (#9) üzenetére


boca111
tag

Szia!

Nekem 1800+ 46 fokon ment egy tak 68-cal, de nem bírtam a hangját.
Most titan d5tb van :))
Nyáron 48 fokon ment, most le tud menni 45 fokra :))

(#11) Den válasza kenyeres (#9) üzenetére


Den
veterán

Nem véletlenül asus alaplapban van az az xp?

www.simson4t.hu

(#12) WaterLo válasza Márton (#5) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Hol vetted?

....What's up!....

(#13) phoenixke


phoenixke
tag

1.8 XP 62 fokig mászik egy-egy játék alatt Titánnal...... Réz lapocska nincs. A ház ventilátora direktre van kötve, nincs fan -on, folyamatosan keni. elszivó nincs benne.. Na mindegy.. Itt/ott csak jobban megéri kifizetni azt a 20-40 rongy különbséget egy pIV ért, azzal nincs ennyi gáz - rájöttem, nem elvi alapokon kell vásárolni.

(#14) Den válasza phoenixke (#13) üzenetére


Den
veterán

Tőled is kérdem, nem asus lapod van.

Másrészt ezzel a 62 fokkal mi gondod van? Fagy a géped netán?
Agyzúzót kérdezd hány fokos a p4-e. az is fölmegy 60 fok fölé.
De ha asus lapod van akkor az a hibás valszeg, és bios frissítéssel megoldható.

www.simson4t.hu

(#15) Spensers


Spensers
aktív tag


Hi
Nekem 1700+ os procit Hűt egy TITAN d5tb 4tc

Alap (netezés,töltögetés) 42-44 (24 fokos szoba hő)
Ja igen és a ház oldala rajta VAN !

(#16) Ürgülfütty válasza mzperx (#1) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Én javaslom a Globalwin TAK-68 (vagy 58...?)-at.Én próbáltam,király 2000+-ig ajánlja a gyártó.

(#17) phoenixke válasza Den (#14) üzenetére


phoenixke
tag

Köszi a hozzászólást. Alaplap egy GIGABYTE 7VRXP VIA KT333 . Alaposan megnéztem annak idején az alaplap teszteket. Akkoriban legtöbb helyen 2. v. harmadik helyen állt a teszteléseknél, többnyire külföldi szaksite-okon. Az ára viszont fele annyi volt. Egy negatívum volt, ezen nem igazán éri meg tuningolni - nincs is szükségem rá egy 1.8as Xpvel 512 DDr -EL.

(#18) Den válasza phoenixke (#17) üzenetére


Den
veterán

Oké, csak azért kérdeztem, mert az asus a7v333 és a7v266-e lapok ''típushibája'' hogy irreálisan magas hőfokot mérnek, és a legutolsó bios megoldja ezt a problémát.

Akkor eseteg a házad szellőzik rosszúl. Mindenesetre ha nem fagy akkor nincs gond.

www.simson4t.hu

(#19) utax válasza mzperx (#1) üzenetére


utax
aktív tag

majd én megmondom a tutit :)
eddig egy wbk38 hűtötte az athlon 1.4TB-met. terhelés alatt nyáron 58 körül ment, idlébe ment csak le (cpucoollal) 40 fok köré
viszont zúgott mint az állat, rohadtul idegesített
most lecseréltem egy spire whisperrock III-ra. idle 28 fok, terhelve 43 és HANGTALAN !
isteni ez a hűtő, best buy szerintem, az amp-nál plusz csatlakozóval 4e bruttó. én ezt ajánlom.

ui: lassan jöhetne az új prohardver hűtőteszt, spire versenyzőkkel !

Use the force, Dude !

(#20) WiLDoR


WiLDoR
tag

naszóval. a múltkor akadt a kezreim közé egy gép (ami ugyan nem amd volt, hanem p3), ami felettébb érdekes dolgokat művelt, lévén, hogy a gép elindult, lekapcsolt, csipogott, majd rájöttem, hogy biztos procitúlmelegedés van.
a venti jó volt a procira (standard p3-as venti), majd miután megbizonyosdtam, hogy pörög rendesen a drága, elkecmeregtem a 10 perc pihi után a bios-ig, majd megnéztem a procihőmérsékletet.
na nem is lepődtem meg különösebben, amikor 89 C fokot írt procihőmérsékletnek, (gondolom nem kell mondanom, hogy ez irreális érték) de a hűtöborda viszont még langyos sem volt.
az alaplapi hővédelem miatt kapcsolt le a gép, mire az ASUS alaplap thermál szenzorát közvetlenül rákötöttük a procira, ekkor már viszonlag jó hőmérsékletet mutatott, de a proci még mindig nagyon meleg volt az alaplap állítása szerint (58 C fok), a borda ismételten hideg volt.

aztán gondoltam 1et és kipróbáltam másik táppal is a dolgot, s láss csodát a CPU fan is 15 perc pihi után normális hőmérékletet jelzett (30-38 C fok között).

szóval a konklúzió vagy mifene az volna, hogy akinek esetleg túl magas a procihőmérséklete, az gondolkozzon el azon, hogy esetleg nem-e a gép tápegysége az, ami esetleg bugosan működik és cserére szorulna, mert én ezzel az ''apró'' gonddal 3 órán át szoptam...

(#21) cheroub


cheroub
csendes tag

Hali.

Asszem észrevehető hogy a titan meg a spire ventik nagymértékben hasonlítanak(netán u.a.).
A titánnal van tapasztalatom az erősebb cucchoz a D5TB sorozatot használjuk(az utána lévő szám v. betű csak alverzió(csipogó,szélesebb klipsz stb.)). De a 2000+ környékén már nem olyan jó ezért oda a CU5TB tudom ajánlani, garantáltan csendes és jól hűt(na meg az ára :)).

Byez

(#22) phoenixke válasza Den (#18) üzenetére


phoenixke
tag

Ebben tökéletesen igazad, mert nagyon rossz a szellözése, most dolgozom a megoldáson. Thx.

(#23) TommyGun


TommyGun
őstag

Coolink U'' LITE van nekem az 1900+ procimon ......terhelés alatt 50 fölé nem megy.......idle állapotban meg 45 körül van és tápventi van rajta szal elég kell legyen :))

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#24) soldier


soldier
csendes tag

Én is egy Athlon XP 2000+ akarok venni csak nem tudom eldönteni, melyiket vegyem:

TITAN TTC-D5TB(5/TC) vagy TITAN TTC-CU5TB ??

(#25) emvy válasza soldier (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha van lóvé, akkor a 2. az nagyon tuti.

while (!sleep) sheep++;

(#26) boca111 válasza soldier (#24) üzenetére


boca111
tag

2000+ hoz inkább TITAN TTC-CU5TB!

(#27) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Én is 2000+ hoz keresek hűtőt...
Szerintetek a Spire WhisperRock III jó hozzá 50-55 fokhoz ?
(a weblapja szerint elbírja)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28) petronas válasza FollowTheORI (#27) üzenetére


petronas
csendes tag

Az én procim (AMD Athlon XP 1600+) 1660Mhz-en fut, ami szerintem eléggé megfelel egy 2000+-osnak. Ezt egy Spire WhisperRock III-mal hűtöm. Ezt a hűtőt lassan már egy hónapja használom és szerintem elég jó, mivel 2900-et pörög és még így is lehűti a procimat 52-53 fokra, ezt a hőhérsékletet is úgy értem el hogy kb. 1 óra hosszat járattam a 3DMark 2001SE-t és utánna 4 órát játszottam a Battlefield 1942-vel. Tehát szerintem egy kicsit megterheltem. E-mellet még a házam elég rosszul szellőzik (a táp a procihűtő fölött van kb. 5mm-rel), tehát az az 53 fok lehetne 50 fok is. Egyépként ha kell egy ilyen hűtő akkor írjál nekem, mert szeretném valakinek eladni 2500Ft-ért.

(#29) robekri válasza bLaCkDoGoNe (#4) üzenetére


robekri
addikt

EZ nekem 1700+ XP felhúzva 2000-re és még nem láttam 46 fokosan a procit! :DD

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#30) LukE válasza robekri (#29) üzenetére


LukE
veterán

1800-as XP, Coolink H1T, direkt kipróbáltam zárt házban + 1,85V + 1741Mhz, kb 1 órán keresztül mp3 és ace tömörítés meg sandra cpu benchmark futott egyszerre pár fokkal emelkedett, de így is 50 alatt maradt. Persze ezt nem nyáron, amikor a szoba hőmérséklete 30-35 fok körül van, akkor idle volt 42 fok. Most 1696-on, netezéssel 36 fok. 1 előnye nyitott háznál biztos van: a meleg levegőt ki lehet vele fújatni jó messzire. Plussz ha ez egyik venti le is áll, akkor sem sül meg rögtön. Hangja viszont van, de ki lehet bírni.

LukE

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) tr00p3r


tr00p3r
őstag

az én tippjeim a következőek az XP 2000+ hűtésére:
Thermalright SLK 800
Themaltake Volcano 7+ vagy a Volcano 9
Cooler Master HHC-L61

az első kettőn lehet a ventilátor sebességét állítani, a 3. meg a ''Heat Pipe'' elvével hűt nagyon jól és csendessen!

vagy VÍZHŰTÉS!! :DD

(#32) nicktelen


nicktelen
csendes tag

TITAN TTC-CU5TB

megnyugtató, hogy ezt írjátok róla, ezt vettem a kofigba, igaz csak egy durora, de a távlati terveim nagyobbak :DD

Csak lassan mondjad, mert nem vagyok nagy spíler!

(#33) Ploszi


Ploszi
senior tag

Zalman 3100GP-vel van valakinek tapasztalata? nagyon állat így kinézetre :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.