Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlon 64FX vs. P4EE (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jenő


Jenő
aktív tag

[L]http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=849&oldal=1[/L]
Azt hiszem a teszt magáért beszél. ;];];]

(#2) engusz válasza Jenő (#1) üzenetére


engusz
veterán

''Természetesen azt is el kell ismernünk, hogy 925 dolláros listaár mellett a Pentium 4 Extreme Edition sem az ár/teljesítmény arány bajnoka, bár ennek a megoldásnak annyi előnye azért van, hogy bármelyik i875P vagy i856P/G chipkészletes alaplapban használható és nem igényel speciális memóriát sem...''

Ha lenne egy i87P-s lapom és hozzá jó kis ramok, akkor biztos, hogy P4EE-t vennék, ha gyors gépet szeretnék. De mivel egyik sincs a felsoroltak közül és pénzem sincs, ezért csak csorgatom tovább a nyálam.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) beeboy


beeboy
addikt

az az érdekes, hogy az intel ExtrémErnyedt procija szinte semmit nem profitált a nagyobb cache-ből.
talán azért mert 3. szintű?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#4) Jenő válasza engusz (#2) üzenetére


Jenő
aktív tag

Hmm, SZVSZ rossz döntés. a P4EE majdnem (azt hiszem 1 kivétel még) csak abban az alkalmazásban nyert ahol előjött a HT előnye. De végülis te tudod mire dobod ki a pénzed. :P

(#5) beeboy válasza engusz (#2) üzenetére


beeboy
addikt

én meg az athlont, és a megmaradt 200 dollárból megvenném hozzá az alaplapot. az tényleg király lenne!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) HiperG válasza beeboy (#5) üzenetére


HiperG
addikt

Hát sajna az a megmaradt 200 dollár az ECC Regiszteres ramokra menne :(

(#7) beeboy válasza Jenő (#4) üzenetére


beeboy
addikt

főleg hogy kopogtatnak a 64 bites programok...

ezt csak azért csinálta az intel, mert besz*rtak az athlon64-től, csak marketingértéke van semmi több.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#8) hobizoli válasza HiperG (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerintem meg ~100USD a diffi....



hobizoli

több drón kell ;P

(#9) beeboy válasza HiperG (#6) üzenetére


beeboy
addikt

nem tudom mennyi a különbség a csúcs-ram és az ecc-s csúcsram között, lehet hogy ennyi.

mert ram mindkettőhöz kell, szóval csak a különbség számít.
de lehet hogy ilyen sok.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#10) steveetm


steveetm
őstag

Corsair XMS Registered ECC 512MB PC3200 DDR 400MHz Memory
$199.99

Üdv.: steveetm

(#11) beeboy válasza steveetm (#10) üzenetére


beeboy
addikt

e-connect:

valueRAM 512 MB 400MHz ECC CL3 DDR
kiszerelés Nettó ár Bruttó ár garancia szállítás
BOX 28400 (35500) élettartam 1 nap Kosárba »


és a másikat is meg kell venni




Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#12) beeboy válasza beeboy (#11) üzenetére


beeboy
addikt

uganez ECC nélkül kb. 25+fa

szóval ezen nem múlik semmi

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#13) HiperG


HiperG
addikt

CL3 harmatgyenge

(#14) HiperG


HiperG
addikt

Nekemis CL2-n fut...azé minimum lehetne ez az ECC-s annyis...

Na mind1 majd jön S939 :)

(#15) erdoke válasza beeboy (#12) üzenetére


erdoke
titán

Ugyanez (? dehogy ugyanez, Cl2-n viszzi nálam a Street Racert) bruttó 22e. Infineon, Magicomp.

Egyébként memória olvasásban 3%-ot kapok az alap FSB-n járatott rendszeremmel az A64-FX-től.
Írásban viszont kap tőlem 36% hátrányt az A64-FX. :t Nesze neked regiszteres CL3 ECC RAM...
Ha nem Intel bonanzában mérték volna a hwsw-en, akkor kaphattak volna normális értékeket. Merthogy a 875P-s lapot használók nagy többsége nem Intel lappal birkózik ám.:P

A legjobb aláírás a héten

(#16) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha vennék egy p4eee-t és elmesélném a haveroknak h most vettem egy 3,2 Ghz-es p4-es procit 240 ezerért asszem sírógörcsöt kapnának a röhögéstől.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) erdoke válasza Esmein (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ha tudnák, hogy maradt a bankban még 240 milliód, és van otthon egy Athlon64-FX-ed, akkor nem hiszem.:))

A legjobb aláírás a héten

(#18) erdoke válasza HiperG (#14) üzenetére


erdoke
titán

Van némi összefüggés az ECC regiszteresség és a CL3 között...:B

A legjobb aláírás a héten

(#19) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha a bankban lenne 240 millióm építenék egy szerverparkot és azzal bencsmárkolnék nem ilyen gatya cumóval :)

||
||
/
V

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) engusz válasza Esmein (#16) üzenetére


engusz
veterán

És a haverjaid tudják, hogy a P4-es széria már úgymond a végét járja és még azért mindig felveszi a kesztyűt az áj Athlon-okkal?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) Esmein


Esmein
nagyúr

Haverjaimnak a celeron is p4 :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) engusz válasza Esmein (#21) üzenetére


engusz
veterán

És belőlük mennyi dolgozik számítástechnikai boltban mint eladó? :DDD

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) erdoke válasza Jenő (#4) üzenetére


erdoke
titán

P4EE-t venni tényleg nem egy jó döntés. Viszont nézd meg, mennyibe is kerül egy 2,8C + IC7 + 512 MB Infineon 400-as kombó az A64-FX + lap + ECC-s 400-as RAM kombóhoz képest.
Egy ilyen párosítás 3,5 GHz-en, szinkron CL2,5 RAM-mal nem sokkal maradhat el a húzott A64-től sem.:P

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza engusz (#22) üzenetére


erdoke
titán

Majdnem mind, ha jól tippelek az eladókkal való tapasztalataim alapján. :DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#25) beeboy válasza engusz (#20) üzenetére


beeboy
addikt

ja, a legutolsó P4 a LEGELSŐ athlon64-el.

azért ez egy kicsit gáz ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#26) HiperG válasza erdoke (#18) üzenetére


HiperG
addikt

Jaszal az CL2-es lenne csak azt az 1 órajelciklust az ECC miatt veszti?

(#27) HiperG válasza engusz (#20) üzenetére


HiperG
addikt

Amennyire felveszi ez a kesztűt az A64 FX-el, annyira felveszi a kesztyűt a fordítva is az XP-vrel ;]

(#28) HiperG válasza erdoke (#23) üzenetére


HiperG
addikt

Viszont valakinek még arra sincs pénze és beéri egy NF7-el plusz egy 2500+ al (nekem még utóbbira sincs pénzzem :O)

(#29) engusz válasza HiperG (#27) üzenetére


engusz
veterán

Akkor annyira nem kéne Isteníteni az AFX-et. Jó meg minden, de várjuk meg, hogy meddig lehet majd felfelé menni az órajellel...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) engusz válasza HiperG (#27) üzenetére


engusz
veterán

Jah, és köztudottam az Athlon XP-k elvesztik a csatát 2400+ felett. A HWSW.hu-n volt pont egy XP 3200+ és egy P4 3200 tesztje.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) HiperG válasza engusz (#29) üzenetére


HiperG
addikt

Hát húzták már fel 3,2 Ghz-re is :)
És ne feledjük ugyanaz az eset áll fenn mikor kijött a P4 (Willamette) azt alig lehetett húzni de jött a csíkszélességváltás...
Most ugyanez fog bekövetkezni...
Jaés a San Diegoban lesz DDR2 támogatás...

(#32) engusz válasza HiperG (#31) üzenetére


engusz
veterán

Majd, majd, majd... Éljünk a jelenben. DDR2 úgy is csak akkor fog elteredni, ha az Intel úgy akarja.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) HiperG válasza engusz (#30) üzenetére


HiperG
addikt

Én ennek ellenére 2500+t vennék, ugyanis 30 000 Ft-al olcsóbb mint egy 2,4C és aztis fel lehet húzni a 3200+ra...és mire nem elég az a teljesítmény? :)

Mindenesetre elhatároztam, hogy új gépet addig nem veszek maj'csak 90 nanos FX-et BTX-es cuccal :)

(#34) engusz válasza engusz (#32) üzenetére


engusz
veterán

Elterjedni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35) HiperG válasza engusz (#32) üzenetére


HiperG
addikt

Márpedig őis úgy akarja...

(#36) Esmein


Esmein
nagyúr

Hm hm.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) engusz válasza HiperG (#33) üzenetére


engusz
veterán

[L]http://www.depo.hu[/L]
Athlon XP 2500+, bruttó: 22.465 Ft.
Intel P4 2400 MHz, bruttó: 45.988 Ft.

Az a 30.000 Ft csak 23.523 Ft. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#38) engusz válasza HiperG (#35) üzenetére


engusz
veterán

Akkor pedig nem csak az új Athlon-ok kiváltsága lesz majd a DDR2.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) HiperG válasza engusz (#37) üzenetére


HiperG
addikt

Jameg az Inteles alaplapok is drágábbak 10.000 ft-al...

Mondtam már nem vagyok jó anyagi helyzetben :(

(#40) Esmein


Esmein
nagyúr

Nézzünk hozzá top alaplapot is ? nf7-s vs ic7

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#41) HiperG válasza engusz (#38) üzenetére


HiperG
addikt

Ja de az csak a Grantsdale lesz (sőt egyes pletykák szerint kijön eőtte az Alterwood is még a northwoodhoz [mert ugye prescott késik] aminek különlegessége a DDR2 támogatás lesz)...

A Prescottról még egyetlen bíztató hír nemjött..

(#42) Esmein


Esmein
nagyúr

Csóró vagyok, nem inteles :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#43) engusz válasza HiperG (#39) üzenetére


engusz
veterán

Ne csússzunk el ilyen irányba. Mindenki azt vesz, amire pénze van. Tény és való, hogy ha most nem nézzük az új Athlon sorozatot, akkor P4-ből erősebb konfigot lehet összerakni. (Jelenleg.) És ugye a teljesítményt illetve a top dolgokat mindig meg kell, hogy fizessük.

Az Intel sem hülye. Tudja nagyon jól, hogy azok a 2.4C procik mennek mint a disznó. Szvsz ezért nem megy lejjebb az áruk.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) HiperG válasza engusz (#43) üzenetére


HiperG
addikt

Jacsak akinek nincs rá pénze az bekaphassa (a cerkát)...

Mind1 elég embert győztem már meg P4 helyett AMD-ről a baráti körben, hogy ezzel letudtam a személyes dolgokat az Intel és köztem :DDD :DDD :DDD

(#45) HiperG válasza HiperG (#44) üzenetére


HiperG
addikt

Viccet féretéve remélem, hogy végre felmegy az AMD a K8-al kb 50% részesedésre...

(#46) engusz válasza Esmein (#40) üzenetére


engusz
veterán

ABIT IC7 26.880 / 33.600 Ft.
Intel P4 2.4 GHz S478 512kB 800MHz 40.040 / 50.050 Ft.
Kingston HyperX 512 MB 400MHz CL2 DDR (2 darab) 69.640 / 87.050 Ft.
Összesen: 170.700 Ft (bruttó)

ABIT NF7-S 20.900 / 26.125 Ft.
AMD ATHLON XP 2500+ 17.972 / 22.465 Ft.
Kingston HyperX 512 MB 400MHz CL2 DDR (2 darab) 69.640 / 87.050 Ft.
Összesen: 135.640 Ft (bruttó)

Azaz az AMD-s konfig 35.060 Ft-tal olcsóbbra jön ki. Itt csak el kell dönteni, hogy a 35e Ft ér-e nekünk annyit, hogy kapunk egy gyorsabb rendszer (tuningolva). Ez mindenki szive-joga!

Forrás: [L]http://www.e-connect.hu[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#47) Mista Boller


Mista Boller
tag

En pedig azt remeltem, hogy a K7-et is atviszik 0.09-re. De sajna nagyon ugy nez ki, hogy nem lesz ilyesmi. Azokat igazan jol lehetne huzni... :(

Tout le monde est une nonne

(#48) engusz válasza HiperG (#44) üzenetére


engusz
veterán

Akinek látom, hogy nincs pénze, annak én is AMD-s konfigot rakok össze. Akinek meg van és tényleg szeretne nagy teljesítményű gépet - akármilyen okból - annak Intel-t szoktam összerakni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) HiperG válasza engusz (#46) üzenetére


HiperG
addikt

NF7-S el tudásban egy kategóriában IC7-G passzol...

De ez már részletkérdés

(#50) HiperG válasza Mista Boller (#47) üzenetére


HiperG
addikt

És mire mennél vele?
Hogy a A64 tovább drága maradna?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlon 64FX vs. P4EE (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.