Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ata 100 helyett csak ata 66 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Trak


Trak
addikt

Hi!
Az a nagy gondom, hogy van egy 120 -as 8MB cache-es Maxtor winyóm, ATA 100 at támogató alaplappal, de a gép csak UDMA 4-esnek azaz ATA 66 nak ismeri fel a winyót... Ugyanakkor a mellette rack ben lévő 60GB -os ATA133 -as 2Mb cache-es Maxtort UDMA5-nek ATA 100-as nak ismeri fel. OPrendszer XP pro HUN.
Alaplap: Abit TH7II. A kábel biztos jó, mert másik gépben még UDMA 6-ot is vitte.
A Maxtor oldalon azt javasolták, hogy távolítsam el az IDE ATA/ATAPI vezérlőt az eszközkezelőből, ezt meg is tettem, újraindítottam, újra felismerte, de továbbra sem lett jó.
Ötletek? :F

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2) Hequila válasza Trak (#1) üzenetére


Hequila
őstag

Nekem akkor csinált ilyesmit, amikor fordítva dugtam rá az IDE káblet! Na nem úgy fordítva, ahogyan elsőre gondolnátok, hanem úgy, hogy a vinyóra való végét az alaplapra dugtam, az alaplapon lévőt pedig a vinyóra. Szerintem cseréld meg a végeket a vinyó és a deszka között, egy próbát megér!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3) Gismo


Gismo
addikt

Egyébként lényegtelen, mert a vinyók nagyrésze, ha jóltudom akkor ATA/66-al ugyanolyan gyorsak mint ATA/100-al. Tehát az ATA/100 nincs kihasználva az ATA/133 sincs és a SATA (Serial ATA 150) főleg nincs.

(#4) Trak válasza Gismo (#3) üzenetére


Trak
addikt

Igazad van, nem is a sebesség miatt érdekelne, bár talán vlamit mégis jelentene, de szerintem sokat nem. Csak érdekel miért nem akarja ezt a dolgot...
Az otthoni ilyen Maxtorom ami nem 8MB- cache-es az simán megy ATA133 -as alaplapban UDMA6 -on.
Tehát csak próbálom kideríteni mitől van ez.
Hequila: azért ennyire nem vagyok lama, hogy rossz oldalát próbáljam rádugni a lapra, de azért kössz.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) Trak válasza Trak (#4) üzenetére


Trak
addikt

UP

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#6) Flashcash válasza Trak (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha egy kábelen van a mobil rack-el akkor húzd le a rack-et a kábelről és próbáld újrafelismertetni a vinyót az eszközkezelőben.

(#7) ggx


ggx
tag

kék az alaplapban, fekete a master-ben. szürke a slave-ben???

(#8) Trak válasza ggx (#7) üzenetére


Trak
addikt

Mint mondtam ennyire lama nem vagyok :)
Több gépet raktam már össze.
Amúgy meg nem minden kábelen ilyen a szinezés...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9) Trak válasza Flashcash (#6) üzenetére


Trak
addikt

Ezt még megpróbálom hétvégén, aztán majd meglátjuk.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#10) Zoltán válasza Flashcash (#6) üzenetére


Zoltán
őstag

Hát igen, ez logikus.

(#11) ggx


ggx
tag

csak ezért kérdeztem, hogy a kábelre jó sorrendbe vannak e felaggatva a meghajtók, mert egyszer kipróbáltam úgy a gépem, hogy az alaplapra menő illetve a master-be menő csatlakozót felcseréltem, és nagyon lassan ismerte csak fel a meghajtót, és be sem bootolt utána...

(#12) Trak válasza ggx (#11) üzenetére


Trak
addikt

OK.
Most már érdekel milyen, asszem ki is fogom próbálni :)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ata 100 helyett csak ata 66 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.