Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tobsa


tobsa
tag

Sziasztok, egy furcsa és bosszantó dolog miatt kérnék segítséget. Van egy Panasonic DMR-ES15-ös asztali DVD íróm. Ha videómagnóról csinálok vele felvételt és azt számítágépben játszom le akkor a kép alján egy zavar csík látható. Ugyanezt ha az asztalival játszom le és a tévén nézem, akkor nem látható a csík. Ha a tévéről készítek felvételt akkor sehol sincs ez a jelenség. Próbáltam másik videómagnóval és kamerával is, de sajnos az a fránya csík a számítógépben való lejátszáskor ott van.Valakinek ötlete, esetleg tapasztalata?

(#2) PPeter válasza tobsa (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Amikor a TV-n játszod le, akkor is ott van az a ''csík'' - amely a VHS rendszer sajátossága, nem tudsz vele mit csinálni -, csak éppen a TV-s ''overscan'' miatt, ami a megjelenítendő képből lecsíp minden oldalon (kb. 4%-ot) nem látod.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) tobsa válasza PPeter (#2) üzenetére


tobsa
tag

Akkor ezek szerint, az asztali dvd írón felvett vhs felvétel számítógépen nem élvezhető? Mert engem zavar.Ezt valami szüréssel nem lehet kiküszöbölni?

[Szerkesztve]

(#4) PPeter válasza tobsa (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Hát akkor zavar :D , ez a rendszer így működik pár évtizede és nem csak az asztali felvevőnél, hanem mert ilyen a VHS. Tehetsz a helyére fekete csíkot PC-n megbuherálva az anyagot, de akkor még egyszer át kell kódolnod az egészet, ami minőségromlást eredményez.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.