Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus vs lg dvd olvásó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Hi!

Szerintetek mi a jobb vétel?

LG 48/16X (2 év garival), vagy ASUS 40/16x DVD (csak 1 év garival, de ATA 100-as). Az LG 12 körül van, az ASUS 16.

Előre is kösz!

Get Moded!

(#2) Male válasza DM-Fan (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem ASUS 12/40x van. A DVD része nagyon jó (gyors, teljesen halk és régiófüggetlen), viszont a CD elég hangos, de van hozzá az ASUS CD Speed, amivel le lehet lassítani és úgy már a CD is zajtalan lesz. Az ASUS-t olyan helyen vedd, ahol hosszabb garanciát adnak rá (2 vagy 3 évet szoktak).

(#3) gericooper


gericooper
aktív tag

pioneer slot in -es. csak azért vettem meg mert nem tálcás. és nagyon bírom, nagyon jó minőségű. 12/40-es. ilyet végy. :P

(#4) Pala válasza DM-Fan (#1) üzenetére


Pala
veterán

Én is Asus mellett szavazok! Az LG egy nagyon jó márka, KIVÉVE a CD-romok/DVD-romok esetében, itt egy hajszálnyival elmarad a konkurenciától. Meg én is most veszek Asus DVD-romot, ugyanolyat, mint amit leírtál, gondolkodás nélkül, mielőtt egyáltalán körülnéztem volna a DVD-ROM-ok piacán. Hogy miért? Mert Asus!!!!!! Nekem ez elég indok, az Asus nagyon jó!! Persze a csúcs minőségű termékekkel is lehet probléma, de az ilyen jól bejáratott márkanevek már csak ritkán okoznak csalódást!

(#5) DM-Fan válasza Male (#2) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Sziasztok!

Végül is megvettem az LG-t! Több okom is volt:

1. ASUS-ból sajna épp eléggé ki voltak fogyva (legalábbis a dobozosból)
2. Nem igazán találtam olyan helyet, ahol 1 évnél több garit adtak volna az ASUS optikai berendezéseire. (igaz mondjuk kb. csak 6 helyen voltam, utána feladtam :))
3. Az LG jóval olcsóbb (10. 500) volt az ASUS-nál (16. 000 fölött).
4. Az LG-hez Power DVD XP-t adtak, ami nekem speziel szimpibb, mint az ASUS DVD software. (az ASUS-hoz ASUS DVD jár)
5. Rájöttem, hogy úgyse használom ki az ATA-100-at DVD-lejátszáskor sem és egyéb CD-s operáció közben sem (egyébként elég gyors az LG-is.)

Egyébként én is komálom az ASUS cuccokat (alaplapom: TUSL2-C, vidikártyám: V7100 MX400 PRO) + szobatársamnak 1,5 éve elég jól működő ASUS lejátszója van - bár ez mostanság már rakoncátlankodik. Ez bizonytalanított el, mert hát OK, hogy ASUS, csak mi van ha 1 év 1 hét után bemondja az unalmast.
Másrészt így öt nap távlatából teljesen meg vagyok elégedve az LG-vel:
-gyorsan felismeri mind a DVD-t, mind az adat CD-t
-elég csendesnek mondható még max. speed-en pörgetve is
-igen jól grabbel audio cd-t is.
És az a 2 év gari azért sokat nyom a latban - ha a teljesítmény jó, akkor már csak az élettartam a kérdéses - erre pedig teljesen korrekt az a 2 év. És nekem az árbeli 5.000 forint különbség viszont elég sokat jelent. Kicsit fájt a szívem az ASUS után, de végül is nem bántam meg. Szerintem az LG sem az a cég már, mint a kezdet kezdetén volt, ha már ennyi garit vállal az optikai berendezéseire.

Bocs, hogy kicsit hosszú voltam, remélem más is profitál a tapasztalataimból. Köszi a hozzászólásokat!

Get Moded!

(#6) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az Asus nagyon sok témában jó cuccokat gyárt VGA,alaplap stb.
De cd/dvd meghajtókban nem a legjobb, régen többször is felfüggesztette néhány kisker a forgalmazását annyira rossz volt a hibaarányuk.

(#7) gericooper


gericooper
aktív tag

nézzétek meg, hogy a pio hány éve ''ül az optikai meghajtók'' hintájában....

és az lg, meg az asus?.....na ezért pioneer

(#8) gericooper


gericooper
aktív tag

ja nem is. az előbb elb*****m. a pio 16/40-es

(#9) Bass_2


Bass_2
tag

Nekem 16/40-szeres dvd-m van. A hatalmas zajt leszámítva elégedett vagyok vele. Gyorsan beolvassa a cd-ket és dvd-ket. Csak ne lenne olyan hangos. Meg melegszik nagyon. Ez ellen mit lehet tenni?

(#10) Bass_2


Bass_2
tag

tévedtem 16/48 :DD

(#11) andorpapa válasza gericooper (#7) üzenetére


andorpapa
őstag

Jól beszélsz, koma. Ha én most szeretnék DVD meghajtót venni (de nem szeretnék), akkor biztosan spórolnék (vagy koldulnék :) ) egy Pioneer cuccra, esetleg még a TEAC jöhet szóba. Asust azért nem, mert nem túl húderohadtjó, ráadásul az általam meghallgatott Asus meghajtók hangosak is, mint állat. LG pedig azért nem, mert viszonylag magas a meghibásodási arány, nagyon sok ismerősöm vitte már vissza az LG CD/CD-RW/DVD meghajtóját, bár ez talán azért lehet, mert sokkal több ember vesz LG-t, mint egyebet.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) andorpapa


andorpapa
őstag

Persze azt is le kell szögezni, hogy az emberben jobban megmarad egy elszállt LG, mint egy működő darab. Na meg ha behatárolt a meghajtóra fordítható keret, akkor természetesen muszáj az olcsóbbat választani. És persze nem lefikázni akarom azt, amit éppen vettetek, mert ha működik, akkor semmi gáz nincs vele, csak egyszerűen én Pioneer párti vagyok. Bár múltkor ők is összehoztak egy hibás szériát, ha jól emlékszem, mi is írtunk róla.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#13) gericooper


gericooper
aktív tag

igazad van andorpapa. teac és pioneer egyformán csúcsok közé tartozik ezen a területen.
a pio dvd-106 kifejezetten jó széria, és u.annyiba kerül mint akisebb nevek... :P :P :P

(#14) Hacked_3918


Hacked_3918
csendes tag

Az LG DVD olvasók tökéletesen megfelelnek a célnak szerintem, bár volt egy széria belőlük, ami minden design nélkül (értem ez alatt a teljesen kiszögegesített, kockásított példányt) aminek a tálcamozgató motorja elég zajos volt, mondhatni olyan hangot adott, mint aki lusta dolgozni, csak nyögdécsel, de azért kitolja a tálcát, ha muszály. Sz újabbak már valamivel kerekebbek, a gomb is gömbölyded rajtuk, és a tálca nyitás is normális hangot ad. Sebességüket illetően megfelelőek DVD olvasásra, CD olvasásra. CD grab-nél jóval gyorsabbak és megbízhatóbbak, mint egy sima CDROM. Az Asus DVD zajosságát tekintve kicsit rosszabbnak mondható, bár az újabb típusai támogatják a DDSS2 szabványt, amely az optikai meghajtók csendesítését hivatott szolgálni. Megfelelően config -olva nem is olyan zajos. Az ATA100 meg szép és jó, de kihasználni úgy sem tudod, vagyis felesleges. A Pioneer kitünő választás, de a téma LG vs Asus volt...

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#15) Male válasza Hacked_3918 (#14) üzenetére


Male
nagyúr

A DDSS2 (vagy az még csak DDSS1-volt?) már a 34x-es ASUS CDben is volt (meg is halt belőle nekem 2, meg egy 50x-es is), mégis kitartottam az ASUS melett, mert az vagy meghal garancián belül, vagy kihúzza egy pár évig. (Persze egy CyberDrive is meghalt nekem gariidőn belül, de azért azt nem vennék még egyszer, a Sony 4x-em meg halogat már 6 éve - még 95-ben vettem, a garancia lejárta után kezdett dögleni, most már sajnos elég ritkán képes felismerni CDt).

A 12x-es ASUS DVDt nem is lehet hallani, ha DVD megy benne, de CD-vel tényleg elég zajos.

(#16) Male válasza andorpapa (#11) üzenetére


Male
nagyúr

A TEAC csinál DVD meghajtót (csak portable DVD-t láttam az oldalukon)? Ha ezt tudom, lehet hogy mégsem ASUSt vettem volna.

(#17) hi


hi
tag

Es mi van a Toshibaval ? Nekem ezidaig nagyon bevalt a Toshiba ugy cd-rom mint DVD eseteben is. Volt Pioneer is (slot-in), nem volt panasz ra kulonosebben, de szerintem a Toshiba SD-M 1612 jobb. Egyet biztosan tudok: Aopen DVD-t ne vegyetek. Egy haveromnak van, de nagyon gyenge.

(#18) Hacked_3972


Hacked_3972
csendes tag

Hali !

Nekem 16/40-s LG DVD-m van éls abszolut pöpec + egy 24/10/40-es LG cd író
amivel szintén semmi gondom nincsen . Igaz még csak 3 hónapos mindkettő de meg vagyok velük elégedve. cd író eddig saját hibájából ! nem rontott cd-t. Az más kérdés hogy én voltam a marha és amiatt csesztem al cd-t de abból sem volt sok. :DDD Szerintem abszolut jó vétel.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#19) Elrood válasza DM-Fan (#5) üzenetére


Elrood
őstag

DM-FAN írta: ''4. Az LG-hez Power DVD XP-t adtak, ami nekem speziel szimpibb, mint az ASUS DVD software. (az ASUS-hoz ASUS DVD jár)''

A két szoftver egy és ugyanaz:) ASUS DVD az power dvd csak átírák, hogy power dvd helyet ASUS felirat legyen és kész



''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) Male válasza Elrood (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Csak az ASUS DVD a PowerDVD 2.55-re épül (gyakorlatilag egy új skin hozzá), legalábbis a 12/40-eshez még ezt adták, pedig akkor már volt PowerDVD3, egy jó ideje meg már van a PowrDVD4 XP, ami sokal többet tud.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus vs lg dvd olvásó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.