Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Hi All!

Tudja valaki a választ? ASUS TUSL2-C alaplapra (1011-es gyári bios-szal) mi a legnagyobb kapacitású vinyó, ami még rácsatlakoztatható és felismer gond nélkül? Mondjuk Maxtor vagy WD jöhet szóba! Plíz help!
Kösz!

Get Moded!

(#2) Jano válasza DM-Fan (#1) üzenetére


Jano
senior tag

Nekem 2 db 40 GB-os winyóm van az egyik ATA 133-as Maxtor, a másik Quantum Fireball AS40 ATA 100-as és mennek.

A tudás érték!!!

(#3) hobizoli válasza DM-Fan (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Talan nezd meg az Asus a sajat honlapjan mit mondd erre. Az a biztos...



hobizoli

több drón kell ;P

(#4) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Gy.k. BX-s lapok is tudnak kezelni akar 137GB-g HDD-t...ez szinten elolvashtao a gyartok honlapjain a BIOS update-knel...


hobizoli

több drón kell ;P

(#5) DM-Fan válasza hobizoli (#4) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hi!

Igazad lehet, bár már volt dolgom BX-es alaplappal, ami 40 GB fölötti vinyókkal nem nagyon volt kibékülve. Az Asus oldalon a legfrissebb 1012-es bioshoz a kövertkezőket írják:

Keep CPU fan turned on in Standby(S1) state if Intel Tualatin CPU is used.
Fix CPU speed quick selection setup menu shows wrong options for Intel Tualatin CPU with locked freqency multiple > 13
Change VGA BIOS for I815E and I815EG based projects.
Support IDE 48-bit LBA addressing mode.

Számomra ebből sajnos nem derül ki egyértelműen a vinyóra vonatkozóan semmi. (ezért kérdeztem)! Egyéb tipp?
Köszi

Get Moded!

(#6) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Tehat aszondjajaz:

-32GB-nal BIOS update,
-64GB-nal a Win95/98/98SE-s fdisk (van ra egy javitott jo), de WinME, NT, XP-nal itt nincs gond.
-137GB-nal ujra BIOS update

kell(ene) a helyes muxeshez.

Semmi koze ahhoz, hogy ATA33-133-s e a vezerlo.

:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#7) rog válasza DM-Fan (#5) üzenetére


rog
addikt

Support IDE 48-bit LBA addressing mode.= a bios szamara hatar a csillagos eg..

(#8) DM-Fan válasza rog (#7) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Kösz szépen mindenkinek!

Asszem menni fog!

Get Moded!

(#9) hobizoli válasza DM-Fan (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''Due to limitations in Windows and many types of system BIOS, partitioning and formatting drives larger than 137 Gigabytes without proper driver or controller support WILL CAUSE DATA LOSS when storing data to the drive beyond the 137 GB Barrier.

In order for you system to recognize more than a 137 GB perform one of the following recommended solutions:

1.If you have a motherboard that has a Intel chipset (810, 810E, 810E2, 815, 815, 815E, 815EP, 815P, 820, 820E, 830M, 830MP, 830MG, 840, 845, 850, or 860) please visit www.intel.com/support/chipsets/iaa/ and download the Intel Application Accelerator. Intel's Application Accelerator supports the full capacity of drives larger than 137 GB

2.If you do not have a motherboard that has a Intel chipset then it is recommended to purchase a Ultra ATA 133 PCI card that supports 48 bit Logical Block Addressing (LBA). You can purchase the Maxtor Ultra ATA 133 PCI Card at www.maxtordirect.com which supports drives that are larger than 137 GB.

3.If you did not follow one of the above steps and you are trying to go by other means of ''tweaking'' the system to recognize the drive past 137 GB please note, if your ATA controller, chipset drivers and/or system BIOS do not properly support 48-bit Logical Block Addressing, DATA LOSS WILL OCCUR when storing data to the drive beyond the 137 GB barrier. ''


Tehat 137GB-g palya vagy, utan kell az a IAA ize, az adatvesztes elkerulese erdekeben.

:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#10) DM-Fan válasza hobizoli (#9) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Asszem nem kell nekem ekkorka vinyó, megteszi egy fokkal kisebb is:)
Mondjuk nem árt tudni erről is!
Kösz szépen!

Get Moded!

(#12) neduddki válasza DM-Fan (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!
A IBM120gxp es 180gxp sorozat 120g-sai mindenfele gond neku uemelnke, de meglepodtem murkoriban, mikor egy 200g kormnyeki wd mindenfele fond nelkul elindult az ata100-on, termeszetesen xp ala mindig felteszem a iaa-t, es utanna olvasva kiderult, hogy ez az oka! A fene!:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) xuldar válasza hobizoli (#9) üzenetére


xuldar
őstag

Nálunk az Iszk-ban (az Egyetem nyilvános nagy szg terme) 3 gépen lehet eftépézni. 2 db 486 dx40-es gép van w95osr2-vel. Egyik gép BIOSa sem látja rendesen az akár 80 gigás winyókat sem. Beállítjuk az utolsó fixen megadott winyóra. A winfos rendesen lekezeli, semmi adatvesztés. Szerintem az újaknál is beválhat a dolog.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.