Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-N16 (300 Mbps vezeték nélküli útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) lippije


lippije
tag

Tegnap óta nyúzok egy ilyet. Kiváncsi vagyok, van e már valakinél, és milyen tapasztalatokat gyűjtött róla eddig. Nálam az első negatívumot azzal vívta ki, hogy a WD MyBook-ot nem ismerte fel.

(#2) Klupido


Klupido
tag

Szia!

Hol sikerült hozzájutni?És mennyibe fájt a mutatvány?

(#3) Dartimperial


Dartimperial
tag

Milyen nettel használod?
(hány Mbit/s?)

(#4) lippije válasza Klupido (#2) üzenetére


lippije
tag

HW nagykerben dolgozom, ASUS disztribútorok vagyunk :) Nem tudom, mennyi lesz az ára, mert ugye nálunk beszerzési ár van.

UPC 30/3-an próbálgatom.

(#5) Cyrin válasza lippije (#4) üzenetére


Cyrin
addikt

ennyi: [link]

(#6) sparks válasza Cyrin (#5) üzenetére


sparks
senior tag

Ez nem vészes, már lehet is kapni vajon? Erre vártam, hogy megjelenjen, gondolom vagyunk ezzel még páran. Lehet rendelek is egyet gyorsan :)

(#7) lippije válasza sparks (#6) üzenetére


lippije
tag

Itt is kapható lesz rövidesen, érdemes megnézni őket:)

[ Szerkesztve ]

(#8) Dartimperial válasza lippije (#4) üzenetére


Dartimperial
tag

Kösz!

(#9) sparks válasza lippije (#7) üzenetére


sparks
senior tag

Köszi, még látom, hogy nem látom :) De annyira nem kapkodom el, mert csütörtökön úgyis elutazunk a hosszú hétvégére, szóval nyüstölni csak jövő héten tudnám. No de majd akkor!
(Ettől a bolttól úgy 300 méterre lakom :D )

[ Szerkesztve ]

(#10) Laca 012


Laca 012
őstag

Megrendeltem Ipon-ból...
Holnap délután megyek érte.
Remélem az alján levő mini PCIe helyre csak az aljzatot kell beforrasztani, mert arra szükségem lesz!

(#11) Dartimperial


Dartimperial
tag

Itt egy nem részletes teszt:[link]
Sajnos elég gyengén szerepel az elvártakhoz képest.

(#12) ecaddict válasza Dartimperial (#11) üzenetére


ecaddict
senior tag

Itt egy másik, igaz csak WiFi-s teszt.

A smallnetbuilder-es teszten a WRT610 ha egy hajszállal is de gyorsabbnak tűnik mint az RT-N16 a CNET-es teszt szerint viszont az RT-N16 jelentősen gyorsabb a WRT610-nél.

Ez alapján úgy is tűnhet, mintha nem lenne egzakt módon definiálva mit is tesztelnek (vagy miért szór ennyire az eredmény?).

Már korábban linkeltem egy kis beszélgetést a smallnetbuilderes tesztelő ("Mr. Easy"/thiggins) és néhány érdeklődő között. Mindenesetre nekem furcsa volt, hogy miért gondolja a "Managing Editor" 2009-ben, hogy, ha már 2004-ben teszteltek Asus router-t akkor a következő 5 évben nem is kell foglalkozni ilyesmivel.

Ami infót eddig össze tudtam szedni erről a routerről (az RT-N16 a WL-500 utódja) :
+ Gyors proci (533 MHz)
+ Sok (és gyors) RAM (128MB)
+ Sok flash (32MB)
+ gigabit WAN és LAN
+ N-es WiFi
+ 2 USB port
+ teljesen open source (2.6-os Linux kernel), azaz várható custom firmware hozzá (több is)

- csak 2.4 GHz-es rádió van benne 5 GHz es sávon nem megy
- Gyári firmware és dokumentáció gyenge
- Mivel most jelent meg még egy darabig nem lesz hozzá custom firmware

Nem tudom ennek a routernek milyen a táp adaptere a WL-500 adaptere hajlamos volt meghibásodni ha évekig ment non-stop.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#13) Laca 012 válasza ecaddict (#12) üzenetére


Laca 012
őstag

Tesztekről csak annyit, hogy 5-6 évig jártam autohifi versenyekre.Az egyik nagymenő autohifis cég termékei az egyik magazinban mindíg kiemelkedőbben szerepeltek mint a többi (Több márka is több kategóriában) Aztán mivel mi is ennek a cégnek a termékeit vásároltuk és egyszer garanciális hiba miatt szervízbe kellett vinnünk pár készüléket, kiderült, hogy a garanciális cégként megbízott franchise vállalkozás az említett magazin főszerkesztőéjé.. Szóval ebben az újságban a legtöbb teszt BUNDA!!! Ezek alapján a teszteknek leginkább akkor hiszek ha magam próbálom ki, a saját környezetemben a saját eszközparkommal...
A Lényeg, hogy itt szorongatom az új jövevényt, amelyet bár én bontottam ki a fóliából, mégis festékhibás, pont a bal első élénél nyúlt bele valaki egy kb 2mm x 2mm-es részen..
Ez azért bosszantó, mert ha ki is cseréltetem (3napon belül ki lehetne gondolom), akkor is egy plussz út a 11.ker-ből a francia útra, ami a mai tapasztalatok alapján 3 órás kocsikázás a dugóban, és kb 1000-1500Ft üzemanyag..
Szóval nem jó mementó így elsőre... Éjjel még beüzemelem, meg holnap csinálok pár fotót kívülről-belülről "Laca módra"..

(#14) lippije válasza Laca 012 (#13) üzenetére


lippije
tag

Kiváncsi leszek a véleményedre!

(#15) Razermazer válasza Laca 012 (#13) üzenetére


Razermazer
őstag

Sziasztok

Hát én is mert nekem egy linksys 610N-em van, és minden jó és szép de a wireless teljesítménye és vonaltartása a 0-val egyenlő, 2-szobával odébb már ledob hajamat téptem vettem körsugárzót meg erősebb antennákat, és így is csak g-s teljesítményre képes ami röhej.(Persze csak az adapterre tudtam rátenni a körsugárzót, mivel a routeren nem lehet cserélni az antennákat ;] ) Lehet ennek oka a belső rejtett antenna, ami tuti biztos de ennek a szépségnek három külső antennája van tehát rossz nem lehet. De majd a tulajok megmondják jó lenne ha kipróbálnátok, mert akkor megyek is venni egyet és a linksystől megválok érzékeny búcsúval :( .

Szóval várom én is tesztet tapasztalatot Laca 012

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#16) Cobra.


Cobra.
őstag

Engem elsősorban az USB-s HDD adatátviteli sebessége érdekelne.

(#17) tlac válasza Cobra. (#16) üzenetére


tlac
nagyúr

10MB körülit olvastam róla vhol itt

[ Szerkesztve ]

(#18) Kami11 válasza Razermazer (#15) üzenetére


Kami11
őstag

Azért ennyire nem rossz a helyzet, nekem is ez van és kicsit más tapasztalataim vannak vele: Wifi

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#19) Laca 012


Laca 012
őstag

Szóval mint tegnap beszámoltam róla, kis festékhibával érkezett a router csináltam is róla képet illetve amíg Ipon-ék nem válaszolnak, addig nem is szándékozom szétszedni..
távolabbról
közeli

Ami még újdonság a routerről, hogy antennaügyben sem tudtak előrelépni sőt kinézetre véleményem szerint még gyatrább mint a WL500gP-nél van.
Íme a kép az antenna belsejéről.
Az aláírásomban szereplő linken a képtárban van egy antennás kép (lusta vagyok azt is belinkelni) azon jól látszik, hogy az első szériás WL500gP-hez milyen jó teljesítményű antennát adtak.. Most a WL-500-on is ilyen üzemel 2 db, de szerencsére van még 3db plussz tartalékban amit majd erre átteszek...

(#20) Laca 012


Laca 012
őstag

Ipon válasza:
Sajnos mivel a termék jól müködik ezért nem tudjuk garancia a cserét ,de jogában áll 8napon belül elállni a szerződéstől ha vissza hozza a terméket eredeti tartozékaival akkor vissza adjuk a vételárat a jogszabályban leírt határidővel. Köszönjük !

Nyilván nem viszem vissza,nem tudom mennyi a jogszabályban leírt határidő, de nem is érdekel..Majd megpróbálok valami hasonló "kályhaezüst" festékből finoman odapöttyinteni, hogy legalább a sötét részt takarja...
Tudom mást nem zavarna, de hát mit tegyek?? Lassan szétkapom, aztán fényképezés..

(#21) akom válasza Laca 012 (#20) üzenetére


akom
senior tag

Személy szerint nagyon kíváncsi vagyok mit tud a kicsike.

Hajrá Laca !!! Várjuk az infokat :C

(#22) #95590400


#95590400
törölt tag

kb. délután óta nyúzom:
közvetlenül a szobában kb. 3 méterre most 42 megabit. de volt 56 is. 15 m, 3 téglafal 38-40.
usb: egy 2,5" 250 gigás ntfs samu vinyót dugtam rá külső táp nélkül, egy delock dobozban. gond nem volt. utp: beállt 5,5 mbyte/s. wifi: 3,60. megosztása egyszerű, jó.
xerox 6110 nyomtatót akartam megosztani. egyelőre sikertelen. látni látja. lemez hálózati program telepítője nem akar a szörcsing device-on túllépni. vistás hálózati telepítéssel felment, el is küldi. de nyomtatni nem nyomtat. a nyomtató időközönként egy spl-c error including corrupt data lapot küld- még küzdök.
qos: szinte semmit sem ér. van egy egyszerű, meg egy bonyolultabb felülete. állogattam, hatástalan, ha megy az egyik gépen fullon a torrent, akkor dinamikusan kb. 1 megabitet ad a www-nek. ha az ftp-n jön a nafta, akkor 2.
egyelőre ennyi. ez így szoftveresen egy nagyon gyenge hármasalá.

[ Szerkesztve ]

(#23) #95590400 válasza #95590400 (#22) üzenetére


#95590400
törölt tag

a download master majd hétvégén lesz részemről tesztelve.

(#24) ecaddict


ecaddict
senior tag

Én is beruháztam egy ilyen cuccra. Mivel még custom firmware nincs, két gyors módja van, hogy közelebbről is megnézzük a routert.

1, http://192.168.1.1/Main_AdmStatus_Content.asp
2, Innen fel kell tenni a telnet engedélyezett firmware-t, és telnet 192.168.1.1

Valami ilyet kell látnunk:

telnet 192.168.1.1
Trying 192.168.1.1...
Connected to 192.168.1.1.
Escape character is '^]'.



BusyBox v1.7.2 (2009-10-15 23:43:52 MSD) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#25) Laca 012 válasza ecaddict (#24) üzenetére


Laca 012
őstag

Már vártam mikor veszel.. :D
Én a mini PCI express foglalatot próbálom majd feléleszteni, aztán ha működik akkor egy átalakítóval megy bele egy normál PCIe sata raid vezérlő. Találtam olyat amihez kifejezetten írják hogy linux támogatott. van belőle 1portos raid nélküli, ami ugyanaz a gyártmány ugyanaz a chip, fogyasztás miatt gondolkozom, hogy melyik legyen..
Kb 2-3w-tal eszik többet a 2 portos raid..
Szomorúan látom viszont, hogy míg a neten terjengő képeken a lan-wan ledek duplán vannak, az enyémben minden portnál csak 1 van gyárilag, és a másodikak nincsenek beforrasztva..
Így néz ki...
Vajon miért, és mit jeleznének?? Talán a gigabit kapcsolatnál más szín lenne mint sima 10/100-nál? és ha nem tartoták fontosnak, attól még a portok remélem "gigabitesek" ..
Szóval van még mit kideríteni..
Mindenesetre ez egy nagyon jó alapnak tűnik, de miért megy ismét a Sz@revés Asuséknál???

(#26) Laca 012 válasza Laca 012 (#25) üzenetére


Laca 012
őstag

Upsz!!!
Úgy néz ki vihetem vissza a routert...

http://192.168.1.1/Main_AdmStatus_Content.asp

cat /proc/cpuinfo:

system type : Broadcom BCM4716 chip rev 1
processor : 0
cpu model : MIPS 74K V4.0
BogoMIPS : 238.59
wait instruction : no
microsecond timers : yes
tlb_entries : 64
extra interrupt vector : no
hardware watchpoint : yes
ASEs implemented : mips16 dsp
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available

unaligned_instructions : 1

Tehát ez egy lebutított verzió..nem 4618-as a proci... ki tudja mit nem tud még abból amit az asus ráírt!!!!

Gyorsan megnézhetné aki vett ilyet, mert lehet több verzió került ebből is forgalomba!
ecaddict, megköszönném ha sürgősen megnéznéd a tiedet!!!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27) #95590400 válasza Laca 012 (#26) üzenetére


#95590400
törölt tag

nekem is ez. ezek szerint ezért van a vár ár alatt.

monnyuk ennyit találtam a kérdéskörről:
One key question is that whether this router uses BCM4718 or BCM4716. With BCM4718, it is possible to have third party firmware (really hoping oleg can create one for us) to support dual band wireless N. On the other hand, with BCM4716, it only supports 2.4Ghz band.
/proc/cpuinfo indicates the chip is BCM4716, and the name of this router, RT-N16 seems to point to BCM4716 being used. However, there are photos with BCM4718. Furthermore, according to a Chinese web site, http://neture.homeip.net/digiland/vi...php?id=882&p=1, the CPU is actually BCM4718, but Broadcom tag the BCM ID to 4716. Also, the page pointed out that BCM4716 does not support USB ports.
So unless Asus put in a VIA USB chip (or a USB management chip of some sort), BCM4718 seems to be a more logical choice (well, everyone prefers BCM4718). Furthermore, BCM4718 and BCM4716 have different pin count (so you cannot just replace BCM4718 with BCM4716 without some re-arrangement of the board).
The only real way to tell is to open the router... Not sure anyone would be willing to do that though.
I really hope BCM4718's ID is incorrectly tagged so /proc/cpuinfo reports BCM4716. However, even if Asus did put in BCM4718, we still need a guru like oleg to enable dual band wireless N.

wlannál kiderült a homeserver a gyenge keresztmetszet (DGLY201 alaplap), a dualkórós gigabites desktop kóróról 75 megabittel indult, majd beállt 65-re.
a download master egy határ szar. hihetetlen gagyi.
stabilitásnak most állok neki, bár tegnap is kapott. az adls része szarakodott, de ez lehetett a vonal hibája is.
most elkezdek húzni egy 13 gigás file-t 2 notiról is + 2 desktop gépen 1 gigabites kapcsolat, ennek is találok valami nagyobbacskát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Laca 012 válasza Laca 012 (#26) üzenetére


Laca 012
őstag

Például a PCIe aljzat is kuka, mert kizárólag a 4718 kezeli..
ezért nincs többek között 5GHz-es Wi-fi...
Ezért ilyen "olcsó" ez itt nálunk, de 240MHz-el lassabb mint a WL-500gP V1 alapon...
Inkább megveszem kint vagy mit tudom én..
Tiszta szopás!!!
:W :O :(( :W
Még jó hogy 3napon belül vagyok..

[ Szerkesztve ]

(#29) Cyrin


Cyrin
addikt

úgy látom hogy ebből is a következő verzió lesz a tuti, akkor talán az 5 GHz-et is engedélyezik benne.

hiába, nincsenek csodák, jóval többre vártuk annak idején az árát, aztán ez lett belőle.

tényleg a tesztekben nem ez a fajta szerepel...

[ Szerkesztve ]

(#30) Laca 012 válasza Cyrin (#29) üzenetére


Laca 012
őstag

Ebből is????? :F Ezt nem osztom...
A WL-500-ban pont a régebbi V1-es a tuti.. :K
pl. a V2-esben már csak 16bites a RAM ( ebben a fosban is), míg a V1-esben 32bites (a 4718-as chiphez DDR2-es 32bites RAM jár, míg a 4716-hoz csak 16bites DDR1!!!!
És ezzel a processzorsebességgel ugyan olyan alkalmatlan (még alkalmatlanabb) a DIGI 80/25-ös nethez mint a WL500gP. Szóval jelenleg még a saját pótrouterem (amiben csak a RAM lett kicserélve) is sokkal gyorsabban kezeli a netet(alap 264MHz-en), mint ez... Akkor a 300MHz-en üzemben levőről ne is beszéljünk.
Ezekszerint a nagy újítás a LAN-ok közötti gigabitben jobb mint pl a WL500W. csak az nem mindenkinek ér ennyivel többet. Pláne ugye a WAN portja nem is gigabites!!!

Szerintem ezek a mocskok okulva a WL500gP V1-V2 váltásból, most alapból nem akarták kiszolgálni a moddingos usereket, bár nem igazán értem miért. Ezért csúszott az itthoni premierje több hónapot a többi új szériás tesóhoz képest. (RT-N15, RT-N13...stb)
Ezen agyaltak egész idáig...
A V2 butaságát egyesek azzal magyarázták, hogy a V1 kibővítve vetélytársa lett a WL700-nak, és azokat így nem tudták eladni...De egyenlőre ez a csúcs tudtommal a friss kínálatból, tehát nem igazán értem ezt a húzást..
Processzort meg nem fogunk forrasztgatni gondolom, főleg ezzel a tokozással..
Meg ennyi pénzért pláne nem.. :W :W :W
Fel tudnék robbanni...

(aláírásod bejött: Olcsó, jó minőségű és gyors. Ebből egyszerre csak kettő lehet igaz.)

[ Szerkesztve ]

(#31) Cyrin válasza Laca 012 (#30) üzenetére


Cyrin
addikt

nem a WL-500 ra gondoltam, amikor az írtam, hogy ebből is. Hanem az általad is említett trendre, ami sok más terméken is megfogható, nem is akarnak jót csinálni első körben.

(#32) balage25 válasza Laca 012 (#28) üzenetére


balage25
senior tag

Lefotóztad a belsejét? Feltennél néhány képet, hogy lássuk mit változtattak rajta?
Szerinted külföldön másik procival adják?

(#33) Alex91


Alex91
félisten

Akkor ezek szerint a Smallnetbuilder megse allitott valotlant...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34) Cyrin válasza Alex91 (#33) üzenetére


Cyrin
addikt

de ezek szerint ő se ezt a verziót tesztelte, hanem a jobbikat.

(#35) Alex91 válasza Cyrin (#34) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, akkor a jobbik se valami nagy szam... (Bar szerintem meg inkabb ezt, csak meg nem rakta ki a reszletes tesztet.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36) Cyrin válasza Alex91 (#35) üzenetére


Cyrin
addikt

Lehet, én csak onnan gondolom, hogy szerinte Broadcom BCM4718 van benne, de lehet, hogy ő is csak a dobozról olvasta le :D

Na mindegy megvárjuk a részletes tesztet, ahol tuti szét is szedi.

(#37) Laca 012 válasza balage25 (#32) üzenetére


Laca 012
őstag

Egyenlőre csak az a kép van amit a #25-ös hsz-ben is linkeltem..
Mivel ma nemzeti ünnep van, és nem tudom visszavinni, azért lehet szétkapom mégegyszer, és lefotózom a többi részét is, bár nagy különbséget nem fogtok látni, mert csak a ledek hiányoznak első ránézésre, a proci pedig borda alatt van, amit véletlenül sem szednék le egy olyan termékről amit vissza szeretnék vinni.
De nincs is rá szükség, a tesztem magáért beszél, "fájdalommentesen" szétszedés nélkül eshet pofára bárki... A nyák tökéletesen ugyan az, csak a 4718-nak kicsit több lába van, ami ennél a tokozásnál nem látható úgysem..
Ez a PDF a CPU-ról .. lehet mazsolázni a táblázatban...
Agyrém, hogy miért gyilkolják az ASUS népszerűségét..
Az biztos, hogy kerültek forgalomba a másik cpu-val is, de nem lesz egyszerű szerezni gondolom abból a verzióból, aki pedig tutira akar menni, az laptoppal a hóna alatt megy ilyet vásárolni...
Nekem megérne plussz 5-10e Ft-ot ha olyat kapnék...

(#38) tlac válasza Laca 012 (#20) üzenetére


tlac
nagyúr

8 munkanap hivatalosan
és jó pont nekik, hogy leírták neked a lehetőséget

[ Szerkesztve ]

(#39) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Akkor ez egy nagy átverés az egész. Részvétem azoknak akik belefutottak. Én is terveztem, hogy veszek majd egy ilyet, de szerencsére úgy voltam vele, hogy amíg nincs custom firmware, addig semmiképpen, mert addig minek? Később meg csak olcsóbb lehet... Tehát gondoltam, hogy várok. Na meg aztán most úgysincs rá keret. :-) De ezek szerint lehet, hogy ez volt az én szerencsém, és örüljek, hogy sikerült szereznem még WL-500GP V1-et, amivel persze meg is vagyok elégedve maximálisan.

(#40) Laca 012 válasza tlac (#38) üzenetére


Laca 012
őstag

Így van..
Pontosabban a honlapjukon ez van:
[I]Az elállás joga
A Megrendelő az 17/1999 Korm. rendelet 4. §-a alapján jogosult az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállni a vásárlástól. Ebben az esetben az iPon Computer Kft. köteles a Megrendelő által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségek a Vásárlót terhelik.Az iPon Computer Kft. követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. Egyéb költségek a vásárlót nem terhelik.
A 17/1999 (II.5) Korm. rendelet 5. §-a alapján a Megrendelő nem gyakorolhatja elállási jogát:

hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példányára vonatkozó szerződés esetében, ha a csomagolást a fogyasztó felbontotta
olyan áru értékesítése esetében, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő (pl: kérésre összeállított konfigurációk)
Amennyiben a 8 munkanapon belüli elállás jogával élni szeretne, kérjük, hogy a termék határidőn belüli visszajuttatása mellett írásban írja le, hogy el szeretne állni a szerződéstől a fenti jogszabály felhatalmazása alapján. [/I]
Engem mondjuk kicsit zavarnak a vastagított részek, de reménykedünk abban, hogy mivel évi közel 100e Ft-ot otthagyok, nem nagyon húzzák..
Én egyébként nem tudom mi ez a 8 nap, én a 3 napról tudtam aminél viszont nincsenek ilyen30napos határidők, meg leírt nyilatkozat...stb..

Szerk: Ja! Már látom:felmerült költség = ha sérült az áru... Az persze jogos..

[ Szerkesztve ]

(#41) ecaddict válasza Laca 012 (#37) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nekem is ugyanaz a verzió van, szerintem az összes egy szállítmányból származik.
A LED-ek ugye úgy működnének, hogy más szín jelezné, ha gigabiten megy a port ill. ha nem. Ha nem spórolták volna meg ezt a funkciót...

Nekem nem kis meglepetés volt ez a gagyi antenna, mivel eddig csak a 500gPv1-el találkoztam. Már az is feltünt, hogy a szorító gyűrű műanyagból van és nem fémből.
Persze vannak fokozatok. Néhány routernek csak belső antennája van.
A marketing duma, hogy milyen szép ettől a router. A valóság meg, hogy a NYÁKra feltenni a rézcsíkot nagyságrendekkel olcsóbb mint a külső antenna.

A fórumokat olvasva eddig az volt az érzésem, hogy tanultak a 500gPv1-v2 váltásból ahol csak a költségeket spórolták meg, de semmivel nem lett jobb (jóval olcsóbb mindent összeintegrálni, mint külön panelra rakni a WiFi-t), de nem.

Az N16 kb úgy utódja 500W-nek mint a 500gPv2 a 500gPv1-nek.
OK, gigabitesek lettek a portok meg n-es a WiFi meg több RAM is lett benne, de pl. alapból még 32MB RAM-ot sem használ (free-vel néztem). Azaz, ha valakinek csak ez kell kb. harmadáron is kap hasonló képességü routert.

Az több mint szemétség, hogy kiadnak néhány router-t egy jóval jobb chip-el tesztelni, majd egy gyengéb verziót elkezdenek árulni mindenféle figyelmeztetés nélkül. OK, lehetett stabilitás vagy bármilyen gondja a másik chip-nek, de azért nem ártott volna ezt a chip cserére felhívni a figyelmet. Lehet persze az is, hogy nem mindenütt azonos HW-el árulják.

Mindenesetre hétfőn megkérdezem hány napon belül lehet visszavinni. Hétvége ide vagy oda, nekem alig van időm erre és jó lenne megnézni a proci meg a RAM tényleges sebességét.
Az, hogy csak 2.4 Ghz-es sávon megy a WiFi megy már korábban is tudtam, ez kevésbé érdekel. Azon a 4718 sem segítene, hiszen a HW-nek a többi része hiányzik.

Viszont a lassú proci, lassú RAM nekem nem elfogadható. Ez lett volna (legalábbis nekem meg vsz. a többségnek) a lényege az RT-N16-nak. Persze aki eddig is megelégedett a gyári firmware-el lehet, ezzel a routerrel is elégedett lesz. Végül is az alapfunkciókat tudja, mégha egy kicsit drágán is.

Nézegettem az nvram show kimenetét. Nem nagyon értem pl. clkfreq-et:
clkfreq=480,240,120
Eddig két érték volt: a proci meg a RAM. Mi ez a három érték?

A 500gP-nél ugye ez volt a 300Mhz-re állítás menete (a gyári 266MHz-ről):

nvram set clkfreq=300,150
nvram set sdram_config=0x0022
nvram set sdram_ncdl=0

Most ezek a gyári értékek:

clkfreq=480,240,120
sdram_config=0x104

Sehogysem jön össze a korábban linkelt BCM product brief-el.
Nem lehet, hogy a 4716-ot tették be, viszont 480Mhz-re emelt órajellel?
Sajnos ha szétszedném (de nem is szeretném) akkor sem érném el azokat az eszközöket amivel ezt meg lehetne mérni. Ha egyébként is szétszeded, nem tudád megnézni (lehet sima freki mérő is elég lenne)?

A DIGI-s netet egyébként bírja vagy érezhető a különbség a 500gPv1/300MHz-hez?

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#42) ecaddict válasza ecaddict (#41) üzenetére


ecaddict
senior tag

Lejárt a mod időm, de még kihagytam: Minek lenne a proci ennyire felbordázva, ha csak 240MHz-en megy?

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#43) tlac válasza Laca 012 (#40) üzenetére


tlac
nagyúr

a 8 munkanap a távollevők között kötött szerződéseknél van, pl. netes vásárlás

a 3 munkanap pedig ettől függetlenül létezik, arra vonatkozik, ha ezen belül romlik el a cucc, akkor ilyenkor cserélniük kell, nem javíthatják

"az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségek" az meg, azt jelenti, hogy a te költséged a visszajuttatás, pl. futárdíj

(#44) Cobra.


Cobra.
őstag

Elég elkeserítő, amit írtok. Én is már jó ideje várom ezt a routert, mert egy olyat szeretnék, amire rá lehet kötni USB-s HDD-t meg nyomtatót is, illetve a Gigabites LAN meg N-es wi-fi is már alapnak számít szerintem. Na most ilyen paraméterekkel csak ezt az egyet találtam. 1 USB-vel van még pár fajta router, de 2 portosat mást nem találtam.

(#45) Alex91 válasza Cobra. (#44) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy Apple Airport Extreme Base Station-t+egy USB HUB-ot :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46) #95590400 válasza ecaddict (#42) üzenetére


#95590400
törölt tag

300
http://www.broadcom.com/products/Wireless-LAN/802.11-Wireless-LAN-Solutions/BCM4716

(#47) Laca 012 válasza ecaddict (#41) üzenetére


Laca 012
őstag

Előre is bocsi az ismétlésért, csak a jobb összehasonlítás kedvéért:

cat /proc/cpuinfo:
RT-N16:

system type : Broadcom BCM4716 chip rev 1
processor : 0
cpu model : MIPS 74K V4.0
BogoMIPS : 238.59
wait instruction : no
microsecond timers : yes
tlb_entries : 64
extra interrupt vector : no
hardware watchpoint : yes
ASEs implemented : mips16 dsp
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
unaligned_instructions : 1

WL500gP V1 300MHz:

system type : Broadcom BCM4704 chip rev 9 pkg 0
processor : 0
cpu model : BCM3302 V0.6
BogoMIPS : 299.82
wait instruction : no
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : no
hardware watchpoint : no
ASEs implemented :
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
unaligned_instructions : 4084792
dcache hits : 0
dcache misses : 0
icache hits : 0
icache misses : 0
instructions : 0

[ Szerkesztve ]

(#48) Laca 012 válasza #95590400 (#46) üzenetére


Laca 012
őstag

Az csak névlegesen 300MHz mint a WL500gP V1-nél. Ez a visszafojtogatás a mániájuk..

(#49) #95590400 válasza ecaddict (#41) üzenetére


#95590400
törölt tag

nagyon nem jön ez össze a 300 hz-el. valami suskus lehet a dologban... szerintem meg kell várni, míg valaki ízekre szedi...
szerk.:
ja, h visszavették...
ezért nem melegszik semennyire a router, bárhogy terhelem... de legalább stabil. nekem már ez is nagy szó...

[ Szerkesztve ]

(#50) Laca 012 válasza ecaddict (#41) üzenetére


Laca 012
őstag

Azt hiszem ez a lényeges eltérés:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.