Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) gV válasza TomiLi (#598) üzenetére


gV
őstag

kösz, nálad is csak a 2 van :F lehet a win7 drivere rossz akkor mert valakinek itt pl van 5.1 is (nálam még a hangfalbeállitásra kattintva is behalt a xfi panelje, le is szedtem)

(#602) TomiLi válasza gV (#601) üzenetére


TomiLi
addikt

Nincs mit!

Nem túl gömbölyű ez a hang vezérlés ezekben a rog lapokban... :F

Bogyóka

(#603) gV válasza TomiLi (#602) üzenetére


gV
őstag

igen is meg nem is :))
pl aki csak az 5.1/7.1-es hangfal szettjét akarja rádugni annak win7 által feltett driver is elég (bár kiegészitve a normálisan müködő spdifel ez volt a korábbi realtek hangot használó ab9p lapomal is, szal lehet h ez nem jópont hanem természetes)
viszont aki többet szeretne annak nem h felrak 1 hanem 2 drivert ráadásul az xfi driver telepitése (serial megadás?!/regisztrálás) hosszadalmas, aztán meg nem müködik rendesen

(#604) TomiLi válasza gV (#603) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem nem kellett az X-Fi-t regisztrálnom, még serial sem volt hozzá :F

Nah mindenestre, mivel nekem csak egy fülhallgatóm van, így nem rakok fel semmilyen drivert, csak a win7-ét használom.... fülhalgatóban még jobbak is a basszusok.... ezt sem nagyon értem....

Bogyóka

(#605) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!
R2G-t vennék ha esetleg valakinek van eladósorban v tud olyat akinek van,az kérem jelezze!

Esetleg lenne cserébe egy Asus P6T Deluxe V2-őm,erre pár ezret kérnék pluszba az R2G mellé!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#606) gV válasza TomiLi (#604) üzenetére


gV
őstag

a cd tokon amit adtak a laphoz van nekem 1 vantage meg egy xfi s/n neked utobbi nincs? érdekes
a cpuz mainboard fülén neked hanyas "Rev"-et ír? illetve alatta van egy két jegyü szám 12 vagy 13?

[ Szerkesztve ]

(#607) TomiLi válasza gV (#606) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem a cd tokon, csak a 3DMark serial van.
Az én genem már rev. 2 és 13-at ír....

Ez lenne az oka? Kívámcsi lennék rá milyen különbségek vannak a kettő között....

Bogyóka

(#608) gV válasza TomiLi (#607) üzenetére


gV
őstag

egész biztos, ugyan a rev nekem is 2 viszont az X58-as chip még 12-es (B2) ez olyan mint a procinál is van a C0-ás D0-ás, azt mondjuk nem értem mi köze az északihídnak a hangkarihoz, nekem az everest a lapkakészletnél ezt írja a hangkarira Analog Devices AD2000B, neked?

am a B3-al állítolag jobban lehet tuningolni illetve már támogatja az inaktiv magok lekapcsolását a 6 magos Gulftown-nál is

(#609) megema válasza TomiLi (#600) üzenetére


megema
őstag

Akkor érdekes a helyzet. Egyelőre nincs tippem :U

Megnéztem és rendesen volt bedugva :U

(#610) TomiLi válasza gV (#608) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem 13-B3 amit ír az északi hídra.
Az audio az egyezik!

Hát a hatmagos még annyira nem számít... :B
Az lenne a tuti, ha nem melegedne annyira az északi híd...
Tervezek egy hűtőt rá, addig nem is nagyon piszkálom....

megema: feladtam.... :B Nem is annyira lényeges egy fejhallgatóhoz. :B
Sajna nem tudom mi lehet a gond a leddel nálad.. Nem lehet megmérni valahogy ügyesen, hogy egyáltalán kap áramot?

Most éppen a R2gene, asus5870, race driver grid trióval szívok.... ajvé...

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#611) megema válasza TomiLi (#610) üzenetére


megema
őstag

Mi baj van a GRID-vel? :D Én egyébként ezért vettem 4870X2-t. Lehet, hogy többet eszik, de BIOS átírással idle-ben vissza lehet venni és játékokban vagy veri az 5870-et (egyelőre), vagy kicsit marad le tőle. DX11 még szintén ráér, főleg hogy nem fut valami fényesen egy ilyen bika kártyán sem. Persze ez még javulni fog a driverekkel az 5870 javára... Nekem 48500-ért sikerült hozzájutnom, szerintem sokkal jobb vétel még jó ideig mint az 5870 :)

BIOS update megvolt, semmi változás :((( Valahol volt egy ilyen csavarhúzóm, amivel meg lehetett nézni kap-e. Remélem sikerül előkaparni :D

[ Szerkesztve ]

(#612) gV válasza TomiLi (#610) üzenetére


gV
őstag

ja, jó lenne ha legalább 45nm-ra levinnék a chipek gyártástechnikáját (ah a GMA HD-nál már meg is tették) az ICH10R-nél mondjuk 130nm-t alkalmaznak szal onnan nézve a 65nm-es X58-at azért nem olyan rossz, a melegedése ideig-óráig érdekelt, mostmár nem izgat, annyit tudok javasolni h nézd meg nem-e 1.17V-ot kap (ha biosban auton van akkor nálam annyit kap) mert akkor manuálisan megadhatnád neki a 1.1V-ot ami elég nálam, pár fokot érhet minuszban

(#613) TomiLi válasza megema (#611) üzenetére


TomiLi
addikt

huuu meg van a probléma....
Hál' Istennek beállítási gond volt és nem a vga a bűnös...
A képernyő megjelenítés, az elsődleges monitor kiterjesztése beállításon volt. Ezt nem szerette, áttettem klónozásra ás no poblem!
Az a baj, hogy már annyi szörnyűséget hall az ember, hogy egyből egy ilyen gondnál a hardve hibájára gondol...
De amúgy teljes mértékben igazad van ! DX11 minek van két játék idáig.... Azoknál is letérdel DX11 alkalmazásával egy 5870.... Hát még ha bekapcsoljuk a tesszelációt - ami ráadásul egy nagy parasztvakítás - akkor kapunk finom fps-eket...
Mire elterjed a DX11 és a tesszeláció a, úgy is jön egy újabb széria... (már tavaly decemberben pedzegették, hogy egy év múlva jön az über 6-os széria....)
Szóval Neked van igazad!

Sajnálom, hogy nem megy a kis led, én sem hagynám annyiban.!!! Az nagyon tré lenne, ha emiatt kellene gariba vinni....

gV: Köszönöm a tanácsod :R
Az everestben ez mért érték???

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#614) gV válasza TomiLi (#613) üzenetére


gV
őstag

nem hanem a Számítógép\Érzékelő-nél írja, de am ebből az adatból vettem h a 1.17V-nál kevesebb is elég :K

(#615) TomiLi válasza gV (#614) üzenetére


TomiLi
addikt

Nah nem találtam! Köszönöm szépen! :R
Igen alapból nekem is 1.17V-ot ad....Át is állítom

Én még gondoltam egy ilyen megoldásra is... :B

Bogyóka

(#616) gV válasza TomiLi (#615) üzenetére


gV
őstag

sztem ez azért túlzás hűtésnek, de te tudod :)
viszont hamár szóbakerült a feszültség, nekem fura h a nem rog lapoknál nem jelez ki csak párat az everest pl p6t [link] és asszem így van a konkurenciánál is gigabyte, msi stb, szal mntha ezt is valami extra ficsőrként kéne értékelni, viszont a korábbi abit lapjaim mind jeleztek mindent így ahoz szoktam hozzá (szal nekem ez is 1+ pont a RIIG-nek h ez is jelzi őket) :K

[ Szerkesztve ]

(#617) TomiLi válasza gV (#616) üzenetére


TomiLi
addikt

Ezt nem is gondoltam volna, hogy ilyen különbségeket tesznek márkán belül...
Érdekes. Régebben volt egy Striker 2 extreme-m.. Annál is mutatott mindenfélét. Sőt még plussz szenzorokat is lehetett a lapra csatlakoztatni. Persze ez is ROG lap volt.

Szeretek biztosra menni, ami a hűtőt illeti. Ráadásul valószínű a cpu hűtőt is csak úgy tudom majd betenni, hogy az északi hídra tolja a cpu leadott hőjét a poci hűtő.
Volt egy EVGA micro lapom, ami az északi hídnál ment tönkre...Lehet semmi köze az előbb említett hűtéshez. De szeretem egy kicsit túl méretezni a hűtést... csak vízre már nem lesz keretem.....

Bogyóka

(#618) gV válasza TomiLi (#617) üzenetére


gV
őstag

értem, engem az nyugtatott meg végleg h 100fok a tjmax-a az X58-nak, viszont max 66 fok amire felmelegszik (és aztán ott is marad), ha meg mégis elérné lekapcsol és ott a gari is ha megpusztulna illetve ahogy az ujjamal megtudom állapitani mást nem fűt fel ami viszont ellenkező esetben már engem is elgondolkoztatna egy kis hűtés tuningon :K

(#619) TomiLi válasza gV (#618) üzenetére


TomiLi
addikt

így tuning nélkül a gene sem melegszik nagyon. Majd kíváncsi leszek, hogyha megpiszkálom, akkor mit fog mutatni.

Hát igen van ezekben védelem, csak amit Te is mondtál, ha valami más alkatrészt melegít fel, akkor van a baj....

Bogyóka

(#620) megema


megema
őstag

Nálam azért látszik, hogy 4870X2 van a gépben. Egyenlőre még rajta hagytam a gyári hűtőt és az 1. PCI-E slotban van, így idle-ben kb 10-20 fokkal dobja meg az NB és az SB hőmérsékletét (44-45 fok)...

(#621) TomiLi válasza megema (#620) üzenetére


TomiLi
addikt

Én nem csak a hűtés miatt szeretnék a vga-ra is valamilyen tuning hűtőt, meg az NB-re is, hanem a kinézet miatt is. Nagyon tetszenek ezek a aftermarket hűtők. Meg aztán nem gond, ha hűvösebb a rendszer.

A 40-45fok annyira nem is vészes!

Bogyóka

(#622) AirBooms válasza TomiLi (#621) üzenetére


AirBooms
addikt

Bár nálam is van vízhűtés az NB-n az RIIG-n, alapvetően nincs sok értelme, még ha olyan 60-70 fok körül stabilizálódik is a hőmérséklete. Ugyanis az X58-ban a memóriavezérlés már nem az NB-ben van, hanem ugye beköltözött a prociba. Tehát gyakorlati előnye nincs egy alaposan lehűtött NB-nek a nem hűtöttel szemben még tuning esetén sem.

(#623) TomiLi válasza AirBooms (#622) üzenetére


TomiLi
addikt

Igazad van. De nekem volt egy EVGA lapom ami elég látványos effektek kíséretében meghalt. Az északi híd mellett egy alkatrész adta fel. Ebből lehet, hogy hibásan, de arra következtettem, hogy ugyan az északi híd hűtése megfelelő volt, de a környezetében lévő alkatrészeknek már kevés. Aztán az is lehet, hogy csak hibás volt az a lap, de már bennem lesz a frász....
A másik amit mondtam, hogy nagyon jól néz ki.... :B Vagyis nekem tetszik!

Mindenestre köszi, mert így megnyugtattál egy kicsit!

Bogyóka

(#624) AirBooms válasza TomiLi (#623) üzenetére


AirBooms
addikt

Mondom, én is hűtöm vízzel, de ez inkább már csak olyan beidegződés, megszokás (s kétségtelen, hogy így nagyon kellems hőfokok érhetők el). Tuningnál abszolút nincs jelentősége. Szerintem az, hogy meghalt, valami másra vezethető vissza. Bár ki tudja...? :)

[ Szerkesztve ]

(#625) TomiLi válasza AirBooms (#624) üzenetére


TomiLi
addikt

A víz lenne az igazi nekem is, de az már más tészta. Persze nem az északi híd szempontjából. Lehet, hogy nekem is a rossz tapasztalat miatt motoszkál a fejemben ez az utólagos NB hűtés. De lehet, hogy ez már csak egy magyarázat saját magamnak arra, hogy megint teljesen felesleges dologra akarok költeni, csak azért, mert tetszik, jól néz ki.... :B

Mindenesetre jó, hogy leírtad a tapasztalataidat, mert nyugodtabb leszek a rossz tapasztalatok ellenére. :R

EVGA: rejtély marad....

Bogyóka

(#626) AirBooms válasza TomiLi (#625) üzenetére


AirBooms
addikt

Az tény, hogy jól néz ki, s teljesen adja magát, hogy vízzel hűtse az ember továbbra is az NB-t. Én pl. egy Rampage Extreme NB vízblokkját tettem fel a Gene II NB-jére, mivel teljesen kompatibilis vele, s tényleg jól is néz ki.
;)

(#627) megema válasza TomiLi (#621) üzenetére


megema
őstag

Magában véve nem, de ha azt nézed, hogy az alaplap csak 30 fok körüli, akkor kicsit magas szerintem.
Én is erősen gondolkodom, hogy lecseréljem-e a kártya hűtését, mert azért nem mindegy, hogy 2 vagy 3 helyet foglal... Úgy a 2. PCI-E le lenne takarva. Eszembe jutott, hogy berakok mellé még egy X2-t vagy csak egy sima 4870 1 GB-t, majd még kiderül. Ha igaz lesz, hogy a 10.3-as driverrel javul a CF hatásfok, akkor lehet nem lenne hülyeség.

(#628) TomiLi válasza megema (#627) üzenetére


TomiLi
addikt

Hát igen, ezért jó a víz.... De nekem az macerás is, meg sok pínzbe kerül...
Jobban jársz egy sima 4870-nek az X2 mellé. Mielőtt én is megvettem volna az 5870-et, ezt ajánlották a CF topikban. Két darab 4870x2-öt nagyon nem ajánlottak!

Bogyóka

(#629) megema válasza TomiLi (#628) üzenetére


megema
őstag

Igen, én is így vagyok a vízzel. Nem nekem való és féltem is a gépet a tőle :D

Igen, tudom hogy nagyon nem ajánlják. Ennek még utána kell járnom, de valószínűleg a dupla gpu CF skálázódása miatt. Ezért várok még vele, hátha fog most valamit javulni a helyzet a 10.3-assal. Viszont azért is jobb, ha nem 2 X2 van, mert a ventilátor szabadon marad. Azt tervezem hogy lesz Physx-re valami NVIDIA kari is a gépben. Úgyhogy ki kell gondolnom addigra valami jó hűtési megoldást :U Bár inkább a költségvetés szabja a korlátokat, mert már plusz ventilátorra se maradt pénzem kb.

(#630) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Nálam van most egy gene, de a kis mérete nem jön be.
Szerintetek p6t deluxe v2 vagy r2 extreme?
könnyed tuninghoz ill max bclk-hoz.

(#631) megema válasza -Gabesz- (#630) üzenetére


megema
őstag

Igazából a kerettől függ. R2E szerintem jobb. Több fázisú és 7+1 venti köthető rá.

(#632) -Gabesz- válasza megema (#631) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

De ha mindkét lap nálam van?
Nem akarok fölöslegesen szerelgetni.

Gondolom max bclk-ban az extreme talán jobb és stabilitásban is.

(#633) megema válasza -Gabesz- (#632) üzenetére


megema
őstag

Szerintem is. Ha ez a helyzet, akkor szerintem nem kérdés, hogy az Extreme :D

(#634) -Gabesz- válasza megema (#633) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Az extreme egyetlen hátránya így beszereletlenül, hogy túlméretes atx formátomú és emiatt a cm690 házból, ki kell szednem a ház kábelkötegelőit, mert azok a szabvány atx méret mellett haladnak, mint itt a képen látható:[link]
De he ez a lap tényleg jobb, azt hiszem ez belefér.

(#635) megema válasza -Gabesz- (#634) üzenetére


megema
őstag

Ilyen nagy lenne? :Y Nekem is volt CM690-em, de nem tűnt fel a méretbeli különbség egy P5E3 laphoz képest. Szerintem jobban jársz vele mindenképpen. Én mondjuk most kicsit szívok vele, mert nem tudom működésre bírni rajta a ROG Logo ledjét, de ez egyéni probléma...

(#636) Cclone válasza -Gabesz- (#634) üzenetére


Cclone
csendes tag

Ha az extreme felé hajlasz, sztem ne tartson vissza az átkábelezés. Csak 1szer kell megcsinálni, és ki tudja még mit hoz a jövő. Lehet később is jól fog jönni a nagyobb hely. :K

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#637) Stukker1987 válasza megema (#629) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Hali!

Miben több fázisú az Extreme mint P6T Deluxe V2? :F :U
Specifikációk alapján megegyeznek szerintem...
Nem akarom fényezni a P6T Deluxe V2-őt,de a designon kívül szerintem semmiben sem marad el az Extreme-től.

És magyar független tesztek tuningban nem magasztalták a mennyekig a korai tesztekben,de az is nyilvánvaló h azóta csiszoltak a BIOSon ami azért számíthat....

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#638) megema válasza Stukker1987 (#637) üzenetére


megema
őstag

Szia!

R2E: 16 fázisú CPU és 3 fázisú QPI/DRAM , 3 fázisú NB, 3 fázisú RAM
P6T Deluxe v2: 16 fázisú CPU és 2 fázisú QPI/DRAM, a többiről nem találtam infot hirtelen.

Valamint különbség még, hogy az Extremere 7+1 ventilátor köthető, míg a másikra csak 3+1, és pár apróság még.
Így igaz, csiszolhattak rajta, ahogy a Rampagen is...
Én sem akarom a Rampaget magasztalni, de ha mindegy melyiket, akkor inkább ezt...

(#639) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

(#640) alatar


alatar
csendes tag

Sziasztok!

Epp keszulok egy uj gepet epiteni. A gondom, hogy egy core i7 930-at szeretnek egy R2G-be passzitani, melyet csak a nem is hivatalos 1033-as bios tamogat. Szerintem mukodnie kene gond nelkul (max nem ismeri fel a nevet :)), de ki tudja. Szoval azt szeretnem megkerdezni, probalt e mar valaki alacsonyabb verzioju biossal 930as nehalemet rampage II gene-ben?

Kosz!

(#641) gV válasza alatar (#640) üzenetére


gV
őstag

nem probáltam, de sztem menni fog, mikor volt a stepping váltás c0->d0 szintén új bios követelt mégis elindult a régivel
am nem vesztesz sokat a 920-al sem, kicsit olcsóbb, tuningban kb ugyanaz és biztosan möxik

(#642) niklebi válasza alatar (#640) üzenetére


niklebi
senior tag

Szerintem menni fog, legfeljebb először nem ismeri fel de letöltöd a legfrissebb Bios-t és minden rendben lesz. :D
Nem mellesleg igazat adok gV -nek minek a 930-as? Az a kicsit több gigahertz szerintem sem éri meg, másban nem tud többet mint a 920-as.

(#643) KG.


KG.
tag

Az ASUS Rampage II Gene-be Ati kártya mellet fog működni Psyhix-re egy Nvidia?

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#644) joshua7


joshua7
veterán

Srácok, van valakinek tippje, h miért ilyen magasak a fesz értékek nálam?

Semper Fi

(#645) gV válasza joshua7 (#644) üzenetére


gV
őstag

bios beállítások auton pl
engem meg az érdekelne h nálad miért nincs pl QPI fesz érték meg mi az az aux, nálam így fest az everest genevel: [link]

(#646) joshua7 válasza gV (#645) üzenetére


joshua7
veterán

Közben megnéztem a Bios-ban, az már jobb: [link]
Szerintem nálam az aux az, ami nálad a qpi. vagy nem. :)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#647) gV válasza joshua7 (#646) üzenetére


gV
őstag

igen, de ilyesmi kéne legyen az everestben is, lehet az xp miatt van :F
am az IOH VOLTAGE-nak elég a minimum adható 1.11V is

(#648) TomiLi


TomiLi
addikt

Nem tudjátok, hogy mikor dobják ki hivatalosan az üzletekbe a Rampage III extreme-t?
Cebit-en már bemutatták....

Bogyóka

(#649) gV válasza TomiLi (#648) üzenetére


gV
őstag

azt nem, de most már teszt is van róla [link] mondjuk nem álltak a helyzet magaslatán, everest mem benchnél simán közölték a szar eredményeket (mem-nél nagyobb sávszélat mértek mint az l3 cachenél)
körités amit ad hozzá az asus nagyon faja, de azért nem cserélem le a Genét :N

(#650) joshua7 válasza gV (#647) üzenetére


joshua7
veterán

Passz, majd összevetem a W7-es ablakkal, amint lesz normális vga.
Közben egyébként szereztem egy multimétert és az teljesen jó értékeket mutat. Mondjuk Trio mellett nem meglepő, majd még ráeresztem, ha lesz új kari.

Semper Fi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.