Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) knbs válasza KG. (#799) üzenetére


knbs
senior tag

Marhara nem lesz jo kollega, delutan ha nem felejtem el megnezem most nalam milyenek a hofokok az eszakin es delin, de marhara nincsenek meg a kozeleben se azt hiszem. Bar lehet tevedek. :B

Ha mar ennyire benne vagy leirnad hol minek mennyi feszt adsz a 4 GHz-hez(cpu,qpi,dram stb.)? Szerintem valahol tutira sokat pakolsz neki...

Ebben a topikban tobbszor le volt irva 4GHZ-es beallitas hogy milyen feszekkel erdemes probalkozni keress vissza, ha meg eddig nem tetted meg!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#802) KG. válasza knbs (#801) üzenetére


KG.
tag

Rendben kösszi a segítséget, utánanézek!

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#803) knbs válasza KG. (#802) üzenetére


knbs
senior tag

Mezõ Érték
Érzékelõ tulajdonságai
Érzékelõ típusa Winbond W83667HG (ISA 290h)
GPU érzékelõ típusa Driver (NV-DRV)
Alaplap neve Asus Rampage II Extreme / Gene
Burkolatba behatolás történt Nem

Hõmérsékletek
Alaplap 39 °C (102 °F)
CPU 35 °C (95 °F)
1. CPU / 1. mag 45 °C (113 °F)
1. CPU / 2. mag 43 °C (109 °F)
1. CPU / 3. mag 44 °C (111 °F)
1. CPU / 4. mag 43 °C (109 °F)
Északi híd 60 °C (140 °F)
Déli híd 56 °C (133 °F)
GPU 40 °C (104 °F)
SAMSUNG 470 Series SSD 31 °C (88 °F)
SAMSUNG HD103SJ 41 °C (106 °F)
WDC WD30EURS-63R8UY0 42 °C (108 °F)

Feszültség értékek
CPU mag 1.21 V
+3.3 V 3.28 V
+5 V 4.92 V
+12 V 12.04 V
+5 V készenléti 5.12 V
CPU PLL 1.81 V
Északi híd magja 1.21 V
North Bridge +1.5 V 1.51 V
Déli híd magja 1.11 V
Déli híd +1.5 V 1.51 V
QPI 1.26 V
DIMM 1.67 V

Áramerõsség értékek
CPU 13.19 A

Fogyasztási értékek
CPU 16.13 W

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#804) KG. válasza knbs (#803) üzenetére


KG.
tag

Még 1x köszi, rengeteget segítettél :K , szerintem itt nálam lesz a probléma lehet rosszul érintkezik a borda, szétkapom az egészet aztán majdcsak jólesz!

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#805) int3nse


int3nse
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy megfelelő topicba írok-e, de már lassan három hete szopok egy problémával, amit gondoltam leírok ide is hátha tudtok valami megoldást.
A probléma az hogy vettem egy új gépet (lentebb leírom az adatait) és vettem hozzá egy 3×2GBos ramkitet, amit egyszerűen se a BIOS se a windows 7 (64bit!) nem lát többnek 2GB-nál. Próbálkoztam már BIOS frissítéssel is, most a legfrissebb van fent (2002), ide-oda cserélgettem a RAMokat és semmi. Gondoltam lehet a RAMoknak van baja, de ma vettem egy újabb 3×2Gb-os kitet és szintén csak 2GB-ot lát belőle. Olvasgattam fórumokat is, de megoldást nem találtam. Mások próbálkoztak azzal, hogy visszaküldték az alaplapot a gyártónak, aki visszaküldte, mondván, hogy tökéletesen működik. A legjobb az egészben, hogy a CPU-Z meg érzékeli és szerinte 6GB pörög a gépemben Triple channellel.
Ha tudtok valami hasznos megoldást, örülnék ha segítenétek.
Előre is köszi.
Ja és az idióta (megnyomtad a power gombot, etc) kommenteket légyszíves mellőzzétek.
A gépem adatai:
CPU: Intel Core i7 920 @ 2.67GHz
Memória: régi:3*2GB OCZ Blade 2000MHz, új:3*2GB GeIL Black Dragon 1600MHz
Alaplap: ASUS RAMPAGE II EXTREME
Videokártya: Sapphire Radeon HD6870

(#806) KG.


KG.
tag

Nálamis volt hasonló probléma, az én ügyetlenségem miatt pár tüske elhajlott a proci foglalatban, kis igazítás után midnen tökéletes lett! :)

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#807) int3nse


int3nse
csendes tag

Hát nekem nem jött be a dolog, ugyanugy csak 2GB-ot lát. Valahol be lehet ezt állítani, mert elég furcsának tartom, hogy a CPU-Z meg látja mind a 6GB-ot.

(#808) Jorus válasza int3nse (#807) üzenetére


Jorus
nagyúr

Win 7 alatt nincs beállítva limit?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#809) int3nse válasza Jorus (#808) üzenetére


int3nse
csendes tag

Milyen limitre gondolsz?

(#810) Jorus válasza int3nse (#809) üzenetére


Jorus
nagyúr

A linkelt kép jobb oldalán található beállításra, amennyiben azóta nem oldódott meg a probléma.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#811) int3nse válasza Jorus (#810) üzenetére


int3nse
csendes tag

A probléma azóta sem oldódott meg...sajnos. Egyébként nincs beállítva limit, ugyanugy néz ki nálam is, mint a mellékelt képen.

(#812) Integra


Integra
titán

úristen, végre sikerült lehalkitanom a porszivó gépet!! megtaláltam a bios-ban ezt a rohadt q-fan vagy mittomén milyen nevű vezérlőt... szétizzasztom bad company 2-vel és csont halk marad, nem megy 50 fok fölé a cpu sem.. egy megváltás :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#813) TiBiXX


TiBiXX
csendes tag

sziasztok!
kis segítséget szeretnék kérni, van egy Gene 2-es lapom és i7 920,D0,HT procim és 5Gb OCZ platinum 1600Mhz ram, és szeretném kicsit felhúznia procimat most jelenleg 3Ghz-en megy... 1 arctic cooling pro7 hűtésem van, és kérdezném hogy ezzel meddig lehetne húznom a procit... és hogy tudnátok e ebben segíteni nekem hogy mit húzzak és meddig? :) eddig még nem nagyon csináltam ilyesmit. előre is köszi a válaszokat ! :)

(#814) BobHun


BobHun
csendes tag

Sziasztok,

szinten rampageII extreme lapom van, 2x2 Ghz Kingston Hyperx RAM-al es Gainward Nvidia GeForce GTX 460 VGA kartyaval, de gondom van a geppel.
Bekapcsolaskor a monitor nem kap jelet, sotet marad. Az LCD poster nem jelez semmi hibat.
Mivel nem ertek hozza, a RESET gombra nem reagal ha ujra akarom inditani, igy nyomtam neki egy CMOS resetet. Igy bekapcsolas utan 5 sec-en belul ujrainditja maga es semmi nem valtozik. A BIOSZ lampa sargan vilagit, az LCD poster meg csak az eltelt idott jelzi. A RESET gombra sem reagal, a monitor sotet, bejovo jelet nem talal. MIt tegyek? Mi lehet a hiba?
A RAM-okat kiszedtem, visszaraktam, semmi valtozas. Mi mehetet tonkre? Hogy tudom megallapitani hogy a RAM valamilyike vagy a VGA kartya vagy az alaplap a hibas?
Koszi elore is.

(#815) akoska07 válasza BobHun (#814) üzenetére


akoska07
nagyúr

hello

ha a monitor nem kap jelet és jól van csatlakoztatva,akkor nem tud bootolni a géped. vmi megakasztja.
utal erre az is hogy 5sec aztán ujraindita magát de nem bootol
egy teljes bios reset-et csinálnék elsőre.

a R2E érzékeny a ramokra nem szereti akármelyiket.
mondjuk a hyperx-el nincs gondja.
rakd át öket másik slotba,ha a fehérben voltak.
ilyet nekem is eljátszott elsőre a gskill ramokkal.
akkor ugyanez a kép fogadott amit te leirsz.

ha ez nem segit akkor teljes bios reset ahogy fentebb is irtam.

ha az sem segit akkor folyt köv...

TiBiXX : elsőre talán itt próbálkozz
illetve a bloomfield topicban

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#816) akoska07


akoska07
nagyúr

használ vki ROG CPU-Z progit ?

én felraktam a legujabbat és nem mutatja a feszt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#817) BobHun válasza akoska07 (#815) üzenetére


BobHun
csendes tag

Szia,
lapot visszavittem oda, ahol vettem, hogy teszteljek, mert meg garis. Ranezesre atvettek, hogy semmi hiba nem latszik a felszinen. Majd egy het mulva hivtak, hogy a CPU foglalat tuskei 3-4 db elferdult, kitort. Igy ugrott a gari. :W
A hibajelenseg bekapcsolaskor jott eloszor, addig hibatlanul mukodott, a CPU-hoz ez osszerakas utan nem nyultam.Letezik olyan hogy teszteleskor elbaszarintanak valamit, mert mondjuk rosszul tettek bele a CPU-t es ram akarjak verni?
Ha nem tudom ezt veluk letisztazni, tudtok olyan emberket aki CPU foglalat tuskeket tud cserelni az alaplapon?
A VGA kartyat is teszteltek, az rendben van.
Most itt tartok, azaz elkell mennem a lapert.
Ha esetleg majd szukseg lesz BIOS resetre, azt hol tudom megtenni?

Koszi elore is es az eddigieket.

(#818) akoska07 válasza BobHun (#817) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nyugodtan mondhatod neki,hogy annak semmi baja nem volt.
Ők azt átvették.
Át sem vehetik,ha nincs rendben az alaplap!!!
Szóval te tiszta vagy.
Én nem hagynám,hogy gari nélkül menjen bármi is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#819) niklebi válasza akoska07 (#816) üzenetére


niklebi
senior tag

Nekem az 1,59-es verzió van fenn és az mutatja a feszt. Az előtte feltelepített változatok nekem sem mutatták.

(#820) akoska07 válasza niklebi (#819) üzenetére


akoska07
nagyúr

köszi

közben én is rátaláltam az 1.59 verzióra
már nálam is müxik

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#821) Gevox


Gevox
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéseme lenne,hogy van egy asus rampage 2 gene lapom,a kis picike!
Elég sok winyóm meg optikaim van a gépbe,ezért a 6db (kék) sata foglalat megtelt. Van mellettük egy fekete sata foglalat is,az mire való? Mert jelenleg nekem oda van rádugva az oprendszeres winyóm,és mint ide-ként írja ki a biosba.
Ez gond? Az lassabb sata foglalat mint bármelyik kék? Vagy az mi célt szolgál?

Előre is köszi a segítséget,és bocs ha láma kérdés volt! :R

[ Szerkesztve ]

(#822) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok adott 1 Asus Rampage II Gene alaplap.
Olyan bajom van hogy ha beállítom a 21X-zót akkor szintetikus tesztekben nem 2,8ghz-en járnak a magok ha nem 2,6Ghz mert csak 20X-zón marad ez van Aidában is azt írja max 20X-zó memtesztnél mutatja hogy használja a 21X-zót de a CPU fűlnél csak 20X-zón van.
Esetleg ennek valamit lehet csinálni???
kép1
kép2
kép3
A windows-t már újra pakoltam maradt minden ugyan úgy másik Winnel.

(#823) bim


bim
veterán

Hy uruk!

Beszereztem egy r2e-t és hozzá egy i920-at ami elvileg lazán megy 20x200-at. Mindössze annyi problémám lenne hogy régebben egy UD5-öm volt aminek teljesen más a biosa így itt meg se tudok mozdulni. :Y
Egyáltalán hogy lehet a feszt levenni auto-ról?
Egyelőre 2x2g sima régifajta OCZ ramom van amit majd jól visszaosztok.
Némi feszültségadatot írnátok hogy hová lőjem be? Nyilván nem a cpu-ra gondoltam hanem Qpi és hasonló feszekre. Inkább kicsit alacsonyabb legyen hogy ne fogyasszon sokat.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.