Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus radeonok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Grafman


Grafman
aktív tag

Csak érdekelne gyárt e az ASUS RADEONt!
És ha igen miért nem?
Melyik a legjobb ATI Radeon grafkártya gyártó (minőségre)?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#2) Male válasza Grafman (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Hát vajon miért nem gyárt? (segítség: nVidia kiemelt partner)

(#3) boygo válasza Grafman (#1) üzenetére


boygo
aktív tag

BBA ! :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#4) AND1 válasza Grafman (#1) üzenetére


AND1
őstag

Nem gyárt...
Minőség meg elég szubjetiv kérdés. Nem lehet ugy megkülönböztetni őket...
Legdrágább a Hercules meg Gigabyte asszem...no meg a BBA :)
De Sapphire, Excalibur is jó nagyon...

Egy régi PH-s.

(#5) AND1 válasza boygo (#3) üzenetére


AND1
őstag

Nem biztos hogy mindig a BBA a legjobb. Sapphire kb ugyan olyan. Sőt ugy tudom Sapphire gyártott neki még régebben is.. Másik meg a BBA ellen hogy drága mindig...sokkal.

Egy régi PH-s.

(#6) AND1 válasza Grafman (#1) üzenetére


AND1
őstag

Másik meg nem akarok kötekedni de van nekünk egy baaazi nagy Radeonos topic-unk és ott is megkérdezhetted volt...ezért nem kell új topicot nyitni...

Egy régi PH-s.

(#7) Grafman


Grafman
aktív tag

A Képminőségre gondoltam. Úgy gondolom sok múlik a kártya kiszerelésén is, nem csak a chip-től fugg ugyebár...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#8) boygo válasza AND1 (#5) üzenetére


boygo
aktív tag

Tehát a bba-as kártyákat az ati csinálja és fejleszti ki a hozzávaló legjobb alkatrészekből. /ezt olvastam/
Ezért drágák de ezért megbízhatóak és húzhatók.
Pl : Nekem bba 9500pro van memóriák 3.0-sak ue. saphirba 3.3 mas :F

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#9) AND1 válasza Grafman (#7) üzenetére


AND1
őstag

Köztudott hogy a radeonok képminősége nagyon jó....a márkákon belül nagyon nehéz megkülönböztetni a kölünbséget...szinte azonos.

Egy régi PH-s.

(#10) AND1 válasza boygo (#8) üzenetére


AND1
őstag

Nézz meg egy Hercules Radeon-t...azok az egyik legjobban tuningolható fajták. Azért is ilyen drágák.

Egy régi PH-s.

(#11) AND1 válasza boygo (#8) üzenetére


AND1
őstag

Lehet hogy ő fejleszti, de úgy tudom már nincs gyártósora...javitsatok ki ha tévedek...szal nem csak tőle függ szvsz.

Egy régi PH-s.

(#12) Male válasza Grafman (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Mostanában már mindent beleraknak a chipbe, ugyhogy gyakorlatilag nem nagyon lehet elrontani a képminőséget (nem lehet gagyi alkatrészekkel telerakni). Ami változik, az a RAM, és a kondik, ezektől meg nem igazán függ a képminőség (persze ha nagyon szar a RAM, akkor hibázhat folyamatosan a kártya)

(#13) boygo válasza AND1 (#11) üzenetére


boygo
aktív tag

Tévedsz !

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#14) Male válasza AND1 (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Hát én is úgytudom, hogy a BBA-t is a Sapphire gyártja mostanában.

(#15) AND1


AND1
őstag

Mind1..nem kell ezen vitatkoznunk. Az a lényeg hogy képminőségben szinte alig van különbség. Akinek van sok pénze vegyen BBA-t vagy Hercules-t...
Akinek meg mind1,de nincs arra kölün pénze hogy megfizesse a BBA márkát (vagy Hercules) nyugodt szivvel megveheti a Sapphire,Club3D,Excalibur kártyákat...ott a radeonos topic,benne van minden.

Egy régi PH-s.

(#16) Grafman


Grafman
aktív tag

Amúgy én amolyan ''elvi Radeon párti'' vagyok, mivel eddig mindíg Geforce-om volt a jobb kompatibilitás miatt, de a szívem az ATI-hoz húzna, csakhát azok a fránya driverek... Mennyire jók az új catalistok? Érdekelne, hogy egy 9500-ast mennyire fixálnak az új driverek a játékokban előforduló bug-ok tekintetében!
Komolyan vennék egy ilyen kártyát, de félek, hogy a bug-ok miatt megbánom!
Elég HC-gamer vagyok, sajna...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#17) AND1 válasza Grafman (#16) üzenetére


AND1
őstag

Manapság már nagyon jók a acatalyst driverek. Nem kell félni semmilyen kompatibilitási hibától. Nekem még sosem volt gondom ati driver-el. Régebben 7500-as radeonom volt. Május óta meg 9500Pro és semmi probléma velünk, megy minden. Felrakod a legújabbat, azt csá...

Egy régi PH-s.

(#18) maniac válasza Grafman (#1) üzenetére


maniac
senior tag

''Csak érdekelne gyárt e az ASUS RADEONt!
És ha igen miért nem?''


Hát igen. Egy topicban összekellene gyűjteni ezeket az aranyköpéseket :D

Egyébként az ASUS nem gyárthat ATi kártyákat ugyanis még régebben volt egy megegyezés, hogy az ASUS az NVidia fő partnere (mondjuk fél éve már az MSI). Egyébként az ASUS még AMD alaplapokat se mert gyártani a SLOT A-as AMD-khez(AMD K7). Azt a néhány ezret is szép doboz nélkül gyártotta le(Csak az a fehér doboz volt). A gyártok közötti Radeonokban nincs nagy különbség, maximum a ramok márkájában, és frekvenciájában (ill. a GPU frekijében). A képminőségben különbség nincsen!

(#19) Grafman


Grafman
aktív tag

Lehet, hogy vennem kéne egy 9500-ast, de épp most vettem egy Inno 3D 5200 FX-et ami elég nagy szívás lett... 24000-ért vettem , de úgy 20000 körül már el is adnám. Hülye vagyok na, ez van...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#20) boygo


boygo
aktív tag

Az ATI Technologies lassan két éve gyárt külön grafikus lapkákat külső kártyakészítők számára, és komplett ''Built by ATI'' kártyákat egyaránt. A napokban fellendült pletykák arról szóltak, hogy a cég végleg abbahagyja a teljes kártyák készítését, de ezt szinte azonnal tagadták. Így hát továbbra is vásárolhatunk BBA Radeon 9200, 9500, 9600, 9700 és 9800 sorozatú kártyákat.
http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=3032

Tehát nem vitázni akarok csak közlöm a tényeket. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#21) maniac válasza AND1 (#17) üzenetére


maniac
senior tag

''Régebben 7500-as radeonom volt''
Látom te sem vagy túl régóta ATi fan. Én mióta az NVidia felvásárolta a 3Dfx-t csak ATi-t veszek. (Ugyanis régebben meg nagy 3Dfx fan voltam, szóval eléggé mérges lettem rájuk). Azóta se tettem a gépembe semmilyen Nvidia kártyát.

(#22) AND1 válasza maniac (#18) üzenetére


AND1
őstag

Azok a hires fehérdobozos Asus deszkák :)

Egy régi PH-s.

(#23) AND1 válasza maniac (#21) üzenetére


AND1
őstag

Azért 2-3 éve ''benne vagyok'' :)) Jah régen nekem is Nvidiam volt. Riva128/TNT2/Geforce 2 MX...akkor ezek voltak a menők és Ati nem jött föl annyira meg gyenge vga-kat gyártott a mainstream vonalnak . De manapság már máshogy van minden, szerencsére... :)

Egy régi PH-s.

(#24) AND1 válasza boygo (#20) üzenetére


AND1
őstag

Nem hiszem el! Hivjuk fel a canadai székhelyüket és kérdezzük meg! :)

Egy régi PH-s.

(#25) Grafman


Grafman
aktív tag

Én ASUS GF2MX-ről váltottam most FX-re, de eléggé csalódnom kellett.
A képminősége 2D -ben egyszerűen jobb a GF2-nek! Ez hát a nagy Nvidia féle fejlődés menete?!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#26) boygo válasza AND1 (#24) üzenetére


boygo
aktív tag

Az elöbb hívtam őket és mondták, hogy hagyjak üzenetet a sípoló hang után. :D

A lényeg az, hogy minden új ati kártya jó és egyre jobb lesz. /közhely/

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#27) Grafman


Grafman
aktív tag

...Jah nem ASUS FX -re, hanem INNO 3D-re... Lehet, hogy azért az ASUS 5200-asok jobbak!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#28) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

A BBA kártyákat a Sapphire gyártja !!! ugyan azon a gyártosoron estleg a mamória más de a MINŐSÉG UGYANAZ !!! ( ezt a Sapphire egyik főnöke mondta nekem .. szóval tuti)

Ha jó kártyát akarsz akkor vegyél Gigabyte-ot vagy Herculest. én előbbi párti vagyok ..

üdv

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#29) JulWCZar válasza Male (#12) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Úgyvan! A Radeon 9000től kezdve nincs különbség BBA, PBA, ETC kártyeszek között. Ami esetleg számít mégis: hűtés, ramok, kötítés, a név feelingje (Hercules).

Esetleg a triplex ezüstnyákja, jóval elenyésző hasznot hajt hűtés tekintetében mint marketing terén.

(#30) AND1 válasza boygo (#26) üzenetére


AND1
őstag

Bazz...mondhattad volna nekik dobjanak már egy faxo-ot...
Ati 4ver! :))

Egy régi PH-s.

(#31) boygo válasza AND1 (#30) üzenetére


boygo
aktív tag

Nézdmá az atinak köszönhetem, hogy tag lettem. :C

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#32) maniac válasza Grafman (#27) üzenetére


maniac
senior tag

Megmondom neked, hogy az INNO3d gyártja a legjobb teljesítményű kártyákat :D
és qrvara nem noname. Mondtam már hogy az Nforce2-s ASUS deszkák nem müxenek az ASUS videokártyákkal? Az ASUS mostmár elég szar cuccokat nyom :(

(#33) AND1 válasza maniac (#32) üzenetére


AND1
őstag

Álitólag a gyári értéknél magasabb órajelen dobja piacra a kártyáit, hallottam egy ilyet...

Egy régi PH-s.

(#34) Grafman


Grafman
aktív tag

Jah, a teljesítmény és a képminőség két külön dolog. Amúgy meg minden gyártónak lehetnek szar szériái, lehet, hogy most pont kifogtam...
Amúgy a kedvedért még egyszer: AZ ASUS GF2 MX -EM SZEMBETŰNŐEN SZEBB KÉPET PEODUKÁL MINT AZ INNO 3D 5200 FX -EM!
Punktum... Hogy ez a gyártó vagy az Nvidia hibálya, nos... Épp erre szeretnék választ kapni!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#35) Grafman


Grafman
aktív tag

AND1 -nek:
Ez inkább a Gainwardra, Leadtek-re jellemző. Az én Inno 5200-esem a specifikáció szerint ketyeg, tehát normál. De az ASUS 5200 (9520) MAGIC szériája nagyon lehúzott, az Nvidia ajánlott órajele alatt ketyegnek a memóriái (azt hiszem 366MHZ-n, ráadásul 64biten) mert gagyi RAM-okkal szerelték. De az ugyancsak ASUS 5200 (9520) TD modell már 4ns RAM-okkal van szerelve és normál értékeken mozog!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#36) AND1 válasza Grafman (#35) üzenetére


AND1
őstag

Jó én Ati-ban jobban otthon vagyok mint Nvidiában szal nekem mondhatod. Pár Ati kártyánál hallottam (9500/9700, ha jól emléxem)....

Egy régi PH-s.

(#37) AND1


AND1
őstag

Bocs! Kevertem az Inno3D a Club3D vel. áááááááááá sorry!

Egy régi PH-s.

(#38) maniac válasza Grafman (#35) üzenetére


maniac
senior tag

Az 5200-asokat eleve 64bites meminterfesszel latjak el. Tok jo nem ? :D
Meg a TNT2-esek hasznaltak 64biteset :D

(#39) Grafman


Grafman
aktív tag

Mellesleg érdekesség, hogy az én kis ASUS GF2MX /T-em amellet, hogy egy nagyon korrekt teljesítménye volt anno, 6ns 128 bit SAMSUNG SD RAMokkal van építve, mert egy későbbi szériából származik mint az első, ahol is 5ns 128 bit Hyunday SD RAMokkal voltak ellátva, amit kicsit jobban lehetett volna húzni...
Tehát elég körűltekintően kell vásárolni, mert sokszor az sem kézpénz amit az ember a specifikációkban olvas, és az ilyen apróbb dolgok is sokat számíthatnak!
Szóval az ASUS is ott spórol ahol tud...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#40) tibz03 válasza AND1 (#6) üzenetére


tibz03
őstag

Még jó, hogy újat nyitott! Abban a sz@r Radeonos topic-ban nem lehet eligazodni!

(#41) AND1 válasza tibz03 (#40) üzenetére


AND1
őstag

itt az ideje a Radeonos Topic Second Edition-nek! :)

Egy régi PH-s.

(#42) Grafman


Grafman
aktív tag

64 bites Memóriák? Én úgy tudom, hogy ez csak a 64MB-os 5200-asokra érvényes, a 128MB -osakot rendes 128bittel nyomják! (nekem ez van)

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#43) tibz03 válasza AND1 (#41) üzenetére


tibz03
őstag

Szvsz fölösleges ilyen nagy topicokat nyitni. Mindenki nyisson egyet a saját problémájára, és kész! :)
A nagy topicokban eccerűen nem lehet eligazodni, ezért a legtöbben - mint pl. én - el sem olvassák...

(#44) AND1 válasza tibz03 (#43) üzenetére


AND1
őstag

Ezért kell folyamatosan nyomon követni :)) De lehet hogy igazad van...

Egy régi PH-s.

(#45) Snowcat válasza maniac (#18) üzenetére


Snowcat
tag

Egyébként az ASUS még AMD alaplapokat se mert gyártani a SLOT A-as AMD-khez(AMD K7). Azt a néhány ezret is szép doboz nélkül gyártotta le(Csak az a fehér doboz volt).
Na ebben tevedsz, a K7V mellesleg letezett harom valtozatban is, sztm baromi jo kis alaplap volt a maga idejeben (es sokan dicsertek, szamokat mondjuk nem tudok, de sztm nehany ezernel azert nagysagrendileg tobb volt), es adtak szep szines dobozban is, mint barmelyik mas lapjukat, par kiegeszito cd-vel egyutt. (Ez tutko, mert mostis ez van a gepemben, sot meg a doboz + a cd-k is megvannak)

(#46) maniac válasza Snowcat (#45) üzenetére


maniac
senior tag

Igen, arra az alaplapra gondoltam. Egyebkent en nem lattam diszdobozos edition-t, de hiszek neked. Attol fuggetlenul eleinte nem negyon merte az ASUS nagy dobra verni, hogy csinalt ilyet is (felt gondolom az Intel-tol). Cool deszka volt egyebkent.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus radeonok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.