Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HoZo


HoZo
csendes tag

Sulinetben kapható az ASUS MyPal 620BT + GPS Kit. Használtok, vagy láttatok már ilyet? Meg tudná valaki mondani, hogy pontosan milyen GPS vevő van a csomagban? Maga a PDA egész jónak tűnik, de a GPS-ről nem tudtam semmit kideríteni, azt sem tudom, hogy milyen típus. Attól tartok, hogy valami nagyon gyenge pontatlan cucc. Nagyon sürgős lenne dönteni, ezért megköszönném, ha tudnátok róla valamit mondani.

(#2) Szeke válasza HoZo (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

''nagyon gyenge pontatlan''
Úgy érted nem 20 centi hanem csak 30 centi pontossággal állapítja meg a helyzeted? Mert kb ez a helyzet. GPS-ből nagy gagyit még nem találtam...
Amúgy hol láttad, melyik oldalon találtad? Pont ilyesmit keresek.

[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) pilóta válasza Szeke (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért arra a GPS-re befizetnék, ami egy PDA mellé jár, és tud 30 cm-es pontosságot. Jó lesz az 30m-nek is...:D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Szeke válasza pilóta (#3) üzenetére


Szeke
senior tag

Jóvanna csak az arányokat akartam érzékeltetni, érted :DDD

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) Bobojsza válasza pilóta (#3) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Jol beszelsz!

Amuyg szrintem jo kis darab, melyik konfig, marmint a pda melyik, es terkepet adnak melle es mennyi.
En is ezt neztem ki!!!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#6) Szeke válasza Bobojsza (#5) üzenetére


Szeke
senior tag

És Te hol nézted ki sulinetben??

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) Bobojsza válasza Szeke (#6) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

en nem sulinetben neztem, hanem nagykerben, ezert erdekelne, hogy ugy mennyi

de ha kell hzozk neketek szallitasi koltsegert...

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#8) karib


karib
addikt

A Bluetooth verzióhoz Asus emblémás Holux Bluetooth GPS-t adnak, elég jó cucc. Létezik Transcend CF kártyás GPS kit is, de az csak az erősebbik PDA-khoz, mert a térkép mérete miatt kell egy memóriakártya is a gépbe, a belépő szintű A620-ban pedig csak egy CF slot van.

A csomag tartalma amúgy: PDA, Holux Bluetooth GPS, 256 MB memóriakártya, oprendszer magyarítás, Térképtár Magyarország útInfo térképszoftver.

Nagy csendben szentségtörést követek el, és beszúrok egy ilyen linket: Bővebben: link :U

Department of Redundancy Department

(#9) Szeke válasza karib (#8) üzenetére


Szeke
senior tag

Köszi a linket!
Amúgy konkrét hely, bolt érdekelne még, ahol sulinetben lehet kapni 150 környékén.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#10) kavarc válasza karib (#8) üzenetére


kavarc
aktív tag

Helló!
Ami betettél link: azon csak egy teszt van, de sajna nem sulinetes. Szal közel sem biztos, hogy amit sulinetben árulnak, abban ezek a cuccok vannak benne. Főleg a gps... Márpedig, ha nem BT, hanem CF-es a gps, akkor szopacs,mert az meg elfoglalja az egyetlen kártyabővítő helyet.

Ha valaki már vett ilyet sulinetben az írjon, legyen szíves, hogy pontosan mik is voltak a csomagban. thx!

Szeke: bármely számtech boltban megkapod, akik a CHS-el vannak szerződésben. És nem 150, hanem csak 106900. nem mindegy.
Ezért is érdekel engem is a dolog, hogy milyen cuccokat adnak hozzá... mert ha télleg egy BT-s gps van benne, akkor már meg is vettem... :)

(#11) Szeke válasza kavarc (#10) üzenetére


Szeke
senior tag

Köszi a tippet!
Te az a kavarc vagy az autós fórumról akire én gondolok?

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#12) kavarc válasza Szeke (#11) üzenetére


kavarc
aktív tag

:)
Melyik ótósfórumról is?
Jahhh, tudom már t-vel kezdődik és oyotával végződik... igen én... :)

(#13) Szeke válasza kavarc (#12) üzenetére


Szeke
senior tag

:D
OK :)
Üdv itt is ;)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#14) HoZo válasza karib (#8) üzenetére


HoZo
csendes tag

Ezt a cikket én is olvastam, de valószínűleg a sulinetes csomagban nem ez a GPS van, mert ahhoz túl olcsó lenne.

(#15) karib válasza HoZo (#14) üzenetére


karib
addikt

Esetleg be lehetne dobni, hogy pontosan milyen csomagról van is szó, és akkor okosabbak lennénk :) Szóval aki tud linket vagy konkrét árakat, speckókat, az írja nyugodtan.

Amúgy a legolcsóbb ASUS GPS csomag (A620 PDA + asszem CF GPS) már kisker bruttó 100e alatt kapható. Az izmosabb csomag: A620BT + Bluetooth GPS + 256 MB memóriakártya + Magyarország útInfo térképszoftver, ez is megúszható 150e alatt, ami elég ütős ajánlat.

Department of Redundancy Department

(#16) tonyo2


tonyo2
tag

Hi Karib!

Valamelyik fórumtémában olvastam hogy 5. Közlekkaros vagy. Asszem évfolyamtársak vagyunk. Felfednéd valódi létedet?(jó emilben is)

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#17) HoZo válasza karib (#15) üzenetére


HoZo
csendes tag

A CHS Hungary árlistáján van ''PDA ASUS A620BT + GPS vevő, töltő, tartó'' néven. Az utoltó árlistán 106900Ft volt a bruttó ára. Írtam mailt a CHS-nek, melyben rákérdeztem a GPS típusára, de már egy hete válaszra sem méltatnak. Ezért próbálkoztam itt a fórumon, hátha valaki már látott ilyen csomagot.

(#18) karib válasza HoZo (#17) üzenetére


karib
addikt

Nézd meg a Sowahnál, náluk vannak GPS csomagok térképszoftverrel együtt.

Department of Redundancy Department

(#19) Ergil


Ergil
aktív tag

Csak szeretném jelezni, hogy az ASUS-nak van egy olcsóbb GPS-mouse is, ami az ASUS-ok serial portján csatlakozik a géphez (ahol a dokkoló)

Gyakran ezt ajánlják autóba, mivel akkor nem kell külön tölteni, és a CF kártyára rakhatod térképeket. Pontosságáról nem tudok nyilatkozni, de az ára nem vészes.

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#20) Don Vittorio válasza pilóta (#3) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Az se igaz. Nekem már több PDA-s GPS-em volt, és 3-10 méter a pontosságuk. (Néha az is vicces tud lenni.) De az autómban gyári a GPS, és az állati pontos.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#21) mocsyzozi válasza Don Vittorio (#20) üzenetére


mocsyzozi
tag

Nekem + egy beépített antennás YAKUMOM(mitac) van ez tíz méter pontossan bepozícionál extra a kijelzője és 80 ezerből ki is jön!Ráadásul nem kell vacakolni a BT antennával és a mem kártya helye is szabadon marad,sőt vígan elfér a zsebedben is!
üdv mindenkinek!!

Mocsyzozi

(#22) misran


misran
tag

Ez a GPS-es A620BT combo engem is erdekelne.
Ugyhogy UP! :)

Kulon mennyibol jon ki valami GPS-es kiegeszites ezekhez?
A730-a van valakinek? MEgeri a 640x480?

Meg a Loox 718 is jo lenne (kameratlan 720), az USB Hostol is, tehat a pendrive pl. bedughato, vagy barmilyen USB-s eszkoz. Hopp, ez sem rossz (akar GPS USB-s).

No de ezek dragak.
A620BT talan eleg is lenne a GPS cumoval.
Szóval valaki bővebbet?
UP és Üdv,

MiSRaN

(#23) karib válasza misran (#22) üzenetére


karib
addikt

ASUS BT GPS nem sokkal br. 40e körül kijön, és az egy elég jó, Holux GPS.

A Sowah (nagyker) kínál GPS csomagot is, amihez Magyarország útInfo program is jár, meg memóriakártya.

Az A730 és a VGA felbontás nagyon jó, csak a hozzá adott új kiadású Windows Pocket PC elég gyatra, tele van hibákkal, főleg a navigációs programok fekszenek meg rajta. Ez az összes ilyen oprendszerrel szerelt PDA-t érinti, tehát alaposan tájékozódj, mielőtt vásárolsz - célszerűen próbáld ki a használni kívánt programot a kiszemelt PDA-n. Ha gatyábarázzák az oprendszert, akkor nagyon ütősek lesznek a VGA-s PDA-k.

Department of Redundancy Department

(#24) misran


misran
tag

Köszi az infókat.
Erről hogy oprendszer bugos, meg lesz valami upgrade hol lehet többet találni?
Esetleg van valami pd*m*ni*.hu szeru kulfoldi oldal cimed ahol ilyesmikrol irnak. Tokre rakattantam ezekre a dolgokra. A GPS tema is erdekes, bar az meg tan raer kicsit, de a sulinetem egy ilyenre lonem el, ugy erzem.

Üdv,

MiSRaN

(#25) karib válasza misran (#24) üzenetére


karib
addikt

Operendszer bugokról a Magyarország útInfó készítőivel beszélgettem, ők panaszkodtak rá, hogy bonyolult programoknál nagyon belassul a gép, landscape módba forgatva a képet pedig pláne. Meg vannak egyéb apróságok is, állítólag a más szoftvereknél is. OS frissítésről egyelőre semmi hír, de szerintem minimum hónapok, amíg a Microsoft bármi értékelhetőt fog tenni.

Ettől függetlenül nagyon ütősek a VGA-s PDA-k :)

Department of Redundancy Department

(#26) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Helló!
Most vettem csak észre a topikot. Szóval nekem már cirka 1 hónapja van egy ilyen sulinetes Asus 620BT + GPS kittem. Neten kürölnéztem és láttam hogy 620BT-hez BT-s GPS-t adnak. Bitonság kedvéért a boltban + chs-nél megkérdeztem, hogy milyen GPS van hozzá. Megnyugtattak, hogy BT-s. Megrendeltem, fizettem és látom ám, hogy vezetékes GPS (Holux 210). Hogyaza...
bolt reakció: ki van bontva + sulinet = nem tudják vissza venni.
chs reakció: vigyem vissza a boltba és visszakapom az árát.
Végül nálam maradt, mert a pda az jó. Majd eccer veszek egy BT-s GPS-t, mondjuk egy Holux 230-at az már BT-s. :). Amúgy szuper, csak a vezeték zavar a kocsiban + bringán vagy gyalog nem használható (pontosabban kéne venni elemet+fabrikálni usb csatira kábelt ezt az elemre és így hordozható, de rohadt sok a madzag.)
térkép SW ehez nincs.
sulinetben most 103 ezer körül van, a sowah-nál ennél drágább, de ott BT GPS van, meg CF memó kártya + ajándék Utinfo térképprogi. De ez nem sulinetes.
A kütyü pontos és jó. szerintem.

(#27) cspety


cspety
tag

Sziasztok!

Én is nézegetem ezeket a pda+gps egységeket. Amit találtam és itt már írta is vk, hogy van neki az a Yakumo Delta300, ami beépített gps-el rendelkezik, és így nem kell egy külön egység!
Ezt nem néztétek még???
A kérdésem, hogy ezekhez térképet lehet valahogy szerezni. Nekem pl egy jó Nyugat-Európa kéne. Eddig csak boltban láttam, de az ára elég magas kb 40e Ft.
Ti honnét szerzitek a térképeket, nem lehet esetleg ezeket letölteni???

(#28) cspety


cspety
tag

Hahóóóó, senki nem használ térképet a pda-ján? Vagy mindenki megveszi??

(#29) GIP


GIP
csendes tag

Szevasztok

Én is most akarok venni egy készüléket ami csak arra kell, hogy eljussak A pontból B pontra.
Milyet érdemes venni és mennyiért?

(#30) mocsyzozi válasza GIP (#29) üzenetére


mocsyzozi
tag

Ha Yakumod van akkor megoldható a Nyugat Europa tétkép!

Mocsyzozi

(#31) Huszti válasza silver-pda (#26) üzenetére


Huszti
csendes tag

Helló!

A segítségeteket kérném a ''sulinetes ASUS gps-es pda-val kapcsolatban.
Próbálkoztam kisker szt.üzletben, a CHSnél,de épkézláb felvilágosítást nem kaptam sehol... A kérdésem az lenne,hogyha a gps a CF kártya helyére csatlakozik ( ??? ), akkor a bővítési lehetőség kilőve? Esetleg van rá egyéb megoldás?
Ha valaki használ ilyet, kérem írja meg e-mailben a tapasztalatait.

KÖSZI:)

[Szerkesztve]

(#32) Avicularia válasza Huszti (#31) üzenetére


Avicularia
veterán

hát ha nincs rajta SD slot is ,akkor kilőve
vagy nem CF hanem bluetooth GPS-t veszel hozzá ,és a bővitési lehetőség is megmarad

(#33) silver-pda válasza Huszti (#31) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Helló!
mél ment.
A chs-es sulinetben a hozzáadott (Holux 210) gps soros porton csatlakozik. Legalábbis amit én kaptam. Valszínű most is olyan van.

Más: Létezik olyan CF-es gps, amiben van memóriakártya is.

(#34) Apol77


Apol77
tag

Szeretném ha elmondanátok kicsit bővebben hogy milyen ez a sulinetes Asus cucc. Autóban szeretném használni.
Tudnátok mondani valami emulátort, hogy az eddig összegyüjtött progikat átnézzem, amíg megveszem a pda-t?
Előre is köszi.

(#35) Apol77


Apol77
tag

UP

(#36) silver-pda válasza Apol77 (#34) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Helló!
Mi érdekel bővebben??
Én is autóban használom. Nekem tetszik, jól használható. Mondjuk a vezeték az engem zavar. Meg mindig használnám, de a vezeték összedugása miatt néha nem rakom be, mert az is időbe telik + gps jelet talál. Ez pár percet igénybe venne és erre mindig nincs időm.
Tegyél fel konkrét kérdést és arra megpróbálok válaszolni.
Emu progit nem ismerek.

(#37) Apol77 válasza silver-pda (#36) üzenetére


Apol77
tag

Szia.Kezdeném azzal, hogy semmit sem tudok ezekről pda-s gps dologról :)
Mennyire mobil dolog ez a vezetékek miatt? Fixen oda kell ragasztani a vevő részét pl a műszerfalra, vagy szerelés nélkül kiveszem, és vihetem magammal? Mennyire erős a tartószerkezet? Egy Nivába lenne, elég sokat megyek durva terepen, nem szeretném ha leesne :) Írtad hogy a vezeték zavar. Egy, vagy több vezetéke van? Tele van így is a műszerfalam mindenféle ketyerével :)
Egyenlőre ezekre lennék kiváncsi, előre is köszi szépen :B

(#38) silver-pda válasza Apol77 (#37) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Lényegében mobil. Egyik autóból viheted másikba, ha van szivargy.csatija.
Van 1 szivargyújtó csati, abból jön ki 2 vezeték, egyik megy pda-ba, másik a gps-be. Ezen keresztül megy az adat is gps-ből pda-ba. Vevőt csak lerakod vhova, ahonnan nem esik le, mondjuk műszerfalra a szélvédő tövébe.
A pda tartó üvegre jól tapad a tapadókorongjával + egy kis kallantyú még ''rá is szorítja''. félév alatt párszor vettem csak le, eddig jól tartja magát.
Főleg azért zavar a madzag, mert a szivargy. csatlakozó ilyen szempontból rossz helyen van. Meg amúgy sem szeretm, hogy madzag van a műszerfalon. :)

(#39) Apol77 válasza silver-pda (#38) üzenetére


Apol77
tag

Hol lehet ezt a ketyerét beszerezni? Sehol nem kapok :(
Mint már említettem, sík hülye vagyok ezekhez. Ha a bővítő kártya helyét elfoglalja a gps, akkor mennyi memória marad a térképnek? El fér pl magyarország, ausztria, németo. cseh, és szlovák térkép egyszerre? Valami ilyen körutat szeretnék. Mekkora memória kártyát adnak mellé? Milyen tipus való bele? Szeretnék majd 1 gigásat. Kell egyáltalán ekkora? Vagy felesleges? Igazából térkép, szövegszerkeztés, játékra lenne használva. Mivel nem tudom milyen programok futnak rajta, így egyenlőre ezekre használnám :) Ha sulinetben tudnék venni bővítökártyát hozzá, az lenne az igazi. Ja meg esetleg raknék rá filmet, mp3-at. Mp3-al meddig bírja az akksi kb? Ha megy a gps, meddig bírja?
Ha van még türelmed, akkor válaszolj légyszi a kérdéseimre :B
Előre is köszi !

(#40) silver-pda válasza Apol77 (#39) üzenetére


silver-pda
aktív tag

sulinetben a chs konzorciummal kapcsolatban levőknél érdemes keresgélni. sulinetes kereső használata ajánlott.
így br.95 ezer pénz.
a gps vezetékes, nem a cf slotot foglalja.
memóriakártyát venni kell, az is van sulinetben.
mivel a gps vezetékes és áramot ezen szivargyújtócsatin keresztül kap, ezért addig bírja, amíg az autó akksija le nem merül. :)
cf memókártya megy bele, vehetsz 1 gigásat is asszem.

(#41) Apol77 válasza silver-pda (#40) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen ! Végre találtam egy boltot vagy ahol foglalkoznak vele. Rengeteg sulinetes bolt listáján fent van, de nem árulják.
''mivel a gps vezetékes és áramot ezen szivargyújtócsatin keresztül kap, ezért addig bírja, amíg az autó akksija le nem merül.'' Akkor gyalogos túrára nem lehet használni, csak autóban? Szeretném kikérni a véleményedet, hogy milyen térkép programok váltak be Neked. Olvastam sok topicot a térképekről, de nagyon megoszlanak a vélemények.
Köszi a türelmedet :R

(#42) freddirty válasza Apol77 (#41) üzenetére


freddirty
senior tag

Soros GPS autós felhasználásra való inkább. Ha túrázni akarsz akkor egy különálló bluetooth GPS a PDA-d mellé a megoldás.
Itthoni autósnavigációhoz két programcsomag van: Destinator és Aeromap. Én Aeromappal kezdtem (akkor még nem volt más), elég sok gyermekbetegsége és hiányossága van, pedig már a 2.5x verziónál tart. Mindemellett fejlődőképes és egy magyar srác fejleszti a programot magát.
Mindenesetre én most Destinatorral navigálok, mert autóban a stabil és jól működő tervezés-navigálás a fontos. Persze ez sem 100%, néha bevisz az erdőbe (volt már olyan hogy szó szerint :) de start-cél navigációban az Aeromapnál jobb.
Európai navigációra egyértelműen a Tom-tom Navigator navigációs csomag a legjobb.
Arra számíts hogy a fentebb említett szoftverek nem ingyenesek! /A legolcsóbb az Aeromap./ Egy Asus PDA+BT GPS+AM legjobb esetben is kb. 150 bruttó. Arról nem is szólva hogy sulinetben külön BT GPS meg navigációs sw. nincs is...

fred

(#43) Apol77 válasza freddirty (#42) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen a választ. Ezek a térkép szoftok már megvannak. Tényleg húzós az áruk.Lehet hogy cégnévre veszem meg, nem sulinetre, meglátom mennyi a bevétel :) Normál cf kártya kell bele? 1 gigás elég egy kisebb mondjuk 4 országot érintő kiránduláshoz? Azt olvastam már hogy néha bevisz a gps a susnyásba :) Annyi baj legyen :DD Terep nem gond, csak ne legyen lakókocsi mögémakasztva :) A Destinator beszél, vagy csak az Aeromap?
Köszike a segítséget :R

Ez van az adatlapján: Type II Compact Flash (CF)
Ez akkor gyorsabb mint a normál cf kártya? vagy miben külömbözik?

[Szerkesztve]

(#44) freddirty válasza Apol77 (#43) üzenetére


freddirty
senior tag

Mindkét navigációs rendszer képes hangalapú navigációra, de egyiknél sem elég CSAK a beszédre támaszkodni. Sokszor van olyan forgalmi helyzet városban, hogy a térkép több információt ad. Az Aeromapnál ez még tetéződik azzal hogy nem mindig mond igazat :)
A Type II. CF kártya tudtommal vastagabb mint a Type I. ez nem gond, a PDA kezeli, viszont lehet hogy azért vastagabb mert nem flash memória hanem microdrive, amit ha leejtesz nagy esélyed van adatvesztésre vagy a CF kártya meghibásodására.

fred

(#45) silver-pda válasza Apol77 (#41) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Lehetne használni gyalogos túrára is, DE: kell egy elemtartó, amibe 4 ceruza elem/akksi belemegy, erre vezeték, a végére usb ''anya'' és ebbe bele lehet dugni az autós töltő usb végét. Jól fogsz kinézni a sok kábellel. :)
Én azért vettem meg ezt az asus-t így, mert helyből volt gps. Igaz vezetékes, de autósnavigációra jó. (csak engem zavart a madzag). Mostanra meg kiforrott, hogy a túrázáshoz és a komfortosabb autósnavigációhoz milyen BT gps-t vegyek. Most már ez is meg van.
Aeromap-et használok, nekem bevált. Destinátort meg ki kellene próbálnom, hogy milyen.

(#46) macsolaco


macsolaco
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem!
Venni szeretnék egy normális PDA-t ami egyben GPS.
De nem igazán tudom hogy milyet érdemes venni,vagy hogy melyiknek a legpontosabb a jele és hogy melyiknek gyors a frissitése.
Tudnátok esetleg ehhez valamit szolni?
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.