Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mimóza


mimóza
tag

Asus hivatalos oldalán az első ''core 2 duo ready'' alaplapok. Nem találtam ilyen topikot, és szerintem egyre aktuálisabb lesz a téma.
[link]

Nem néznek ki rosszul, engem inkább a ''síma'' változat érdekel(nem kell sli, és nyilván olcsóbb is lesz társánál).

Kérdés: Van-e valakinek bővebb infója a lapokról? Kérjük mellőzni a ''guglira'' vonatkozó jótanácsokat. :) Vajon a Deluxe lapot csak azoknak lesz érdemes beszerezni, akik sli-t akarnak, vagy egyéb haszna is van?

Szerk: nem tudom miért változtak kicsire a betűk a topiknévben? :F Kérem, hogy egy erre járó jószándékú admin írja át legyen szíves ilyen formára, mert remélem hosszú életű topik lesz, ''oszt nehogymá' csúnya legyen'' :DDD :
ASUS P5B / P5B Deluxe
Köszi! :B

[Szerkesztve]

(#2) mycso válasza mimóza (#1) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Deluxe:
+2 sata
realtek helyett Marvell LAN és duplán
wifi
2 usb-vel kevesebb
a hang DTS meg valami mikrofonos cucc
firewire
a simán van LPT ezen viszon COM

plussz a körítés, amiben még többet ad:

3 in 1 Q-connector
IEEE1394 port module
InterVideo® Media Launcher (OEM version)
Optional Fan for Water-Cooling or Passive-Cooling only
ASUS WiFi-AP Solo™ omni-directional antenna
Array Mic
ASUS WiFi-AP Solo™ Wizard

Konkrétan a SLI-re vonatkozólag én nem láttam semmilyen leírást, és ebben a felépítésükben is teljesen megegyezik a 2 lap: 2 x PCI-E x16 (one @ x16 mode, the other @ x2 or x4 mode)

Az úgymond ''technikai'' tudásuk megegyezik, a ''Deluxe'' jelző, csak a lap ''Gazdag'' felszereltségére utal --> mindíg is így volt ez az Asusnál.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3) mimóza válasza mycso (#2) üzenetére


mimóza
tag

Az elsőn nincs második pci-express slot a vga-nak, úgy meg nehézkes lehet összehozni az sli-t :DDD

(#4) mycso válasza mimóza (#3) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Látom nem olvastad el az egész leírást az asus oldalán:

Tehát mégegyszer: P5B/Specification/Expansion slots -->
2 x PCI-E x16 (one @ x16 mode, the other @ x2 or x4 mode)
1 x PCI-E x16
3 x PCI 2.2
Itt ugye 2db pci-e 16x slotot ír.

A Deluxe változatnál, koccra ugyanez a leírás van!

Viszont:
A képen én sem látok másikat, és a kinti leírásnál csak 1-et ír.


Érdekesen csinálja az asus, írkál össze-vissza mindent.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5) mimóza válasza mycso (#4) üzenetére


mimóza
tag

A webmaster a ''copy-paste'' eljárást használta biztos... :)

(#6) 7600GT


7600GT
senior tag

Hehe ilyenem van.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#7) mimóza válasza 7600GT (#6) üzenetére


mimóza
tag

Mesélj.

(#8) mycso válasza 7600GT (#6) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

És merre lehet ilyet kapni???
Mi pénzért???
Itthon még nemigazán láttam, sőt sehol. :F

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9) law007 válasza mycso (#8) üzenetére


law007
aktív tag

én is tegnap neveztem ki az új elérendő célnak.

kérlek privátot is küldj!

(#10) mimóza válasza law007 (#9) üzenetére


mimóza
tag

Az én elérendő célom ezzel a lappal kapcsolatban még csak az, hogy valami infót megtudjak róla. :)

Rossz-e, nem rossz-e, ha nem rossz, miért nem rossz, miért rossz, ha nem jó, miért jó ha jó, és egyébként is... :DDD

[Szerkesztve]

(#11) law007 válasza mimóza (#10) üzenetére


law007
aktív tag

a pci-e slot narancssárga, meg heatpipe, tehát műszakilag penge és még a szemetet is leviszi, mert AI.

[kép]

amúgy olyan hosszú a gyári lapon a leírás, hogy máris félelmetes. Mi lehet az ára?

a 75 ezres P5WDG2-WS is már avul emiatt, pedig még nincs 10 az országban jóformán

[Szerkesztve]

kérlek privátot is küldj!

(#12) mycso válasza 7600GT (#6) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Tényleg írhatnál valamit, mert nagyon kíváncsiak vagyunk.

Jól utána néztem és se itthon, se pedig külföldi oldalakon nem láttam még belőle eladó darabot.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13) law007 válasza mycso (#12) üzenetére


law007
aktív tag

van 975-ös chipkészlettel szerelt ilyen lap, ami támogatja a conroe-t, és az is kívülről így néz ki, és szintén nagytudású. Most melyik a jobb?

[kép]
- LGA775 socket for Intel Core2 Duo, Core2 Extreme and next generation Mulit-Core CPU
- Intel 975X +Intel ICH7R --1066/800MHz
- Dual-channel DDR2 800/667/ 533 max 8GB
- 2 x PCI-E x 16 / 2 x PCI-E x 1/ 3 x PCI
- Support ATI CrossFire graphics cards
- Intel Matrix Storage technology
- Dual Gigabit LAN
- Dolby Master Studio technology
- ASUS EZ-Backup
- ASUS Digital Home features

[kép]

kérlek privátot is küldj!

(#14) law007


law007
aktív tag

ja, a hárommal ezelőtti hsz-emnél elírtam a típuszámot ill képet, mert az a P5B Deluxe/WiFi-AP-nak kellett volna lennie, ezért ez helyesen így fest:

[kép]
- Intel LGA775 Platform
- Intel® Core™2 Extreme / Core™2 Duo Ready
- Intel® Pentium® Extreme / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D Ready
- Dual-channel DDR2 800/667/533
- AI NOS™ / AI Gear / AI Nap
- 8 Phase Power Design
- Fanless Design - Heat Pipe & Stack Cool 2
- Array Mic / Noise Filter
- WiFi-AP Solo


kérlek privátot is küldj!

(#15) mimóza válasza law007 (#13) üzenetére


mimóza
tag

Nem tudom... maradok a p5b deluxe-mentes változatánál. :DDD

(#16) péter007 válasza mimóza (#15) üzenetére


péter007
senior tag

egyet értek veled ugyanis nekem is máár régóta fáj a fogam egy ilyen lapra és nem tom hogy hol lehet ilyet kapni.

nekem nem kell adeluxe ugyis csak egy vga-t teszek bele a többi csicsára meg nincs naon szükségem, a lényeg hogy olcsó legyen mert ha minden igyaz akkor ez a lao fogja képezni a következő konfigom alapját.

csak lehetne máár kapni valahol :))

(#17) péter007 válasza 7600GT (#6) üzenetére


péter007
senior tag

jó lenne ha leírnád hogy hol lehet ilyet kaoni ugyanis én is egy ilyenre vágyom már elég rég óta

a válaaszodat előre is köszi :R :R :R

(#18) mimóza válasza péter007 (#17) üzenetére


mimóza
tag

Valamelyik topikban azt írta, hogy faterja ismerőse szerezte amerikában. :DDD
Ha azt írta volna, hogy Tajvanon, vagy Kínában, azt mondom: hmmz lehet... Ez az ''amerikában'' már klasszikus... ;]

Egy pár hómméd képért cserébe(természetesen az alaplapról) elhisszük.

[Szerkesztve]

(#19) EB1039


EB1039
csendes tag

Ha még nem láttátok:[link]
Innen lehet ilyen lapokat rendelni. :)

(#20) mimóza válasza EB1039 (#19) üzenetére


mimóza
tag

:D Megelőztél, pont be akartam írni az infót... :DDD
Hurrá vegyetek, és meséljétek el a tapasztalatokat... :DDD

(#21) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Nekem úgy tűnik további különbség, hogy a simán nincs ilyen motyó (Deluxeon meg van):

8 Phase Power Design

* Cooler and quieter system
* Longer components lifespan
* More stable and reliable under heavy-loading and overclocking

The ASUS 8-Phase Power Design provides highly efficient operation to generate less heat (at least 15°C (59°F)) than other conventional power solutions. It reduces input ripple current and output ripple voltage, which keeps CPU and power module from suffering the risk of high power stress. It has the advantages of quick transient response and stability, especially beneficial when CPU requires more current immediately under heavy loading or overclocking mode.


[Szerkesztve]

(#22) mimóza


mimóza
tag

Senkinek nincs még ilyen lapja? :)

(#23) mimóza válasza law007 (#13) üzenetére


mimóza
tag

Késve bár: a p5w dh deluxe már támogatja a 2-nél több magos procikat is. És borzalmasan drága... (a kis drága :B ).

(#24) péter007 válasza mimóza (#23) üzenetére


péter007
senior tag

a sima p5b is drága inkább medvárom amíg lesz itthon is aztán veszek egyet conroe-val ;]

(#25) CocooN-z válasza péter007 (#24) üzenetére


CocooN-z
őstag

Egy év múlva meg szivjuk majd a fogunkat hogy lemegy az ára a felére, de nem baj! Nem várunk egy évet, legalábis énnem :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#26) mimóza válasza péter007 (#24) üzenetére


mimóza
tag

Már van itthon: kb 40k bruttó.

(#27) mimóza válasza CocooN-z (#25) üzenetére


mimóza
tag

Én se szeretnék... :DDD

(#28) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Augusztusba gépcsere power. Addifra a P5B is lemegy biztosan vagy 30k-ra :DD

(#29) péter007 válasza Yushchenko (#28) üzenetére


péter007
senior tag

ha lehetne itthon is 30 k-rt kapni akkor én is vennék egyet de ilyen usa-ból meg japánból meg a világvégéről rendel 40 ezres darabo nem veszek csak azért hogy benne legyek az első 10-ben akinek ilyen lapja van.
conroe meg még úgy sincs úgyhogy lesz még ez a lap 30K is mire én veszek

(#30) g@bo válasza péter007 (#29) üzenetére


g@bo
nagyúr

30k+áfa az import ára az asus p5b-nek.... arra várok. ennél vagy lesz szerencsésebb importőr, vagy olcsóbb lapok.

(#31) wolffy


wolffy
aktív tag

Sziasztok!

Örülök, hogy van már ilyen topik is, mert én is szemeztem már a deszkával, viszont van néhány dolog ami engem személy szerint eléggé lehangol a sima P5B-vel kapcsolatban. Elődjének tekinthető ugye a 945P chipkészlettel szerelt sima P5LD2 alaplap. Én is egy ilyen boldog tulajdonosa vagyok és mikor összehasonlítottam a két deszkát, hát csalódnom kellett.

1.) Valahol az ''utód'' némileg továbbfejlesztett dolgokat kéne takarjon, és az Intelnek köszönhetően ugye már nincs a déli hídban integrált PATA vezérlés, csak valami külön JMicron chip-es megoldás, amit ASUS-ék integráltak.
2.) Továbbá elfelejthetjük a RAID5 és RAID10 funkciókat, mert az újoncon ICH8 déli híd van, nem ICH8R; szemben a P5LD2-vel, ahol a Deluxe és a sima verzió is megkapta az ICH7R-t.
3.) A gigabites lan se Marvell már csupán Realtek.

Persze nyilván vannak hasznos újdonságok, amik az elődben nincsenek mint a Core 2 Duo támogatás, vagy a külső SATA csatlakozó, vagy a 800 MHz DDR2 támogatása és még néhány apróság, de szerintem jó lett volna, ha amit az előd tudott, továbbvitték volna. Én egyenlőre inkább maradok a P5LD2-nél mert nekem a RAID funkciók és a PATA vezérlés a chipkészlet szintjén fontos.

Minden esetre megköszönném ha valaki megválaszolná, hogy a P5B deszkákra integrált JMicron chip-es PATA vezérlő segítségével lehet-e optikai meghajtóról boot-olni? (A P5LD2-n is van ugyanis egy integrált PATA vezérlés, nevezetesen ITE 8211F chip-pel megoldva, de az arra a csatira tett optika meghajtókkal nem képes a rendszer bootolni. Ha az utódban egyáltalán nem lehet csak SATA optikai egységgel boot-olni, azt hiszem felejtős és inkább veszek egy Pentium D 940-et a 336-os Celeronom helyett és ráduplázok a memóriára is. (Csak elketyeg majd még egy darabig.)

(#32) wolffy válasza wolffy (#31) üzenetére


wolffy
aktív tag

Mi van emberek? Megállt a tudomány? ;]

(#33) donw3ga válasza wolffy (#31) üzenetére


donw3ga
senior tag

asus p5w dh lapra integrált Jmicron JMB363 controllerre kötött optikai meghajtóról lehet bootolni, a win telepítő is elindul.

(#34) wolffy válasza donw3ga (#33) üzenetére


wolffy
aktív tag

Az ASUS P5B-n is JMB363 chip van, így hát gondolom akkor erről is lehet.
Köszi a választ!

(#35) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szevasztok!

A Jmicron JMB363 controllerrel kapcsolatos bootolási gondokról én azt hallottam, hogy csak az un. lifeboot cd-k esetében van gond.
Amúgy én is ilyen lappal szemezgetek, letöltöttem a pdf-jét, engem meggyőzött. :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) arn


arn
félisten

mekkora fsbt bir max?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) tibaimp


tibaimp
nagyúr

itt egy link, a prohardver írt róla egy kis cikket

http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=19288

én úgy tudom 1066 MHz a max fsb 800MHz ddr2 ram mellett

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nincs még senkinek ilyen lapja?

(#39) g@bo


g@bo
nagyúr

aki szeretne ilyen lapot venni, keressen privben. ;)

(#40) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Én is ebben az alaplapban gondolkozom, de sajnos elég nagy a szórása árban, 37-48K között láttam eddig.
A kérdésem az, hogy érdemes komolyabban fontolóra venni? Mennyire megbízható, mennyire jó sebességben?
Sata-s eszközökkel már felkészültem, a vinyóm, és a DVD-RW-m is SATA-s, hogy ne lehhessen gondom az új alaplappal ;]
Ugye ez az i965-ös csipszet nem lasabb, mint a 955/975-ös? Ebben is benne van az a memória vezérlő, ami az i945-ből kimaradt?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#41) klepto válasza klepto (#40) üzenetére


klepto
addikt

Up :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#42) Mr Manson


Mr Manson
tag

Sziasztok itt már lehet kapni ezeket a lapokat.Vagyis már deluxe változat is van.
Sajnos drága.Valaki nem tud róla hogy az asus nforce 590-es intel-es lapkája van-e jön-e vagy valami?Előrre is köszi az infot!

http://www.hco.hu/arlistanagy.html?page=1

[Szerkesztve]

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#43) arn válasza tibaimp (#37) üzenetére


arn
félisten

tuningra gondoltam :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) Gorneck válasza arn (#43) üzenetére


Gorneck
titán

Proci nélkül elég nehéz megnézni...:(

Gorneck#1239

(#45) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szevasztok!

Külföldi oldalon ezt találtam a tuninggal kapcsolatban, mondjuk ez a delux, de csak a felszereltségben meg a 2 db pcie 16 ban különbözik, meg plusz raid, +1 gbit lan stb, nekem ezek nem kellenek. Engem a teszt meggyőzött.


ASUS P5B Deluxe
Overclocking Testbed
Processor: Intel Core 2 Duo E6700
Dual Core, 2.67GHz, 4MB Unified Cache
1066FSB, 10x Multiplier
CPU Voltage: 1.525V (default 1.2V)
Cooling: Tuniq Tower 120 Air Cooling
Power Supply: OCZ GameXstream 700W
Memory: Corsair Twin2X2048-PC2-8500C5 (2x1GB)
(Micron Memory Chips)
Hard Drive Hitachi 250GB 7200RPM SATA2 16MB Cache
Maximum OC:
(Standard Ratio) 372x10
3720MHz (+39%)

fasza mi :)


[Szerkesztve]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) tibaimp


tibaimp
nagyúr


A teljes cikk:

http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2797

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#47) Mr Manson


Mr Manson
tag

Ezek szerint a sima ASUS P5B-vel is lehet ilyen tuningot csinálni?
Mert ha igen a tesztek tényleg jók és én is erre ruházok be.

[Szerkesztve]

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#48) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szerintem igen.
Lényeges lehet viszont az egyébb cucc is, pl az elég spec proci hűtő vagy az atom ram, ilyen ramot nem valószínű, hogy lesz pénzem venni a deszkába. A cpu hűtőt talán, ha kapható kishazánkban.

Szerintem alaphangon van 80 ropi az a ram, de jó lenne....

[Szerkesztve]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) g@bo válasza Mr Manson (#47) üzenetére


g@bo
nagyúr

a p5b-n 3 a deluxon 8 fázisú a táp. lehet, hogy nem olyan penge a sima.

(#50) arn


arn
félisten

a lap szempontjabol ez miert olyan penge? a legkisebb duoval csak 2.6g...

teljesen atlagos tuning a 965osok kozott.

[Szerkesztve]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.